Seimo opozicijos lyderio Valentino Mazuronio teigimu, klausimas dėl komisijos „Snoro” banko bankrotui ištirti sudarymo iš Seimo posėdžio programos buvo išmestas neteisėtai, sulaužant susitarimus, ir tai galima laikyti valdančiųjų bandymu užgniaužti demokratiją, tiesos ieškojimą.
Valentinas Mazuronis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

"Mus tikrai labai nemaloniai nuteikė pati tendencija, kad bijant, jog tiesa arba informacija bus pasiekiama visiems Lietuvos piliečiams, iš esmės yra laužomi demokratijos pagrindai. Seimo tyrimo komisija - tai Seimo instrumentas, įteisintas Statute ir visur kitur, galintis ir padedantis tirti vienus ar kitus dalykus, ieškoti sprendimų perspektyvoje ir taip toliau. Kodėl valdančioji dauguma daro tai, ką daro, sunku pasakyti, bet kitaip kaip bandymu užgniaužti laisvą žodį, demokratiją arba elementarų tiesos ieškojimą mes pavadinti negalime", - penktadienį spaudos konferencijoje Seime sakė V. Mazuronis.

Tuo tarpu socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius pareiškė, kad tokie valdančiųjų veiksmai jam kelia tam tikrą baimę, kad Lietuva keliauja valdomos demokratijos link. Pasak jo, būtų įvykęs balsavimas dėl komisijos sudarymo ir opozicija jį būtų pralaimėjusi, tai būtų suprantama, bet dabartinė situacija, kai vykstant neeilinei sesijai planuoti klausimai taip iš jos išbraukiami, kelia nerimą.

A. Butkevičius teigė nesuprantąs, kodėl valdantieji nenori paaiškinti visuomenei, kokios buvo tikrosios banko žlugimo aplinkybės, kas vyko anksčiau, kodėl „Snoro” pagrindiniai akcininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas nebuvo suimti dar po savo apsilankymo Lietuvos banke lapkričio 8 d. Jis priminė, kad Seimui Lietuvos banko parlamentinę kontrolę vykdyti priklauso ir pagal įstatymą.

"Tarptautinė praktika rodo tai, kad beveik kiekvienoje valstybėje, pažiūrėkit į Kongresą JAV, jei įvyksta bet kokio banko bankrotas, yra sudaromos komisijos. Politikai šitą vaidmenį labai stipriai atlieka, ir kitose Europos valstybėse yra. Negirdėjau, kad kitur, jei įvyko bankrotas, politikai sakytų: atleiskit, bet čia ne mūsų problema", - sakė A. Butkevičius.

"Ta informacija yra gauta iš „Snoro” banko. Ten yra kalbama apie uždarąją akcinę bendrovę. Niekur neminėjau jokių pavardžių", - sakė A. Butkevičius, paklaustas, iš kur jis gavo informaciją apie Seimo pirmininkės sūnaus sąsajas su „Snoru” ir ar turi įrodymų tai pagrįsti.

Seimo pirmininkės kreipimąsi į Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą, norint, kad jis išsiaiškintų, ar pati iniciatyva sudaryti laikinąją tyrimo komisiją neturi sąsajų su grėsmėmis nacionaliniam saugumui, V. Mazuronis įvardino kaip "paranojišką ir labai pavojingą demokratijai".

"Jeigu Seimo nariai, frakcijų vadovai, veikdami pagal Statutą ir norėdami sužinoti tiesą ir padaryti, kad tai sužinotų Lietuvos piliečiai, yra kaltinami ar bent jau įtariami ir skundžiami Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, tai jau yra procesai, mano manymu, pavojingi ir parlamentarizmui, ir demokratijai mūsų valstybėje", - kalbėjo V. Mazuronis.

Jis teigė sąskaitų, kreditų ar indėlių banke „Snoras” neturėjęs, tačiau ten sąskaitą, kurios dydis buvo apie 40 tūkst. Lt, taigi neviršijo apdraustos sumos, turėjo jo mama, ir jis turėjo teisę disponuoti šia sąskaita.

Dėl šios priežasties, pasak V. Mazuronio, grąžinant apdraustas sumas indėlininkams nedidelė suma iš šių pinigų buvo pervesta ir jam. Viešųjų ir privačių interesų supainiojimo tyrimo komisijos steigime jis dėl to sakė nematąs, pretenzijų pačiam bankui nei jis, nei mama taip pat neturi.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (321)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (200)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 7.41 (36)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (54)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (16)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Ateities perspektyvos: protingėjantys automobiliai ir kvailėjantys vairuotojai (14)

Jeigu jūsų automobilis geba kritinėje situacijoje sustoti ir mato aplinką geriau, nei jūs pats,...

J. Arlauskaitė – Jazzu rengiasi išleisti poezijos knygą (15)

Besirengdama savo ir Leono Somovo koncertams Kaune ir Vilniuje DELFI TV konferencijoje...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas (12)

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę (3)

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (18)

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...