Kadaise savo šilta šypsena šildęs televizijos žiūrovus, buvęs žinių vedėjas Marius Veselis džiaugiasi atradęs tikrąjį gyvenimo pašaukimą. Jo pasaulis dabar sukasi vieno garsiausių muzikinių kanalų – MTV ritmu. Tapęs stambaus verslo atstovu Baltijos šalyse, Marius jaučia neapsakomą malonumą visiems suprantama muzikos kalba kurdamas pasauliui kažką gero.
Tomas Ramanauskas ir Marius Veselis
© DELFI (G.Urnikaitės nuotr.)
Tačiau pakeitęs įvaizdį ir saviraiškos būdą, M.Veselis nežada atsisakyti šiltos šypsenos ir paminti vidinio kodekso.

– Kas jus paskatino Žinių tarnybą iškeisti į MTV „Networks Baltic“ generalinio direktoriaus pareigas?

– Nors tiesioginio eterio nuoširdumas tapo vienas geriausių dalykų gyvenime, žurnalistika niekada nebuvo mano pašaukimas. Tikrasis pašaukimas – verslas, prisiimant didesnę riziką nei įprasta. O MTV – tai ir duoda.

Tačiau man verslas – ne pinigų kalimas, o neribota saviraiška, galimybė patirti neįprastų nuotykių, būdas įgyvendinti bet kokias idėjas, vesti žmones, kurie manimi tiki, ir sukurti kažką gero pasauliui. Tai toks gyvenimo būdas. Pinigai – tik premija už tai, kad darau, kas patinka.

Žinių tarnyba buvo gera mokykla. Puiki žmogiškumo mokykla. Bet užaugau ir atėjo laikas, kai nebesijaučiau gerai. Trūko erdvės ir laiko verslui. Man taip pat trūko laisvės būti savimi.

Kai regiausi išeiti, vienas TV3 vairuotojas man pasakė: „Vaikeli, kur tu eini? Juk turi geriausią darbą pasaulyje“. Tai tikrai buvo vienas geriausių darbų pasaulyje – apie jį daugelis tik ir svajoja. Bet, nepykit, kad svajoju daugiau...

– Ar nesigailite dėl tokio sprendimo? Ar nepasiilgstate ankstesnio darbo?

– Niekada dėl nieko nesigailiu. Bet nemanykite, kad niekuomet nejaučiu kaltės, kaip neseniai neteisingai buvau suprastas vieno leidinio. Savigaila ir kaltės jausmas stabdo žmogaus augimą – sužlugdo narsą ir tikėjimą, kad gyvenimas ir pasaulis gali būti geresnis. Todėl vengiu dėl ko nors gailėtis.

Juo labiau kad šiuo atveju ir net neturiu ko gailėtis. Kurdamas MTV esu laimingas. Ar ne to kiekvienas siekiame? Vadovauti tarptautinei kompanijai, kuri valdo tris televizijos kanalus ir rengiasi jų atidaryti dar daugiau, yra beprotiškai sunkus ir kartais alinamas darbas. Bet man tai įdomiau už viską, ką iki šiol gyvenime dariau.

Pasiilgstu žmonių, su kuriais dirbau, ir pasiilgstu žiūrovų, kurie mane mylėjo. Bet kasdien dirbu su daugybe MTV žmonių iš įvairių šalių, matau, kaip jie manim tiki, matau, kokie patenkinti tarptautiniai MTV vadovai. Bet matau daugybę trūkumų ir problemų, jas privalau spręsti greitai ir teisingai – neturiu nei laiko, nei noro ilgėtis ankstesnio darbo.

Naujos pareigos nėra rojaus būsena – tai sunkus darbas. Bet vadovaudamas MTV jaučiuosi stiprus ir laimingas žmogus.

– Kokį poveikį jūsų asmenybei turėjo karjeros pokyčiai?

– Vienintelis pokytis – daugiau galiu nebesislėpti nei pats nuo savęs, nei nuo kitų žmonių. Esu toks, koks visada buvau. Kitoks atrodau tik mano buvusiems žiūrovams, kurie buvo įpratę matyti tik dalį manęs – tvarkingai sušukuotą šeimos žmogų su šypsena.

Pasikeitė tik įvaizdis, bet nepasikeičiau aš pats. Tikrasis Mariaus vaizdas kai kam patinka, kai ką galbūt šokiruoja. Žmonės tiki tuo, ką mato, ir tuo, ką skaito. Bet jie neturi galimybės ateiti kurį nors vakarą į mano namus ir pamatyti mano dvi mažas dukrytes, krykštaujančias ir žaidžiančias su Orinta (dabartine gyvenimo drauge).

Žmonėms gali atrodyti, kad mano vaikai yra nuskriausti ir palikti. Normalu, kad jie nemato, jog, nepaisant nepavykusio bendro gyvenimo su Kriste, mes esame geri draugai, ir, nepaisant subyrėjusios šeimos, dukrytės tebeturi tėtį, kuris jas myli ir kurį myli jos.

– Kodėl nutarėte pasikeisti įvaizdį?

– Populiarumas – ne mano sritis. Nekuriu jokio įvaizdžio. Juos susikuria patys žmonės. Aš toliau šypsausi ir visiškai nesivaikau skandalų. Mane domina visai kiti dalykai: klientų aptarnavimo kokybės reitingai, komandos motyvacija, pelno ir nuostolio ataskaitos, nauji verslo planai, derybos ir verslo kelionės. Galiu apie tai papasakoti daug daugiau nei apie save.

– Kokių gyvenimo principų negalėtumėte atsisakyti?

– Mano gyvenime yra tokia sąvoka „vidinis kodeksas“. Jis labai aiškus ir tvirtas mano asmeninių vertybių ir principų rinkinys. Kai kurios nuostatos nesutampa su visuomenės normomis. Todėl kai ką jos piktina.

Bet tikėjau, tikiu ir tikėsiu, kad esame gimę ne tam, kad gyventume pagal visuomenės stereotipus ir taisykles, ne tam, kad darytume tik tai, kas patinka tėčiui, mamai, kaimynui ar dar kam nors. Žmogus, rūpindamasis, ką pagalvos kiti, praranda savo individualybę. Abiturientas, vykdydamas savo tėvų valią stoti į teisę, nors svajoja būti žurnalistu, praranda ateitį.

Moteris, palaikydama slaptus ryšius, bet gyvenanti nelaimingą šeimyninį gyvenimą, skriaudžia ne tik save, bet ir savo vaikus. Tikiu, kad kiekvieno iš mūsų tikslas ir pareiga – prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir drąsiai jį kurti tokį, kokį nori.

Tikiu, kad atviras visoms galimybėms ir atviras sau žmogus pasauliui gali duoti daug daugiau, nei susitapatinantysis su pilka mase ir pradedantysis tikėti, kad gyvenimas pagal meksikietiško serialo scenarijų yra vertybė. Man gėda už tuos, kurie taip gyvena. Tačiau šiems žmonėms gėda už mane.

– Ar jus jau galima priskirti prie MTV žvaigždžių pasaulio, ar tenka susidurti su muzikos garsenybėmis? Koks jūsų požiūris į jas?

– Man tenka susitikti su įžymiais žmonėmis, bet to nesureikšminu. Žvaigždžių spindesys – tai tik atlygis už sunkų darbą. Dirbdamas MTV, turiu galimybę bendrauti su nepaprastais žmonėmis – ir ne tik muzikos žvaigždėmis.

Pavyzdžiui, MTV pasaulinio tinklo prezidentas Bilas Roudis, kuris, beje, yra buvęs Lietuvoje po Sausio 13-osios įvykių ir susitikęs su Vytautu Landsbergiu, – vienas įdomiausių mano sutiktų žmonių. Tai puiki asmenybė, iš jos turiu ko pasimokyti.

Nesu didelis vakarėlių mėgėjas, bet dalyvauti tenka. Ten būna MTV žvaigždžių, tačiau vakarėliai – privatūs.

– Kuo mūsiškės žvaigždės skiriasi nuo MTV? Kaip manote, ar lietuviška muzika turi galimybių išeiti į platesnius vandenis?

– Lietuviška muzika dar niekada neturėjo tokių konkrečių ir didelių galimybių išeiti į pasaulį. Aš matau, kaip geriausi Lietuvos atlikėjai tai jau supranta ir atsisako provincialaus muzikos skonio bei nuomonės, kad savo muziką parduoti užsienyje neįmanoma. Dabar viskas įmanoma. Tereikia dirbti, dirbti, dirbti...

Latvių grupė „Brainstorm“, matyt, dirbo daugiausia, jei MTV žiūrovai ją išrinko labiausiai verta pirmojo Europos muzikos apdovanojimo. Neabejoju, kad greitai ateis ir lietuvių eilė.

Gera matyti, kai į MTV centrinę būstinę Vilniuje ateina atlikėjai ir tariasi su mūsų talentų ir muzikos vadovais – kas tinka MTV, o kas ne. Kokybiškos muzikos atlikėjai supranta ir vertina MTV privalumus. Kelias lietuviškas dainas jau groja Europos, Adrijos, Turkijos MTV. Ir tai tik kelio pradžia.

– Ką jums pačiam reiškia muzika?

– Muzika – universali kalba. Joje, pasak MTV, tautybė nesvarbi. Muzika, nepriklausomai nuo kalbos ir ypatumų, mes kalbame apie meilę, laimę, netektis... Aš mėgstu muziką. Tiesa, man labiau patinka dance/trance stilius. Per MTV tokių dainų retai išgirsi.

Kita vertus, MTV – ne tik muzika. Tiesą sakant, „muzikinė televizija“ – tai tik jaunimo pramogų kanalo pavadinimas, o muzika – tik mūsų programos dalis. Bet jaunimas žino, kad MTV yra daugiau.

– Kaip vertinate viešą asmeninio gyvenimo narpliojimą?

– Prie to jau pripratau ir užsigrūdinau. Kaip sakė Oskaras Vaildas: „Blogiau užtai, kai tave apkalbinėja, yra tik tai, kai apie tave visai nekalba“. Kitas reikalas – mano vaikai. Tiek Kristė, tiek aš – abu esame nuoširdūs ir atviri kalbėdamiesi su savo mažytėmis. Nors gyvename savo gyvenimus, dukrytės visada buvo, yra ir bus mums svarbiausios.

Joks vaikas išsiskyrusioje šeimoje nebus laimingesnis už tą, kuris gyvena neišsiskyrusioje. Niekas nepakeis vaiko laimės iš ryto atbėgti pas tėvus į lovą ir atsigulti tarp jų. Man be galo liūdna, kad savo mažutėms negaliu to duoti. Bet kas geriau vaikams? Gyventi nesutariančioje, barnių nualintoje šeimoje, bet su tėvais, ar išsiskyrusioje šeimoje, kai tėvai stengiasi vaikams užtikrinti laimę.

Šeimos subyrėjimo pasekmė – sunkiai įvertinamas dalykas, tam prireikia daug laiko. Todėl mano rūpestis – kaip galima labiau sušvelninti blogas pasekmes. Būtent todėl stengiamės su savo dukrytėmis apie problemas ir situaciją kalbėtis atvirai. Neslepiu nuo jų Orintos. Labai džiaugiuosi, kad dukrytės ją myli.

Kai esi su vaikais, nesunku matyti, kada jiems gera ir kada blogai. Vaikai nemeluoja savo jausmų ir emocijų. Be galo myliu savo dukrytes. Matau, kokios jos laimingos, kai būna su manim. Matau, kad joms patinka būti su Orinta. Vadinasi, nėra viskas taip blogai.

Jei jos kada nors užaugusios man pasakys, kad sugrioviau jų gyvenimą, aš tai priimsiu. Bet darau viską, kad jų kol kas mažyčiai gyvenimai būtų laimingi.

– Koks dabar jūsų požiūris į šeimyninius santykius, ar nesikratote minties, kad daugiau nekursite šeimos?

– Mano nuomone, šeimos institutas su tais visais antspaudais pasuose, primenančiais UAB steigimo aktą, yra visiška atgyvena. Man šeima – tai žmonės, kuriuos myliu ir kuriais pasitikiu. Aš visada turiu šeimą.

Vestuvės – tik ritualas ir pažadai nedaryti kažko, ką absoliuti dauguma paskui daro. Nemėgstu netikrų dalykų. Šeimos ir meilės neįmanoma įsprausti į ritualus ir pasus.

Kas jums gyvenime svarbiausia? Ar esate laimingas?

– Laisvė – svarbiausia. Patikslinsiu – kai sakau „laisvė“, turiu galvoje ne kažkokį ištvirkusį gyvenimo būdą, bet laisvę daryti ir kurti tai, apie ką svajoji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prezidentas V. Adamkus įveikė vėžį (9)

Netrukus 91 metų sulauksiantis prezidentas Valdas Adamkus įveikė vėžį, sako medikai.

A. Jagelavičiūtė pataria, kaip neišlaidaujant įrengti stilingą ir praktišką mokyklinuko kambarį (7)

Pasiruošimas mokslo metams neatsiejamas nuo naujų mokyklinių reikmenų, drabužių, o dažnai ir...

Atlikėja A. Vedrickaitė susilaukė pirmagimio ir jau išrinko vardą (33)

Žinoma atlikėja Augustė Vedrickaitė kartu su savo širdies draugu Marijumi Šeiboku susilaukė...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (512)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

J. Arlauskaitė – Jazzu rengiasi išleisti poezijos knygą (81)

Besirengdama savo ir Leono Somovo koncertams Kaune ir Vilniuje DELFI TV konferencijoje...

Top naujienos

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Išpuolis Barselonoje: įtariamasis suimtas (20)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (3)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią, praneša apie įkaitų dramą nuolat pildoma (279)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (142)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (30)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (111)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (333)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (5)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...