Snaigė moka plaukti. Nors tuo labai abejojo žemumoje, šalia patvinusių Ekvadoro kalnų upių iki juosmens braidžiojantys veikėjai, už nedidelį mokestį pasiryžę stumti užgęsusius automobilius iki aukštesnės vietos.
"Geriau žuvis baidykit, kad į varklį nepatektų," - šaukė Marcelo, lėtai plukdydamas laivu virtusią mašiną, tuo pat metu man atkakliai besistengiant išvengti pro atidarytą langą pirkti brukamo gyvo kiškio.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Nedaug naudos iš tokio bėdžiaus penkiems alkaniems vyrams. O ir šiaip - įsileisk vieną, ir ką gali žinot... Gal jis ir baikščių akių, bet apmokytas profesionalų apvogs, sumuš ir Snaigę atims.

Už vieno iš dviejų didžiausių šalies miestų Guayaquil'o pakliuvom į paties tikriausio patvynio šėlsmą. Ilgai jautęs ir tikėjęsis lietaus, galų gale išvydau jo per upių kraštus išsiveržusias pasekmes. Mažai romantikos: vieni palieka apsemtus namus ir kraustosi pas draugus, kiti tas paliktas lūšnas plęšia. Arba stengiasi iš tekančios rudos masės ištraukti srovės parblokštus automobilius.

Tik vaikams kaip visada linksma - žuvis į krantą traukia, murkdo vienas kitą. Anksti jie čia savarankiškais tampa, šilta žiūrėt, kai koks dar trijų nesulaukęs piplys, lyg suaugęs vyras, savo vos išmokusią vaikščioti sesutę už rankos rūpestingai toliau nuo pavojų veda. Ir jokių tūpčiojančių senelių aplink.

Net ir pratusiems prie pakilusio vandens aplinkiniams žmonėms šis gamtos pasismaginimas buvo rimtas nemalonumas. Žinai, kad po liūčių gali būt bėdos, bet visuomet tikiesi jos silpniausios išraiškos. Ir dažnai nepataikai. Lyg paaugliui leistum pasikviesti draugų, kai į sodą savaitgaliui išvažiuoji. Supranti, kad raugintų agurkų indelių sandeliukyje sumažės, indai bus neplauti, bet grįžus tenka vėl tapetus keisti ir mokėti kompensaciją už pakrikusius kaimynų katės nervus.

Kol galėjom - važiavom. Bandėm aplinkui, ieškojom kelių, rizikavom ir sukdavomės atgal, laukėm prie policijos užtvarų. Klausėm sušlapusiųjų patarimų, baksnojom visus galimus variantus. Kaip vargšas karpis akvariume. Bergždžiai.

Kad ir kaip stengėmės atitolinti laiką, kai reiks grįžti į kalnus, vis tik kito būdo visiems iš čia ištrūkti tiesiog nebeliko. Net ir įveikianti nedidelius atstumus apsemtu dugnu, vis tik giliau Snaigė be gelbėjimosi rato lįst nedrįso. Tam neturėjom nei irklų, nei automobilinių nardymo kursų baigimo sertifikato. O ir sušlapęs vairas po vandeniu slystų iš rankų, nepatogu vairuot būtų.

Paliekant vandenis ir vėl sugrįžus į serpantinų kelią, oras iš karto atvėso. Taip, važiuojant iki Ekvadoro sostinės Kito aukštumom atstumas sumažėjo, tačiau greitis krito iki įprasto tokiomis sąlygomis 30 - 40 kilometrų per valandą. Nuokalnėse, žinoma. Bet užtat važiavom. Ir netgi labai ilgai važiavom. Visus du šimtus jų per šešias valandas įveikėm.

Tik tuo viskas ir baigėsi. Snaigė sustojo.

Akimirką atrodė, kad visus sunkumus jau buvom įveikę, visos sistemos dirbo puikiai, iki vakaro pakliūsim į mūsų jau gėlėmis, šamanų orkestru ir sveikinimo kalbomis pasitikti išėjusių miestelėnų glėbį. Matėme jau priekyje klykiančias, alpstančias iš susižavėjimo studentes ir rankas spaudžiančius vyrus, pabučiuoti jų vaikus maldaujančias moteris ir vaišes nešančias močiutes. Nepavyko.

Snaigės organizme kažkas trakštelėjo ir nutrūko. Tyla. "Amen" buvo pirmas padoresnis žodis (po tokiom sitacijom būdingų rusiškų srauto), kuris tuo metu man atrodė tinkamiausias. Ar laimė tai, kad lyg tyčia sustojom prie surūdijusio užrašo, skelbiančio jog čia vietinis mechanikas - maestro su technika - daro stebuklus, dar negaliu atsakyt.

Bet kito pasirinkimo nėra. Pasitikęs mus guvus dėdė raudonom akim atsakė, kad tokius automobilius tvarko užsimerkęs ir miegodamas. Mandagiai paprašius esant galimybei dirbti mums įprastesniu būdu per daug nesiginčyjo. Gūžtelėjo pečiais, pašvilpė žmonai, pakvietė sūnų, sūnaus žmoną ir ėmėsi veiklos.

Labai tikiuosi, kad grandininės kartuvės kieme, keturi apkramtyti atsuktuvai ir replės yra netgi daug daugiau, nei reikia įrankių sutvarkyti gedimams, nutinkantiems technikai šiose apylinkėse. Juk ir moterys čia vakarais kikendamos apie vidaus degimo variklius šnabžda, poveržlėm blakstienas suka, o tepalo rūšis išmano geriau, nei mūsiškės nagų laką.

Oficialus kelionės puslapis internete - www.facebook.com/TVkeliones
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

D. Montvydas iškeliavo į UNICEF misiją Malavyje: svarbu pabėgti nuo savo ego (26)

Šiandien į Malavį išskrido didžioji dalis septintąjį kartą rengiamos gerumo misijos „Už...

Menininkas M. Zaveckas vedė savo išrinktąją: pasidalijo romantiška pasipiršimo istorija (26)

Saulėtą šeštadienio popietę Vingio parko botanikos sode menininkas Marius Zaveckas ir Alina...

Neįprastas krepšinio rungtynes Rygoje stebėjo garsūs šalies vyrai (50)

Penktadienį Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė pradėjo kovas...

Savo vestuvių šokiui A. Adamovič ir Ž. Gečas pasirinko garsųjį hitą „Despacito“ (44)

Rugpjūčio 9 dieną aukso žiedus sumainę atlikėjai Anžela Adamovič ir Žygimantas Gečas po...

Prezidentas V. Adamkus įveikė vėžį (91)

Netrukus 91 metų sulauksiantis prezidentas Valdas Adamkus įveikė vėžį, sako medikai.

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (26)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (15)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (27)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (84)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1106)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (50)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (63)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...