"Preventa" jungiasi su "ERGO Lietuva"

 (4)
Kitais metais draudimo bendrovė "Preventa" susijungs su kompanija "ERGO Lietuva" ir turės apie ketvirtadalį negyvybės draudimo rinkos Lietuvoje. Konsolidaciją numatantis sprendimas priimtas antradienį Vilniuje įvykusiame neeiliniame "Preventos" akcininkų susirinkime.
Abi Lietuvos draudimo bendrovės priklauso tai pačiai akcininkei - antrajai pagal dydį Vokietijos draudimo grupei "ERGO".

Akcininkų susirinkimo metu pakeisti bendrovės "Preventa" įstatai ir suformuota jos stebėtojų taryba. Į ją išrinkti "ERGO" grupės vykdantysis direktorius Baltijos ir Skandinavijos šalims Geuntheris M. Parthas, teisininkas Jonas Masiokas, "ERGO" grupei priklausančio "Vereins- und Westbank AG" banko Vilniaus skyriaus generalinis direktorius Wilfriedas Seemannas. Į "Preventos" valdybą paskirtas bendrovės "ERGO Lietuva" valdybos narys Valdas Cicėnas.

Vokietijos draudimo grupei "ERGO" priklauso 95,99 proc. bendrovės įstatinio kapitalo. Likusio jo dalis - smulkių akcininkų - fizinių asmenų - rankose.

"Preventos" generalinio direktoriaus, valdybos pirmininko Bogdano Jablonskio teigimu, pirmas žingsnis bendrovių susiliejimo link jau žengtas: "Preventa" ir "ERGO Lietuva" kartu draus transporto priemonių savininkus ir valdytojus civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Kartu bendrovė veiks kaip perdraudikas ir prisiims didžiąją dalį šio draudimo rizikų. Be to, jau gruodį "Preventa" pradės platinti UAB "ERGO Lietuva gyvybės draudimas" produktus. Abi bendrovės naudosis "Preventos" antrinės įmonės "Dekra" paslaugomis likviduojant draudiminių įvykių žalas.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją