Elektros kaina dėl neveikusios „NordBalt“ birželį išaugo beveik penktadaliu

 (9)
Elektros rinkos kaina Lietuvoje didėja antrą mėnesį iš eilės. Nepriklausomos elektros tiekėjos „Elektrum Lietuvos“ vadovas sako, kad kainų šuolį Lietuvoje ir Latvijoje daugiausia nulėmė pirmas dvi birželio savaites neveikusi jungtis su Švedija „NordBalt“.
Nordbalt
© Reuters / Scanpix

„Tuo metu kristi kainai Estijoje neleido kurį laiką fiksuota „EstLink“ jungties prastova. Elektros energijos kaina Lietuvoje ir Latvijoje buvo 7,71 euro didesnė nei Estijoje – tai didžiausias skirtumas tarp šalių nuo praėjusių metų sausio. Jį nulėmė jungčių apribojimai Baltijos regiono viduje“, – pranešime sakė Martynas Giga.

Jo teigimu, birželį, palyginti su geguže, kaina biržoje „Nord Pool“ Lietuvoje ir Latvijoje išaugo 18 proc. iki 38,36 euro už megavatvalandę, o Estijoje ji nesikeitė ir siekė 30,65 euro. Atskiromis valandomis birželį elektros kainos visose trijose Baltijos šalyse svyravo nuo 4,42 iki 130,05 euro.

Birželį elektros suvartojimas Baltijos šalyse toliau mažėjo, pirmąkart nukrisdamas žemiau 2 teravatvalandžių. Labiausiai šis rodiklis traukėsi Estijoje – 9 proc. iki 582 gigavatvalandžių. Latvijoje ir Lietuvoje – atitinkamai 7 proc. iki 525 GWh ir 3 proc. iki 789 Gwh.

Anot „Elektrum Lietuvos“ vadovo, elektros gamyba regione dėl sumažėjusio vandens lygio Dauguvos upėje ir tris kartus sumažėjusios hidroelektrinių gamybos krito 19 proc. iki 1,4 TWh – mažiausiai šiemet.

Pasak M. Gigos, sumažėjus elektros gamybai, išaugo jos importas – 3 Baltijos šalys birželį importavo 460 GWh, o tai yra aukščiausias rodiklis šiais metais, bet mažesnis nei pastarųjų kelerių metų birželio mėnesiais: 2016 metais – 539 GWh, o 2015 metais – 689 GWh.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Energetika

Į Klaipėdą atplaukia naujas SGD krovinys (126)

Šeštadienį į Klaipėdą atplaukia naujas suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys.

Baltarusija neigia pranešimus apie naujus mirtinus incidentus Astravo AE (126)

Baltarusija neigia pranešimus apie naujus žmonių mirtimi pasibaigusius incidentus Astravo atominės elektrinės (AE) statybos aikštelėje.

Prieš kitos savaitės OPEC susitikimą nafta laikosi netoli 50 dolerių (1)

Naftos kainos penktadienį laikėsi mažai pakitusios prieš kitą savaitę laukiantį Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) susitikimą, skelbia „Reuters“.

G. Landsbergis: lengvatinis PVM tarifas šildymui turi būti 9 proc. (83)

Susitarimą su valdančiaisiais „valstiečiais“ dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos centriniam šildymui sugrąžinimo sudaręs konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad lengvatinis tarifas turėtų siekti 9 procentus.

V. Šapoka: „Lietuvos energija“ perrašo energetikos istoriją (16)

„Lietuvos energija“ per ketverius veiklos metus ne tik sėkmingai pertvarkė ir išgrynino grupės veiklas, bet ir užtikrino svarią grąžą Lietuvos valstybei. Tai ketvirtadienį pabrėžė finansų ministras Vilius Šapoka darbą baigusiai „Lietuvos energijos“ Stebėtojų tarybai. Joje dirbo Šarūnas Kliokys, Antanas Danys, Dr. Virginijus Lepeška, Agnė Bagočiutė, Rasa Noreikienė ir Tomas Garasimavičius.