Lietuvoje ne per seniausiai į dienos šviesą iškilo vienas labai skandalingas veikėjas, vardu Saulėns. Jis tikina esąs automobilių išmontavimo specialistas, neturintis nė pradinio išsilavinimo, bet dievinantis „siemkes“ su alumi ir svajojantis tapti Šiaulių meru. Saulėns išpopuliarėjo kaip nuolatinis radijo stoties M-1 svečias. Kad visiems būtų aiškiau, apie ką kalbame, pateikiame trumpą Saulėno interviu.
Minedas
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)
- Sveikas, Saulėnai!

- Respekc, Mariens. Gražus treningiuks - tokia Šiauliuos nesu matęs.

- Kokia šiandien tavo nuotaika, nesumuši manęs?

- Už tokį klausimą gali i magiuką netekti! Aš nesimušu (po šių žodžių Saulėns juokiasi, todėl darosi aišku, kad truputį meluoja). Man muštis neleidž mana vadybininks.

- Nesutrukdžiau tavęs? Tavo dienotvarkė turbūt labai užimta.

- Nieka tuokia, aš dienom nelabai ką veikiu. Dirbu naktim. Man patink bendraut su žurnalistais, nes nuotraukų įded į laikraštį, o tada visas mergikes manęs nuor.

- Puiku. Tuomet papasakok, ką šiandien nuveikei.

- Su sava žiurkike Rence ėjom į kabaką ką nors įkirst į skrandį, bet greit išėjom iš ten, nes lochs barmens neleida siemkių viduj valgyti. Susinervinau i nupirkau Rencej belešą iš kioską. Tai ta patraka i namo nuvažiava.

- Tavo išsilavinimas - nebaigtas pradinis. Kaip pavyko patekti į mokyklą?

- Aš iki šiol pykstu ant močiutes, ka mane nuvede į pirmą klasė. Man buva trauma, nes reikeja prieš visą klasę kažką skaityti i skaičiuot.

- Tai galbūt buvai priverstas palikti mokyklą?

- Iš tikrųjų aš melavau, ka baigiau tik tris klases. Aš baigiau septynias. O po septynių supratau, ka esu protings i man mokslų nebereik.

- Kodėl melavai?

- Nes buva gėda prieš draugus. Čiumaks, Kiec ir Vailoks yr baigę tik dvi klases i visiem didžiuojas.

- Dirbi automobilių išmontuotoju. Papasakok apie darbo specifiką.

- Nu nu! Būk atsargesnis su klausimais! Darbs sunkus ir pavojings, todėl negaliu pasakoti. Čia tas pats, kas kunigą klausti, ką išgirda per pažintis... tai yra, per išpažintis.

- Bet juk tavo darbas gan sunkus, fizinis... Ar niekada nesvajojai tapti kokiu nors mokytoju ar bankininku?

- A tu čia mane prieš visus Panevežia skaitytojus nori suvaryti su tokiu klausimu? Saulėns mokitojs?! Tai tada gal, sakau, Saulėns policininks?!

- Kodėl visąlaik dėvi tuos pačius treningus ir kepurę?

- O kodel tu uždavinėji tokius durnus klausimus? Nes toks tava stilius, ane? Tai ir mana toks stilius. O treningiukus aš plaunu. Nesu koks bruds, katras pas mergikes su purvinu treningiuku ein. Be tuo, naktim aš būnu apsivilkęs juodus drabužius, ka nieks nepastebėtų. Pavargau nuo dėmesia... (Juokiasi kaip pašėlęs.)

- Dažnai skambini padejuoti į radijo laidas. Kodėl nesikreipi į spaudą?

- Bachurs, šok iš kedų! Aš, paskambinęs į M-1, niekad nedejuoju, o normaliai duodu kalbos. Manęs visi M-1 didžėjai bija, bet užtat gerb. I, be to, man kalbėti žymiai lengviau nei rašyti, nes tos raides, visokias nosines mane nervin.

- Dažnai niurzgi ir demonstruoji neapykantą Lietuvos popatlikėjui Minedui. Už ką tu jį taip?

- Kiek girdėjau, Mineds yr pabėgęs iš Kauna zoluogijas soda, iš beždžiuonių narva. Tik kad vadybininkai jį sugava, nuskuta ir į scena pastate. Čia rimts bajeriuks, nes jam labai palmes ir bananai patink.

- Ką jis turėtų padaryti, jog taptumėte draugais?

- Ans turėtų grįžti i zoluogijas sodą. Tada aš jam nuneščiau bananų i susitaikyčiau su juo. (Saulėns vėl juokiasi, kad net „siemkės“ pabyra.)

- Kiek žinau, esi Šiaulių miesto patriotas. O ką manai apie Panevėžį?

- Respekc Panevėžiui, nes ten gyven mana pusbratkis Rols. Aš kartais atvarau į Panevežį prie „Babilona“ mergikių pacikinti. Panevežys i Šiauliai beveik vienodi miestai, tik kad per Panevėžį Nemuns tek.

- Dėkui už interviu. Iki, Saulėnai!

- Respekc, žurnalists. Imk alaus iš bambaliuką patrauk.

Ne, jūs ne taip supratote! Saulėns iš tikrųjų nėra realus žmogus. Jis tik radijo stoties M-1 programų direktoriaus Mindaugo Stasiulio įkūnijamas personažas, apie kurį ir papasakojo pats M.Stasiulis.

Mindaugas tikina, kad Saulėno personažas pagal sumanymą turėjo būti vienadienis, tačiau po neįtikėtinai sėkmingo debiuto nuspręsta, jog tokio veikėjo labai trūksta radijo stočiai.

„Saulėns debiutavo po incidento, kai Šiauliuose buvo sumušti NATO pareigūnai. Jis paskambino į radijo stotį ir pasigyrė „sutvarkęs“ juos plikomis rankomis. Radijo klausytojus labai sudomino Saulėno žygdarbis“, - šmaikštavo M.Stasiulis.

Po to Saulėno balsas vis dažniau pasigirsdavo radijo stoties M-1 eteryje.

Nevykęs plagiatas?

Ne per seniausiai jis debiutavo ir televizijoje kaip vienas LNK renginio „Auksiniai svogūnai“ vedėjų. Įžvalgesni žiūrovai pastebėjo, jog Saulėnas labai panašus į aktoriaus Rimo Šapausko personažą - Budulį.

Panašumų jame pastebėjo ir pats Rimas. „Labai keistas sutapimas, kad Saulėns į „Auksinių svogūnų“ apdovanojimus atskubėjo vilkėdamas raudona striuke ir juoda kepuraite, visai kaip Budulis. Reikėjo gal bent kitas spalvas pasirinkti“, - svarstė R.Šapauskas.

Ir abiejų personažų juokeliai, anot Rimo, turi panašumų. „Palyginus su Buduliu, Saulėno juokeliai panašūs, bet daug silpnesni. Žinant, jog abu veikėjai turi bendrų bruožų, galbūt reikėjo labiau pasistengti padaryti kažką originalesnio. Juk, pavyzdžiui, „Dviračio šou“ Pylipukas ar „Ežio“ reklamos personažai Kęsts ir Vyts taip pat panašūs į Budulį, tačiau jie turi ir kažką savito bei naujo. O Saulėns, mano nuomone, yra nevykusi Pylipuko, Kęsts ir Vyts bei Budulio sintezė. Tai tiesiog labai neoriginalu“, - pastebėjo R.Šapauskas.

Tačiau Saulėną įkūnijantis M.Stasiulis su tuo nesutinka: „Jei jau taip mąstote, tuomet gal kiekvieną žmogų reikėtų pavadinti Ievos ir Adomo plagiatais?! Juk kiekvienas iš mūsų turime kažką panašaus.“

Mindaugo nuomone, Budulis buvo visiškai kitoks nei Saulėns jau vien dėl to, jog jis televizijos personažas. „Televizijoje visas dėmesys sutelkiamas į vaizdą, tad buvo akcentuojamas Budulio išorinis baisumas. Va Saulėns - radijinis personažas, o radijuje išvaizda nieko nereiškia, svarbiausia - charakteris.“

„Kita vertus, kur tas Budulis, jei jau jis buvo toks stiprus?! Kodėl jis neišlenda į dienos šviesą? Jeigu Saulėns jam konkurentas, tai tegu jis pasirodo“, - galiausiai Buduliui iššūkį metė M.Stasiulis.

Nenori, kad pažintų

Daugelis, sužinoję, jog Saulėno personažą įkūnija būtent M-1 programų direktorius, patyrė šoką. Esą tai labai nerimta tokį postą užimančiam žmogui. Tačiau M.Stasiulis dėl to nė kiek nesikremta. „Mano darbas kūrybinis, tad tai nė kiek nekenkia mano įvaizdžiui. Saulėns - vienas iš daugelio mano kūrybos rezultatų“, - atrėžė M.Stasiulis.

Tačiau gatvėje Mindaugo Saulėnu bent jau kol kas dar niekas nešaukia. „Manau, kad kai nevaidinu Saulėno, aš gerokai pasikeičiu, ir niekas manęs neatpažįsta. Tiesą sakant, aš ir nenoriu, kad mane atpažintų kaip žmogų, įkūnijantį Saulėną. Esu visiškai kitoks žmogus nei jis, tad jei kas su manimi norėtų pašnekėti kaip su Saulėnu, pasakyčiau, kad jo nepažįstu. Saulėnas tik personažas, ir nieko daugiau.“

Minedas įsižeidė

Minedas
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

Saulėno personažas labai dažnai per dantį traukia lietuviškos popmuzikos dievaitį Minedą. Vos jam užsiminėme apie Saulėną, Minedas sumišo. „Apie žmogų, įkūnijantį Saulėną, turiu labai skeptišką nuomonę. Manau, Lietuvoje mums ir vieno Šapranausko, kaip personažo, pakanka. Jau tokio idiotiško personažo, kaip Saulėnas tikrai nereikėjo.“

„Norėčiau pasiteirauti gerbiamojo Mindaugo Stasiulio, ar jam patiktų, kad iš jo taip dergtųsi, kaip kad jis dergiasi iš daugelio Lietuvos žmonių, kuriuos pamini savo laidoje“, - įsiaudrinęs kalbėjo Minedas.

Anot Minedo, kaip radijo stoties direktorius, jis elgiasi labai žemai. „Aš tikiu, kad Lietuvai šiuo metu patinka šaipytis iš žmonių, tačiau leiskit paklausti gerbiamojo radijo direktoriaus, ar jis jam patiktų, kai šaipytųsi iš jo kaip Lietuvos piliečio. Manau, kad jis, koneveikdamas mane, siekia reklamos savo radijo stočiai, juk, neslėpkime, šiuo metu mano vardas populiarus. Tačiau yra kažkokios tai moralės normos, negalima taip elgtis“, - kaip niekada rimtai šnekėjo Minedas.

Jis tikina, kad viskas grįžta bumerangu ir kad gerbiamas M.Stasiulis kitą kartą pagalvotų, ką šneka, nes kitaip jis gali atsidurti ir teisiamųjų suole.

„Aš jam negrasinu, bet perspėju, kad jei jis ir toliau mane įžeidinės, tikrai gali sulaukti šaukimo į teismą. Yra įstatymai, už šmeižtą yra baudžiama. Jis nėra viešpats Dievas, kuriam jie negaliotų. Valdykis žmogau! Dar ne tokių sutvarkė, sutvarkys ir tave“, - perspėjo Minedas.

M.Stasiulis sako grasinimų nebijantis: savo vardu jis nėra pasakęs nė vieno blogo žodžio apie Minedą. Tačiau priduria: „Galime juoktis iš Saulėno, nes jis yra sukurtas mūsų, mąstančių žmonių. Minedas - tai mūsų visuomenės problema, kaip neįgalaus, nesusivokiančio ir nesugebančio už save atsakyti žmogaus problema.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gerokai sulieknėjęs A. Užkalnis atskleidė savo pokyčių priežastį (111)

Neseniai iš Jungtinių Amerikos valstijų sugrįžęs garsus publicistas ir žurnalistas Andrius...

Krepšinio rungtynes Kaune stebėjo ir E. Dragūnas su mylimąja (202)

Antradienio vakarą Kaune vykstančias krepšinio rungtynes stebėjo ir atlikėjas Egidijus Dragūnas...

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto filmas pristatytas ir Lietuvoje: juosta sudomino ir A. bei V. Adamkus (79)

Antradienio vakarą sostinėje įvyko režisieriaus Šarūno Barto filmo „Šerkšnas“ premjera. Į...

Ranką susilaužiusi R. Lukoševičiūtė dėkojo medikams (33)

Antradienis prodiuserei Rūtai Lukoševičiūtei-Daudienei nebuvo pats sėkmingiausias - parkritusi...

Ž. Trato mylimoji pasidalijo kadru iš miegamojo: aistros porai netrūksta (54)

Buvusi Rusijos oligarcho žmona Julija Lubičanskaja pasidalijo nuotrauka su Žilvinu Tratu. Joje -...

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (70)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (57)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (8)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (1)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (119)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (1)

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (202)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...