„Sulaukus 35-erių, aš pajutau atsinaujinusios bronchinės astmos požymius ir tai kuriam laikui išmušė pagrindą iš po kojų. Kai esi sveikas, nesaugai savęs, pernelyg nesirūpini savo organizmu, tačiau vieną dieną jis tau ima siųsti signalus ir tu staiga supranti, kad nebesi pajėgus daryti tai, ką anksčiau: turi mažiau jėgų, dūsti, tau trūksta oro, esi mažiau ištvermingas fiziškai, neišsimiegojęs... Toks įspūdis, kad sulėtėja tavo smegenys“, - pasakoja M. Mikutavičius, astma sergantis jau daugiau nei dešimt metų.

Liga dainininką vargino ir vaikystėje, tačiau vėliau išnyko. Tad atsinaujinusius požymius jis pirmiausia ignoravo ir manė, kad tai normali būsena, su kuria pats organizmas susitvarkys. Sunerimti privertė keli nemalonūs priepuoliai, kuriuos suvaldė tik greitosios pagalbos specialistai.

„Tai liga, kurią nustatyti gali tik gydytojas. Kai išsigandau ir ėmiau tirtis, man buvo diagnozuota alerginė bronchinė astma. O kai žinai priežastį, susipažįsti ir su būdais jai spręsti. Yra daugybė ištobulintų preparatų, padedančių valdyti ligą. Praktiškai vienas inhaliatoriaus įpurškimas, kuriuo itin smulkios dalelės pasiekia atokiausias bronchų dalis, sugrąžina tave į normalią būseną. Reguliariai jį naudojant, aš nieko nebeatsisakau gyvenime dėl to, kad turiu astmą“, - pridūria M. Mikutavičius.

Informaciniame interneto portale surinkta naudinga teorinė informacija, padėsianti geriau pažinti ligą, jos simptomus bei eigą, gydymo būdus ir ligos kontrolę, kuriai skiriamas ypatingas dėmesys: atlikus čia esantį testą ir gavus atsakymą, jog liga yra nekontroliuojama arba kontroliuojama per mažai, verta rezultatą parodyti pacientą prižiūrinčiam gydytojui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (141)