Buvęs bankų „Snoras” ir „Latvijas Krajbanka“ bendrasavininkas Vladimiras Antonovas skrydžių bendrovei „airBaltic“ skirtus pinigus pernai metais skolino „VTB“ banko kontroliuojamame padalinyje „VTB Bank Austria“, o kaip užstatu pasinaudojo indėlius jam priklausiusiame Lietuvos banke „Snoras“. Tai, remdamasis Londono teismo medžiaga, penktadienį pranešė laikraštis „Dienas Bizness“.
Vladimiras Antonovas
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Interneto portalas rus.db.lv rašo, kad pirmąja finansinės grandinės grandimi tapo šveicarų turto valdymo bendrovė „Multiasset SA“, kuri, kaip nurodoma jos internetiniame puslapyje, su 100 tūkstančių Šveicarijos frankų (apie 285 tūkstančių litų) kapitalu buvo įregistruota 2004 metais. Ankstesnieji kompanijos naudos gavėjai buvo siejami su „Multibanka“, dabartiniu „SMP Bank“. Tai patvirtina oficialūs duomenys.

Sprendžiant pagal V. Antonovui pateikto ieškinio medžiagą, kurią pateikė banko „Snoras“ administratorius Neilas Cooperis ir nagrinėja Londono karališkasis teismas, V. Antonovo kontroliuojama bendrovė „Multiasset SA“ 2011 metų liepos 25 dieną gavo 40 milijonų eurų (138 milijonų litų) paskolą iš „VTB Bank Austria“.

Šios paskolos užstatas itin įspūdingas – tokios pačios sumos depozitas banke „Snoras“. Vis dėlto, pačiame „Snore“ šis depozitas buvo pervestas kaip skubus depozitas kituose bankuose, be to, figūravo kaip neužstatytas turtas. Iš tikrųjų, jis turėjo įsipareigojimų – apie tai byloja ir sutartis tarp „VTB Bank“ bei „Multiasset SA“, bei sutartis tarp „VTB Bank“ ir banko „Snoras“, kurią pasirašė V. Antonovo partneris Lietuvoje, buvęs „Snoro“ vadovas ir bendrasavininkas Raimondas Baranauskas.

Savo teisę išieškoti skolą iš „Multiasset SA“ Austrijos bankas galiausiai perdavė lietuviškam „Snorui“. Dokumentuose matyti, kad „Multiasset SA“ atstovauja ir Stanislovas Kovtunas. Anksčiau Tiriamosios žurnalistikos centras „Re:Baltica“ išsiaiškino, kad jis turėjo bendrą verslą su Sergejumi Fiščenka – dar vienu V. Antonovo patikėtiniu.

Banko „Snoras“ administratorius N. Cooperis Didžiosios Britanijos teismui pareiškė, kad „Multiasset SA“ gauti milijonai nedelsiant buvo pervesti į „Latvijas Krajbanka“ sąskaitą. „Latvijas Krajbanka“ priklausė V. Antonovo kontroliuojamai lengvatinio apmokestinimo zonoje esančiai firmai „Gemini Investment Fund Limited“. Jai iki 2007 metų pabaigos priklausė 9,99 procento „Krajbanka“ akcijų, o 2008 metų vasarį minėta firma jau figūravo kaip liukso klasės automobilių „Spyker Cars NV“ akcijų bendrasavininkė (jai priklausė 11,9 procento akcijų). 40 milijonų eurų nuo „Gemini Investment Fund Limited“ sąskaitos 2011 liepos 26 dieną buvo perpumpuota į „Taurus Asset Management Fund Limited“. Tuo metu pastarajai bendrovei atstovavo S. Kovtunas.

„Taurus Asset Management Fund Limited“ gautos lėšos buvo pervestos į „Snoro“ sąskaitą. Tada iš ten 7,5 milijono eurų (25,9 milijono litų) iškeliavo į V. Antonovo sąskaitą „Snore“, o likusi suma – į kelių taip pat šio milijardieriaus kontroliuojamų bendrovių sąskaitas. Iš jų 5 milijonai eurų (17,26 milijono litų) atiteko „airBaltic“. Dėl to „Snoro“ administratorius daro logišką išvadą, kad indėlininkų pinigai įstrigo oro skrydžių bendrovėje „airBaltic“.

Dabar ginčijamasi dėl minėtųjų 5 milijonų eurų. Kaip jau rašė „Dienas Bizness“, dėl už šią sumą negautų akcijų „SIA Eurobalt Junipro“, perėmusi išieškojimo teisę iš „Taurus Asset Management Fund Limited“, reikalavo pripažinti „airBaltic“ nemokia, tačiau teismas oro pervežėjo pasigailėjo.

Kam konkrečiai „Taurus Asset Management Fund Limited“ išleido likusius iš Austrijos gautus pinigus – 21 milijoną eurų (72,51 milijono litų) – banko „Snoras“ administratorius nemini. Iš teismui „Krajbanka“ administratoriaus „KPMG Baltic“ pateikto ieškinio akivaizdu, jog 20 milijonų eurų „Taurus Asset Management Fund Limited“ savu laiku paskolino „BAS“. Šių metų rugpjūčio mėnesį Rygos apylinkės teismas priėmė „KPMG Baltic“ ieškinį keliems atsakovams, tarp jų ir „Taurus Asset Management Fund Limited“. Be kita ko ginčijamasi ir dėl to, ar teisėta paskolos sutartis, pagal kurią „Taurus Asset Management Fund Limited“ pervedė „BAS“ tuos 20 milijonų eurų, planuotų investuoti į pagrindinį „airBaltic“ kapitalą, paaiškino „KPMG Baltic“ atstovas Oskaras Firmanis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (26)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Gyvai / Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (719)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (18)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (68)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (27)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (21)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (610)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Nevaldoma kinų kosminė stotis netrukus kris į Žemę (19)

Nevaldoma Kinijos kosminė stotis, kaip teigiama, po mažiau nei vienerių metų sugrįš į Žemės...

Neatsakingas antibiotikų vartojimas sukelia pavojingas infekcijas pražūtingiausia senyvo amžiaus pacientams (2)

Anot medikų, neatsakingas antibiotik ų vartojimas didina pavojingų infekcijų riziką. Jų...