Iš pradžių planavom šiandien apsiriboti „tik“ 500 km atstumu iki Surato - deimantų miesto. Sako, ten yra atvežama ir apdirbama apie 90 procentų viso pasaulio šių mineralų atsargų, tad atrodė, kad jais ten balandžius lesina. Patrauklu. Tačiau vienu metu, suvilioti laikinai gero kelio, ryžomės pridėti dar šimtuką. Norėjosi kiek galima labiau priartėti prie Mumbajaus.
© Asmeninio archyvo nuotr.
Plius girdėjom, kad Surate su viešbučiais naktį sudėtinga. Gandai, greičiausiai, bet... Damanas buvo patrauklesnis. Sunku paaiškint kodėl.

Greičiausiai būsiu suprastas blogai, o gal net ir smerkiamas, bet naujas tikslas - su įdomia istorija, kuri prasideda dar Vasko Da Gamos laikais, Arabijos jūros paplūdimiu ir daugybe vietinių turistų, kurie atvažiuoja čia... gerti! Alkoholį!

Niekuo jis čia nėra skanesnis, pigesnis ar mažiau pagiringesnis. Tiesiog jo čia yra! Vienintelėje vietoje - visoje „sauso“ įstatymo besilaikančioje Gudžarato valstijoje. Tai ir plūsta nuodėmingieji to išganymo čia ieškot...

Bet prieš tai buvo gražus rytas Udaipūre. Taikūs ir lėti pusryčiai ant viešbučio stogo, ir visiškai priešingos naujienos iš Mumbajaus. Ten dar tęsėsi įkaitų dramos, o čia, mieste, gyvenimas tekėjo įprastai.

Turistų mieste nemažėjo. Ir ypač - Centriniuose rūmuose. Jei reiktų pasirinkti bent keletą vietų, dėl kurių verta atvykti į šal5, ši būtų viena iš pagrindinių. Tų, kurias pats mačiau. Ir visas miestas kažkoks kitoks. Kvapai ir aplinka lyg ir tokia pati, bet kažkas čia kitaip. Jaukiau.

Udaipūras nusipelno užsibuvimo jame. Arba gali būti net priežastimi grįžti į Indiją...

Pakeliui į Damaną atsitiko stebuklas: pataikėm ant idealios kelio dangos be sunkvežimių. Tai buvo taip netikėta, kad keletą kilometrų tylėjom ir tik dairėmės. Tada dar buvo mintis, kad kažkoks griozdas vis tik mus nudaužė, o šiuo metu kaip tik jau vykstam į pomirtinį automobilistų rojų...

Net šūkiai šalia kelio atsirado: „Jūsų komfortas - mūsų pareiga“, „Saugok gamtą žalią“... Taip kada nors atrodys nacionalinis šalies greitkelis. Kol kas mes juo važiavome tik 80 km. Po jų buvome pristatyti atgal prie rutinos: vėl duobės, rėkiantys iš šalikelių suvažiuojantys sunkvežimiai (jie stengiasi vengti geresnių kelių už kuriuos reikia mokėti ir vyksta aplinkiniais) ir 20 km per valandą greitis... su kartais pažadinančiais iš priekio atlekiančiais monstrais, vairuojamais ne šios planetos gyventojų.

Vertinant pagal jų dvasinę ir fizinę būseną.

O ir „Lachūdra“ nusprendė pasimaivyti. Iki tikslo belikus apie 70 km sustojom arbatos. To jau tradicinio virinto pieno su arbatžolėm, trintu imbieru ir cukrumi. Atgaivina. Ir skanu. Sėdus važiuoti toliau - nei iš vietos.

Neužsiveda. Kadangi šiame automobilyje detalių ir šiaip vos trys - keturios, tad gedimą suradom greitai. Tiksliau tai padarė Habibas. Pasirodo, akumuliatorius buvo visiškai sausas. Prireikė į jį pilti vandenį. Ir įsivaizduok - po šios procedūros užsivedė iš pusės raktelio pasukimo. Gerai, nesu tobulas mechanikas, bet tokį atvejį mačiau pirmą kartą...

Kitą vertus mūsų draugas pats tą „akumą“ išgręžė naktimis palikdamas įjungtus gabaritus. Kartą atėjau ir išjungiau. Šis gi sugrįžo ir vėl įjungė. Net į akis nepažiūrėjęs nuėjo į savo guolį.

Įžūliai. Kai paklausiau, kokia legenda ar šeimos tradicija vadovaudamasis taip elgiasi, bendrakeleivis tik palingavo galva ištardamas „ok...ok“ ir atsuko nugarą. Na tai ką aš galėjau padaryt?

Jei kelionės pradžioje nedrįsdavo prie bendro stalo sėst, tai jau dabar daugiausiai laiko duše praleisdavo. O ten dar ir dainuodavo!

Naktinis Damanas pasitiko jau kariniais postais ir automobilio tikrinimu - Mumbajaus tragedijos pasekmė. Vienas bando su mumis kalbėti portugališkai (esame portugalus vis dar menančioje teritorijoje), kitas- angliškai. Ne per daug draugiški, bet ir negąsdina.

Kitą rytą „iššaudom“ atsarginę dieną, kuri buvo suplanuota ir taupyta, jei kas netikėto atsitiktų kelyje. Iki Mumbajaus - tik 200 km. Per dieną net pėsti nueitume. Su pamiegojimu siestai.

Tad jaukiame pusantro šimto metų senumo viešbutyje žiūrim didvyrių, nuo teroristų kritusių pareigūnų, kremavimo ceremoniją, susirenkam krūvas naujausių laikraščių, pasivaikštom po miestelį. Poilsio diena. Kol tvarkiau viešbučio reikalus, kolegos Vytaras ir operatorius Edis susidūrė su vietos žurnalistu ir atsakė į jo klausimus apie mūsų kelionę, šalį, iš kur atvykome, nuotraukai papozavo.

Įsivaizduokit, koks buvo mūsų nustebimas ir juokas, kai jau vėliau, Mumbajuje, gavus šio straipsnio kopiją, mūsų draugai išvertė užrašą po nuotrauka: „Turistai palieka neramumų apimtą Mumbajų ir renkasi mūsų mažą ir jaukų miestelį“. Žiniasklaida valdo visur!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

E. Sebrova tapo internetinių piktadarių auka (17)

Pirmadienio vakarą Eleonora Sebrova savo „Instagram“ profilyje pranešė, jog jos feisbuko...

Lietuvos krepšinio rinktinės kadidatas E. Bendžius tapo tėvu (7)

27-erių krepšininkas Eimantas Bendžius su žmona Indre sulaukė gandrų. Šia žinia...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (87)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

M. Šalčiūtė pristato naują laidą: ankstesni projektai buvo nekokybiški ir stipriai pakenkė mano įvaizdžiui (76)

Artėjant rudeniui Monika Šalčiūtė savo feisbuko sekėjus vis nustebindavo viena ar kita...

D. Montvydas tapo modeliu (33)

Daug laiko ne tik muzikai, bet ir sportui skiriantis dainininkas Donatas Montvydas tapo...

Top naujienos

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (45)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (7)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (9)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (17)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (248)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (8)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (87)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (75)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...

Vilniaus viešnamiuose – meilės pažinčių svetainėse ieškančios užsienietės (48)

Iš jaunų merginų prostitucijos pralobti užsigeidę sutuoktiniai nutarė eiti lengviausiu keliu –...

Duonos gamintojai pasišovė išsaugoti lietuviškos ruginės duonos tradicijas (18)

Lietuva nuo seno visame pasaulyje garsėja ruginės duonos gamybos tradicijomis. Vis dėlto...