Aktualiausia pastarųjų dienų pokalbių diena - atostogos. Klaipėdiečiai vis mažiau postringauja apie politiką ir negandas - žmonės kalbasi apie planus, kaip praleis keletą poilsiui skirtų vasaros savaičių, arba dalijasi prabėgusių atostogų įspūdžiais.
Saulė
© Reuters/Scanpix
Pasidomėjus, kaip atostogas ketina praleisti žinomi klaipėdiečiai, paaiškėjo, kad daugelis jų šiuo metu jau atostogauja. Dienraštis „Klaipėda“ savo pašnekovus užtiko atostogaujančius Prancūzijoje, Vokietijoje, kaimo sodybose, Palangoje. Kiti žinomi miesto žmonės kaip tik planavo savo atostogas ir jau galėjo tiksliai pasakyti, kaip praleis brangų vasaros poilsio laiką.

Ilsėsis namie ir sode

Šią savaitę bendrovei „Spinter tyrimai“ paskelbus naujienų portalo DELFI užsakymų atliktus visuomenės apklausos rezultatus, paaiškėjo, kad daugiausiai lietuvių atostogas šiemet ketina praleisti sode arba sodyboje, namuose bei pajūryje. Mažiau žmonių ilsėsis prie Lietuvos upių bei ežerų, dar mažiau - užsienyje.

Apklausa parodė, kad lietuviai labiausiai mėgsta pramogauti žiūrėdami televizijos laidas, ilsėdamiesi soduose bei bendraudami su draugais. Turizmą žmonės įvardijo tik penktoje sąrašo vietoje, o kultūrines pramogas - septintoje.

Statistikos departamento duomenimis, kasmet vis didėja turizmo tikslais į užsienį išvykstančių Lietuvos gyventojų skaičius. 1996 metais iš Lietuvos išvyko apie 70 tūkst. gyventojų, o praėjusiais metais - arti 160 tūkst. žmonių.

Ištrūksta su šeima

Bendrovės „Avitela“ generalinis direktorius Jonas Dirginčius šias vasaros atostogas ketina skirti įkurtuvių rūpesčiams spręsti. Nepaisant to, jis suplanavo ir keletą trumpų kelionių. Kartu su žmona ir vaikais verslininkas ketina vieną atostogų savaitgalį praleisti vandens pramogų parke netoli Rygos, taip pat pasisvečiuoti pas uošvius kaime.

Verslininko įsitikinimu, pakeisti veiklos pobūdį taip pat yra savotiškas poilsis, todėl jis tikisi, kad naujojo būsto įrengimo rūpesčiai bus savotiška pramoga bei poilsis.

J.Dirginčius mano, kad pailsėti padeda bet kokia veikla, padedanti atitrūkti nuo kasdienybės ir įprastų darbų bei aplinkos. Kadangi darbui klaipėdietis skiria labai daug laiko, visas atostogas jis praleidžia su šeima. Atostogų keliones tenka derinti su vaikų poreikiais. Šeima jau aplankė keletą atrakcionų ir vandens pramogų parkų užsienyje, ilsėjosi Turkijoje, slidinėjo Slovakijoje.

Laukia vizos

Klaipėdos savivaldybės Tarptautinių ryšių ir turizmo skyriaus vedėjas Ričardas Zulcas per šias atostogas ketina įgyvendinti seną svajonę ir aplankyti Lotynų Ameriką. Jis laukia atsakymo, ar gaus Brazilijos vizą. Jei viskas bus gerai, rugpjūtį R.Zulcas aplankys Rio de Žaneirą, Salvadorą ir į UNESCO sąrašą įtrauktas Abrolhos salas, šalia kurių plaukioja banginiai. Brazilijoje kainos yra panašios kaip Lietuvoje, viešbučiai nebrangūs, tačiau R.Zulcas ketina būti atidesnis - šalis garsėja nusikaltimais.

Turizmo specialistas kasmet aplanko bent vieną naują šalį ir niekada neužsisakinėja kelionių turizmo agentūrose. Anot jo, savarankiškai užsisakyti lėktuvo bilietus, viešbučius ir sudaryti kelionės maršrutą yra ir daug pigiau, ir įdomiau.

R.Zulcas dienraščiui sakė, kad per atostogas naudojasi šmaikščiu vokiečių sugalvotu kredo - „Pakeisk tapetus“. Taip vokiečiai įvardija tradiciją bent kartą per metus atostogauti visiškai neįprastoje aplinkoje, kad grįžus namo kasdienė rutina įgytų naujų spalvų.

Liks Lietuvoje

Seimo narys Antanas Bosas „Klaipėdai“ sakė, kad per šias atostogas jis derins poilsį ir darbą. A.Bosas ketina kiekvieną pirmadienį bendrauti su rinkėjais, ruoštis rudeninei Seimo sesijai, komitetų posėdžiams.

Laisvu laiku Seimo narys aktyviai ilsėsis. Jis teigė, jog labiau mėgsta atostogauti Lietuvoje, nes po užsienius jau prisivažinėjo.

A.Boso atostogų planas įspūdingas. Šį mėnesį ir rugpjūtį jis ketina suspėti pažvejoti, panardyti, su vaikais pailsėti prie ežerų, grybauti, dažniau pasivažinėti motociklu, sportuoti, maudytis ežeruose ir jūroje.

A.Bosas tikino, kad jau seniai kruopščiai neplanuoja atostogų, nes dažniausiai planus sujaukia darbo reikalai, oro sąlygos ar netikėtai užgriuvę svečiai.

Gulės prie upės

Seimo narys Vytautas Čepas džiaugiasi, kad jau nuo pirmadienio galės mėgautis prasidėjusiomis atostogomis. Klaipėdietis ketina laisvas dienas praleisti neseniai įsigytoje ir beveik suremontuotoje sodyboje Lankupiuose, netoli Priekulės.

V.Čepas nori du trečdalius dienos skirti suplanuotiems rašto darbams, o kitą laiką išnaudoti poilsiui. Jis ketina skaityti, maudytis ir degintis už 100 metrų nuo sodybos tenkančioje Minijoje, imtis kai kurių ūkio darbų, bendrauti su svečiais, iš Airijos parvykstančia dukterimi.

„Stengsiuos ir ūkyje daugiau padirbėti. Gal riebalai virs kažkuo panašiu į raumenis, - juokėsi pašnekovas. - Šiemet labai laukiau atostogų. Darbas Seime, nuolatinis važinėjimas į Vilnių ir namo tikrai išvargino“, - prisipažino V.Čepas.

Anksčiau V.Čepas taip pat mėgo ilsėtis kaimo turizmo sodybose Dzūkijos bei Aukštaitijos nacionaliniuose parkuose, kol galiausiai pats ryžosi įsigyti sodybą.

Laikosi tradicijų

Bendrovės „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas su dienraščio žurnalistais kalbėjosi iš Paryžiaus. Vakar Prancūzijos sostinėje jis praleido paskutinę tradicinių šeimos ato-stogų dieną.

Jau kelerius metus iš eilės, pasibaigus mokslo metams, kartu su šeima R.Cibauskas vyksta į Prancūziją. Pasak jo, keletą dienų papramogavusios Disneilende ir apsilankiusios kurios nors žinomos grupės koncerte, jo dukterys pailsi nuo mokslų ir „perjungia“ atostogų režimą.

Šią savaitę R.Cibauskas su šeima buvo grupės „U2“ koncerte, praėjusiais metais turėjo progą pamatyti Eminemo pasirodymą.

Kasmet R.Cibauskas su šeima keletą dienų praleidžia Londone, kur mokosi viena dukterų. Aplankę ją Cibauskai suplanuoja ir įspūdingą kultūrinę programą didmiestyje. Pasilepinti Ispanijos paplūdimiuose su žmona jis skrenda pavasarį arba rudenį. Rudenį verslininkas slidinėja skirtinguose slidinėjimo kurortuose. Kartą per metus su šeima jie važiuoja ir į kokią nors pažintinę kelionę.

Pramogauja parke

Verslininkas Kazys Paulikas šią savaitę taip pat atostogauja užsienyje. Išsinuomojęs namelį Vokietijos kaime, jis ilsisi su šeima. Kone kasdien vaikai kartu su tėvais linksminasi pramogų parke „Heide Park Soltau“, o vakarais lepinasi didmiesčio gyvenimo teikiamais malonumais. K.Paulikas gyvena 50 kilometrų nuo didmiesčio ir ketina šiaurės Vokietijoje praleisti visą savaitę.

Paprastai „Nesė CASINO“ savininkas derina darbo ir poilsio planus. Kasmet jis aplanko Londone vykstančią azartinių lošimų mugę bei nuskrenda į Las Vegasą. Jei užsienyje vyksta verslo susitikimai, jis taip pat stengiasi toje šalyje užtrukti kelias dienas ilgiau nei reikia.

Išvyks į Sibirą

Aistra keliauti garsėjantis viešbučio „Klaipėda“ generalinis direktorius Žilvinas Vasiliauskas jau šį sekmadienį išvyksta į įspūdingą 35 dienų kelionę po Sibirą.

Pasak verslininko, norint, kad kelionė pavyktų, nevalia girtis ir pasakoti apie kelionės smulkmenas. Tokį prietarą turi visi užkietėję keliautojai. Ž.Vasiliausko laukia sudėtinga ir rizikinga kelionė. Su pasauliu jis galės susisiekti tik naudodamasis palydovinio ryšio telefonu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pirmąjį dukros gimtadienį surengęs R. Žiogas: man tai ir profesinė liga (8)

Žinomas renginių organizatorius ir vedėjas Remigijus Žiogas savo vienerių dukrelei Rėjai...

Atlikėja S. Chlevickaitė batų porai nepagailėjo ir viso honoraro: pasidaviau gerai nuotaikai (25)

Aktyviai koncertuojanti ir renginius organizuojanti charizmatiškoji Saulenė Chlevickaitė žino,...

Garsenybės vasarą palydėjo V. Baumilos koncerte (10)

Vasariškai nusiteikę ir šypsenomis pasipuošę žinomi žmonės rinkosi į žinomo atlikėjo Vaido...

Plagiato skandalas: J. Statkevičius prašo visuomenės padėti rasti iš jo vardo uždirbančius sukčius (89)

Dizaineris Juozas Statkevičius jau kelias savaites bando išsiaiškinti sukčius, besikraunančius...

S. Stavickis-Stano laukia šeimos pagausėjimo: tai labai džiugi žinia (24)

Atlikėjas Stanislovas Stavickis-Stano kartu su žmona Indre laukia šeimos pagausėjimo. Žinomai...

Top naujienos

Prastos naujienos planuojantiems uždirbti iš būsto nuomos (10)

Dar neseniai bankai ir įvairūs ekspertai buto įsigijimą nuomai įvardino kaip patrauklią...

Mokestis už mokyklos įnorius mamai atėmė žadą: išeitis – tik užsienis (234)

Naujiems mokslo metams besiruošiantys tėvai atakuoja ne tik parduotuves, bet ir siuvyklas. Tiesa,...

Meilės V. Putinui kaina: už pinigus gali parduoti ne tik tėvynę, bet ir visą Europą? (380)

„Putino samdinys“, „apmokamas Putino tarnas“, „Kremliaus lobistas“ – taip buvusį...

Krito naujų butų pardavimai (61)

Naujų butų pardavimo apimtys Lietuvos didmiesčiuose antrąjį šių metų ketvirtį buvo...

Lietuvė iki šiol sapnuoja Etiopijos moterų klyksmus: tai, ką pamatai čia, smegenys atsisako suprasti (59)

„Tai unikali šalis, daugiau tokių nėra likę, - apie paslaptingąją Etiopiją sako kelionių...

V. Matijošaitis: per ateinančius porą metų neatpažįstamai pasikeis visos centrinės Kauno gatvės (272)

Dalies medžių, kurie yra sergantys ir pažeisti, pakeitimas bus neišvengiamas, sako Kauno meras...

Rizikingų bitkoinų vertė vilioja: ar gali pabrangti iki 25 tūkst. JAV dol.? (21)

Bitkoino vertė šią vasarą pasiekia vis naujas rekordines aukštumas, o analitikai žada ir...

Pavojų kelia ir nedidelė žaizda (2)

Iškylas į gamtą ir tolimesnes keliones neretai apkartina dėl neatsargaus elgesio atsiradę...

Suskaičiavo algų didėjimą: kam pasisekė labiausiai? (218)

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies...

A. Juškevičiui – bilietas į Europos čempionatą, L. Lekavičiui – du mėnesiai be krepšinio (18)

Negailestingą diagnozę išgirdęs Lukas Lekavičius ketvirtadienio rytą galėjo šiek tiek...