Ketverius metus bandžiusi linksminti televizijos žiūrovus, aktorė Nijolė Narmontaitė sako pasiilgusi tikros scenos. “Žmonės sugrįžta prie to, kas “užkabina dūšią”. Man norisi išsisakyti, papasakoti tokią istoriją, kuri paliktų pėdsaką žmogaus širdyje. Noriu vaidinti teatre. Noriu dainuoti. Ką tik išleidau savo dainų kompaktinę plokštelę ir kasetę “Aš ir ji”. Galvoju apie naują CD, į kurią ketinu sudėti savo duetus su dainininkais vyrais ir pavadinti “Aš ir jis”, - sako apie pasikeitimus savo karjeroje Nijolė Narmontaitė.
© Corbis
Ketveri metai eteryje

“Laikas bėga greitai. Nė mirktelėti nespėjau, kai prabėgo mano ketveri metai LNK televizijoje. Kai Arūnas Valinskas po vieno romansų vakaro pakvietė į “dviratininkų” komandą, neišsigandau. Juk teatre buvau sukūrusi komiškų vaidmenų”, - prisimena aktorė.

Apie humoro šou veikusius savo personažus - žemaitę bobulę “aniuolas”, baltaplaukę žurnalistę Dviratiškėse, kabareto šeimininkę N.Narmontaitė atsiliepia santūriai. “Tai buvo ne menas, o paišdykavimai. Tačiau ir visapusiškas profesinis trenažas: juk turėjai įsiminti vis naują tekstą, lavinti atmintį, o tam, kad galėtum “draskytis” filmuojant buitinėje minioje, reikėjo didelės drąsos. Aš negaliu atsistebėti Donalda. Man žmonių apsuptyje filmuotis nebuvo taip lengva - kompleksuodavau, ir tas turbūt jautėsi ekrane”, - prisipažįsta aktorė.

N.Narmontaitė neslepia, kad televizijoje aktorių ilgesniam laikui pririša ir atlygis už darbą: “Tai juk stabilus atlyginimas, leidžiantis tau ir tavo šeimai normaliai gyventi. Rimti dalykai pas mus menininkui pinigų neuždirba. Mano sūnus dabar studijuoja Anglijoje, o tai nemažai kainuoja”.

Po Čechovo - Dostojevskis

Visai neseniai Vilniuje nacionaliniame dramos teatre vaidinant A.Čechovo “Žuvėdros” atsisveikinimo su scena spektaklius, Nijolė Narmontaitė - Arkadina iš režisieriaus Jono Vaitkaus sulaukė intriguojančio pasiūlymo.

“Žuvėdros” statytojas J.Vaitkus pakvietė mane vaidinti jo būsimajame spektaklyje “Demonai” pagal Fiodoro Dostojevskio romaną. Varvaros Stavroginos vaidmuo labai įdomus, vienas iš svarbiausių. Pagrindinio veikėjo motina yra moteris, valdanti visą miestą. Jos įtakos ir galios visi bijo. Savo valingumu, valdingumu Varvara kažkuo panaši į Mariją Kalas, tačiau, žinoma, turėsiu ieškoti jai naujų spalvų. “Demonų” repeticijos jau prasidėjo sausio viduryje. Jos labai įdomios, nors, žinoma, darbu šiltnamio sąlygomis to nepavadinsi. Vaizduotę reikia įjungti jau dabar, nes balandžio pabaigoje numatoma “Demonų” premjera”, - pasakoja N.Narmontaitė.

Aktorė užsimena, kad Jonas Vaitkus sveikino jos išėjimą iš televizijos. “Nors nepasakyčiau, kad buvau su teatru galutinai išsiskyrusi, mano sugrįžimas į sceną įvyko be prastovos. Turėjau netgi atsisakyti įdomaus pasiūlymo vaidinti Kaune Sakalo Uždavinio statomoje juodojoje komedijoje, nes tuo pat metu repetuoju Vilniuje “Demonuose”. Be to, po metų pertraukos atnaujintas, papildytas naujais atlikėjais spektaklis apie Mariją Kalas “Dainavimo pamoka” vėl susitinka su žiūrovais”, - pasakoja Nijolė.

Priima ne visus pasiūlymus

Jaunatviškai ir sportiškai atrodanti, besirūpinanti savo išvaizda aktorė sako, kad visiškai iš pramogų verslo nepasitraukia. “Neatsisakau vesti koncertų, teminių vakarų, tarkim, itališkų, prancūziškų, kurie dabar populiarūs. Tokiuose vakaruose galiu būti aktore, pademonstruoti savo amplua skalę - pokštauti, dainuoti, suvaidinti etiudą. Be to, tai yra gana gerai apmokama. Juk aktoriams irgi reikia valgyti ir apsirengti”, - kalba N.Narmontaitė.

Kino režisieriai Nijolę Narmontaitę pastebėjo po LTV filmo “Vilius Karalius”, kur ji suvaidino valingąją Ilžę, nepalūžtančią nuo gyvenimo išbandymo. “Tada ėmiau gauti pasiūlymų filmuotis Lietuvoje ir Rusijoje”. Šešetą didelių vaidmenų kine, tarp jų A.Puipos filme “Bilietas į Tadž Mahalą” ir R.Vabalo “Miškais ateina ruduo”, sukūrusi aktorė sakosi ir dabar sulaukianti pasiūlymų, bet ne visada juos priima.

“Neseniai man siūlė rusiškame filme suvaidinti mokytoją, kurią išprievartauja penkiolikmetis jos mokinys. Atsisakiau - nenoriu brutalumo ir juodų dalykų. Sankt Peterburge Nijolė Adomėnaitė ir Dmitrijus Dolininas rengiasi įgyvendinti televizijoje didelį projektą - serialą pagal Čechovo kūrybą. Detalės dar neaptartos iki galo, tačiau gali būti, kad ten gausiu vaidmenį”.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

D. Montvydas tapo modeliu (37)

Daug laiko ne tik muzikai, bet ir sportui skiriantis dainininkas Donatas Montvydas tapo...

D. Montvydas iškeliavo į UNICEF misiją Malavyje: svarbu pabėgti nuo savo ego (40)

Šiandien į Malavį išskrido didžioji dalis septintąjį kartą rengiamos gerumo misijos „Už...

Menininkas M. Zaveckas vedė savo išrinktąją: pasidalijo romantiška pasipiršimo istorija (26)

Saulėtą šeštadienio popietę Vingio parko botanikos sode menininkas Marius Zaveckas ir Alina...

Neįprastas krepšinio rungtynes Rygoje stebėjo garsūs šalies vyrai (52)

Penktadienį Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė pradėjo kovas...

Savo vestuvių šokiui A. Adamovič ir Ž. Gečas pasirinko garsųjį hitą „Despacito“ (44)

Rugpjūčio 9 dieną aukso žiedus sumainę atlikėjai Anžela Adamovič ir Žygimantas Gečas po...

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (94)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (25)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (982)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (5)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (295)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos?

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (31)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Vėžio pacientams viena klaida mirties riziką padidina net 2,5 karto (19)

Vėžys – sunki liga, kuriai įveikti reikia daug jėgų ir stiprybės. Chemoterapija , kurią...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (7)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...