Ką su šildymo sąskaitomis darys kandidatai į Vilniaus merus?

 (22)
Pirmojoje „Žinių radijo“ laidoje „Vilniaus ringas“ susigrūmę Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas į Vilniaus merus Mykolas Majauskas ir socialdemokratų kandidatas Gintautas Paluckas turėjo ir sąlyčio taškų, ir skirtingų požiūrių. Abu kandidatai sutiko, kad Vilniaus savivaldybė neturėtų pratęsti sutarties su įmonių grupe „Icor“.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Situaciją labai gerai vertina prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri pasakė, kad ne Vilnius valdo šilumos ūkį, o šilumos oligarchai valdo Vilnių ir gyventojus. Rubiconinis „Icoras“ šiandien apiplėšė vilniečius lygiai taip pat kaip ir apiplėšė „Gazpromas“. Tam, kad būtų permainos Vilniaus mieste, reikia atsisveikinti su „Rubiconu“, - laidoje „Vilniaus ringas“ antradienį sakė M. Majauskas.

Pasak jo, nuomos sutarties su „Icoru“ pabaigai 2017 metais reikia ruoštis nedelsiant, nes tai nebus paprastas procesas.

Su M. Majausku šiuo klausimu G. Paluckas ginčytis nenorėjo:

„Sutarties su „Icoro“ grupe nepratęsime, bet aš tikrai nesiūlau jos dabar nutraukti, nes aš labai abejoju mūsų teisinės sistemos pajėgumais padaryti tai greičiau, nei ji baigsis pati“, - sakė G. Paluckas.

M. Majauskas taip pat nurodė, kad vilniečiams šildymo sąskaitą galėtų sumažinti 25 proc.

„Vilniaus savivaldybės valdomas vilniečių turtas yra naudojamas neskaidriai, neefektyviai ir tas efektyvumas, kuris būtų pasiektas per viešumą, ir tos pačios „Vilniaus energijos“, mažintų pastovios dedamosios dalį tarife, kuri Klaipėdoje ir Kaune yra aiškiai mažesnė, taip ir Vilniuje ji galėtų būti apie 5 proc. mažesnė. Tokiu būdu šildymo sąskaita vilniečiams būtų sumažinta net 25 proc.“, - kalbėjo M. Majauskas.

G. Paluckas nurodė, kad šildymo sąskaitas tegalima būtų sumažinti 15 proc.

„Mykolas te neįsižeidžia, bet tie procentai yra iš lubų kabinti. Mes esame skaičiavę, kad ne 25, o 15 proc.“, - sakė jis.

M. Majauskas sako, kad kainos mažinimas susideda iš konkurencijos, biokuro naudojimo ir skaidrumo (pastaroji sudaro 5 proc. iš minimų 25 proc.)

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 1 dieną.

Visą laidos „Vilniaus ringas“ įrašą klausykite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Energetika

Prieš vasarą Alytuje pigs šildymas (15)

Nuo gegužės mėnesio šilumos kaina Alytaus mieste turi mažėti 26,5 procento.

Rusija neatmeta galimybės ir toliau mažinti naftos gavybą (11)

Rusija teigia neatmetanti varianto dar 6 mėnesius pratęsti naftos gavybos mažinimo programą kartu su Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC), rašo leidinys „Financial Times“.

D. Grybauskaitė: Lenkijos sprendimas nepirkti Astravo AE elektros patvirtina jėgainės grėsmę regionui (83)

Lenkijos sprendimas nepirkti Baltarusijoje statomoje Astravo atominėje elektrinėje (AE) pagamintos elektros patvirtina Lietuvos poziciją, jog ši jėgainė kelia grėsmę visam regionui, sako prezidentė.

Kodėl termošoko metu svarbu atsukti čiaupą (40)

Nuo praėjusios savaitės Vilniuje vykdoma terminė dezinfekcija, kurios metu gyventojų prašoma penkioms minutėms atsukti visus namie esančius karšto vandens čiaupus. To reikia tam, kad legionelės būtų išnaikintos ne tik namo vamzdyne, bet ir vandens naudojimo taškuose.

OPEC linkusi pratęsti naftos gavybos mažinimo susitarimą (3)

Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) narės vis labiau krypsta naftos gavybos mažinimo susitarimo pratęsimo link, tačiau tam prireiks ir ne OPEC šalių pagalbos, teigia „Reuters“ šaltiniai.