Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję

 (108)
Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Daugiausia už šildymą sostinėje mokantys Agrastų gatvės 8-ojo daugiabučio gyventojai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję ir nepadarė nieko, kad sumažintų milžiniškas sąskaitas, rašo „Lietuvos rytas”.

Jei nubrauks kompensacijas, teks palikti namus ir bėgti. Taip niūriai prasidėjus rudeniui ir nepaliaujamai artėjant šildymo sezonui mąsto Agrastų gatvės 8-ojo namo gyventojai.

Už 38 kvadratinių metrų butą pensininkė Jadvyga Staniul praėjusį šildymo sezoną kiekvieną mėnesį mokėjo apie 700 litų. Ir tai – su kompensacija.

„Nežinau. Vienintelė išeitis – bėgti iš šito namo viską palikus, kad niekas nepavytų. Tokio buto niekam neparduosi”, – skėsčiojo rankomis moteris, paklausta, ką darys, jei šildymo kainos dar išaugs.

Tiesa, visi namo gyventojai per vasarą taupė, kiekvieną mėnesį atidėdami po kelis šimtus litų šildymo sezonui. Bet tai – katino ašaros, palyginti su tuo, ką reikės sumokėti sušilus radiatoriams.

Priminus, kad kitų namų gyventojai stengiasi sumažinti sąskaitas keisdami langus, duris, renovuodami šildymo sistemas, pačius pastatus, kita namo gyventoja atšovė, kad ji vos išgali susimokėti už šildymą.

www.DELFI.lt
 
108
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

Lenkija atnaujino dujų tiekimą Ukrainai (10)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 13:50
Lenkijos dujų transporto bendrovė "Gaz System" atnaujino reversinį dujų tiekimą Ukrainai, praneša bendrovės spaudos tarnyba. Dujos transportuojamos "per Germanovičių punktą Ukrainos kryptimi atsižvelgiant į kliento užsakymą".

Rusija parodė europiečiams, kas jų laukia nepaklusus (106)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 11:34
Prieš pat šaltojo sezono pradžią, kai dujos tampa labai reikalingos, Lenkija, Slovakija ir Austrija pajuto sumažėjusį dujų tiekimą iš Rusijos.

Per Europą vilnija rusiškų dujų trūkumas (72)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 07:42
Rusiškų dujų tiekimas į Austriją sumažintas 15 proc., apie tai ketvirtadienį pareiškė energetikos operatorės "E-Control" dujų padalinio vadovas Bernhardas Painzas.

Slovakija ramina Ukrainą dėl dujų (12)

2014 rugsėjo mėn. 11 d. 21:35
Slovakija savo įsipareigojimus, prisiimtus pagal pasirašytą su Ukraina sutartį dėl reversinio dujų tiekimo, įvykdys. Tai ketvirtadienį spaudos konferencijoje Kijeve pažymėjo šalies užsienio reikalų ministras Miroslavas Laičiakas.

Rusijos „dolerių gaminimo mašina" pradėjo strigti (36)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 12:09
Silpnėjant paklausai ir pirkėjams vis aktyviau derantis dėl nuolaidų, didžiausios pasaulyje gamtinių dujų eksportuotojos „Gazprom“ pajamos iš dujų pardavimo Europai gali būti mažiausios per penkerius metus, teigia du bendrovės pareigūnai.