Paskutinioji iš trijų buvusių Vytauto Šustausko žmonų, 62 metų Nijolė Vonžodienė, negali prisiminti nė vienos gražios akimirkos iš dešimtmetį trukusios jų santuokos. “Nenoriu su juo turėti nieko bendra, - teigia ji, praėjus kiek daugiau kaip pusmečiui po audringų skyrybų. - Dėl to susigrąžinau ir ankstesniojo vyro pavardę, kokią turi ir mano sūnus”.
Vytautas Šustauskas - karikatūra
© DELFI
Dabar ji gyvena viena Vilniuje, sūnaus nupirktame kolektyvinio sodo name.

Susipažino mitinge

“Sovietmečiu į Šustauską net pažiūrėjusi nebūčiau - jis tada greičiausiai po landynes trynėsi, o aš turėjau normalų darbą - dirbau ekonomiste tuometinėje Prekybos ministerijoje”, - atvirai rėžia N.Vonžodienė.

Bet prasidėjus Atgimimui, moteris susižavėjo Laisvės lygos lyderiais: tuomet dar nesusipykusiais Antanu Terlecku ir Laisvės lygos Kauno skyriaus vadovu V.Šustausku. “Tikėjau jais kaip dorais patriotais, antikomunistais, kovotojais už tiesą, - teigia ji. - Aš irgi visais laikais buvau šimtaprocentinė antikomunistė, nes taip buvau auklėjama tėvų”.

Su V.Šustausku moteris susipažino viename mitinge, kai Laisvės lyga reikalavo tuometinio prekybos ministro Alberto Sinevičiaus atsistatydinimo. Tada N.Vonžodienė išėjusi iš savo kabineto irgi pasakė kalbą, paskui pasišnekučiavo su V.Šustausku.

Nenorėjo būti sugyventine

Mitinge prasidėjusi pažintis su tada dar gatvės politiku į artimesnius santykius išaugo negreitai. “1992 metais Vokietijoje gyvenančiam sūnui gimė vaikas ir jis paprašė mane atvažiuoti padėti jį auginti, - prisimena ji. - Mečiau darbą ministerijoje ir išvykau. Kai po metų grįžau, kito darbo susirasti jau negalėjau, visur reikėjo tik jaunų žmonių”.

Moteris, pardavusi butą Gedimino prospekte, nusprendė persikelti į Kauną. Už gautus pinigus nusipirko dviejų kambarių butą Šančiuose ir sodybą Kaišiadorių rajone, Kibučių kaime. “Tada įsigytame bute ir pradėjome gyventi kartu”, - sako N.Vonžodienė.

Kai V.Šustauskas tapo miesto Tarybos deputatu, jo gyvenimo draugei tekdavo dalyvauti įvairiuose renginiuose kaip antrajai pusei. “Kiti politikai ateidavo su žmonomis, tuo tarpu aš tebuvau sugyventinė, - prisimena N.Vonžodienė. - Gal dabar tai labiau įprasta, bet tais laikais šis statusas asocijavosi vien su asocialiais asmenimis”. Pasak jos, tik dėl to ir ryžosi dar kartą tuoktis.

“Nebuvo jokios šventės, - atvirauja pašnekovė. - Vos tik Rotušėje sutvarkėme dokumentus, Šustauskas iškart sėdo į savo automobilį pasakęs, kad turi reikalų, ir išvažiavo”. Nuotakai teliko grįžti į savo butą išgerti šampano su santuokos liudininkais: kompozitoriumi Algiu Martinaičiu ir jo žmona Nijole, gera drauge.

Aplinka kėlė pasibjaurėjimą

N.Vonžodienė prisimena, kad pradėjus gyventi kartu jai pasibjaurėjimą keldavo besilankantys pas V.Šustauską žmonės. “Man nemieli buvo jo partijos bendražygiai, nuolat skambindavo ir ateidavo vadinamosios “megztos beretės”, buvo ir tokių nesimpatiškų kaimynių, kurios V.Šustausko vis prašinėdavo pinigų išgertuvėms, o jis su jomis mielai bendraudavo”, - prisimena moteris.

Ji tvirtina augusi visai kitokioje aplinkoje, todėl ir negalėjo apsiprasti su vyro kompanionais. “Mano tėvas prieš karą studijavo Vytauto Didžiojo universitete teisę, jo brolis, kaip ir mano sūnus, buvo pianistas, senelis - skulptorius, - kalba ji. - Dar suprasčiau, jei tie visi V.Šustauską supę žmonės būtų jam reikalingi vien kaip rinkėjai - juk ir Vytautas Landsbergis turėjo triukšmingų “berečių” būrį, - bet pastebėjau, kad buvusiam vyrui pačiam labai patinka su tokiais bendrauti”.

Norėdama ramesnio gyvenimo, po poros metų apsigyveno sodyboje, o V.Šustauskas pas ją atvažiuodavo jau be draugų.

Nesulaukdavo jokios paramos

N.Vonžodienė prisimena, kad su V.Šustausku ji dažnai neturėdavo apie ką kalbėtis, jis, pasak jos, niekuo nesidomėjo. “Pavyzdžiui, kartą, grįžtant iš jo giminių, paprašiau užsukti į vieną bažnyčią, kur žinojau, kad yra mano senelio skulptūra, - prisimena ji. - Sutiko nuvežti, bet, man užėjus į bažnyčią, pabendravus su klebonu, buvęs vyras per tą laiką net iš mandagumo neišlipo iš mašinos, pasakęs, kad tai jo visiškai nedomina”.

N.Vonžodienė tvirtina, kad politikas labiausiai rūpinosi tik patekimu į valdžia ir jos išsaugojimu. “Prisižiūrėjau jo kitiems rezgamų intrigų, kiršinimų, - prisimena ji. - O ir apie mane daug visokių bjaurasčių yra prikalbėjęs, kai pradėjo irti santuoka”.

Moteris ne tik neprisimena gražių akimirkų iš santuokos metų, bet ir tvirtina iš viso nesulaukdavusi jokios paramos iš antrosios pusės. “Iki tapdamas meru, jis gyveno iš mano sūnaus pinigų, važinėjo jo atsiųstais automobiliais, o Šustausko indėlis į šeimos biudžetą buvo tik baudos už nesankcionuotas protesto akcijas”, - teigia ji. Beje, sūnus iš pirmosios santuokos labai nemėgo motinos vyro, bet, būdamas tolerantiškas, nesikišdavo į motinos gyvenimą. “Pamenu, Šustauskas vis pykdavo, kad atvažiavęs pasisvečiuoti mano sūnus jam neatveža jokių lauktuvių”, - šneka N.Vonžodienė.

Svaigią karjerą lydėjo alkoholis

Tapęs miesto meru, V.Šustauskas jau nebuvo panašus į “ubagų karalių”. Atsirado brangūs kostiumai, žiniasklaida aprašinėjo jo pasilinksminimus naktiniuose klubuose, pomėgį pasišvaistyti doleriais. “Tuo metu jis jau nesislėpdamas daug girtavo, o aš jo beveik nematydavau, tik tada, kai man su juo reikėdavo dalyvauti kokiame nors renginyje, atsiųsdavo į sodybą vairuotoją su tarnybiniu automobiliu”, - atvirauja ji.

Tuo tarpu miesto vadovo žmona ir toliau gyveno iš sūnaus paramos, o su vyru santykiai dar labiau atšalo.

“Tik kai jis sugalvojo tapti Seimo nariu, palaikiau tą idėją, nes norėjau grįžti į Vilnių, - prisimena N.Vonžodienė. - Tada slėpdavau jį geriantį sodyboje, kad tik nesusikompromituotų ir būtų išrinktas”. Bet, tapęs parlamentaru, jo buvusios žmonos žodžiais, jis pasijuto visagaliu. Seimo viešbutyje ir įvyko drama, galutinai padėjusi tašką santuokai - V.Šustauskas neblaivus puolė mušti žmoną.

“Kartą grįžęs namo, jis, kaip dažnai būdavo, ėmė kabinėtis, o paskui puolė mane kumščiais, tada greitai paskambinau sūnui ir šis, būdamas Vokietijoje, iškvietė policiją”, - prisimena N.Vonžodienė.

Po šio incidento V.Šustauskas apsigyveno pas savo sūnų, o jo žmona pakeitė viešbučio kambario spyną. Paskui prasidėjo skyrybų byla, o pasibaigus politiko kadencijai Seime, jo žmonai teko palikti viešbutį.

Gviešėsi žmonos turto

“Tuo metu buvau atsidūrusi nežinioje, nes į mano turtą Kaune ir Kibučiuose pretendavo Šustauskas, bet ir vėl padėjo sūnus, nupirkęs sodo namą”, - pasakoja moteris. Politikas teisme teigė į žmonos turtą investavęs 200 tūkst. litų, todėl dalis turto priklauso ir jam. “Laimė, spaudos ir televizijos dėmesys šiai bylai padėjo pasiekti teisybę. Juk visas turtas įgytas už mano pinigus dar iki vedybų. Ir jis pats iki tol visur gyrėsi, kad jį ir jo partiją išlaiko Nijolės sūnus”, - stebisi ji.

N.Vonžodienė tvirtina, kad kol vyko skyrybų byla, V.Šustauskas visiškai nuniokojo jos butą Šančiuose. “Jame yra autonominis šildymas ir jis kartą girtas užmigo neužkūręs katilo, todėl nuo šalčio sprogo radiatoriai, vanduo užliejo grindis, kurios dabar išpuvusios”, - guodžiasi buvusi politiko žmona.

Sodybą ir butą ji planuoja parduoti pavasarį.

Kaunas vėl atrodo gražus

“Kaune taip ir nebuvau prigijusi - esu kilusi iš Šiaulių, ilgai gyvenau Vilniuje, bet studijų metais su draugėmis dažnai atvažiuodavome pasivaikščioti Laisvės alėja”, - pasakoja N.Vonžodienė. Tačiau, apsigyvenus čia su V.Šustausku, miestas jai pasirodė labai nykus.

“Tik pasibaigus skyrybų procesui, kartą perėjau per Laisvės alėją ir tarsi kitomis akimis pamačiau, kaip čia viskas gražu, - prisipažino ji. - Taigi ta nykuma ir buvo dėl nevykusios santuokos, bet dabar viską užmiršau. Aš apskritai greitai pamirštu negandas. Man Šustauskas jau neegzistuoja. Beje, apie pirmą vyrą irgi niekada negalvoju”.

Su pirmu vyru ji susituokė dar studijuodama Vilniaus universitete. Moteris teigė, kad pirmoji santuoka iširo dėl vyro pomėgio stikliukui. “Bet kitais atžvilgiais jis labai skyrėsi nuo Šustausko, - teigia N.Vonžodienė. - Pirmasis vyras buvo matematikas, su juo buvo įdomu bendrauti”.

Didžiausia paguoda - sūnus

N.Vonžodienė didžiuojasi savo vieninteliu sūnumi Arnu. Dabar jam 40 metų. Su žmona, vokalo specialiste, jis gyvena Vokietijoje, augina 13 metų Henriką ir 18-metę Brigitą. Arnas įkūręs muzikos mokyklą, diriguoja vyrų chorui, savaitgaliais groja vargonais bažnyčioje.

Gyvendamas Lietuvoje, dar sovietmečiu, Arnas klavišiniais grojo grupėje “Faktas”, vėliau - “Crow”. “Jis visada sakydavo, kad Sovietų Sąjungoje negyvens ir emigruos”, - pasakoja jo motina. Kai pasitaikė galimybė koncertuoti Rytų Vokietijoje, visi grupės nariai vieningai nusprendė negrįžti ir prašyti prieglobsčio. “Nors jau buvo 1990 metai, bet Berlyno siena tebestovėjo. - prisimena N.Vonžodienė. - Ją pereiti kažkaip pagelbėjo vienas kunigas. Vėliau ten išvyko ir jo žmona su tuo metu trejų metukų dukrele”.

Mėgaujasi ramiu gyvenimu

N.Vonžodienė dabar džiaugiasi ramiu gyvenimu sodo name, kur kartu gyvena šunys bokseris, pekinas ir persų katinas. Moteris šiuo metu dirba nekilnojamojo turto agente. “Šis darbas man labai patinka, nes visada mėgau statybas, pati remontuodavau savo turėtus butus, sodybas Širvintuose, paskui Kibučiuose”, - kalba ji.

Laisvalaikiu moteris mėgsta naršyti po internetą, beje, kasdien skaito “Kauno dienos” tinklalapį. “Taip pat nebūna, kad diena praeitų be knygos - mėgstu literatūros klasikus Antoną Čechovą, Fiodorą Dostojevskį, Levą Tolstojų, Onorė de Balzaką, - sako ji. - Labai domiuosi archeologinėmis temomis, Amerikos, Egipto civilizacijomis, garsiomis asmenybėmis”.

Jaunystėje ji grojo pianinu, daug padėjo mokytis muzikos mokykloje sūnui. “Dabar negroju, bet mielai klausausi klasikos, o pigios estrados nekenčiu”, - prisipažįsta N.Vonžodienė.

Paklausta, ar turi draugą, buvusi skandalingojo politiko žmona paslaptingai nusišypsojusi atsakė: “Nesu vieniša, jis vyresnis už mane ir šiuo metu kol kas dar tvarko skyrybų dokumentus, tai geras žmogus”.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gerokai sulieknėjęs A. Užkalnis atskleidė savo pokyčių priežastį (82)

Neseniai iš Jungtinių Amerikos valstijų sugrįžęs garsus publicistas ir žurnalistas Andrius...

Krepšinio rungtynes Kaune stebėjo ir E. Dragūnas su mylimąja (198)

Antradienio vakarą Kaune vykstančias krepšinio rungtynes stebėjo ir atlikėjas Egidijus Dragūnas...

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto filmas pristatytas ir Lietuvoje: juosta sudomino ir A. bei V. Adamkus (78)

Antradienio vakarą sostinėje įvyko režisieriaus Šarūno Barto filmo „Šerkšnas“ premjera. Į...

Ranką susilaužiusi R. Lukoševičiūtė dėkojo medikams (32)

Antradienis prodiuserei Rūtai Lukoševičiūtei-Daudienei nebuvo pats sėkmingiausias - parkritusi...

Ž. Trato mylimoji pasidalijo kadru iš miegamojo: aistros porai netrūksta (54)

Buvusi Rusijos oligarcho žmona Julija Lubičanskaja pasidalijo nuotrauka su Žilvinu Tratu. Joje -...

Top naujienos

Atpildo valanda artėja: tirs, kiek Lietuvoje pabrango mobilusis ryšys (18)

Mobilusis ryšys tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos šalyse turi kainuoti tiek pat –...

Koalicijai braškant per siūles – neskelbtas Seimo vadovo ir V. Landsbergio susitikimas (228)

Trečiadienio ryte pas Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį apsilankė Tėvynės sąjungos –...

Girtas vairavęs „Oro navigacijos“ skrydžių valdymo viršininkas tikisi įspūdingos išeitinės (127)

Visiškai girtas prie vairo pagautas valstybės valdomos įmonės „ Oro navigacija “ Vilniaus...

A. Milašius. Naujas pavojus Lietuvai – gali atsirasti vidurinioji klasė (160)

Politikams baigiant žiemos politinį sezoną nuskambėjo bent pora įdomių naujienų, kurios nulems...

Ukrainos gynybos ministras pranešė apie pasirengimą galimam Rusijos įsiveržimui (20)

Ukrainos gynybos ministras Stepanas Poltorakas pranešė, kad šalies ginkluotųjų pajėgų...

S. Skvernelis: tikrai bus siūlymas pasitraukti iš koalicijos prabilo apie padarytas klaidas (269)

Premjeras Saulius Skvernelis teigė esąs tikras, kad iš socialdemokratų nuskambės siūlymas...

Vilniuje porą metų stovi nenaudojamas automobilis: ką daryti? (17)

Vilniuje, prie Narduvos g. 24 individualaus namo sklypo ribos jau porą metų stovi apleistas ir...

Gavę sąskaitas pakraupę gyventojai apgulė savivaldybę (242)

Kėdainių rajono savivaldybėje – tikras chaosas. Šį kartą savivaldybės administracija ir jos...

Palangoje ieškojo suknelės vestuvių šventei: norėjosi apsisukti ir grįžti atgal į Vilnių (12)

Palangoje yra nemažai drabužių parduotuvių su nemenku prekių asortimentu. Pasidarė įdomu, ar...