Dauguma žmonių Lietuvoje vairuoja gana nervingai, tad žymaus psichoterapeutas Raimundas Alekna, paklaustas, gal dėl savo profesijos prigimties kelyje elgiasi ramiau, atsakė nežinąs, ar čia kalta profesija, ar charakteris, tačiau vairuoja jis iš tikrųjų gana santūriai.
Policija
© DELFI
Pavyzdžiui, vos užsidegus žaliai šviesai, jis tą pačią sekundę neima signalizuoti priekyje stovinčių auutomobilių vairuotojams, kad šie greičiau važiuotų. „Gal čia ir amžius kaltas, kad jau nebesinori nuotykių, tuo labiau — su kelių policija“, — sakė R.Alekna, pridūręs, kad kelių eismo taisyklių stengiasi laikyti maksimaliai tiksliai, net yra pavyzdingai nusipirkęs mobiliojo telefono laisvų rankų įrangą.

Ši jo taktika pasiteisino — maždaug nuo 1989 metų, jau beveik du dešimtmečius vairuojantis jis nėra patyręs jokių rimtų nutikimų kelyje. Greitosiomis prisiminėme tik vieną atvejį, kai jo automobilis ant paskutinio pavasario ledo prie darbo susidūrė su jo kolegos vairuojamu automobiliu, ir tai kolega į jį įvažiavo. Nors tai buvo dar „ikidraudiminiais“ laikais, incidentą jiedu išsiaiškino be jokių riksmų ir „epitetų“ vienas kito atžvilgiu.

Raimundas Alekna
© Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centras

Tačiau visuotinė vairuotojų nepagarba vienas kitam R.Alekną vis dėlto skaudina ir erzina. Pasak jo, susidaro toks įspūdis, kad visi dalyvauja „gatvių mūšyje“ — kas ką, nors akivaizdu, kad mieste niekas niekur nenuskubės, susitiks prie artimiausio šviesoforo ar kamštyje.

Paklaustas, ką mano apie tai, kad įžymybės kartais rodo netinkamą pavyzdį, pirkdamos galingus automobilius, o su policiją susitardamos „kerinčiomis“ šypsenomis ir akių vartymu, R.Alekna pasakė, kad pirmiausia kiekvienas turėtų žiūrėti savęs — įžymybės savęs, kiti žmonės — savęs ir nekopijuoti netinkamo elgesio, o kelių policija tegul daro, kas jai priklauso — taip visiems bus tik geriau.

Žurnalisto statusas anaiptol nepadeda

Paklaustas, ar teko patekti į kokius nors autoįvykius, žurnalistas, „Panoramos“ vedėjas Rimvydas Paleckis juokais atsakė, kad jei būtų patekęs, tai iškart taptų visiems žinoma. Žymiausias jo „autoįvykis“ — kai paprašęs kolegos paskolinti savo automobilį, įsėdo į pirmą pasitaikiusį svetimą baltą „golfą“ ir kaipmat buvo užfiksuotas televizijos apsaugos. Tačiau šiaip gatvėse žurnalistas teigia nesąs išsiblaškęs — tai liudija palyginti ramus jo penkiolikos metų vairavimo stažas.

Rimvydas Paleckis
© LRT

O kai dėl įžymių žmonių naudojimosi savo padėtimi, tai, pasak žurnalisto, toks statusas veikiau trukdo nei padeda, nes televizija kelių policiją ir demaskuoja, ir pašiepia. Bandymai įrodinėti, kad su humoro laidomis, ypač rodomomis per kitas televizijas jis neturi nieko bendro (policininkai griežė dantį ant Pilypuko, „Dviračio žynių“ herojaus), nieko nepadeda. Atsakymas būna toks: visi jūs vienodi, tonas tampa oficialus ir tuoj pat išplėšiamas baudos kvitas. O baudas R.Paleckis moka nesiginčydamas, tik primindamas, kad nėra jau toks piktybinis prasižengėlis, sakykim, jei nepastebėjo tik vakar pastatyto kelio ženklo.

Vienąsyk buvo tikrai rimtas atvejis, tačiau tąsyk R.Paleckio buvo „pasigailėta“. Žurnalistas vėlavo į žinias ir ties Gariūnais, kur leistinas greitis — 70 km per valandą, važiavo gal šimtu. Pamatęs kelių policininkus, nustėro, mat jam jau buvo brangi kiekviena minutė. Neketino išsisukti, tik, paaiškinęs situaciją, siūlė palikti visus dokumentus, duomenis, ką tik reikia, bet baudą sumokėti vėliau. Tačiau policininkai, pamatę natūraliai išsigandusį veidą, jį paleido, patarę kitąsyk geriau apskaičiuoti laiką.

O šiaip viršyti greitį R.Paleckį stabdo labai paprastas ir žmogiškas dalykas: jis įsivaizduoja, kaip jaustųsi patrenkęs žmogų, ir tokia baisi situacija tiesiog blokuoja jo pasąmonę. „Man baisu žiūrėti, kai kelyje, kur leistinas greitis — 40, vairuotojai važiuoja visu šimtu. O aplinkui laksto vaikai, kurie gali netyčia išbėgti į kelią…“ — kalbėjo „Panoramos“ vedėjas.

Nepakenčia „išsidirbinėjimo“

Šou verslo žvaigždė Agnė Jagelavičiūtė šiuo metu automobilio neturi, tačiau kai jį turėjo, buvo mėgėja greitai palakstyti, o „kėblinantys“ vairuotojai buvo jos didžiausi priešai. Tačiau teigia automobilį vairuojanti gerai ir jokių didelių incidentų nėra patyrusi.

Agnė Jagelavičiūtė
© DELFI (G.Urnikaitės nuotr.)

Šiuo metu visas jos gyvenimas — ir darbas, ir namai — sukasi Vilniaus senamiestyje, todėl kol kas didelio poreikio pirkti automobilį neturi, nors apie jį jau mąsto. Atkreipus dėmesį, kad daugelis lietuvių ir kelis šimtus metrų mielai važiuotų automobiliu, Agnė sakė, kad dėl vaikščiojimo iš tikrųjų ir ji pati yra truputį „prie tinginio“.

Tačiau dabar gali pažvelgti į pasaulį pėsčiojo akimis. Ir būnant pėsčiąja, ir vairuotoja ją erzina visokio plauko idiotai. „Sakykim, stovi prie perėjos grupelė žmonių, ir koks nors asilas, neva norėdamas juos pagąsdinti, pasuka vairą į tą pusę. O jei nespės pasukti atgal? Argi gali sveikas žmogus dėl pokšto rizikuoti žmonių gyvybe?“ — piktinosi šou verslo atstovė. Ji sakė nepakenčianti išsidirbinėjimo bet kur, o tarp vairuotojų jo itin apstu.

Gatvėse „nelenktyniauja“

Saulius Girdauskas
© Krepsiniosirdis.lt nuotr.

Lenktynininkas, Seimo narys Saulius Girdauskas sakė niekuomet nesinaudojąs savo vairavimo įgūdžiais „piktam“, tiesiog sako, kad jo kiek didesnis, jo žodžiais, profesionalizmas padeda jam išvengti avarijų.

Tris kartus nusispjovęs per kairį petį, jis sakė, kad per 20 metų vairavimo stažą nėra turėjęs nei „skylių“, nei baudos taškų.

Labiausiai kelyje jį erzina vairuotojų nepagarba vienas kitam ir… kai važiuojama antrąja juosta, kaip pirmoji tuščia — už tokį pažeidimą jis baustų net griežčiau, nei už greičio viršijimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gerokai sulieknėjęs A. Užkalnis atskleidė savo pokyčių priežastį (111)

Neseniai iš Jungtinių Amerikos valstijų sugrįžęs garsus publicistas ir žurnalistas Andrius...

Krepšinio rungtynes Kaune stebėjo ir E. Dragūnas su mylimąja (201)

Antradienio vakarą Kaune vykstančias krepšinio rungtynes stebėjo ir atlikėjas Egidijus Dragūnas...

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto filmas pristatytas ir Lietuvoje: juosta sudomino ir A. bei V. Adamkus (79)

Antradienio vakarą sostinėje įvyko režisieriaus Šarūno Barto filmo „Šerkšnas“ premjera. Į...

Ranką susilaužiusi R. Lukoševičiūtė dėkojo medikams (33)

Antradienis prodiuserei Rūtai Lukoševičiūtei-Daudienei nebuvo pats sėkmingiausias - parkritusi...

Ž. Trato mylimoji pasidalijo kadru iš miegamojo: aistros porai netrūksta (54)

Buvusi Rusijos oligarcho žmona Julija Lubičanskaja pasidalijo nuotrauka su Žilvinu Tratu. Joje -...

Top naujienos

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (105)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (196)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...

R. Williamso koncertą perspjauti bus sunku: hitai ir fejerverkai gerbėjams sukėlė euforiją (287)

Trečiadienio vakarą Vilniaus Vingio parke - neeilinis renginys. Savo pasirodymą „The Heavy...

S. Skvernelis: socialdemokratų pasitraukimas nebūtų būtina sąlyga trauktis jų ministrams (24)

„Prognozuojant socialdemokratų tarybos sprendimą trauktis, galbūt frakcija Seime galėtų...

Nesitikėjo, kad gelbėti kačiukus bus taip sudėtinga (2)

Dar būdami 8 savaičių jaunikliais, katinas Astra ir keturi jo broliai buvo palikti dėžėje...

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (567)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

Lietuvos šešiolikmečiai liks be medalių – neperlipo Europos čempionato ketvirtfinalio barjero (55)

Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje trečiadienį...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (199)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (25)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...