Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję

 (108)
Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Daugiausia už šildymą sostinėje mokantys Agrastų gatvės 8-ojo daugiabučio gyventojai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję ir nepadarė nieko, kad sumažintų milžiniškas sąskaitas, rašo „Lietuvos rytas”.

Jei nubrauks kompensacijas, teks palikti namus ir bėgti. Taip niūriai prasidėjus rudeniui ir nepaliaujamai artėjant šildymo sezonui mąsto Agrastų gatvės 8-ojo namo gyventojai.

Už 38 kvadratinių metrų butą pensininkė Jadvyga Staniul praėjusį šildymo sezoną kiekvieną mėnesį mokėjo apie 700 litų. Ir tai – su kompensacija.

„Nežinau. Vienintelė išeitis – bėgti iš šito namo viską palikus, kad niekas nepavytų. Tokio buto niekam neparduosi”, – skėsčiojo rankomis moteris, paklausta, ką darys, jei šildymo kainos dar išaugs.

Tiesa, visi namo gyventojai per vasarą taupė, kiekvieną mėnesį atidėdami po kelis šimtus litų šildymo sezonui. Bet tai – katino ašaros, palyginti su tuo, ką reikės sumokėti sušilus radiatoriams.

Priminus, kad kitų namų gyventojai stengiasi sumažinti sąskaitas keisdami langus, duris, renovuodami šildymo sistemas, pačius pastatus, kita namo gyventoja atšovė, kad ji vos išgali susimokėti už šildymą.

www.DELFI.lt
 
108
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Energetika

Užkurs pirtį Rusijai visame pasaulyje (3)

2014 spalio mėn. 20 d. 14:08
Michailas Chodorkovskis
AP/Scanpix
Nacionalizuotos naftos bendrovės „Jukos“ investuotojai jau artimiausiu metu planuoja kreiptis į Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir JAV teismus ir siekti Rusijos aktyvų Europoje ir Jungtinėse Valstijose konfiskavimo.

Nesutariant dėl lengvatos šildymui, A. Butkevičius pateikė savo pavyzdį (23)

2014 spalio mėn. 20 d. 13:37
Socialdemokratai, Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“ nepasiekė galutinio sutarimo dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) naikinimo centralizuotam šildymui.

Plečiamas kompensacijas už šildymą gausiančių gyventojų ratas (10)

2014 spalio mėn. 20 d. 12:15
Nuo kitų metų kompensacijų būsto šildymui ir vandeniui skirstymas perduodamas savivaldybėms, kurios turės teisę remti platesnį gyventojų ratą.

Vyriausybė pritarė dujų permokos grąžinimui per 2 metus (16)

2014 spalio mėn. 20 d. 11:58
Vyriausybė pirmadienį iš esmės pritarė, kad dujų permoka nebuitiniams vartotojams būtų grąžinta per dvejus metus. Išsamią maždaug 280 mln. litų permokos grąžinimo tvarką turės parengti bendrovė „Lietuvos dujos“.

A. Kupčinskas: kompensavimo tvarka nuskriaus kauniečius (6)

2014 spalio mėn. 20 d. 11:38
Vyriausybės planuojama permokos už Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ pirktas dujas tvarka nuskriaus Kauno šilumos vartotojus, mano miesto meras.