Rožytė pretenduoja tapti stilingiausia miestiete

 (77)
Kiekvienas savaip garsiname savo gimtąjį miestą. Be tradicinių būdų vis populiaresni tampa interneto dienoraščiai, vadinamieji blogai. Vienas tokių – laimikis.lt, o jo autorių į tarptautinį stilingiausio miesto konkursą deleguota Vilniaus puošmena Rožytė sėkmingai atlieka savo funkciją ir atkakliai rungiasi dėl stilingiausio miesto vardo.
Pasak svetainės kūrėjų Juliaus Narkūno ir Jekaterinos Lavrinec, „laimikis“ yra gatvės fotografijos projektas, kuriame daugiausia dėmesio skiriama Vilniaus gatvių personažams, tačiau progai pasitaikius įtraukiami ir kitų šalių-miestų gatvių žmonės.

„Laimikis“ remiasi šiais principais: tavo miesto žmonės yra nemažiau egzotiški nei Irano dervišai, Londono pankai ar būrys Las Vegaso elvių; kiekvienas iš jų turi savo istoriją ir gali papasakoti apie save daug daugiau nei koks nors ekspertas iš šalies; fotografavimas yra vienas būdų pasakyti komplimentą gatvėje pastebėtam praeiviui, šiek tiek sumažinant mūsų miestuose įprastą distanciją.

Daugelis pasaulio miestų taip pat turi tokio pobūdžio blogus, kuriuose puslapio lankytojams pristatoma įdomiausiai apsirengusių žmonių galerija. Kartą vienas „blogeris“ sugalvojo surengti tokių blogų turnyrą „Street clash“, kuriame svetainės lankytojai vertina, balsuoja ir renka įspūdingiausiai atrodantį fotografijos herojų iš bet kurio pasaulio krašto.

Kiekvienam balsavimo etapui pateikiamos kelios nuotraukos, skaitytojai balsuoja ir taip atrenkama po vieną įdomesnį miestą, kurį atstovauja originaliai atrodantis tame mieste užfiksuotas asmuo.

„Street Clash“ konkurse kiekvieno miesto atstovai pristato po penkias žmonių nuotraukas. „Miestų dvikova vyksta diena po dienos paskelbiant po vieną kiekvieno miesto nuotrauką, už kurią buvo balsuojama dienos bėgyje. Dvikova vyksta iki trijų laimėjimų“, - konkurso taisykles aiškino viena blogo laimikis.lt kūrėjų Jekaterina.

Tarptautinio konkurso tarp analogiškų viso pasaulio blogų ir fotografų pabaigoje turėtų būti išrinktas stilingiausiai besirengiantis 2007 metų miestas. Fotografijos autorius turėtų būti apdovanotas kokiu nors prizu, tačiau apie jį kol kas neskelbiama. Svarbiausia – stilingiausio miesto rinkimai.

Pasak Jakaterinos, Rožytė yra Vilniaus dvasia, savitos estetinės koncepcijos nešėja ir tiesiog labai išraiškingas mūsų gatvių personažas, todėl buvo nuspręsta jos nuotrauką deleguoti į minėtą konkursą. Beje, Rožytė buvo tik viena iš penkių Vilniui atstovaujančių personažų.

„Miesto dvikovoje pristatyta nuotrauka daryta Rūdininkų gatvėje (ši gatvė įeina į kasdieninį Rožės maršrutą) liepos mėnesį. Tą dieną Rožė džiaugėsi nauju Marilyn Monroe rankinuku, - fotografiją apibūdino Jekaterina. – Mes renkame jos garderobo fotokolekciją ir kiekvieną kartą sutikdami stengiamės ją nufotografuoti“.

Vilnius jau pateko į aštuntfinalį. Visiems neabejingiems konkursui ir norintiems, kad Lietuvos sostinė taptų stilingiausiu 2007 miestu, rekomenduojama aplankyti svetainę, kurioje galėsite įvertinti konkurse dalyvaujančios Rožytės nuotrauką ir jai skirti savo brangų balsą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvos įžymybės

Kauniečiai su meru V. Matijošaičiu priešakyje atidarė moderniausią Baltijos šalyse kino salę (22)

Žinomi Lietuvos žmonės trečiadienio vakarą rinkosi Kauno „Akropolyje“ - čia įsikūrusiame „Forum Cinemas“ kine duris atvėrė moderniausia Baltijos šalyse kino salė „Scape“. Į pompastišką atidarymą rinkosi ir politikai, ir dainininkai.

Darbuose paskendusi O. Pikul-Jasaitienė – apie šeimos pagausėjimo svajones (48)

Trečiadienio vakarą prabangaus prekės ženklo vasaros kolekcijos pristatyme apsilankiusi Oksana Pikul-Jasaitienė DELFI pasakojo, kad dėl darbų gausos vakarėliams pastaruoju metu tiesiog nebėra laiko. Šis apsilankymas – išimtis. Vis dėlto, moteris mielai sutiko pakalbėti apie pastaruoju metu ją įsukusius darbus bei ateities planuose esantį šeimos pagausėjimą.

Pakvietimais į A. Jagelavičiūtės žurnalo „Ikona“ gimtadienį veganus įpykdęs kūrėjas: džiaugiamės išpildę svajones (45)

Trečiadienio popietę feisbuke ėmė plisti pakvietimų į antrąjį žurnalo „Ikona“ gimtadienį nuotraukos. Daugelis juos gavusių stebėjosi išradingumu, tačiau netrukus ėmė plisti ir nepasitenkinimas, esą šie pakvietimai – gyvūnų kankinimas.

Prabangaus prekės ženklo kolekcijos pristatyme – būrys garsių svečių (53)

Ketvirtadienio vakarą madai neabejingi pramogų pasaulio astovai susirinko į miesto stiliaus įkvėptos pavasario-vasaros 2017 „Guess“ kolekcijos pristatymą. „Miestietiška prabanga ir bohemiškai laisvo stiliaus drabužių deriniai“, – taip naujausios kolekcijos kūrinius pristatė šventės organizatoriai.

A. Giržadas teisme bandė užginčyti LRTK sprendimą: gresia 2 tūkst. eurų bauda (23)

Trečiadienio popietę prodiuseris Audrius Giržadas savo teises gynė Vilniaus miesto apylinkės teisme. A. Giržadas į teismą kreipėsi bandydamas užginčyti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) sprendimą. Vasario mėnesį LRTK nusprendė, kad A. Giržadas turės sumokėti baudą už eteryje ištransliuotą paslėptą komercinį pranešimą.
OKT teatras

VESTUVĖS
2017 gegužės 26 d. 19.00 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 gegužės 27 d. 19.00 val.
Kaip žemiausios kastos tarnautojas, rodos, net nepastebimas žmogus staiga gali tapti visa griaunančia, pavojinga visuomenei jėga? Atsakymo į šį klausimą ieško režisierius Oskaras Koršunovas, jau šį vakarą (gegužės 16 d.) kartu su aktoriumi Eimantu Pakalka pristatantis monospektaklį pagal ukrainiečių klasiko Nikolajaus Gogolio apysaką „Pamišėlio užrašai“. XIX-ame amžiuje parašyta apysaka XXI-ojo amžiaus pradžioje vėl skamba kaip niekad aktualiai.
O. Koršunovo premjera „Pamišėlis“ – apie nenorą taikstytis su normalumo fašizmu
2017 gegužės 16 d.