© DELFI (A.Sarcevičiaus nuotr.)
Angelai niekada nepalieka

Nedidelė sostinės meno galerija „Aukso avis“ ketvirtojo gimtadienio proga kviestinę publiką žvarbų vakarą priglaudė po trapiais angelų sparnais. Angelų parodą galerijos siela Julija Žilėnienė pavadino aktualiu reiškiniu dabartiniu keistu ir nesaugiu metu. Į klausimą, kas paskatino surengti angelų parodą, J.Žilėnienė atsakė labai nuoširdžiai: „Norėjau visiems susirinkusiems padovanoti saugumo jausmą, kuris mane aplankė po beveik metus trukusių baimių ir kančių.“

„Viskas bus gerai, jei tik tikėsime tuo, ką darome“, – įtikinėjo Julija. Angelų parodos sumanytoja priminė, kad angelai sargai savo globotinių nepalieka, nebent jie patys nusigręžia savo sargų. „Už kiekvieno mūsų pečių yra angelas sargas. Jis mums skirtas visam gyvenimui. Kartais angelus sutinkame ir žmonių pavidalu",– kalbėjo J.Žilėnienė. Pyragu, namine uogiene ir vynu daugybės autorių angelus prisijaukinti bandę vakaro svečiai galeriją paliko pakiliai nusiteikę. „Mano angelo jie nepamatė. Rengdama šią parodą apie tai nesusimąsčiau, bet gal aš pati esu angelas?“, – juokdamasi svarstė vakaro šeimininkė.

Atlantos angelai – paslėpti

Atlikėja Elena Puidokaitė - Atlanta pastarosiomis savaitėmis gyvena įkurtuvių rūpesčiais. „Namuose tiek dėžių, kad per jas perlipti negaliu. Neatsimenu, kurioje iš jų mano angelai slepiasi“, – apie kelintus metus uoliai renkamą kolekciją pasakojo žinoma moteris.

A.Giržadą sergsti basakojis angelas

Televizijos prodiuseris Audrius Giržadas šiuo metu pratinasi prie naujojo kiemo gyventojo – Vilniaus angelų skulptūrų autoriaus Vaido Ramoškos sukurto angelo. “Prieš gerą pusmetį susitikome su Vaidu pasišnekėti. Papasakojau jam, jog norėčiau angelo su riedučiais, tačiau jis buvo toks užimtas… Maniau, kad mano angelą visai pamiršo. Kol vieną dieną skambutis į vartus priminė – angelas atvažiavo. Tiesa, pakeliui angelas pametė riedučius”, – pasakojo Audrius.

Kur įkurdinti naująjį gyventoją, šeimininkas ilgai negalvojo. Nupjovė nudžiūvusio medžio viršūnę, nugenėjo ir užkėlė ant jos angelą. “Angelas medyje labai tinka. Negi statyti kokį flamingą ar indišką dramblį?“, – juokėsi A.Giržadas.

Apie žaismingo ir valiūkiško angelo kaimynystę televizijos prodiuseris galvojo kelerius metus: „Negalėčiau pasakyti, kad esu labai tikintis. Bet taip jau išėjo, kad tai – trečiasis mano namų angelas.“ Paklaustas, ką mano apie angelą sargą, pašnekovas kiek pritilo. "Apie tai garsiai nekalbama", – po pauzės tarė Audrius.

V.Ramoškos angelai gelbsti nuo vandalizmo

Vilniaus angelais išgarsėjęs skulptorius Vaidas Ramoška pirmąjį angelą prisimena pastatęs "Dviračio šou" vedėjo Vytauto Šerėno sodyboje. „Tai buvo, net neprisimenu... Gal 1997-aisiais? Kaip tik tuo metu mane pasikvietė tuometis Vilniaus meras ir paprašė padaryti skulptūrą, prieš kurią vandalų ranka nekiltų. Taip ir prasidėjo tie angelėliai“, – šypsosi beveik visą Vilnių unikaliais angelais išpuošęs V.Ramoška.

Skulptorius stebisi dėl stulbinamo jo kūrinių populiarumo: „Visiems tie angelai labai patinka. Man ir pačiam keista, kaip taip pataikiau“. Vienas iš daugelio autoriaus kūrinių įsitaisęs sostinės Gedimino prospekte, jis rergi įėjimą į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. Vienas paskutiniųjų angelų – ant daugiaaukščio stogo Baltupiuose. V.Ramoška sako, kad angelas – pasiuntinys, nešantis ypatingą žinią. Lietuvai ir įvairioms pasaulio šalims skulptūras kuriantis menininkas neslepia, kad visi jo angelai iškeliaujantys. Tačiau vienas lieka namuose. „Daugelis žmonių juos stato dėl apsaugos. Ką gali žinoti? Gal jie iš tiesų saugo?“, – svarstė kūrėjas.

V.Šerėnas vengia bažnytinių angelų

"Dviračio šou" vedėjas Vytautas Šerėnas, paklaustas, ar turi angelą sargą, pusiau juokais, pusiau rimtai tvirtino turįs apie tai pagalvoti artimiausius dešimt metų. “Greitai tokių dalykų suformuluoti negaliu”, – juokėsi pašnekovas. Tačiau nepastebėti Vytauto simpatijos angelams būtų sunku.

Kiekvienas lankęsis V.Šerėno sodyboje patikins matęs medyje patupdytą medinį angelą. “Norėdamas papuošti sodybą, pagalbos paprašiau pažįstamo tautodailininko. Mano pageidavimas tebuvo vienas, kad nebūtų religinių motyvų: rūpintojėlių ir svyruonėlių su kryžiais. Norėjau kuklaus rezultato, todėl tinkamiausias pasirodė bičiulio rekomenduotas skulptoriaus Vaido Ramoškos angelas medyje. Iki šiol visi mūsų sodybos poilsiautojai teiraujasi, kas sukūrė tą angelą”, – patenkintas kalbėjo V.Šerėnas.

V.Budraitytė su angelais atsargi

Astrologė ir būrėja Vaiva Budraitytė angelų egzistavimu neabejoja ir džiaugiasi, kad dabar žmonės kolekcionuoja angelus, o ne velnius. Savo srities živovė primena, kad angelai pagal savo įtakingumą skirstomi į hierarchijas, o žmogui pats palankiausias – angelas sargas. „Egiptiečiai nuo neatmenamų laikų tikėjo, kad sparnai – sėkmės ir apsaugos simbolis. Lietuvoje apsaugos simboliu buvo laikomos paukščių plunksnos. Jos neša sėkmę“, – įsitikinusi astrologė.

Paklausta, kaip įsivaizduoja pusiau dieviškas angelų figūras, V.Budraitytė tikino, kad angelai – ne materialios sparnuotos būtybės. Kalbėdama apie savų namų erdvę būrėja neslėpė, kad joje esama ir naminukų, ir angelų, ir religinių figūrėlių: „Juokiamės, kad kolekcionuojame dievuliukus arba materialias jų išraiškas – stabus“.

Paklausta, ar pažįsta žmonių, regėjusių angelų, Vaiva sukluso. „Tie, kurie mato, – nesiviešins. Prisipažink, kad matai angelus, tai Naujoji Vilnia verkia tavęs iš karto. Žinote, kaip sakoma: „Jeigu kalbi su Dievu, tai yra dvasingumas, o jei Dievas su tavimi kalba, tai – jau šizofrenija“, – humoro nestokojo būrėja.

Senojo Testamento žodžio "angelas" reikšmės

1. Pasiuntinys, žmogus

2. Pranašas

3. Tarpininkas tarp Dievo ir žmogaus

4. Pusiau dieviška būtybė, turinti arba ne fizini pavidalą, gali būti ir nematoma

Arkangelai, arba hierarchijoje vyriausieji angelai

Arkangelas Mykolas,

Arkangelas Gabrielius,

Arkangelas Rafaelis (Rapolas),

Arkangelas Urielis,

Arkangelas Jeramielis,

Arkangelas Sarielis,

Arkangelas Reuelis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gerokai sulieknėjęs A. Užkalnis atskleidė savo pokyčių priežastį (111)

Neseniai iš Jungtinių Amerikos valstijų sugrįžęs garsus publicistas ir žurnalistas Andrius...

Krepšinio rungtynes Kaune stebėjo ir E. Dragūnas su mylimąja (201)

Antradienio vakarą Kaune vykstančias krepšinio rungtynes stebėjo ir atlikėjas Egidijus Dragūnas...

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto filmas pristatytas ir Lietuvoje: juosta sudomino ir A. bei V. Adamkus (79)

Antradienio vakarą sostinėje įvyko režisieriaus Šarūno Barto filmo „Šerkšnas“ premjera. Į...

Ranką susilaužiusi R. Lukoševičiūtė dėkojo medikams (33)

Antradienis prodiuserei Rūtai Lukoševičiūtei-Daudienei nebuvo pats sėkmingiausias - parkritusi...

Ž. Trato mylimoji pasidalijo kadru iš miegamojo: aistros porai netrūksta (54)

Buvusi Rusijos oligarcho žmona Julija Lubičanskaja pasidalijo nuotrauka su Žilvinu Tratu. Joje -...

Top naujienos

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (106)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (196)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...

R. Williamso koncertą perspjauti bus sunku: hitai ir fejerverkai gerbėjams sukėlė euforiją (287)

Trečiadienio vakarą Vilniaus Vingio parke - neeilinis renginys. Savo pasirodymą „The Heavy...

S. Skvernelis: socialdemokratų pasitraukimas nebūtų būtina sąlyga trauktis jų ministrams (24)

„Prognozuojant socialdemokratų tarybos sprendimą trauktis, galbūt frakcija Seime galėtų...

Nesitikėjo, kad gelbėti kačiukus bus taip sudėtinga (2)

Dar būdami 8 savaičių jaunikliais, katinas Astra ir keturi jo broliai buvo palikti dėžėje...

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (567)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

Lietuvos šešiolikmečiai liks be medalių – neperlipo Europos čempionato ketvirtfinalio barjero (55)

Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje trečiadienį...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (199)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (25)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...