Banko „Snoras“ kreditoriai mano, jog nustatyta kreditorinių reikalavimų pateikimo tvarka yra ydinga ir neatitinka kreditorių interesų, praneša Banko kreditorių iniciatyvinė grupė.
© DELFI / Valdas Kopūstas

„Didžiausią nerimą mums kelia tai, kad kol kas viešojoje erdvėje nėra buvę suprantamai išaiškinta, kodėl kreditoriniams reikalavimams pateikti teismo buvo pasirinktas minimalus vieno mėnesio terminas, nors Bankų įstatymas leidžia nustatyti trijų mėnesių terminą“ – teigia vienas iš banko „Snoras“ kreditorių grupės narių Andrius Liubinas.

Pasak kreditorių, toks teismo sprendimas yra sunkiai suvokiamas atsižvelgiant į išskirtinį esamos situacijos sudėtingumą, kurį liudija neginčijami faktai:

1. Banko kreditorių skaičius yra daugiatūkstantinis, ir netgi vienas ar keli procentai nespėjusiųjų pateikti reikalavimus yra nemažas būrys asmenų, o nespėta gali būti dėl pačių įvairiausių priežasčių, tokių kaip išvykimas į užsienį, liga, be to, kreditorių gyvenama ir atokiose Lietuvos vietovėse.

2. Kreditorių padėtį apsunkina dar ir tai, kad pavyzdinė reikalavimų pateikimo forma yra pateikiama banko „Snoras“ internetinėje svetainėje www.snoras.com, o dalis Lietuvos gyventojų neturi galimybės naudotis internetu. Be to, net ir kompiuterinio raštingumo nestokojantiems asmenims nėra paprasta pildyti šią formą, kurios pavyzdys buvo pateiktas ne iš karto prasidėjus mėnesio terminui, bet pavėluotai (praėjusių metų gruodžio 28 d.), o jos pildymo instrukcija tapo patogiai prieinama tinklalapyje tik šių metų sausio 5 d., taigi praėjus net pusei teismo patvirtinto termino minėtiems reikalavimams pareikšti. Kai kurie žmonės teigia reikalavimų pateikimo formas gaunantys paštu, tačiau esama begalės pavyzdžių, kai formų negaunama, taigi šis platinimo mechanizmas akivaizdžiai nepasižymi sklandžiu funkcionavimu.

Anot banko „Snoras“ kreditorių grupės nario Valdemar Šeibak, „reikalavimas, jog kreditoriai patys rūpintųsi kreditorinių reikalavimų pateikimu, yra nepagrįstas, netikslingas ir tik keliantis bereikalingą painiavą esant ir taip įtemptai padėčiai, nes visi banko SNORAS įsipareigojimus, jų pobūdį ir apimtis kreditoriams įrodantys dokumentai yra paties banko dispozicijoje ir laisvai prieinami administratoriui, tuo labiau, kad Įmonių bankroto įstatymas taip pat nustato administratoriui pareigą tikslinti kreditorių reikalavimus pagal turimus apskaitos dokumentus, tuo pagrindu sudarant kreditorių ir jų reikalavimų sąrašą“.

„Mums nesuprantama ir tai, jog teikdami kreditorinius reikalavimus turime patys apsiskaičiuoti mums priklausančias palūkanas. Ar tai nėra paties administratoriaus ir jo komandos prerogatyva?“ – klausia vienas iš banko „Snoras“ kreditorių Rimvydas Gužauskas.

Kreditorių nuomone, jau dabar galima prognozuoti, kad atsiras nemažai kreditorių, dėl svarbių priežasčių pradelsusių pateikti reikalavimus, o teismo teisė nepriimti šių asmenų reikalavimų vėliau gresia kreditorių teisių pažeidimu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (31)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

T. Janonis. „Valstiečiai“, apsidairykite, kas vyksta jums už nugaros (5)

Valdantiesiems šokinėjant iš laimės, kad pavyko pradėti urėdijų reformą, urėdai laiko...

Lietuviai vėl atakuoja Kremliaus propagandos ruporus: priminė Rusijai nemalonius faktus (422)

Rugpjūčio 23-oji Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena , prisimenant 1939 m. rugpjūčio...

ES piliečiai Jungtinėje Karalystėje priblokšti: gavo įspėjimą apie deportaciją (15)

Aukštas pareigas užimanti Londono Queen Mary universiteto istorikė Dr. Eva Johanna Holmberg...

Prezidento rinkimai: centro dešinėje prognozuojama tikra mėsmalė (14)

Centro dešinėje, kuriai sąlyginai galima priskirti liberalių ir konservatyvių politinių jėgų...

A. Užkalnis. Baikime beprotybę dėl mokyklų (149)

Jūs tik pažiūrėkite, kas darosi kiekvienais metais šalyje, artėjant rugsėjo pirmajai. Ant...

Kelionių planuotojai įspėja apie esminius „Wizzair“ pasikeitimus (20)

Pigių skrydžių bendrovei „ Wizzair “ nuo rugpjūčio 15 d. pakeitus savo taisykles, vien tik...

Kirpėjos verdiktas: po atostogų neprižiūrėtus plaukus teks nurėžti

Maloniai šildanti saulė , plaukus kedenantis lengvas vėjas, maudynės atviruose vandens...

Gydytojas rezidentas atvirai: kas paverčia gydytojus cinikais, ligoniais ir emigrantais (70)

Tai yra atviras laiškas, skirtas Lietuvos visuomenei, Kauno gyventojams, LR Vyriausybei ir Sveikatos...

Plagiato skandalas: J. Statkevičius prašo visuomenės padėti rasti iš jo vardo uždirbančius sukčius (15)

Dizaineris Juozas Statkevičius jau kelias savaites bando išsiaiškinti sukčius, besikraunančius...