Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję

 (108)
Daugiausia už šildymą sostinėje mokantys Agrastų gatvės 8-ojo daugiabučio gyventojai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję ir nepadarė nieko, kad sumažintų milžiniškas sąskaitas, rašo „Lietuvos rytas”.
Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Jei nubrauks kompensacijas, teks palikti namus ir bėgti. Taip niūriai prasidėjus rudeniui ir nepaliaujamai artėjant šildymo sezonui mąsto Agrastų gatvės 8-ojo namo gyventojai.

Už 38 kvadratinių metrų butą pensininkė Jadvyga Staniul praėjusį šildymo sezoną kiekvieną mėnesį mokėjo apie 700 litų. Ir tai – su kompensacija.

„Nežinau. Vienintelė išeitis – bėgti iš šito namo viską palikus, kad niekas nepavytų. Tokio buto niekam neparduosi”, – skėsčiojo rankomis moteris, paklausta, ką darys, jei šildymo kainos dar išaugs.

Tiesa, visi namo gyventojai per vasarą taupė, kiekvieną mėnesį atidėdami po kelis šimtus litų šildymo sezonui. Bet tai – katino ašaros, palyginti su tuo, ką reikės sumokėti sušilus radiatoriams.

Priminus, kad kitų namų gyventojai stengiasi sumažinti sąskaitas keisdami langus, duris, renovuodami šildymo sistemas, pačius pastatus, kita namo gyventoja atšovė, kad ji vos išgali susimokėti už šildymą.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (108)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Energetika

„Naftogaz“ pervedė „Gazprom“ 40 mln. JAV dolerių (4)

Antradienį Ukrainos dujų bendrovė „Naftogaz“ pranešė pervedusi Rusijos naftos koncernui „Gazprom“ 40 mln. JAV dolerių vertės išankstinę įmoką už gegužę tiekiamas dujas. Tokią informaciją pateikia tarnyba „Interfaks-Ukraina“, remdamasi bendrovės atstovais spaudai.

Įrenginėjantiems geoterminį šildymą – kompensacijos (21)

Siekiant skatinti naudoti atsinaujinančius energijos, tarp jų ir žemės gelmių šiluminės energijos, išteklius, sudarytos galimybės gauti subsidijas už geoterminių šildymo sistemų įrengimą. Šiam tikslui skiriamos Klimato kaitos specialiosios programos lėšos, nurodo Aplinkos ministerija.

Švedijoje - milžiniškos skalūnų dujų atsargos (26)

Švedijoje rastos milžiniškos skalūnų dujų atsargos, teigiama ataskaitoje, kurią skelbia "The American Association of Petroleum Geologists Bulletin".

Jungiamos dujų įmonės (3)

Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ nutarė sujungti dvi savo antrines gamtinių dujų tiekimo bendroves „Lietuvos dujų tiekimą“ ir LITGAS.

Stabdomas milžiniškas Rusijos projektas (145)

Dėl užsitęsusių derybų tarp Rusijos bendrovės „Gazprom“ ir Turkijos valstybinės įmonės „Botas“ atidedama „Turkijos srauto“ statyba, praneša „Kommersant“.