Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję

 (108)
Daugiausia už šildymą sostinėje mokantys Agrastų gatvės 8-ojo daugiabučio gyventojai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję ir nepadarė nieko, kad sumažintų milžiniškas sąskaitas, rašo „Lietuvos rytas”.
Daugiausia už šildymą mokantys vilniečiai visą vasarą sėdėjo rankas sudėję
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Jei nubrauks kompensacijas, teks palikti namus ir bėgti. Taip niūriai prasidėjus rudeniui ir nepaliaujamai artėjant šildymo sezonui mąsto Agrastų gatvės 8-ojo namo gyventojai.

Už 38 kvadratinių metrų butą pensininkė Jadvyga Staniul praėjusį šildymo sezoną kiekvieną mėnesį mokėjo apie 700 litų. Ir tai – su kompensacija.

„Nežinau. Vienintelė išeitis – bėgti iš šito namo viską palikus, kad niekas nepavytų. Tokio buto niekam neparduosi”, – skėsčiojo rankomis moteris, paklausta, ką darys, jei šildymo kainos dar išaugs.

Tiesa, visi namo gyventojai per vasarą taupė, kiekvieną mėnesį atidėdami po kelis šimtus litų šildymo sezonui. Bet tai – katino ašaros, palyginti su tuo, ką reikės sumokėti sušilus radiatoriams.

Priminus, kad kitų namų gyventojai stengiasi sumažinti sąskaitas keisdami langus, duris, renovuodami šildymo sistemas, pačius pastatus, kita namo gyventoja atšovė, kad ji vos išgali susimokėti už šildymą.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Energetika

Šildymui naudojamoms dujoms ketinama įvesti akcizą (18)

Lietuva, siekdama įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) direktyvą, nuo kitų metų ketina įvesti akcizą šildymui naudojamoms gamtinėms dujoms. Buitiniai vartotojai bei paramą ir labdarą gaunančios organizacijos nuo šio mokesčio būtų atleistos.

Nėra tiesioginio ryšio tarp naftos ir degalų kainų? (63)

„Brent“ rūšies naftos kainai šią savaitę pirmą kartą nuo sausio mėnesio nukritus žemiau 50 dolerių už barelį ribos, „INVL Asset Management“ fondų valdytojas Vaidotas Rūkas „Žinių radijui“ sakė, kad naftos kaina degalinėse taip pat turėtų kristi. Visgi bendrovės „Orlen Lietuva“ atstovas spaudai Mindaugas Linkaitis tikina, kad tiesioginio ryšio tarp naftos kainų ir didmeninės degalų kainos nėra:

R. Masiulis: dalis SGD laivo nuomos būtų dengiama 300 mln. eurų paskolos lėšomis (29)

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ dalį SGD laivo nuomos kaštų ketina dengti iš planuojamos 300 mln. eurų paskolos. Pasak energetikos ministro, tokiu būdu nuo kitų metų terminalo infrastruktūros išlaikymo kaštai galėtų sumažėti 15-20 mln. eurų per metus, o pinigai būtų susigrąžinami per ilgesnį laikotarpį.

Siūlo branginti gamtines dujas centralizuotam šildymui (16)

Finansų ministerija nuo 2016 metų siūlo pradėti taikyti Europos Sąjungos (ES) teisės aktuose numatytus minimalius akcizus gamtinėms dujoms, kurios naudojamos kaip kuras centralizuotai tiekiamos šilumos gamyboje. Preliminariais ministerijos skaičiavimais, toks akcizas neturės didelės įtakos vartotojams, nes vieną šilumos energijos kilovatvalandę pabrangins vidutiniškai 0,00049 euro cento.

Nesutiko parduoti SGD laivo anksčiau laiko atnaujinta (317)

Lietuva suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivą ketina išpirkti ne dabar, o po dešimties metų, kadangi laivo savininkė Norvegijos „Hoegh LNG“ nesutinka parduoti laivo anksčiau nei numatyta sutartyje.