Nuostolingai dirbančioms "Lietuvos avialinijoms" (LAL) prieš įsibėgėjantį privatizavimą smūgį suduos maždaug 1 mln. JAV dolerių (4 mln. litų) finansinė rykštė. Apytiksliai tiek avialinijos papildomai turės išleisti po teroro aktų JAV išaugusioms draudimo įmokoms.
Tai Eltai patvirtinęs bendrovės valdybos pirmininkas, susisiekimo viceministras Arijus Ramonas sakė, kad yra du keliai šiai problemai spręsti - prašyti Vyriausybės paramos arba rinkose ieškoti galimų finansavimo šaltinių.

"Turbūt bus ieškoma kreditinių linijų, kad būtų galima padengti vadinamąjį lėšų trūkumą", - teigė jis Eltai. Pareigūno įsitikinimu, papildomi įsipareigojimai kreditoriams nesukels bankrotinės Lietuvos oro rinkos lyderės situacijos, nes draudimo įmoką reikės sumokėti ne iš karto.

Metų viduryje balansinė LAL turto vertė siekė 183 mln. litų, o įsiskolinimai - apie 100 mln. litų. Bankroto byla pagal įstatymus gali būti keliama tuomet, kai įsiskolinimai viršija pusę bendrovės turimo turto.

Vis dėlto neabejojama, kad papildomos išlaidos draudimui paveiks šių metų bendrovės rezultatus, kuriuos prognozuoti oficialiai dabar vengiama. Dėl įvairių priežasčių pernai LAL patyrė 27,1 mln. litų nuostolį, kurie buvo perkelti į šiuos metus, o užpernai - 24,5 mln. litų nuostolį.

Savo rizikas per Didžiosios Britanijos draudimo brokerį "JLT risk sollution" mūsų šalies avialinijos draudžia pasaulio draudimo milžinėje "Lloyd's", kuri po teroro JAV turės išmokėti milijardines kompensacijas.

Dabar vyrauja tendencija, kad kompensacijos už panašius įvykius mažėja, o paties draudimo įmokų įkainiai kyla. Po teroristinių atakų prieš JAV draudimo kompanija sutartyje su LAL atskira eilute išskyrė ir maksimalia 50 mln. JAV dolerių suma įvertino kompensaciją už galimus teroro aktus, karą.

Tačiau jau nuo šeštadienio įsigalioja ankstesnės draudimo sąlygos LAL lėktuvams - minimos draudiminės rizikos vėl sugrąžintos į bendrą grupę, kurios draudiminės rizikos įvertintos 400-500 mln. JAV dolerių suma. Būtent tai ir lems minėtą papildomų draudimo išlaidų poreikį.

Avialinijų administracija praneša, kad visi skrydžiai vyksta kaip numatyta, jie nekeičiami ir jų neatsisakoma. Visas 100 proc. privatizavimui ruošiamos bendrovės akcijų priklauso valstybei, o pasitikėjimo teise jas valdo Valstybės turto fondas. LAL lėktuvai skraido į 11 šalių ir nuomoja didžiąją dalį savo lėktuvų parko - penkis iš septynių.

Per pusmetį iš pagrindinės veiklos 8,23 mln. litų nuostolį patyrusios LAL privatizavimu domėjosi kelios užsienio kompanijos - Olandijos KLM, Suomijos "Finnair", Lenkijos LOT bei Skandinavijos SAS.

Neaišku, kaip neigiamos tendencijos pasaulinėje rinkoje paveiks planus privatizuoti avialinijas ir ką dėl to patars privatizavimo patarėjas, kuris bus išrinktas artimiausiu metu. Gali būti, kad LAL privatizavimas gali būti sustabdytas.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (82)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (97)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (12)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (63)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (148)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (109)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1172)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (71)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Siekiama patikslinti Tarybų Sąjungos Lietuvai padarytą žalą (159)

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras neranda mokslininko, kuris už vidutinį centro...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (2)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...