Kandidatų į Nobelio taikos premiją rekordiškai daug

 (2)
Kaip penktadienį pranešė Norvegijos Nobelio instituto direktorius Geiras Lundestadas (Jeiras Lunestadas), kandidatų skaičius šiemet yra rekordinis. Ankstesnis rekordas buvo 1998-aisiais, kai į Nobelio taikos premiją pretendavo 139 kandidatai.

Pernai Nobelio taikos premija paskirta humanitarinės pagalbos organizacijai "Gydytojai be sienų" (Medecins Sans Frontieres). Iš viso kandidatų buvo 136.

Šiemet tarp kandidatų yra 32 organizacijos, o visi kiti - pavieniai asmenys. Filantropo Alfredo Nobelio įsteigtos premijos dydis - apie 1 mln. JAV dolerių (4 mln. litų).

G. Lundestadas sakė, kad kandidatų atsirasti dar daugiau, nes slapto penkių asmenų komiteto nariai pasiūlymus gali teikti iki posėdžio vasario 23 dieną.

Į Nobelio premiją pretenduoja Gelbėjimo armija ir Balkanų taikos derybininkai - buvęs Suomijos prezidentas Martti Ahtisaari (Martis Ahtisaris) bei Rusijos ekspremjeras Viktoras Černomyrdinas.

Politikos apžvalgininkai mano, kad B. Clintonas dėl Monicos Lewinsky (Monikos Levinski) skandalo tikriausiai nelaimės.

Šiemet tarp kandidatų vėl yra ne kartą nominuotas JAV eksprezidentas Jimmy Carteris (Džimis Karteris).

Garsių šiuolaikinių politikų sąraše nedaug. Tarp kandidatų nėra popiežiaus Jono Pauliaus II ir Jugoslavijos prezidento Slobodano Miloševičiaus. Pastarąjį siūlė Jugoslavijos karo veteranai.

Tapti kandidatu Nobelio taikos premijai gauti gana paprasta. Pasiūlyti vieną ar kitą asmenį gali tūkstančiai žmonių ar parlamentarų, bet koks teisės, istorijos, filosofijos ar politikos mokslų profesorius, buvęs Nobelio premijos laureatas.

Naujas Nobelio taikos premijos laimėtojas bus paskelbtas spalio mėnesį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvos įžymybės

Su sužadėtiniu išsiskyrusi K. Ivanova renginyje pasirodė su nauju mylimuoju (49)

Trečiadienio vakarą Pietų Korėjos bendrovė „Samsung“ Niujorke pristatė savo šių metų didžiausią naujovę „Samsung Galaxy S8“ ir šio modelio galingesnę versiją „Galaxy S8+“.

O. Gasanovas: visad atrodė, kad mirsiu sulaukęs trisdešimt kelerių, todėl kasdien ir stengiuosi kuo daugiau pamatyti (10)

Rodos, jo pilna visur. Tai jis televizijos eteryje sveikinasi iš Niujorko, Londono ar Dubajaus, pasakodamas ten gyvenančių tautiečių istorijas laidoje „Emigrantai“, tai dalinasi asmenukėmis iš Barselonos, Amsterdamo ar Rio de Žaneiro. Jo balsas skamba „Zip Fm“ radijo laidose, o kelionėse sutiktų išskirtinių žmonių istorijos nugula žurnalo „Happy 365“ puslapiuose. Orijaus Gasanovo kasdienybė – spalvinga, pozityvi ir dinamiška. Tokia ir jo paskyra socialiniame tinkle „Instagram“, kurią seka daugiau nei 30 000 gerbėjų.

Be makiažo pasirodžiusi O. Pikul-Jasaitienė: vyras sakė, tokia labai patinku (59)

Viešumoje Osaną Pikul-Jasaitienę dažniausiai matome pasipuošusią kruopščiu makiažu, tačiau moteris nebijo pademonstruoti ir natūralų grožį. Tokia natūralia asmenuke feisbuke pasidalijusi Oksana tiesiog paskendo komplimentų jūroje.

Londone aktoriaus karjeros siekiantis Ž. Tratas: apie naują vardą ir neišpildytus jam pažadus (49)

Lietuvoje realybės šou, vaidmenimis serialuose bei reklamose išgarsėjęs Žilvinas Tratas šiuo metu gyvena Londone ir tolimesnių karjeros galimybių siekia ten. LRT televizijos laidos „Emigrantai“ kūrėjams vyras sutiko papasakoti apie pasikeitusį gyvenimą, naują vardą ir priežastis, dėl ko bėgo iš Lietuvos.

Į viešumą iškilus žiniai apie subyrėjusią G. Karaliūnaitės šeimą – atvira jos išpažintis: meilė baigiasi ties pinigais (277)

Ankstyvą trečiadienio rytą Gintarės Karaliūnaitės-Canuel vyras Marcas Andre Canuelis savo feisbuke paviešino įrašą, kuriuo apkaltino savo žmoną Gintarę bandymu nuo jo atplėšti jųdviejų dukrą Sofiją. Žinia apie poros nesutarimus buvo netikėta, tačiau po kelių valandų tylos G. Karaliūnaitė-Canuel nusprendė nebetylėti ir DELFI atvirai papasakojo apie jau antrus metus besitęsiančius pykčius bei subyrėjusią šeimą.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.