Panevėžyje gimusi ir augusi Inara Lopetaitė antrus metus gyvena Danijoje. Tamsių ilgų plaukų, liekna „Mis Aukštaitija 96“ ne kartą bandė pelnyti tėvynainių pripažinimą. Tačiau Lietuvoje savo vietos nerado.
Inara Lopetaitė
© "Panevėžio balsas"
„Galiu pasakyti, kad save atradau Danijoje. Todėl ateitį ir perspektyvas matau tik ten. Esu labai laiminga, kad toje šalyje sutikau daug gerų draugų. Danai mane labai šiltai priėmė“, - tai ištrauka iš mielo bei kupino gyvenimo džiaugsmo Inaros elektroniniu paštu PB redakcijai atsiųsto laiškelio.

Dviejų mažamečių vaikų mama po asmeninių nesėkmių Lietuvoje pasiryžo laimę išbandyti užsienyje ir neapsiriko. Danijoje ši moteris iš karto buvo pastebėta dėl originalaus veido, ekstravagantiškos aprangos.

Kadangi Inara prisipažino norinti siekti karjeros, gavo siūlymų dirbti modeliu, nors jai jau 31-eri. Šiuo metu ji tobulina anglų kalbos žinias Kembridžo universiteto filiale Danijoje ir yra užsibrėžusi tikslą įkurti nuosavą modelių agentūrą.

Apsispręsti padėjo nesėkmės

Panevėžyje baigusi vidurinę bei aukštesniąją verslo ir vadybos mokyklas, I.Lopetaitė ištekėjo ir išvyko gyventi į Šiaulius. Vestuvių dieną jai buvo 22-eji.

„Tapau turtingo verslininko žmona, todėl dėl pinigų pragyventi nesukau galvos - nedirbau. Deja, mano santuoka nepasisekė. Dėl šeimyninių problemų patyriau daug skausmo, apie kurį šiandien kalbėti nebenoriu“, - telefonu PB korespondentei kalbėjo Inara.

Bene vienintelį džiugų įvykį iš nepasisekusio santuokinio gyvenimo ji prisimena prieš pusaštuntų metų savo atžalų - dvynukų - gimimą. „Jų atsiradimas šiame pasaulyje man buvo tikrai nepaprastai džiugus įvykis“, - iki šiol prisimena savo laimę ji.

Praėjus ketveriems santuokos metams, virš jos ir sutuoktinio galvos susitvenkė juodi debesys, ir išaušo skyrybų valanda. Moteris, tuomet turėjusi daug bičiulių, šiandien nė vieno jų nebevadina tikru draugu.

I.Lopetaitė nedrįsta kategoriškai teigti, jog jie ją nuvylė. Bet niekas iš jų ir nepadėjo, kai buvo ypač sunku. Inarai tuomet labiausiai reikėjo moralinės paramos, tačiau jos nebuvo.

Savo kailiu patyrusi Lietuvoje jau nebe pirmus metus vyraujantį susvetimėjimą net tarp pačių artimiausių žmonių, moteris apsisprendė išvykti iš šalies. Tiesa, iš pradžių tik laikinai. Tačiau planuota trumpa kelionė į svečią šalį virto noru joje apsigyventi.

Danus sužavėjo lietuvės išvaizda

Daniją Inara pasirinko ne todėl, kad ją beprotiškai trauktų toji šalis. Tiesiog ten jau gyveno viena gera jos pažįstama. Sužinojusi apie panevėžietės išgyvenimus, ji pasikvietė mėnesį pas ją paviešėti, atsigauti. „Kvietimą su malonumu priėmiau. Pamaniau, kad po patirtų stresų man tikrai verta pakeisti aplinką, pailsėti. Mano vaikų tėvas sutiko jais pasirūpinti, ir aš išvykau“, - tęsė pasakojimą Inara.

Per tikrai neilgą viešnagės Danijoje laiką lietuvaitė suprato, kad nebenori gyventi Lietuvoje. Ją labai greitai ėmė supti įdomūs ir žinomi šios šalies žmonės, nuolat rodę dėmesį ir šilumą.

Pirmasis įtakingas danas, su kuriuo ją iki šiol sieja nuoširdi draugystė, buvo stambus verslininkas Iteris Ašersaldas. Būtent jam tarpininkaujant Inarai buvo pasiūlyta veikla modelių agentūroje „Shanell“.

„Dirbti modeliu man buvo pasiūlyta labai greitai. Danai akcentavo juos sudominusią mano išvaizdą. Kadangi toje šalyje daugiausia gyvena šviesių plaukų žmonių, aš jiems imponavau jau vien todėl, kad esu tamsiaplaukė. Patiko ir mano iššaukiantis drabužių stilius“, - šie prisiminimai jai ypač mieli.

I.Lopetaitė netrukus sužinojo, jog lietuviams įsitvirtinti prestižinėse darbo vietose Danijoje nėra paprasta. Mat, anot jos, jie apskritai ne itin mėgsta svetimtaučius. Tačiau, kaip paaiškėjo, nėra taisyklių be išimčių.

Panoro būti pranaše svetur

Gyvendama Lietuvoje Inara stengėsi, kaip išmanydama. Dalyvavo įvairiuose grožio konkursuose. Tačiau ilgainiui suprato seną tiesą, kad savame krašte pranaše nebus.

Ji pasakojo, kad laimėjo grožio konkursą „Mis Aukštaitija 96“, vykusį Panevėžyje. Trečiąsias vietas pelnė konkursuose „Mis kurortas 96“ ir „Mis kurortas 97“, Palangoje. Kartu tapo „Mis publika“ ir „Mis foto“. Dalyvavo konkurse „Mis Lietuva 97“ ir pateko į finalą.

1998 metais Vilniuje, topmodelių atrankoje „Loreal“, iš pusantro tūkstančio dalyvių prancūzai išrinko tik tris gražuoles, tarp kurių buvo ir I.Lopetaitė.

Maždaug metus ji dalyvavo modelių agentūros „Loreal“ Lietuvos sostinėje organizuotose fotosesijose, jos nuotraukos buvo spausdinamos Prancūzijos žurnaluose. „Bet tik tiek. O man norėjosi kažko daugiau…“ - mįslingai prisipažino Inara.

Todėl, kai nuvyko į Daniją ir pasijuto žinomų žmonių - kino režisierių, muzikantų, verslininkų - dėmesio centre, suprato, kad pagaliau atsidūrė tinkamu laiku tinkamoje vietoje.

Pasak pašnekovės, nebūna nė savaitės, kad jos nuotrauka nesipuikuotų Danijos žurnaluose „Se Hor“, „Billede“, kituose leidiniuose. Žurnalistai savo publikacijose dažnai akcentuoja ne tik jos grožį, bet ir tai, jog ji neva yra vienintelė lietuvė, išgarsėjusi Danijoje.

„Esu labai liesa. Mano ūgis - 175 centimetrai, o svoris - 54 kilogramai. Labiausiai mėgstu valgyti jūros gėrybes. Matmenys - 90-64-90 - irgi jau senokai nesikeičia. Zodiako ženklas - Jautis. Galbūt todėl esu labai užsispyrusi, atkakliai siekianti tikslo“, - pasisakė gražuolė.

Gyvena nuostabiame pajūry

Danijoje karjeros ir aukšto pripažinimo siekianti panevėžietė dirba modeliu, bet agentūros pavadinimo įvardyti nenori: „Man sekasi, daug uždirbu, todėl nenoriu, kad apie tai sužinoję lietuviai pavydėtų. Juk mūsų tautos vienas bjauriausių būdo bruožų iki šiol, deja, yra žūtbūt pakenkti kitam žmogui, jei jam sekasi, sutrukdyti siekti karjeros, apšmeižti, džiaugtis, kai kažkam labai bloga“.

Kad šiai moteriai sekasi puikiai, byloja jos susikurta realybė. I.Lopetaitė finansiškai pajėgi susimokėti už brangias anglų kalbos studijas. Ji gyvena maždaug už dviejų kilometrų nuo Baltijos jūros, ypač turtingoje kraštovaizdžiu bei brangioje vietovėje, nuomoja ištaigingai įrengtą namą. Iš ten ji sako matanti Švedijos krantus.

Inara gali nuolat pietauti prabangiuose japonų ir italų restoranuose, išlaikyti savo pirmokėlius vaikus, besimokančius muzikos dviejose privačiose mokyklose Šiauliuose.

„Su malonumu savo mažylius pasiimčiau visam laikui į Daniją, bet yra viena problema: jie jau pradėjo lankyti mokyklą Šiauliuose. Be to, yra labai muzikalūs, todėl nenori atsisakyti dainavimo grupėje „Endendu“ ir muzikos mokyklos „Verpstas“ lankymo“, - motyvavo dvynių motina.

Ji džiaugiasi, kad sūnus ir duktė koncertuoja įvairiose Lietuvos vietose, todėl nešykšti pinigų jų aprangai, kelionėms. Nors neneigia, kad vaikais rūpinasi ir tėvas. Svarbiausia, Inara labai dažnai parskrenda į Lietuvą susitikti su jais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Neįprastas krepšinio rungtynes Rygoje stebėjo garsūs šalies vyrai (25)

Penktadienį Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė pradėjo kovas...

Savo vestuvių šokiui A. Adamovič ir Ž. Gečas pasirinko garsųjį hitą „Despacito“ (42)

Rugpjūčio 9 dieną aukso žiedus sumainę atlikėjai Anžela Adamovič ir Žygimantas Gečas po...

Prezidentas V. Adamkus įveikė vėžį (90)

Netrukus 91 metų sulauksiantis prezidentas Valdas Adamkus įveikė vėžį, sako medikai.

A. Jagelavičiūtė pataria, kaip neišlaidaujant įrengti stilingą ir praktišką mokyklinuko kambarį (13)

Pasiruošimas mokslo metams neatsiejamas nuo naujų mokyklinių reikmenų, drabužių, o dažnai ir...

Atlikėja A. Vedrickaitė susilaukė pirmagimio ir jau išrinko vardą (47)

Žinoma atlikėja Augustė Vedrickaitė kartu su savo širdies draugu Marijumi Šeiboku susilaukė...

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (20)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (5)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (1)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (22)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (71)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (23)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (8)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (75)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...