R. Vanagaitė: vyrai man patys prisipažino, kad yra silpnoji lytis

 (113)
„Trumpesnio pavadinimo negali būti“, – juokavo Rūta Vanagaitė, pristatydama ketvirtąją savo knygą pavadinimu iš trijų raidžių – „Jis“. Ir nors knyga skirta moterims, ją autorė pristatė alumi dvelkiančioje aplinkoje. „O kaip kitaip, jei kalbėsime apie vyrus“, – dar kviesdama į pristatymą juokavo Rūta.
Rūta Vanagaitė
© DELFI / Karolina Pansevič

Iš tiesų ši vieta R. Vanagaitei yra ypatinga ir kelianti sentimentus. Būtent šiame pastate, stovinčiame Goštauto gatvėje, Neries krantinėje, tris dešimtmečius dirbo jos tėvas. Pasisveikinusi su būreliu susirinkusiųjų Rūta šyptelėjo ir prisipažino, kad tėvas turbūt džiaugtųsi žinodamas, kad būtent čia jo dukra pristatė knygą apie vyrus.

Nė nespėjus užduoti klausimo, kodėl gi knyga ne apie moteris, Rūta suskubo paaiškinti: „Knygą apie moteris jau parašiau. Turbūt viską, ką norėjau, apie jas pasakiau knygoje „Ne bobų vasara“. Dabar atėjo laikas vyrams“.

Knygą, kurios viršelis puoštas gaurais, R. Vanagaitė parašė vos per vieną vasarą, užsidariusi savo sodybos daržinėje. „Žinote, man jau 61-eri. Ir supratau, kad visiškai nesuprantu vyrų. Kaip ir visos, galvojau, kad jiems gyventi paprasta ir jie labai primityvūs, – kalbėjo R. Vanagaitė. – Tačiau pradėjau rašyti šitą knygą ir kuo toliau, tuo labiau supratau, kad nei jie primityvūs, nei jiems lengva gyventi.“

R. Vanagaitės knygos pristatymas
R. Vanagaitės knygos pristatymas
© DELFI / Karolina Pansevič

R. Vanagaitė nevengė kritikos ir sau: „Supratau, kad padariau labai daug klaidų nesuprasdama jų ir teisdama juos. Galbūt knyga „Jis“ padės kažkuriai moteriai būti protingesnei, o su ja esančiam vyrui – laimingesniam“.

Ketvirtąją Rūtos knygą sudaro net 250 puslapių. „Iš pradžių galvojau, kad knyga bus mažutė – lankstinukas. Nes ką gi čia apie juos pasakysi. Bet ji pūtėsi, pūtėsi ir išsipūtė“, – šyptelėjo R. Vanagaitė.

Susirinkusiems Rūta pravėrė paslapties šydą ir papasakojo, kas gi aprašyta knygos puslapiuose: „Pirmoji įžvalga, kad visi kalbinti vyrai pripažino, kad „taip, mes esame silpnoji lytis“. Knygoje atsakau ir į klausimą: Kodėl vyrai užmiega po sekso? Pasirodo, kad meilės akto metu išsiskiria hormonas, kuris moteriai slūgsta labai lėtai, o vyrui išsiskiria labai greitai. Ir jie nieko negali padaryti, jie tiesiog turi numigti“.

Vis dėlto ne viskas buvo it rožėmis klota. „Sunkiausia buvo neįžeisti. Antras sunkumas – rašyti apie antrą galą, – tęsė pasakojimą apie knygą R. Vanagaitė. – Parašiau atskirą skyrių apie vyro kūną. Nuo galvos, per pečius, per krūtinę, per rankas, iki gražios kai kurios vietos, iki pat kojų. Manau, gavosi ne vulgariai.“

Neseniai apie nutrūkusią draugystę su internetiniu draugu viešai prabilusi R. Vanagaitė pasakojo, kad parašiusi knygą sulaukė jo priekaištų. „Mano buvęs internetinis draugas, baigus rašyti knygą, ją išsivertė su „Google translate“ (internetinėje erdvėje esančiu vertimo įrankiu – DELFI) ir apkaltino mane, kad su juo buvau tik todėl, kad surinkčiau medžiagą knygai“, – stebėjosi šmaikščiai situaciją pasakodama autorė.

Vladas Bagdonas
Vladas Bagdonas
© DELFI / Karolina Pansevič

Vis dėlto tai, kad ji teigiamu tonu parašė knygą apie vyrus, kiek nustebino ir ją pačią. Niekuomet kritikos ir aštrių frazių šiai lyčiai nevengusi moteris su šypsena veide tikino: „Knyga atrodo, kaip giesmė vyrams. Su meile, su užuojauta ir supratimu“.

Knyga apie moteris jau parašyta, apie vyrus jau pristatyta, tad autorė mintyse jau piešia ateities viziją, kurioje – būsimi knygos puslapiai.

Prieš pat knygos pristatymą R. Vanagaitė su DELFI atvirai kalbėjo apie vyrus, santykius bei dalijo patarimus moterims. Pokalbį skaitykite čia.

Knygos pristatymo, kurį praskaidrino buvusio R. Vanagaitės gyvenimo kelio bendražygio Vlado Bagdono dainos, akimirkos – nuotraukų galerijoje:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvos įžymybės

Ž. Tratas su buvusia mylimąja švenčia ypatingą šventę (2)

Nors Žilvino Trato ir jo mylimosios, buvusios Rusijos milijardieriaus Nikolajaus Sarkisovo žmonos, Julijos Lubichanskajos-Sarkisovos keliai išsiskyrė, juos vis dar sieja dukra.

50-ąjį gimtadienį švenčianti A. Baukutė: esu vienintelė tokia pasaulyje, nors ne visiems patinku (77)

Lietuvos televizijos ir teatro aktorė, visuomenės veikėja, buvusi Seimo narė ir keturių vaikų mama Asta Baukutė birželio 29-ąją švenčia 50-ąjį jubiliejų. Būtent pastarasis nuopelnas – mama – Astai yra pats maloniausias.

Nuo nesėkmių už Atlanto bėgusi S. Milinytė atvirai: apie sunkiausią gyvenimo laikotarpį, santykius ir seksualumą (1)

Jungtinėse Amerikos valstijose įsikūrusi atlikėja Simoma Milinytė prisipažįsta nenoromis, tačiau sugrįžtanti į visą gyvenimą aukštyn kojomis apvertusią praeitį. Kaip sako ji pati, skaudi šeimos tragedija, gyvenimo svečioje šalyje pradžia ir kritikų kirčiai padėjo užsiauginti storą odą. „Nebesakau, kad viską mesiu ir grįšiu", - sako šou pasaulio atstovė.

E. Dragūnas paatviravo apie naują mylimąją, muštynes su policijos pareigūnais ir pirkinį už milijoną eurų (132)

Dalyvaudamas ZIP FM radijo laidoje atlikėjas Egidijus Dragūnas pasakojo apie muštynėmis pasibaigusį susidūrimą Lenkijoje, kai jam buvo gabenamas garsusis „Lamborghini".

JAV ambasadoje Vilniuje iškilmingai paminėta Amerikos nepriklausomybės diena (50)

Trečiadienio popietę JAV ambasadorės Anne Hall kvietimu į jos rezidenciją susirinko gausus burys svečių paminėti 241-ąją Jungtinių Amerikos Valstijų Nepriklausomybės dieną, simbolizuojančią Amerikos žmonių kovą už laisvą ir nepriklausomą valstybę.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.