Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję

 (108)
Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Daugiausia už šildymą sostinėje mokantys Agrastų gatvės 8-ojo daugiabučio gyventojai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję ir nepadarė nieko, kad sumažintų milžiniškas sąskaitas, rašo „Lietuvos rytas”.

Jei nubrauks kompensacijas, teks palikti namus ir bėgti. Taip niūriai prasidėjus rudeniui ir nepaliaujamai artėjant šildymo sezonui mąsto Agrastų gatvės 8-ojo namo gyventojai.

Už 38 kvadratinių metrų butą pensininkė Jadvyga Staniul praėjusį šildymo sezoną kiekvieną mėnesį mokėjo apie 700 litų. Ir tai – su kompensacija.

„Nežinau. Vienintelė išeitis – bėgti iš šito namo viską palikus, kad niekas nepavytų. Tokio buto niekam neparduosi”, – skėsčiojo rankomis moteris, paklausta, ką darys, jei šildymo kainos dar išaugs.

Tiesa, visi namo gyventojai per vasarą taupė, kiekvieną mėnesį atidėdami po kelis šimtus litų šildymo sezonui. Bet tai – katino ašaros, palyginti su tuo, ką reikės sumokėti sušilus radiatoriams.

Priminus, kad kitų namų gyventojai stengiasi sumažinti sąskaitas keisdami langus, duris, renovuodami šildymo sistemas, pačius pastatus, kita namo gyventoja atšovė, kad ji vos išgali susimokėti už šildymą.

www.DELFI.lt
 
108
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

R. Švedas: turime rimtą argumentą derybose su Rusija (61)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 20:41
Net jei „Statoil“ dujų kaina bus šiek tiek didesnė, svarbu tai, kad pirmą kartą istorijoje turime alternatyvą rusiškoms dujoms. Taip teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas (VU TSPMI) dėstytojas, buvęs energetikos viceministras Romas Švedas.

Po Kuršių mariomis – svarbi jungtis (15)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 18:55
Po Kuršių mariomis – svarbi jungtis
M. Milinio nuotr.
Ketvirtadienį po Kuršių marių dugnu pradėtas traukti kabelis, sujungsiantis Lietuvos ir Švedijos energetikos sistemas ir tuo įtvirtinsiantis mūsų šalies energetinę nepriklausomybę.

D. Grybauskaitė: „Gazprom“ nebegalės diktuoti politinių kainų (85)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 14:18
Dalia Grybauskaitė
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Lietuvos sutartis su Norvegijos kompanija „Statoil“ leis užsitikrinti dujų tiekimo saugumą ir nebeleis Rusijos koncernui „Gazprom“ diktuoti politinių kainų, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Gazprom" tikisi, kad Europai neteks šalti (11)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 13:35
Ketvirtadienį stambiausia Rusijos gamtinių dujų gavėja "Gazprom" pareiškė tikinti, kad Ukraina laikysis savo įsipareigojimų ir užtikrins saugų dujų transportą į Europą. Apie tai praneša "Reuters".

Užsitikrino, kad į Lietuvą tekėtų ne tik „Gazprom“ dujos (364)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 11:07
LNG terminal "Independence"
Valstybės valdoma dujų tiekimo bendrovė „Litgas“ ir Norvegijos „Statoil“ ketvirtadienį pasirašė suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo sutartį. Ji garantuos minimalų būtinąjį kiekį dujų būsimam SGD terminalui Klaipėdoje.