Išvydęs buvusį Irako diktatorių Sadamą Huseiną, Lietuvos politiką Vytautą Landsbergį ar garsųjį Anglijos futbolininką Deividą Bekhemą, negali būti tikras, jog tikrai matai tai, ką matai. Garsūs žmonės ir savo noru, ir likimo užgaida dažnai įgyja antrininkus. Jų gyvenimas dėl panašumo į išrinktuosius tampa nenuspėjamas.
G.Kirkilas ir jo antrininkas
© ELTA

Netikras V.Landsbergis gyvena Kaune

Kaunietis chemikas Rimas Noreika įprato būti vadinamas Vytautu Landsbergiu. Panašumą pirmoji pastebėjo R.Noreikos dukra.

Ji rado profesoriaus nuotrauką laikraštyje ir pamanė, kad ten tėvelis. R.Noreika su V.Landsbergiu niekada nebendravo, tačiau vyrų keliai yra susikirtę. 1994 metais jie tuo pačiu lėktuvu skrido į Čikagoje vykusias pasaulio lietuvių mokslo ir kultūros dienas. Atskridus į JAV, R.Noreika sulaukė vietinių lietuvių dėmesio. Šie sveikino, lenkėsi netikram Landsbergiui.

Kaunietis dėl panašumo turi ir sunkumų. Kartą jam ratuotas miestietis grasino siūlydamas “išnykti”. Vienu metu elgeta rusiškai vis prašydavo “Landsberg, dai centov”. Įdomu, kad R.Noreika net kalba panašiai kaip V.Landsbergis. Kaunietis yra baigęs muzikos mokyklą, o baigiamųjų egzaminų metu grojo M.K.Čiurlionį, kurio kūrinių atlikimu V.Landsbergis žinomas ne tik Lietuvoje.

Linksmas pokštas Seimo rūmuose

Seime šių metų balandžio 1 dieną ir į Gedimino Kirkilo vietą atsisėdo Palangos oro uosto aviacijos saugumo ir klientų aptarnavimo skyriaus viršininkas Stanislovas Jomantas, tačiau daugelis pamanė, jog į darbą atvyko žinomas socialdemokratas.

S.Jomantas toks panašus į Seimo narį, jog pokštas paaiškėjo tik tada, kai salėje pasirodė pats G.Kirkilas. Panašūs ne tiktai šių vyrų veido bruožai, šukuosenos, barzdų forma, tačiau ir kūno sudėjimas.

Palangiškį bendradarbiai vadina Kirkilu, tačiau S.Jomantas tvirtina panašumu į parlamentarą nesinaudojantis. “Patyriau keistą jausmą”, - taip savo pirmąjį susitikimą su antrininku apibūdino G.Kirkilas.

Politikas “pavogė” antrininko kūną

Antrininką turi ir Seimo narys socialliberalas Eduardas Šablinskas. Tai paaiškėjo, kai buvo išspausdinti kvietimai ir plakatai Gariūnuose vyksiančiai Joninių mugei.

Nuotraukose vaizduojamas politiko veidas, bet kito žmogaus - tautodailininko iš Palangos Jurijaus Olecho kūnas. Palangiškis pats ant kvietimo atpažino save. Tautodailininkas politiką vadino apsišaukėliu, šis incidentas jį papiktino, nes niekas neprašė jo leidimo. Antrininku netikėtai tapęs J.Olechas tvirtino, kad anksčiau panašumo su parlamentaru nei jis pats, nei jo artimieji neįžvelgė.

E.Šablinskas tvirtino, kad kvietimuose tikrai yra pavaizduotas jis. Vienuose plakatuose yra jis, o ant didesnių mieste iškabintų plakatų atsirado tautodailininko, kurio jis nepažįsta, nuotrauka.

Plakatus gaminusios bendrovės teigimu, pagal užsakovų pageidavimą vietoj tautodailininko galvos primontuota parlamentaro. Tai esą leido daryti nuotraukos autorius.

Panašumas gali ir kenkti

Seimo narys ekspremjeras Gediminas Vagnorius ne kartą yra girdėjęs, kad į jį panašūs Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Rimkus bei bendrovės “VP Market” generalinis direktorius Ignas Staškevičius.

Pernai G.Vagnorius su K.Rimkumi pirmą kartą susitiko partiniame renginyje. Išsiaiškino, kad abu kilę iš Žemaitijos, kad panašiai rengiasi, kalbėdami žemaičiuoja, nešioja panašius akinius ir yra panašiai praplikę.

Verslininkas I.Staškevičius yra sakęs, kad panašumas į politiką jam tik kenkė. Iki šiol netyla kalbos, kad “VP Market” proteguoja G.Vagnorius, kad jis dar ir akcijų šioje bendrovėje turi. Anot I.Staškevičiaus, su G.Vagnoriumi jis yra susitikęs tik kartą, tada tik paspaudė vienas kitam ranką.

Policija nepatikėjo

Prieš kelerius metus Kaune viena pensinio amžiaus moteris pareiškė, kad ją užpuolė ir sumušė Nijolė Oželytė. Neva ši apdraskė veidą, pargriovė ant žemės, o kartu su ja buvęs vyriškis atėmė 16 litų.

Policija šia įvykių versija nepatikėjo. Pareigūnai rado Vilijampolėje gyvenančią į politikę panašią Nijolę Dimitrijevą. Tačiau ji neturėjo nieko bendra nei su politika, nei su aktoryste.

Žinomas Kauno elgeta Edvardas Pacevičius - Ėdziūnė džiaugėsi sužinojęs, kad yra panašus į Lietuvos laisvės sąjungos lyderį Vytautą Šustauską. Kalbama, kad politikas kartą net sugėdino savo antrininką dėl jo netvarkingos išvaizdos.

Vadina tik Čiviliu

Kaunietį Rimantą Norkevičių beveik visi vadina Čiviliu. Mikroautobuso vairuotojas stebėtinai panašus į buvusį Kauno “Žalgirio” krepšininką Raimundą Čivilį, kuris prieš kelerius metus mirė. R.Norkevičius už krepšininką jaunesnis tik metais, jo ūgis - 2 metrai, tik keliais centimetrais mažesnis nei krepšinio garsenybės.

Kaunietis ūsus ir barzdą pradėjo auginti studijų laikais, nuo tada jį ėmė vadinti Čiviliu arba Čyvu. Dabar jis vairuoja 52-ojo maršruto mikroautobusą.

Rimantas nė karto nesusitiko su R.Čiviliu. Tačiau vairuotojas yra žurnalistams pasakojęs nemalonią istoriją, nutikusią dėl panašumo į krepšininką. Kartą R.Čivilis su kitais žaidėjais linksminosi restorane “Pasimatymas”. Jie su kažkuo susimušė. Nukentėjęs vyras atsidūrė ligoninėje ir pareiškė, kad jį sumušė R.Čivilis.

Krepšininkas pareigūnams teigė nieko apie įvykį nežinąs ir nurodė, kad muštynėse galėjo dalyvauti į jį panašus asmuo. “Po poros dienų mane susirado namuose. Tardė kelis kartus, bet į žadėtą akistatą eiti neteko. Kas buvo toliau, net ir nežinau. Bet išvadas padariau - net kelerius metus skutaus barzdą ir ūsus, kurie mane daro antrininku”, - žurnalistui sakė R.Norkevičius.

Prieš keliolika metų jis negalėdavo ramiai gatve eiti. Beveik visada į sporto halę jį įleisdavo be bilietų, taksistai dažnai veždavo nemokamai, baruose vaišindavo.

V.Kernagis primena carą

Dainininkas ir renginių vedėjas Vytautas Kernagis kartais mėgsta pademonstruoti savo panašumą į paskutinį Rusijos carą Nikolajų II. Tam atlikėjas nusiima akinius, užriečia ūsus į viršų, nutaiso atitinkamą žvilgsnį.

V.Kernagis turi dar vieną sąsają su caru. Nikolajus Romanovas buvo gimęs 1868 metų gegužės 6 dieną pagal senąjį Julijaus kalendorių. Pagal naująjį Grigaliaus kalendorių tai būtų gegužės 19-oji. O kaip tik šią dieną ir gimė lietuvis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

D. Montvydas tapo modeliu (39)

Daug laiko ne tik muzikai, bet ir sportui skiriantis dainininkas Donatas Montvydas tapo...

D. Montvydas iškeliavo į UNICEF misiją Malavyje: svarbu pabėgti nuo savo ego (40)

Šiandien į Malavį išskrido didžioji dalis septintąjį kartą rengiamos gerumo misijos „Už...

Menininkas M. Zaveckas vedė savo išrinktąją: pasidalijo romantiška pasipiršimo istorija (26)

Saulėtą šeštadienio popietę Vingio parko botanikos sode menininkas Marius Zaveckas ir Alina...

Neįprastas krepšinio rungtynes Rygoje stebėjo garsūs šalies vyrai (52)

Penktadienį Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė pradėjo kovas...

Savo vestuvių šokiui A. Adamovič ir Ž. Gečas pasirinko garsųjį hitą „Despacito“ (44)

Rugpjūčio 9 dieną aukso žiedus sumainę atlikėjai Anžela Adamovič ir Žygimantas Gečas po...

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (140)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (48)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (27)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1166)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (6)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (329)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (3)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (14)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...