Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję

 (108)
Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Daugiausia už šildymą sostinėje mokantys Agrastų gatvės 8-ojo daugiabučio gyventojai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję ir nepadarė nieko, kad sumažintų milžiniškas sąskaitas, rašo „Lietuvos rytas”.

Jei nubrauks kompensacijas, teks palikti namus ir bėgti. Taip niūriai prasidėjus rudeniui ir nepaliaujamai artėjant šildymo sezonui mąsto Agrastų gatvės 8-ojo namo gyventojai.

Už 38 kvadratinių metrų butą pensininkė Jadvyga Staniul praėjusį šildymo sezoną kiekvieną mėnesį mokėjo apie 700 litų. Ir tai – su kompensacija.

„Nežinau. Vienintelė išeitis – bėgti iš šito namo viską palikus, kad niekas nepavytų. Tokio buto niekam neparduosi”, – skėsčiojo rankomis moteris, paklausta, ką darys, jei šildymo kainos dar išaugs.

Tiesa, visi namo gyventojai per vasarą taupė, kiekvieną mėnesį atidėdami po kelis šimtus litų šildymo sezonui. Bet tai – katino ašaros, palyginti su tuo, ką reikės sumokėti sušilus radiatoriams.

Priminus, kad kitų namų gyventojai stengiasi sumažinti sąskaitas keisdami langus, duris, renovuodami šildymo sistemas, pačius pastatus, kita namo gyventoja atšovė, kad ji vos išgali susimokėti už šildymą.

www.DELFI.lt
 
108
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

Dar kartą klaus, ar lietuviai nori atominės (128)

2014 balandžio mėn. 22 d. 11:16
Jei Latvija ir Estija pritars idėjai statyti naują atominę elektrinę Visagine, Vyriausybė ras būdų, kaip dar kartą atsiklausti visuomenės nuomonės dėl naujo jėgainės projekto, teigia ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Rusija ieško alternatyvų Europai (18)

2014 balandžio mėn. 22 d. 08:27
Pirmadienį Turkijos energetikos ministras Taneris Yildizas paskelbė, kad Turkija ir Rusija iš principo susitarė padidinti "Blue Stream" dujotiekio, kuriuo tiekiamos rusiškos dujos per Juodąją jūrą, pajėgumą nuo 16 milijardų kubinių metrų iki 19 milijardų kubinių metrų, praneša "Reuters".

Vaikštantis naftos gręžimo bokštas: mažiau žmonių, daugiau saugumo

2014 balandžio mėn. 21 d. 09:28
Vaikštantis naftos gręžimo bokštas: mažiau žmonių, daugiau saugumo
Nepatikėsite, bet šis sunkiasvoris naftos gręžimo bokštelis vaikšto. Bokštelis pats juda link gręžinio. Jis valdomas nuotoliniu pulteliu. Jis iškasa perpus mažiau naftos, nei įprasti bokšteliai, tačiau gali susirinkti ir nueiti prie kito gręžinio.

Eurokomisaras siūlo padėti Kijevui susimokėti skolas už dujas V. Putinas: tai nesusiję su politika (155)

2014 balandžio mėn. 19 d. 10:58
Eurokomisaras siūlo padėti Kijevui susimokėti skolas už dujas
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Europa turi padėti Ukrainai rasti lėšų išsimokėti savo įsiskolinimus už rusiškas dujas. Priešingu atveju tarp Rusijos ir Vakarų gali prasidėti dar vienas „energetinis dujų karas“.

Baltijos AE Karaliaučiuje vadovas: darbai sustoję, bet termino „konservuoti“ nevartojame (18)

2014 balandžio mėn. 18 d. 18:09
Rusijos Karaliaučiaus srityje pradėtoje statyti Baltijos atominėje elektrinėje (BAE) darbai sustoję, tačiau jėgainės vadovas teigia, jog sprendimo dėl projekto konservavimo nėra.