Huang Shan 04.02

Aš visą laiką galvodavau, kad tokiuose filmuose, kaip „Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas“ esančios scenos, kai rūke paskendusiame bambukų miške, iš niekur atskridęs didvyris, nugalabija šimtą nenaudėlių, yra specialių efektų demonstracija. Tačiau toje pačioje aplinkoje ankstyvą rytą atsidūręs, tegalvojau, iš kurios pusės jis pasirodys. Ir ar nepalaikys manęs kokiu nors jo nuotakos grobiku. Todėl, kad mistikos tarp keistų medžių baltoje, tylioje migloje neapsakomai daug.
Vytaras Radzevičius
© Asmeninio archyvo nuotr.

Išnešus sveiką kailį iš žaliuojančių „meškerių“ apsupties, prieš akis išvydome kalnų šlaitus, lyg spuogais nusėtus taisyklingom arbatos krūmų eilėm. Dar ne laikas derliui. Dar savaitė ir juos užpuls dešimtys patyrusių stebuklingų lapų rinkėjų. Žiauriai kruopštus darbas. Ir reikalaujantis meilės bei įgūdžių. Tik žinantis, kokius šviežiai prasikalusius lapelius reikia nugnybti, surinks tai, ko reikia. Čia tau ne obuolius skint. Rezultato - pilno krepšio skaisčios žalumos - sulaukti gerokai užtrunka.

Gal čia šunys ir atrodo kažkokie kitokie, bet blusos tai tiksliai tos pačios. Besikasydamas vienas toks prisistatė ir tingiai amtelėjo. Todėl į mus, kramtančius arbatos lapus, netrukus pradėjo spoksoti dar dvi akys. Pagyvenusi moteris nepuolė šaudyti be įspėjimo. Ji šypsojosi. O kadangi rankos mostai labiau panašėjo į kvietimą sekti paskui, nei į grūmojimą, nuolankiai paklusom.

„Štai tau ir Jonukas su Grytute“,- pagalvojau kėblindamas iš paskos, karštligiškai stengdamasis drėgnoje žemėje palikti ryškesnius pėdsakus. Dėl viso pikto. Trauktis buvo vėlu. Tas su blusomis irgi sekė iš paskos, atkirtęs bet kokią tylaus dingimo galimybę.

Matyt baltaveidžiai, kramtantys arbatos lapus, atrodo ne tik juokingai, bet ir gailestį kelia. Todėl teta auksiniais auskarais nusprendė mus pagirdyti tikru gėrimu. Pasodino medinėje pirkioje ir stiklinius puodus, vos ne iki pusės prikrautus džiovinto derliaus, užpylė karštu vandeniu. Aromatas neapsakomas. O skonis? Skonis, žinoma, arbatos, bet aplinka, kurioje teko ją gerti, suteikė šioms minutėms ypatingą žavesį.

Su savo indu susipažinti atėjo ir ponas Li, šios žemės šeimininkas. Pajuokavom. Apsikeitėm cigaretėm. Palinksėjom. Žmogus net savo valdas aprodė ir su arbatos gamybos technologija supažindino. O kai susiruošėm eiti - labai nusiminė: buvo jau pietus svečiams ruošti pavedęs.

Pakilus aukščiau - dar vienas namas. Ten jau triukšmas didesnis. Prie stalo sėdėjo keturi vyrai ir visiškai nematydami, kad į jų valdas įsiveržė svetimšalių būrys, kapojo kažką panašaus į pokerio ir domino miksą - žaidė Ma Jiang. Jie buvo taip įsijautę, kad net kelioms moterims pabandžius atsargiai atkreipti jų dėmesį į pasikeitusią situaciją aikštelėje, šie švystelėjo alkūnėmis atbuline eiga ir tęsė.

Pinigų pluoštai ant stalo liudijo, kad „bobos parodė netaktą“. Tuomet šioms nieko kito ir nebeliko, kaip papuošti vaikus ir gražiai mojuojant ir besišypsant pozuoti prieš kameras. Be vyrų žinios. Ir tik vėliau, kai šviesiaplaukiai savo užjūrių manieromis baigė galutinai sužavėti visas damas, vienas iš pralošusiųjų nusisuko nuo stalo nusispjaut.

Spjūvio aparatas iš nuostabos užsikirto, o skreplių kamuolys pakibo ant barzdos. Po kelias sekundes trukusios tylos, žvalgas apie situacijos rimtumą informavo sėbrus. Šie įvertino pasikeitusią jėgų ir simpatijų pusiausvyrą, tačiau.... pradėjo naują partiją. Tai buvo negailestingas smūgis vyriškumui. Vietinių ekspertų nuomone, mes nekėlėme jokios grėsmės!

Dienos pabaigoje atrodė, kad jei Geltonuosiuose kalnuose yra apie 60 tūkstančių laiptelių, tai mes įveikėme daugiau nei pusę. Aštuoni kilometrai mažais žingsneliais - pelnyta bausmė už ilgas valandas trunkantį tįsojimą Vagonetėje. Tik ne dažnai po tokio šoko nugeibusiems raumenims norisi viską pakartoti iš naujo. Be poilsio. „Jei tu buvai Geltonuosiuose kalnuose, į kitus gali ir nekeliauti. Vis vien nieko gražiau nepamatysi“- sako kinai.

Nemanau, kad tai tuščiagarbis apylinkių gyventojų reklaminis šūkis. Yra kuo didžiuotis. Štai kad ir tūkstančio metų senumo Ying Ke pušimi. Augalas kaip augalas. Jauniklis prieš mūsų Stelmužę. Tik aš manau, kad tai lyg simbolis visų kalnuose augančių medžių aistrai gyventi. Jie sugeba įleisti šaknis vos į kelių sprindžių žemės plotą akmenyse ir taip pakibę praleidžia visą savo gyvenimą. Virš prarajos. Į kurią tik per plauką nenusileido ir mano draugelis.

Vytaras, žmogus jautrus, ėmėsi pagelbėti sunkiai ryžius į kalną ant pečių nešusiam žmogeliui. Tačiau tokio darbo įgūdžių trūkumas ir įsisiūbavęs 70 kg svoris tapo grėsmingu deriniu. Tik mintys apie šalies garbę ir Žydrūną Savicką leido išsilaikyti ant kojų ir net įveikti visus septynis laiptelius. Ne rekordas, tačiau geras darbas - įskaitytas.

Martynas Starkus, Huang Shan


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

A. Jagelavičiūtė pataria, kaip neišlaidaujant įrengti stilingą ir praktišką mokyklinuko kambarį (6)

Pasiruošimas mokslo metams neatsiejamas nuo naujų mokyklinių reikmenų, drabužių, o dažnai ir...

Atlikėja A. Vedrickaitė susilaukė pirmagimio ir jau išrinko vardą (32)

Žinoma atlikėja Augustė Vedrickaitė kartu su savo širdies draugu Marijumi Šeiboku susilaukė...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (462)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

J. Arlauskaitė – Jazzu rengiasi išleisti poezijos knygą (78)

Besirengdama savo ir Leono Somovo koncertams Kaune ir Vilniuje DELFI TV konferencijoje...

Gerokai sulieknėjęs A. Užkalnis atskleidė savo pokyčių priežastį (127)

Neseniai iš Jungtinių Amerikos valstijų sugrįžęs garsus publicistas ir žurnalistas Andrius...

Top naujienos

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (64)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (196)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Barselonoje sunkvežimis rėžėsi į minią nuolat pildoma (19)

Turistų pamėgtame Ramblos rajone, Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo furgonas. Pranešama,...

Kauno oro uosto direktorius: liūdime (38)

Po mėnesį trukusių rekonstrukcijos darbų atsidarius Vilniaus oro uostui, Kauno oro uosto...

G. Kirkilas sugalvojo planą koalicijai su „valstiečiais“ gelbėti (17)

Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas inicijuoja partijos susitarimą su...

Odesoje atostogaujantys lietuviai kelia pavydą paprastiems miesto gyventojams (106)

Apsilankius Ukrainos atostogų rojumi vadinamoje Odesoje ne visiems patinka. Priklauso, kiek jūs...

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (513)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...

D. Trumpo retorika sukėlė nerimą ir Pentagonui (9)

Praėjus vos kelioms dienoms po JAV prezidento Donaldo Trumpo ugningo pareiškimo apie galimą karinę...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (462)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

Žinomas telefonų gamintojas nesutinka su mokesčiu Lietuvoje: priskaičiavo 0,5 mln. eurų skolos (157)

Teisme vyksta ginčas tarp autoriams atstovaujančios asociacijos AGATA ir informacinių ir ryšių...