Ką su šildymo sąskaitomis darys kandidatai į Vilniaus merus?

 (22)
Pirmojoje „Žinių radijo“ laidoje „Vilniaus ringas“ susigrūmę Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas į Vilniaus merus Mykolas Majauskas ir socialdemokratų kandidatas Gintautas Paluckas turėjo ir sąlyčio taškų, ir skirtingų požiūrių. Abu kandidatai sutiko, kad Vilniaus savivaldybė neturėtų pratęsti sutarties su įmonių grupe „Icor“.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Situaciją labai gerai vertina prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri pasakė, kad ne Vilnius valdo šilumos ūkį, o šilumos oligarchai valdo Vilnių ir gyventojus. Rubiconinis „Icoras“ šiandien apiplėšė vilniečius lygiai taip pat kaip ir apiplėšė „Gazpromas“. Tam, kad būtų permainos Vilniaus mieste, reikia atsisveikinti su „Rubiconu“, - laidoje „Vilniaus ringas“ antradienį sakė M. Majauskas.

Pasak jo, nuomos sutarties su „Icoru“ pabaigai 2017 metais reikia ruoštis nedelsiant, nes tai nebus paprastas procesas.

Su M. Majausku šiuo klausimu G. Paluckas ginčytis nenorėjo:

„Sutarties su „Icoro“ grupe nepratęsime, bet aš tikrai nesiūlau jos dabar nutraukti, nes aš labai abejoju mūsų teisinės sistemos pajėgumais padaryti tai greičiau, nei ji baigsis pati“, - sakė G. Paluckas.

M. Majauskas taip pat nurodė, kad vilniečiams šildymo sąskaitą galėtų sumažinti 25 proc.

„Vilniaus savivaldybės valdomas vilniečių turtas yra naudojamas neskaidriai, neefektyviai ir tas efektyvumas, kuris būtų pasiektas per viešumą, ir tos pačios „Vilniaus energijos“, mažintų pastovios dedamosios dalį tarife, kuri Klaipėdoje ir Kaune yra aiškiai mažesnė, taip ir Vilniuje ji galėtų būti apie 5 proc. mažesnė. Tokiu būdu šildymo sąskaita vilniečiams būtų sumažinta net 25 proc.“, - kalbėjo M. Majauskas.

G. Paluckas nurodė, kad šildymo sąskaitas tegalima būtų sumažinti 15 proc.

„Mykolas te neįsižeidžia, bet tie procentai yra iš lubų kabinti. Mes esame skaičiavę, kad ne 25, o 15 proc.“, - sakė jis.

M. Majauskas sako, kad kainos mažinimas susideda iš konkurencijos, biokuro naudojimo ir skaidrumo (pastaroji sudaro 5 proc. iš minimų 25 proc.)

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 1 dieną.

Visą laidos „Vilniaus ringas“ įrašą klausykite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Energetika

V. Putinas davė pradžią „Turkstream“ dujotiekio projekto dalies įgyvendinimui (36)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį oficialiai davė startą bendro su Turkija dujotiekio „Turkstream“ giliavandenės dalies įgyvendinimui bei iš laivo Juodojoje jūroje paskambino Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui.

Prancūzijos vyriausybė uždraus naftos ir dujų žvalgymą (7)

Prancūzija ketina nebeišduoti naujų naftos ir dujų žvalgymo savo žemyninėje dalyje ir užjūrio teritorijose licencijų, penktadienį pareiškė aplinkos ministras Nicolas Hulot.

Šilumininkai įspėja dėl brangsiančios šilumos, Kainų komisija ramina (25)

Šilumos tiekėjai įspėja, kad pakeitus šilumos supirkimo kainos skaičiavimo metodiką, trijų didžiųjų miestų gyventojams pabrangs centralizuotas šildymas.

Seimo nariai ragina kaimynines šalis nepirkti elektros iš Astravo (70)

Seimo narių grupė vakar Seime įregistravo rezoliuciją kviečiančią Estijos, Latvijos ir Lenkijos parlamentarus priimti teisės aktus, neleisiančius nesaugių branduolinių elektrinių vystytojų tiekiamai elektrai patekti į Baltijos šalių ir Lenkijos elektros sistemas.

„Gazprom“ planuoja investuoti į „Turkijos srauto“ projektą 6 mlrd. JAV dolerių (24)

Investicijos į dujotiekį „Turkijos srautas“ vertinamos šešiais milijardais JAV dolerių, pranešė Rusijos dujų bendrovės „Gazprom“ valdybos primininko pavaduotojas Andrejus Kruglovas, informuoja „RIA Novosti“.