Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję

 (108)
Daugiausia už šildymą sostinėje mokantys Agrastų gatvės 8-ojo daugiabučio gyventojai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję ir nepadarė nieko, kad sumažintų milžiniškas sąskaitas, rašo „Lietuvos rytas”.
Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Jei nubrauks kompensacijas, teks palikti namus ir bėgti. Taip niūriai prasidėjus rudeniui ir nepaliaujamai artėjant šildymo sezonui mąsto Agrastų gatvės 8-ojo namo gyventojai.

Už 38 kvadratinių metrų butą pensininkė Jadvyga Staniul praėjusį šildymo sezoną kiekvieną mėnesį mokėjo apie 700 litų. Ir tai – su kompensacija.

„Nežinau. Vienintelė išeitis – bėgti iš šito namo viską palikus, kad niekas nepavytų. Tokio buto niekam neparduosi”, – skėsčiojo rankomis moteris, paklausta, ką darys, jei šildymo kainos dar išaugs.

Tiesa, visi namo gyventojai per vasarą taupė, kiekvieną mėnesį atidėdami po kelis šimtus litų šildymo sezonui. Bet tai – katino ašaros, palyginti su tuo, ką reikės sumokėti sušilus radiatoriams.

Priminus, kad kitų namų gyventojai stengiasi sumažinti sąskaitas keisdami langus, duris, renovuodami šildymo sistemas, pačius pastatus, kita namo gyventoja atšovė, kad ji vos išgali susimokėti už šildymą.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (108)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Energetika

Čekija nori statyti keturis branduolinius reaktorius (4)

Čekija nori statyti keturis branduolinius reaktorius. Vyriausybės vadovas Bohuslavas Sobotka pietrytiniame Dukovanio mieste paskelbė, kad konkursas dėl pirmojo reaktoriaus statybos gali būti paskelbtas kitų metų pabaigoje.

Buvę „Jukos“ akcininkai traukia naują ginklą prieš Rusiją (48)

Buvę „Jukos“ akcininkai Jungtinės Karalystės (JK), Prancūzijos ir JAV teismams pateikė prašymus, reikalaudami padėti jiems išreikalauti Hagos teismo sprendimo įgyvendinimo ir gauti iš Rusijos vyriausybės 50 mlrd. JAV dolerių (apie 45 mlrd. eurų) dydžio kompensaciją, rašo vokiečių leidinys „Suddeutsche Zeitung“.

Kas vyksta su naftos kainomis ir ko tikėtis Lietuvos vairuotojams? (102)

Naftos rinkoje stabilumo niekada nebuvo ir būti negali, todėl šiuo metu stipriai kylančios naftos kainos yra natūralus reiškinys, sako Investuotojų asociacijos valdybos narys Vaidotas Rūkas. „Reikia suprasti, kad stabilus naftos kainos grafikas praktiškai neįmanomas. Jis visada, jei krinta, krinta šiek tiek per daug, o jei kyla, tai irgi šiek tiek per daug. Manau, kad šiuo metu pasaulio naftos rinkos ieško taško, kuris būtų optimalus tiek naftos išgavėjams, tiek pirkėjams“, – pastebi V. Rūkas.

Jokio geopolitinio sąmokslo, tiesiog naftos – per akis

Saudo Arabija balandžio pabaigoje dar kartą patvirtino ketinimą nemažinti naftos gavybos, o Irakas paskelbė, kad pradeda eksportuoti naujos rūšies naftą „Basrah Heavy“. Kad didina naftos gavybą, paskelbė ir Libija. Turkijos naujienų agentūra „Anadolu“ rudenį citavo vieną Saudo Arabijos analitiką, pasak kurio, Rijadas sąmoningai muša kainą, oficialiai siekdamas išsaugoti saudų valdomos rinkos dalį, tačiau tuo pat metu galbūt siekdamas ir geopolitinių tikslų – silpninti Iraną ir mažinti Maskvos paramą Sirijos režimui.

V. Jurkevičius. Ar visada subsidijos – pinigai, išmesti į balą? (1)

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad subsidijos, skiriamos kogeneracinių elektrinių statyboms, neapsimoka. Suklysti nesunku, nes subsidijų našta elektros vartotojams yra labai konkreti, o apskaičiuoti naudą – sudėtingas procesas.