„Aš laiminga, nors šaukti apie tai visam pasauliui nematau prasmės“, - pasakoja Lavija Šurnaitė (28). O pažvelgus į šios jaunos moters akis abejonių nelieka – ji mylima ir mylinti, gyvenime tvirtai stovinti ant kojų. Dvejus metus ši žavi moteris kiekvieną dieną žadindavo Lietuvos gyventojus laidoje „Labas rytas“, dabar jau trečią mėnesį su žiūrovais sveikinasi vakarais. Nors dar vasarą ji išgyveno skyrybas su vyru, jos šypsena sušildo net ir didžiausią pesimistą.
Lavija Šurnaitė
© "Klubas" (A.Gintalaitės nuotr.)
- Gyvenimo pasikeitimai veide įžiebė šypseną?

- Dabar gyvenu labai naujai, daug kas keitėsi tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime, tačiau apie asmeninį gyvenimą, man atrodo, visi aplinkiniai žino daugiau, negu aš pati. Straipsniai buvo rašomi net tuomet, kai atsisakydavau kalbėti ar net neatsiliepdavau. Niekas manęs neklausė, ar noriu šmėžuoti spaudos puslapiuose, ar noriu, kad apie mane rašytų, fotografuotų, skaičiuotų, kur, kada ir su kuo gėriau kavą ar pirkau bandeles parduotuvėje.

Dabar viešumas mane išmokė elgtis atsargiau. Bet kokia informacija gali pakenkti, todėl nusprendžiau apie asmeninį savo gyvenimą pasakoti nedaug ir ne visiems. Šiuo metu pratinuosi prie pokyčių gyvenime. Kad ir kokios tos permainos būtų - blogos ar geros, jos vis tiek sukelia žmogui stresą. Jaučiu padidėjusį ir artimiausių žmonių, ir aplinkinių smalsuolių dėmesį. Nebūtinai turiu išgirsti įkyrų klausimą, dažnai užtenka pernelyg smalsaus žvilgsnio... Reikia prie to priprasti. Šiandien jaučiuosi lyg po didinamuoju stiklu. Nors viskas įdomu ir nauja, bet adrenalino mano gyvenime netrūksta.

Lavija Šurnaitė
© "Klubas" (A.Gintalaitės nuotr.)

- Esi laiminga?

- Taip. Aš apskritai visada stengiuosi įžiūrėti šviesiąsias puses, todėl nepamenu, kada buvau tokios būsenos, kurią galėčiau pavadinti nelaiminga.

- Kiek lengviau gali atsipūsti nuo šio sezono nesikeldama ankstyvais rytais...

- Darbas „Labame ryte“ prilygo savotiškai tarnybai armijoje. Aš net juokauju, kad dirbau tiek, kiek sovietiniais laikais trukdavo tarnyba - dvejus metus. Esu praėjusi savotišką žurnalistikos kariuomenės kursą (šypsosi). Darbo grafikui apsivertus aukštyn kojomis prisiminiau, kad iš prigimties esu pelėda. Mėgstu naktinėti iki vėlyvo meto, o ryte iš lovos tikrai nesiropščiu ketvirtą ryto. Dabar galiu miegoti kur kas ilgiau. Kai kurie mano draugai iki šiol stebisi, kai pasakau, kad keliuosi 11 valandą ryto ir tik suskambus žadintuvui (juokiasi). Kai gerai išsimiegu, visai kitaip jaučiuosi: kita nuotaika, nebėra nuovargio, nestreikuoja skrandis. Nors teigiamų emocijų ir linksmumo man netrūko ir keliantis prieš aušrą. Šiuo metu nusipelniau miegoti ilgiau, negu visi žmonės. Juk dvejus metus keldavausi labai anksti (juokiasi).

Živilė Vaškytė ir Lavija Šurnaitė
© „Klubas“

- Kaip prasidėdavo tavo diena, kai vedei „Labą rytą“, ir kokia ji šiandien?

- Savaitgaliai liko nepakitę. Darbo dienomis keldavausi 4 valandą ryto, sėsdavau į automobilį ir važiuodavau į televiziją. Į namus grįždavau apie ketvirtą popiet, nes ruošdavausi kitos dienos „Labo ryto“ laidai. Dabar neskubėdama keliuosi 11 valandą, ramiai pusryčiauju, pasižiūriu vieną ar kitą laidą, pavartau laikraščius ir susiruošusi važiuoju į darbą. Dabar galiu bet kurį vakarą nueiti į kiną ar spektaklį, užuot svajojusi, kaip numigti.

- Nesigaili taip praleistų dvejų metų?

- Gailėtis? Džiaugiuosi patirtimi, kurią gavau „Labame ryte“. Na taip, keldavausi be galo anksti, bet juk tai vyko tik kas antrą savaitę. Nesijaučiau daranti kažką antgamtiško, ko kitas nepadarytų. Laiko „Labame ryte“ neatsisakyčiau, nors būdavo ir tokių dienų, kai dėl nuovargio kartais nenorėdavau eiti į viešumą. Po darbo savaitės penktadieniais esu pramiegojusi ne vieną įdomų renginį.

Nepaisant nesaldaus darbo grafiko, nezyzdavau, kad man bloga, kokia aš kankinė. Nors neretai sulaukdavau klausimų: „Na ir kaip tu išgyveni keldamasi ketvirtą ryto?“ Galiu atsakyti, kad man tai visai priimtina – savaitę keltis anksti, o po to visą savaitę ilsėtis. Nenorėčiau tūnoti biure nuo aštuntos ryto iki penktos vakaro. Ir dar du kartus per dieną kankintis automobilių kamščiuose.

Lavija Šurnaitė
© „Klubas“

- Laidos vedėjos darbas – išsipildžiusi svajonė?

- Kai pirmą kartą pasirodžiau eteryje, man buvo devyniolika. Visko bijojau, net kalbėtis su žmonėmis. Buvau mergaitė trumpais plaukučiais. Bet man patiko dirbti ir užsidirbti. Tapo svarbi ne tik piniginė, bet ir saviraiškos laisvė. O populiarumas galvos nesusuko, nes neatsimenu, kad man einant gatve kas nors atsisukinėtų. Pasirinkau žurnalistiką, nes suvokiau, kad nei teisininkės, nei ekonomistės iš manęs nebus. Televizija nebuvo mano svajonė. Dirbau ir radijuje, ir spaudoje, o eterį priėmiau kaip normalų lipimą darbinių laiptelių pakopomis. Tai profesija, o ne būdas išgarsėti.

- Ir net vaikystėje nepasvajodavai apie populiarumą?

- Ne. Vaikystėje nebuvau ypatinga aktyvuolė. Nedalyvavau šauniausių moksleivių konkursuose, nesiveržiau organizuoti vakarėlių ar renginių, nors būti jų vedėja dažnai tekdavo. Bet ir tai ne savo noru, tiesiog kitiems atrodė, kad galiu tai daryti.

Dar darželyje, kai svajodavau apie snaigės ar princesės kostiumus naujamečiams vakarėliams, tekdavo būti viso vaidinimo vedėja, pavyzdžiui, deklamuojančia ilgiausią „Eglę žalčių karalienę“. Tik vieną kartą nusišypsojo laimė būti tiesiog lape. Kaip tada džiaugiausi! Maiviausi turėdama tikrą lapės uodegą. Mama pasakojo, kad visai mažutė buvau susilaužiusi ranką ir kurį laiką turėjau būti namuose. Po poros dienų paskambinusi darželio auklėtoja prašė, kad mane atvestų, nes nebuvo, kas linksmybių organizuoja.

- Kaip sutari su mama dabar?

- Sakau ačiū mamai už jos toleranciją. Kartais pasvarstau, ir iš kur ji tokia kantri ir korektiška. Juk tiek daug tėvų, kurie kontroliuoja kone kiekvieną net suaugusių savo vaikų žingsnį, patys to nejausdami. Nors abi gyvename Vilniuje, bet dėl užimtumo nesimatome kiekvieną dieną. Susiskambiname, kartais susitinkame papietauti savaitgaliais, tada daugiau paplepame. Išgirstu kokią pastabą ar patarimą. Mama puikiai žino, kad į kritiką reaguoju gana jautriai, todėl stengiasi manęs nevarginti patarimais. Mamos nuomonė man visą laiką buvo, yra ir bus labai svarbi. Bet sprendimus vis tiek turiu priimti pati.

Lavija Šurnaitė
© "Klubas" (A.Gintalaitės nuotr.)

- Ar tavo atvirumas niekada nepakenkė tau pačiai?

- Realios žalos nesu patyrusi. Kartais būna, kad išsikalbi su žmonėmis, o vėliau sužinai, jog kai kurie į akis man gražiai kalbėję asmenys mano artimiems žmonėms sakė visai ką kita.

- Pavydas?

- Nežinau. Juk niekas man neatnešė visko ant auksinės lėkštelės. Nelaimėjau jokio grožio konkurso ir manęs kaip tituluotų gražuolių negraibstė prodiuseriai. Tiesiog dirbu savo darbą. Populiarumas – šalutinis veiksnys.

- Visuomenės susidomėjimas, su kuo gyveni, kaip gyveni, kodėl priimi vieną ar kitą sprendimą, neerzina?

- Neslėpsiu, kad bendravimas su žurnalistais yra atsisukęs prieš mane pačią. Anksčiau aš visus žurnalistus laikydavau kolegomis, nes esu dirbusi tą patį darbą. Tačiau po vieno kito pokalbio supratau, kad ne viskas yra taip gražu, kaip atrodo. Kai prasidėjo kišimasis į mano gyvenimą, supratau, kad reikia vengti viešumo. Pripratau prie apkalbų ir įvairių „interpretacijų“. Išmokau į bulvarinius laikraščius žiūrėti kaip į komiksus. Šiuo metu labai išpopuliarėjo bulvariniai dalykai, vadinamasis žiūrėjimas pro rakto skylutę, nes tai „gerai parduodama“. Todėl nusprendžiau savo asmeninio gyvenimo vingių neafišuoti ir greitų pinigų niekam neuždirbinėti.

Gediminas Ramanauskas ir Lavija Šurnaitė
© „Klubas“

- Apie skyrybas su vyru taip pat ne pati papasakojai visai Lietuvai?

- Kaip faktą papasakojau tik vienam žurnalui. Padariau tai vienintelį kartą, kad kiti žurnalistai neskambinėtų. Visi kiti straipsniai buvo parašyti be mano žinios ar komentarų. Man buvo šokas, kai pusę penkių ryto supratau, kad esu sekama prie savo naujų namų. Iš pradžių juokais pamaniau, kad man paranoja. Nuvažiavusi į darbą kolegėms pasakiau, kad tamsoje prie mano namų tokį ankstyvą rytą, kai normalūs žmonės dar skaniai miega, mašinoje pro atidarytą langą kažkas mane stebi. Ir ką jūs galvojate, po kiek laiko naktines nuotraukas randu viename laikraštyje. Jausmas tikrai nekoks. Galvoji, kad esi normalus žmogus, gyveni savo gyvenimą, pats sprendi problemas, slepi kai kuriuos nesusipratimus, tačiau gali būti sekamas.

Dabar, po kelių mėnesių, jau galiu juokauti ta tema ir net sakyti, kad galėjau jaustis kaip Holivudo žvaigždės, kurias net ir intymiose situacijose seka fotoobjektyvai.

- Skandalingai nuskambėjo ir viena tavo fotosesija moterų žurnale. Net gavai pylos iš valdžios, kad fotografavaisi apsinuoginusi.

- Niekam nebuvo įdomu, kaip tai vyko. Buvo svarbi pyrago vyšnaitė - Lavija nuoga. Aš neperžengiau jokių savo etikos normų. Fotosesijos metu buvau apsirengusi. Nuogos buvo tik kojos ir rankos. Daugiau nieko. Su maudymosi kostiumėliu moteris gali būti šimtąkart erotiškesnė, nei aš toje nuotraukoje. Niekas taip ir nepasakė tiesos, kad fotografavausi su šortais ir berankoviais marškinėliais. Kai prasidėjo visas tas ažiotažas, patyriau nemenką šoką. Nesitikėjau tokios reakcijos ir dabar dėl ramybės to nebedaryčiau.

Lavija Šurnaitė
© „Klubas“

- O kaip atsipalaiduoji? Kaip pabėgi nuo supančios aplinkos?

- Neturiu jokių ypatingų pomėgių ar hobio. Nežaidžiu golfo, nejodinėju žirgais. Mėgstu tik keliauti. Tai jau tapo savotiška tradicija, o gal tiesiog natūraliu įpročiu. Atostogauju įvairiai, bet būtinai nors porą kartu per metus aplankau jūrą. Tik dažniausiai vis kitą (šypsosi).

- Ar tiki meile iš pirmo žvilgsnio?

- Prisiminiau tokį anekdotą: „Kalbasi dvi draugės. Viena klausia, ar draugė tiki meile iš pirmo žvilgsnio. Ta atsako: „Taip, tikiu, nes kai pasižiūriu iš antro karto...“

- Gal jau pasvajoji apie vaikus?

- Apie vaikus galvoju jau seniai. Esu normali moteris, o ir amžius tinkamas - man jau ne aštuoniolika metų. Nesu karjeristė, stumianti vaikų gimdymą ir auginimą į antrą vietą. Jaučiu, kad galėčiau rūpintis mažu piliečiu (šypsosi).

- Ar meilė trunka trejus metus?

- Pažįstu porą, kurie kartu gyvena ne trejus, o trisdešimt metų. Vestuvių sukaktis švenčia triukšmingiau už savo gimtadienius, kasdien bučiuojasi ir vaikšto susikibę už rankų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Neįprastas krepšinio rungtynes Rygoje stebėjo garsūs šalies vyrai (24)

Penktadienį Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė pradėjo kovas...

Savo vestuvių šokiui A. Adamovič ir Ž. Gečas pasirinko garsųjį hitą „Despacito“ (42)

Rugpjūčio 9 dieną aukso žiedus sumainę atlikėjai Anžela Adamovič ir Žygimantas Gečas po...

Prezidentas V. Adamkus įveikė vėžį (90)

Netrukus 91 metų sulauksiantis prezidentas Valdas Adamkus įveikė vėžį, sako medikai.

A. Jagelavičiūtė pataria, kaip neišlaidaujant įrengti stilingą ir praktišką mokyklinuko kambarį (13)

Pasiruošimas mokslo metams neatsiejamas nuo naujų mokyklinių reikmenų, drabužių, o dažnai ir...

Atlikėja A. Vedrickaitė susilaukė pirmagimio ir jau išrinko vardą (47)

Žinoma atlikėja Augustė Vedrickaitė kartu su savo širdies draugu Marijumi Šeiboku susilaukė...

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (12)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (2)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (21)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (66)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (20)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (7)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (75)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...