Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję

 (108)
Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Daugiausia už šildymą sostinėje mokantys Agrastų gatvės 8-ojo daugiabučio gyventojai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję ir nepadarė nieko, kad sumažintų milžiniškas sąskaitas, rašo „Lietuvos rytas”.

Jei nubrauks kompensacijas, teks palikti namus ir bėgti. Taip niūriai prasidėjus rudeniui ir nepaliaujamai artėjant šildymo sezonui mąsto Agrastų gatvės 8-ojo namo gyventojai.

Už 38 kvadratinių metrų butą pensininkė Jadvyga Staniul praėjusį šildymo sezoną kiekvieną mėnesį mokėjo apie 700 litų. Ir tai – su kompensacija.

„Nežinau. Vienintelė išeitis – bėgti iš šito namo viską palikus, kad niekas nepavytų. Tokio buto niekam neparduosi”, – skėsčiojo rankomis moteris, paklausta, ką darys, jei šildymo kainos dar išaugs.

Tiesa, visi namo gyventojai per vasarą taupė, kiekvieną mėnesį atidėdami po kelis šimtus litų šildymo sezonui. Bet tai – katino ašaros, palyginti su tuo, ką reikės sumokėti sušilus radiatoriams.

Priminus, kad kitų namų gyventojai stengiasi sumažinti sąskaitas keisdami langus, duris, renovuodami šildymo sistemas, pačius pastatus, kita namo gyventoja atšovė, kad ji vos išgali susimokėti už šildymą.

www.DELFI.lt
 
108
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

Suskaičiavo naujas dujų kainas (109)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 14:40
Valstybinė įmonė „Lietuvos dujų tiekimas“ pirmajam kitų metų pusmečiui suskaičiavo dujų kainas buitiniams vartotojams.

Didžiausias hidroenergetikos projektas (2)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 10:28
Kinijai priklausančiame Tibeto regione pradėjo veikti didžiausias hidroenergetikos projektas, pranešė valstybinė žiniasklaida, tęsiant Himalajų upių užtvenkimo programą, kuri kelia nerimą kaimyninei Indijai.

Iš V. Putino lūpų – versijos, kas vyksta su naftos kainomis (42)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 10:13
Dirbtinis naftos kainų mažinimas paveiks ir jį provokuojančius asmenis. Tokią nuomonę išreiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas interviu naujienų agentūrai TASS.

D. Misiūnas: valstybės valdomos įmonės neturėtų dirbti kaip planinėse ekonomikose interviu (14)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 09:02
Valstybės valdomos energetikos įmonės turėtų veikti kaip verslas, pritraukti investicijų savo plėtrai ir projektams, o ne užkrauti savo sąnaudas vartotojams, sako „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Dalius Misiūnas. LRT.lt pašnekovo teigimu, vienas iš būdų tai padaryti – padidinti per biržą finansiniams investuotojams parduodamų įmonių akcijų dalį.

Galutinis susitarimas branduoliniu klausimu – „neįmanomas“ (3)

2014 lapkričio mėn. 23 d. 11:30
Iranas sako, kad bus neįmanoma iki lapkričio 24-osios termino pasiekti visapusišką susitarimą su pasaulio galiomis, kurio tikslas yra išspręsti nesutarimus dėl Teherano branduolinių ambicijų, sekmadienį pranešė Irano studentų naujienų agentūra (ISNA).