Po to, kai pagrindinis Lietuvos naujienų portalas DELFI paskelbė publikaciją „Scenos grandai jaučiasi gavę lyg žuvimi per veidą“ apie be honoraro likusius maestro V. Noreiką ir kitus scenos grandus, visuomenėje nuvilnijo pasipiktinimo banga. Pamatęs, kokį atgarsį sukėlė ši istorija, koncertų turo organizatorius Eugenijus Šaltis susitiko papasakoti savo konfliktinės situacijos versiją. Jis pateikė savo argumentus, kodėl viskas pasibaigė būtent taip ir kodėl neužteko pinigų nei V. Noreikai, nei kitiems garsiems Lietuvos tenorams. Apie neapmokėtas sąskaitas prakalbo ir verslininkai.
Virgilijus Noreika ir Eugenijus Šaltis
© DELFI / Tomas Vinickas

E. Šaltis: niekas niekur nebėga, niekas niekur nesislepia

E. Šaltį žeidžia kalbos, kad jis slapstosi nuo atlikėjų ir vengia susitikimo su jais. „Kyla klausimas labai paprastas. Kas yra neatsakinėti į telefonus, nesusitikinėti? Rugsėjo mėnesį elektroniniu paštu ir registruotu laišku Virgilijui Noreikai buvo išsiųstas laiškas. Jame viskas surašyta. Niekas niekur nebėga, niekas niekur nesislepia. Žinodamas visą finansinę padėtį, aš jam parašiau tą laišką. Jis buvo išsiųstas rugsėjo pabaigoje-spalio pradžioje. Tas laiškas man negrįžo. Reiškia, kad jis yra pristatytas. Nei aš bėgu, nei slepiuosi“, - portalui DELFI kalbėjo verslininkas. 

Verslininkas pateikė laiško kopiją, kurią po nesėkmingo turo Virgilijui Noreikai išsiuntė registruotu laišku ir elektroniniu paštu. Todėl kaltinimus, kad jis slapstosi nuo atlikėjų, laiko nepagrįstais.

Vyras pasakoja pusę metų praleidęs gydymosi įstaigose, todėl esą galėjo būti nepasiekiamas: „Aš nuo gruodžio 4 iki balandžio 30 gulėjau ligoninėje ir sanatorijoje. Man padaryta stuburo operacija.“

„Aš nežinau, kodėl televizijai jis (V. Noreika-DELFI) aiškino, kad manęs nepažįsta. Mes dvejus metus iš eilės Naujuosius metus kartu sutikome. Aš pas jį namuose ne kartą buvęs, jis pas mane namuose ne kartą buvęs. Vienu metu mūsų buvo labai tampri draugystė“, - sakė jis.

Teigia, kad turas nebuvo finansiškai sėkmingas

Vienas dalykas yra sugalvoti, kitas dalykas yra įgyvendinti. Mums reikėjo daugiau pinigų iš rėmėjų“, - sako E. Šaltis. Anot pašnekovo, viena pagrindinių klaidų, lėmusių tokią finansinę renginio baigtį, yra rėmėjų nebuvimas. Vyras pasakoja kreipęsis į daugybę verslininkų, politikų. Tačiau pasiūlymas remti maestro koncertinį turą beveik nieko nesudomino. Pašnekovas tikina paramos ieškojęs ir Kultūros ministerijoje, LR Vyriausybėje, tačiau rėmėjų vis tiek nedaugėjo. 

„Vienintelis žmogus, kuris mane priėmė, išklausė ir pasakė: „daryk, gerą darbą darai, padėsiu. Tai buvo Vilniaus meras Artūras Zuokas. Mes su juo bendravome ne vieną kartą. Vis galvodavom, ką čia tokio padarius tavo pagerbimui“, - laiške, adresuotame V. Noreikai, rašė renginio organizatorius. Vilniaus miesto meras leido naudotis „Siemens“ arena neatlygintinai. Tai esą gerokai padėjo. Simbolinę, ne finansinę paramą suteikė ir Klaipėdos bei Alytaus merai.

„Matėme, kad žmonės rinkosi ir viskas buvo beveik gerai“, - naujienų portalui DELFI kalbėjo Merūnas Vitulskis. Renginio organizatorius paaiškino, kodėl atlikėjams galėjo susidaryti toks įspūdis. Anot jo, kad pritrauktų žmonių į koncertus ir atlikėjams netektų koncertuoti tuščiose arenose, buvo išdalintas nemažas kiekis nemokamų kvietimų: „Alytuje buvo parduoti 1193 bilietai, išdalinti 509 kvietimai. Vilniuje, su kuriuo labai pasimovėme, buvo parduota maždaug 1150-1200 bilietų. Už tai, kad A. Zuokas padėjo, Vilniaus merijai buvo skirta 2500 kvietimų. Aš pats įdėjau daug pastangų, kad žmonės susirinktų. Taip pavyko sukaupti 5600 žiūrovų. Kaune viskas buvo lyg ir neblogai. Ten buvo parduoti 4457 bilietai ir išdalinta 1000 kvietimų.“

Virgilijaus Noreikos spaudos konferencija
Virgilijaus Noreikos spaudos konferencija
© DELFI / Tomas Vinickas

Tačiau prieš koncertą Kauno „Žalgirio arenoje“ susirgo V. Noreika, bet atšaukti koncerto likus 12 valandų iki renginio organizatorius nebenorėjo. „Darė lašelines, gydė visaip. Profesorius kvietėme. Bet buvo kažkokia epidemija. Vėliau paaiškėjo, kad jam ne su balsu problemos, o viršutinių kvėpavimo takų uždegimas“, - sako E. Šaltis. Pašnekovas pasidžiaugė, kad vos 9 klausytojai dėl to išreiškė pretenzijas. Jiems buvo sugrąžinta po 25 procentus bilieto kainos, nes V. Noreikos pasirodymas renginyje sudaro ketvirtadalį viso renginio laiko.

Klaipėdoje pardavėme 2424 bilietus ir išdalinome 500 kvietimų. Jau tada atrodė, kad viskas bus geriau. Bet pamačiau skaičius Šiauliuose ir Panevėžyje. Šiauliuose, kurie yra maestro gimtinė, pardavėme tik 970 bilietų. Dar buvo keli šimtai kvietimų. Panevėžyje – 1200 bilietų ir svečiai pagal sąrašą ėjo“, - bilietų pardavimo rezultatais dalinosi renginio organizatorius.Tačiau surinktų kelių šimtų tūkstančių litų visiems honorarams vis tiek nepakako. E. Šaltis teigia, kad itin daug kainavo didžiųjų šalies arenų nuoma.

Taisyti finansinę padėti verslininkas nusprendė surengdamas, kaip jis pats įvardijo, „gelbėjimo“ turą. Šių metų rugsėjo mėnesio 21 d. Kauno sporto halėje turėjo įvykti dar vienas papildomas koncertas. Tačiau dėl neišparduotų bilietų koncertą teko atšaukti ir planas užsidirbti pinigų skoloms padengti sužlugo. Verslininkas sako, kad pavyko parduoti vos 200 bilietų. Pinigus už juos taip pat reikėjo sugrąžinti. Pinigų taip pat reikėjo ir solistei iš Rumunijos, kurią koncertui pasiūlė M. Vitulskis. „Aš jai nupirkau lėktuvo bilietus, rezervavau viešbutį ir viskas buvo veltui, nes koncertas buvo atšauktas“, - nuostolius vardijo viešosios įstaigos vadovas. 

Atmeta kaltinimus dėl nepagrįsto išlaidavimo

Vyras atskleidė, kad pritrūko vos 100 000 litų ir viskas būtų pasibaigę taikiai. Žiūrovai būtų galėję mėgautis prisiminimais apie gražų renginį, o solistai – honorarais.

„V. Noreika sukūdo. Numetė gal 40 kilogramų, tai kaip su palapine su tuo savo fraku atrodė. Buvo pasiūti nauji kostiumai visiems solistams. Aš medžiagas pigiau gavau“, - argumentus apie nepagrįstą išlaidavimą atremia vyras.

„Gerbiamasis, aš, būdamas dosnus ir durnas, galvodamas, kad būsime pinigais aptekę, pasiūliau tokius honorarus, kurių Lietuvoje niekas nemoka. <...> Aš būdamas geranoriškai nusiteikęs ir norėdamas pasirodyti tikrai dosnus, sau užsinėriau kilpą ant kaklo. Virgilijau, aš sau nesu paėmęs jokių pinigų, viską, ką aš ėmiau, tai buvo tiesioginės išlaidos – kuras, viešbučiai, patarnavimai, arenos nuomos, orkestras, reklama, garsas ir šviesa. Visos firmos, kurių paslaugomis naudojosi, užsidirbo, tik aš nieko neuždirbau ir dar praradau santaupas ir likau paskendęs skolose“, - laiške, kurio kopiją gavo ir DELFI, rašė E. Šaltis.

Verslininkas skundžiais, kad šis nemalonus atvejis labai kenkia jo, kaip renginių organizatoriaus karjerai. Vyras dabar negali organizuoti kitų renginių, kurie būtų padėję sumažinti šią finansinę įtampą. „Vienintelis apmaudus dalykas yra būti išvadintam aferistu, kai toks nesi“, - sakė VšĮ „Didysis Aljansas“ vadovas.

Neapmokėtų sąskaitų daugėja

E. Šaltis teigia, kad skolų kupra po truputį mažėja. Šiuo metu galimu sukčiavimu atlikėjų kaltinamas verslininkas labiausiai skolingu jaučiasi V. Noreikai ir E. Seiliui. Su V. Vyšniausku jis teigia jau atsiskaitęs: „Galiu pasakyti, kad su Vaidu aš atsiskaičiau padėdamas jam organizuoti jo Kalėdinį koncertą pernai „Siemens“ arenoje“.

Tačiau susisiekus su žmonėmis, kuriems teko dirbti kartu su E. Šalčiu rengiant koncertinį turą, paaiškėjo naujų faktų. Nuskriausti liko ne tik menininkai, bet ir verslininkai. „Lietuvos ryto“ televizijos atstovai taip pat DELFI patvirtino, kad su E. Šalčiu buvo bendradarbiauta, o finansinių įsipareigojimų už suteiktas reklamos paslaugas jis vis dar nėra įvykdęs. „Turėjome šitą bėdą ir vis dar turime. Skola egzistuoja ir ji siekia apie 40 000 litų“, - patvirtino UAB „Lietuvos rytas“ skolų administratorė Dalia Leonavičiūtė.

Į ilgėjantį be honorarų likusių menininkų sąrašą pateko ir dirigentas Vytautas Lukočius. Paklaustas, ar jau atgavo savo uždirbtus pinigus, jis patvirtino, kad honoraro jis nėra sulaukęs: „Aš turiu dar skolos lapelį. Buvau šiandien susitikęs ir su pagalbininkais. Kur jis praėjo, ten visur liko ir skolų. Ir nuomojamame ofise, ir visur kitur.“

Daugiau nei 50 žmonių orkestras, anot pašnekovo, honorarus gavo, nes honorarai buvo išderėti prieš renginį: „Buvo žmogus, kuris tuo užsiėmė ir išmušinėjo pinigus prieš pasirodymus“. 

„Niekas nežino tikrosios tiesos. Jis žino tik vienas, kokios buvo įplaukos ir kokios buvo išlaidos. Mes susitiksime su juo ir iškelsime šitą klausimą, žiūrėsime, į kurią vietą pajamos nuplaukė. Teismas gali iškelti ir buvusius pavedimus ir visą kitą, ko mes dar nežinome“, - apie ketinimus kreiptis į teisėsaugos institucijas kalbėjo dirigentas V. Lukočius - „Kiekvienas žmogus turi savo tiesą, bet daugiau minusų į E. Šalčio pusę.“ 

Kompozitorius ir atlikėjas D. Zvonkus, kuris taip pat negavo jokio uždarbio, apie prieš metus vykusį bendradarbiavimą kalba nenoriai: „Svarbiausia, kad sumokėtų V. Noreikai. Aš jau pamiršau tą reikalą, nurašiau. Vis tiek ne dėl pinigų tai dariau. Jeigu atsiskaitys su maestro, bus bent jau šiek tiek geresnė situacija.“

Apie sprendimą kreiptis į teismą DELFI portalui anksčiau užsiminė ir V. Noreika. Jis teigia, kad problemą, dar kiek palaukęs paties E. Šalčio iniciatyvos, spręs teisiniu keliu: „Aš daugiau jam nebeskambinsiu. Dar palauksim truputį ir tada pradėsim veikti. Kito kelio nėra“.

Žmonės pinigų už neįvykusi koncertą neatgauna

Į naujienų portalo DELFI redakciją taip pat kreipėsi ir pinigų už neįvykusį koncertą neatgaunantis kaunietis. „Man tai ypač apmaudu, kadangi pirkau 5 bilietus ir dovanojau savo vestuviųproga tėvams ir uošviams. Paskui teko raudonuoti prašant juos grąžinti, kad galėčiau reikšti pretenzijas. Suma nėra kosminė - apie 300 Lt, bet jų padovanoti irgi nesinori jam. Turiu ir jo siųstus elektroninius laiškus, kur toliau kabina makaronus“, - kalbėjo kaunietis.

„Bilietų pardavėjo portale buvo trumpa žinutė, kad dėl bilietų grąžinimo reikia kreiptis elektroniniu paštu. Aš, kaip ir visi kiti parašėme tuo elektroniniu adresu, paskui atėjo toks atsakymas. Ten krokodilo ašaros liejamos. Aš pats esu praeityje organizavęs koncertų, būna ir nuostolių patiri. Tada nežinojau, kad jis toks pagarsėjęs aferistas.

Žadėjo juos grąžinti, bet kaip kompensaciją pasiūlė DVD prieš tai vykusio turo. Ką aš su jais veiksiu? Ką mano močiutė ar uošvė su jais darys? Aš pasakiau kad, manęs toks variantas netenkina. Matyt kažkas jam dar piktai parašė po manęs, tai kai atėjo antras laiškas, tai buvo maždaug tokiame stiliuje „kaip čia mes tokie nedėkingi, muzikos nevertiname, koks pasaulis negražus.

Pažadas buvo toks, kad atsiskaitysiu su jumis, kai parduosiu DVD. Pradedame pardavinėti, ir tada bus pilna pinigų.“

Pašnekovo teigimu, apie 50 žmonių sutiko vietoje pinigų paimti DVD. Likę, jo nuomone, bus priversti kreiptis į teismą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gerokai sulieknėjęs A. Užkalnis atskleidė savo pokyčių priežastį (81)

Neseniai iš Jungtinių Amerikos valstijų sugrįžęs garsus publicistas ir žurnalistas Andrius...

Krepšinio rungtynes Kaune stebėjo ir E. Dragūnas su mylimąja (197)

Antradienio vakarą Kaune vykstančias krepšinio rungtynes stebėjo ir atlikėjas Egidijus Dragūnas...

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto filmas pristatytas ir Lietuvoje: juosta sudomino ir A. bei V. Adamkus (78)

Antradienio vakarą sostinėje įvyko režisieriaus Šarūno Barto filmo „Šerkšnas“ premjera. Į...

Ranką susilaužiusi R. Lukoševičiūtė dėkojo medikams (32)

Antradienis prodiuserei Rūtai Lukoševičiūtei-Daudienei nebuvo pats sėkmingiausias - parkritusi...

Ž. Trato mylimoji pasidalijo kadru iš miegamojo: aistros porai netrūksta (54)

Buvusi Rusijos oligarcho žmona Julija Lubičanskaja pasidalijo nuotrauka su Žilvinu Tratu. Joje -...

Top naujienos

Atpildo valanda artėja: tirs, kiek Lietuvoje pabrango mobilusis ryšys (18)

Mobilusis ryšys tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos šalyse turi kainuoti tiek pat –...

Koalicijai braškant per siūles – neskelbtas Seimo vadovo ir V. Landsbergio susitikimas (223)

Trečiadienio ryte pas Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį apsilankė Tėvynės sąjungos –...

Girtas vairavęs „Oro navigacijos“ skrydžių valdymo viršininkas tikisi įspūdingos išeitinės (126)

Visiškai girtas prie vairo pagautas valstybės valdomos įmonės „ Oro navigacija “ Vilniaus...

A. Milašius. Naujas pavojus Lietuvai – gali atsirasti vidurinioji klasė (160)

Politikams baigiant žiemos politinį sezoną nuskambėjo bent pora įdomių naujienų, kurios nulems...

Ukrainos gynybos ministras pranešė apie pasirengimą galimam Rusijos įsiveržimui (16)

Ukrainos gynybos ministras Stepanas Poltorakas pranešė, kad šalies ginkluotųjų pajėgų...

S. Skvernelis: tikrai bus siūlymas pasitraukti iš koalicijos prabilo apie padarytas klaidas (269)

Premjeras Saulius Skvernelis teigė esąs tikras, kad iš socialdemokratų nuskambės siūlymas...

Vilniuje porą metų stovi nenaudojamas automobilis: ką daryti? (16)

Vilniuje, prie Narduvos g. 24 individualaus namo sklypo ribos jau porą metų stovi apleistas ir...

Gavę sąskaitas pakraupę gyventojai apgulė savivaldybę (242)

Kėdainių rajono savivaldybėje – tikras chaosas. Šį kartą savivaldybės administracija ir jos...

Palangoje ieškojo suknelės vestuvių šventei: norėjosi apsisukti ir grįžti atgal į Vilnių (12)

Palangoje yra nemažai drabužių parduotuvių su nemenku prekių asortimentu. Pasidarė įdomu, ar...