Viena populiariausių Lietuvos televizijos vedėjų neįsikibo dabartinio savo sosto. Atvirkščiai, moteris, kuri gerokai padrebina įtakingus savo laidos „Valanda su Rūta“ svečius, drąsiai užsiimtų nauja, ne mažiau azartiška veikla.
Rūta Mikelkevičiūtė, nuotr. Butauto Barausko

Kai kas iš taip jos ypač saugojamo privataus gyvenimo: 38-erių vilnietė Rūta ištekėjusi už buvusio kolegos iš TV3 Rolando Remeikio. Augina įsivaikintą mergaitę. Aistringa gyvūnų, ypač šunų mylėtoja.

- Kiek Jums pačiai kainuoja „Valanda su Rūta“?

- Laida kainuoja daug nervų, naujų išbandymų. Kartais užmiegu ir prabundu su jos tema. Po laidos filmavimo, kuris trunka iki dviejų valandų, išeinu šlapia ir dažniausiai namie kalbėti jau nebenoriu. Ji man, kaip žurnalistei, svarbi dėl to, kad suteikė galimybę augti.

Kalbinti vieną žmogų gali beveik kiekvienas žurnalistas. Kas kita – valdyti karštai besiginčijančią minią – kai tiek daug skirtingų žmonių, jų nuomonių, temperamentų. Čia turi ne vien tik išklausyti, bet ir „suvesti“ į pagrindinę temą, atsakyti į pagrindinius klausimus.

- Ar tai yra Jūsų svajonių laida?

- Nežinau, ar tai galutinė svajonė. Man visada labai įdomu paleisti į gyvenimą projektą, įgyvendinti savo sumanymus. Bet kai viskas pradeda vykti, aš jau galvoju apie naujus projektus.

- Lietuvos mastais esate labai populiari. Nebaisu? O kas toliau?

- Atvirai tariant savo populiarumo nelabai jaučiu. Kaip ėjau į tą pačią parduotuvę, taip ir einu, kaip miegojau toje pačioje lovoje, taip ir miegu, kaip draugavau su savo geriausiais draugais, kurių turiu labai mažai, taip ir draugauju. Aš net nepastebiu.

Bičiuliai sako, kad mane nulydi žvilgsniu. Man tai nėra labai svarbu. Pradėjau dirbti labai anksti – būdama 19-likos. Tuo metu pas mus apskritai nebuvo žvaigždės sąvokos. Perėjau visus žurnalistikos laiptelius – nuo reporterio iki vedėjos, viską užsidirbau pati, niekada nejutau žvaigždžių ligos simptomų, nes tai vyko palaipsniui.

Dabar, kai staiga žmogus atėjęs iš „niekur“ akimirksniu tampa „žvaigžde“, matau kaip jam sunku susidoroti su tokiu dėmesiu, kaip dėl to jis stengiasi išsinerti iš kailio. Ir man jų labai gaila – tai labai pavojinga. Nesiduokite murkdomi ir tampomi visur ir visada – kažkas iš jūsų uždirba pinigus, o jums teks toliau gyventi su klouno įvaizdžiu.

- Kaip asmeniškai atsirenkate gerbėjus: kurie tikri, o kas tik šildosi svetimos šlovės spinduliuose?

- Aš labai atsargiai prisileidžiu žmones. Aš turiu du artimus žmones, kurie apie mane žino beveik visas paslaptis. Dar turiu keletą gerų draugų. O pakelti „čierką“ ar vyno taurę galiu su daugybe. Tokių – galybė. Tačiau tai viskas, nieko daugiau. Kaip ir su vyrais, rodančiais dėmesį. Mano galva, savo vidumi dalintis gali tik su patikrintais žmonėmis, tais, kurie tau svarbūs. Žinau, kad sudarau labai rimto, racionalaus ir net šalto žmogaus įspūdį – dalis tiesos tame yra, tačiau tik dalis.

- O kodėl Jūs taip neprisileidžiate žmonių?

- Geriau vienas tikras, negu šimtas netikrų. Aš iš tų, kurie, matyt, myli protu. Visada sakiau, kai jausmas užvaldo žmogų, visada reikia palaukti, kol nukris rožiniai akiniai, ir tik tada daryti rimtą sprendimą.

- Kaip pajuntate pavydą dėl savo sėkmės? Ar pati esate pavydi?

- Lietuva – labai mažas kraštas. Po kai kurių situacijų esu numojusi ranka: „Likimas sudėlios!“. Ir dažniausiai taip ir būna. O pati baltu pavydu pavydžiu žmonėms, ypač jauniems, kurie turi idėjų ir sėkmingai jas įgyvendina.

Kaip moteris, tai ko gero neturėjau pagrindo pavydėti vyro. Aš esu tikra, kad jei jūsų vyras sudaro situacijas, kuriose jūs jaučiatės nejaukiai, nulydi kitas žvilgsniu prie jūsų, verčia jus pavydėti – vyras jūsų ne tik nemyli, bet ir negerbia.

- Kažkada, dar pirmojoje Lietuvos komercinėje televizijoje Tele-3 pradėjote karjerą su pirmąja aukštuomenės laida „Nuo...iki...“ kartu su kolega Andriumi Kunčina. Tuo metu buvote apvaloka mergiotė su arklio uodegos šukuosena šalia gražuolio partnerio, kuris staiga pasitraukė iš sėkmingo projekto. Jūs nesužlugote. Atvirkščiai – atrodo, kad nuo tada Jūsų karjera pradėjo kilti greičiau. Tai tada „užvedė“, įkvėpė dabartinei sėkmei?

- Andrius buvo puikus partneris, bet kodėl aš be jo turėjau pasitraukti? Tiesiog padariau tai, ką norėjau padaryti – smarkiau ėmiausi savo mėgstamų gyvenimo būdo temų. O Andrių labiau domino mados.

Man iki šiol didžiausia kančia vaikščioti po parduotuves, rinktis ir matuotis drabužius. Jau po 15-likos minučių jaučiuosi pervargusi. Visai nenusimanau madose, remiuosi savo įgimtu skonio pojūčiu ir viską vertinu tik pagal tai, kas man gražu arba ne.

- Buvote pripažinta viena įtakingiausiu Lietuvos televizijos vedėjų. Kiek Jus tai tramdo?

- Labai nustebau apie tai sužinojusi iš žiniasklaidos. Neaišku apie kokią įtaką kalbama. Reaguoju su lengva šypsena, už tai esu dėkinga savo žiūrovams – jie rinko tai, ką mato, pasitiki, mėgsta. Na, kokia TV laidų vedėjų įtaka, kai niekas vis tiek nesėda? O populiarumas?...

Neseniai apsilankiau vieno šokių klubo atsidaryme, kur sau smagiai pašokau – o ką galėčiau veikti šokių klube, kur ne taip jau dažnai apsilankau? Sienas ramstyti? Aš mėgstu šokti, pašėlti, esu aistringas žmogus, tą vakarą išgėriau pusę kokteilio. Tačiau kitą dieną tapau svarbia geltonosios žiniasklaidos heroje. Sensacija! „Šokių klube ji šoko.“ Aš linksminuosi taip pat nuoširdžiai, kaip ir dirbu – iki nukritimo.

- Kiek sau leidžiate: vieši bučiniai, trumpi sijonai, šokiai...? Koketavimo su popsu ribos? Jūsų tabu?

- Sukurti gerą popsą reikia tiek pat talento ir jėgų, kaip ir meną. Bučiniai ir trumpi sijonai savaime nėra joks popsas. Nors mini laidose nedėviu. Rimta nėra lygu mirtinai nuobodu. Aš už tai, kad vedėjas, nesvarbu kokią laidą jis veda, būtų gyvas, tikras, žaismingas žmogus su tikromis emocijomis.

Aš dirbu komercinėje TV ir negaliu leisti kurti laidos savo mamai ir dar trims savo bendraminčiams, kad ir kokia rimta ir solidžia laida kritikai tai vadintų. Kaip sukurti laidą, kad tuo pat metu ją žiūrėtų 700 000 ar 1 milijonas žmonių? Kaip reikia kalbėti, kad sudomintum daugumą. Štai mano užduotis. Nereikia manyti, kad TV dirba idiotai, įsimylėję Radži, galintys pakalbinti tik N.Bunkę. Jie kuria tai, ką jūs žiūrite. Už reitingų stovi žmonės.

- Sako, kad darbe esate bjauraus charakterio. Tai Kalėdų su bendradarbiais nešvenčiate?

Švenčiame! Ir vynu reitingus laistome! Palaidoje baloje minkšto charakterio žmogus niekada nieko nepasieks. Aš esu reikli iki skausmo, visų pirma sau. Ir, matyt, ne be reikalo taip sakoma, kad „ bosas“ niekada nebūna geras – nes jis reikalauja.

- Ar nesvajojate apie maksimalų adrenaliną – visada tiesioginę „Valandą su Rūta“, kurios nebūtų galima sumontuoti, paredaguoti, pataisyti?

- Svajoju, tačiau esu priklausoma nuo televizijos finansinių ir techninių galimybių. Kartais vykstančių įvykių įkarštyje dėl to jaučiuosi fiziškai neįgali – tarsi būtų surištos mano rankos.

- Kas savaitę kaitinate jautriausius žmonių jausmus, naršote skaudžiausias problemas. Kas iš aštriausių „Valandos su Rūta“ temų Jus sukrėtė labiausiai?

- Mane žeidžia valdžios ciniškas požiūris į paprastus eilinius žmones. Kaip kartais norėtųsi įjungti kameras per laidos filmavimo pertraukas, kai sau laisvai samprotauja milijonieriai Seimo nariai... Vienos seimo narės išrėkta frazė žurnalistui „Kas tu toks, kad tau teikčiau ataskaitas“ – to požiūrio atspindys...

- Dabar labai galima greitai tapti stiliaus guru, burleskos žvaigžde, kulinarijos meistru, rašytoju, žinomu visuomenės veikėju... Ką Jūs, profesionalė apie tai galvojate?

- Kol yra tai, kas tai „perka“, tol yra tų, kurie parduoda... Galėčiau kalbėti apie neprofesionalumą televizijoje – tai mane užmuša. Užjaučiu garbius aktorius profesionalus, kurie serialuose turi filmuotis su nemokšomis.

- „Nėra nieko nuobodžiau už nepriekaištingą reputaciją“, - sako rusų estrados primadona Ala Pugačiova. O Jūs pati, gyvenimo būdo laidų pionierė, taip saugote savo privatų gyvenimą. Nesąžininga...

- Tai, ką pasakysiu bus labai nuobodu: myliu vienintelį vyrą ir esu jo mylima, o visa kita....

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

D. Montvydas iškeliavo į UNICEF misiją Malavyje: svarbu pabėgti nuo savo ego (13)

Šiandien į Malavį išskrido didžioji dalis septintąjį kartą rengiamos gerumo misijos „Už...

Menininkas M. Zaveckas vedė savo išrinktąją: pasidalijo romantiška pasipiršimo istorija (16)

Saulėtą šeštadienio popietę Vingio parko botanikos sode menininkas Marius Zaveckas ir Alina...

Neįprastas krepšinio rungtynes Rygoje stebėjo garsūs šalies vyrai (50)

Penktadienį Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė pradėjo kovas...

Savo vestuvių šokiui A. Adamovič ir Ž. Gečas pasirinko garsųjį hitą „Despacito“ (43)

Rugpjūčio 9 dieną aukso žiedus sumainę atlikėjai Anžela Adamovič ir Žygimantas Gečas po...

Prezidentas V. Adamkus įveikė vėžį (90)

Netrukus 91 metų sulauksiantis prezidentas Valdas Adamkus įveikė vėžį, sako medikai.

Top naujienos

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (240)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Liūdnas teroristų likimas (19)

Terorizmas nekeičia pasaulio ir tai labiausiai erzina pačius teroristus, kurie bando įsivaizduoti,...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (10)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (111)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Nemaitonių kaime – tragiška nelaimė: prie namų nuskendo du vaikai papildyta 19.39 (64)

Šeštadienį Kaišiadorių rajone esančiame Nemaitonių kaime mirė du mažamečiai. Prie namų...

Kovos su terorizmu ekspertas: ruoškimės, tuoj teroristai panaudos naują ginklą (265)

Ateityje teroristų ginklu dideliuose Europos miestuose gali tapti valdomi dronai su sprogmenimis. Tai...

„Karklės“ dalyvių stilius traukė akį: išsiskyrė keisčiausiais įvaizdžiais (1)

Vainikuoti 2017 metų vasarą ir ištraukti iš spintos dar nespėtus pademonstruoti stilingus...

J. Lopez specialistė atskleidė jos grožio paslaptis – stebuklingų priemonių ieškokite savo virtuvėje

Rugpjūtis – saulės ir karščio nualintų plaukų mėnuo. Šis scenarijus kartojasi kiekvienais...

Kauniečiai butų pirkėjai pakeitė kryptį (31)

Nekilnojamojo turto ekspertai stebi kintančius kauniečių poreikius renkantis gyvenamąjį būstą....

Aprangos kodas: žmonės, kuriems galioja „švaraus stalo“ etiketas biure (16)

Penktadienį DELFI Stilius lankėsi vienoje didžiausių draudimo bendrovių „Gjensidige“ . Tik...