Gali būti paskelbtos dar kelios Johno Lennono bylos

Penktadienį JAV teisėjas Brianas Q. išleido įsakymą Federaliniam tyrymų biurui paskelbti telefoninį pokalbį ir du laiškus, susijusius su Johnu Lennonu, "The Beatles" dainininku, nužudytu 1980-aisiais.
Kaip teigia pats Tyrymų biuras, dešimties puslapių Lennono byla buvo nuslėpta užsienio šalies, perdavusios tuos dokumentus, vyriausybės reikalavimu.

Peteris Eliasbergas, Amerikos civilinių teisių sąjungos advokatas, teigė tikįs, kad šį reikalavimą pateikė tam tikri Didžiosios Britanijos pareigūnai.

Dokumentų paskelbimas buvo paskatintas rašytojo ir istoriko Jono Weinerio, kuris dar 1983-aisiais metais pateikė "Informacijos laisvės" prašymą, norėdamas atgauti visus JAV saugomus valstybinius dokumentus apie Lennoną.

"Aš nemanau, kad tai gali sukelti pavojų nacionaliniams saugumui", teigė Weineris. "Greičiausiai tai yra tik trisdešimties metų senumo įprasta informacija apie nužudytos roko žvaigždės veiklą."

Sausio mėnesį buvo išleista Weinerio knyga "Gimme Some Truth: The John Lennon FBI Files" (Pasakykite teisybę: Johno Lennono FTB bylos). Joje pateikta 100 puslapių jau anksčiau paskelbtų FTB bylų apie Lennoną, bei keletas saugumo sumetimais įslaptintų bylų.

Kalifornijos universitetas, parėmęs rašytojo pastangas gauti dokumentus, pareiškė, kad prezidento Nixono vadovavimo laikotarpiu FTB netgi sekė daininką, norėdama už opozociją Vietnamo karui Lennoną deportuoti iš šalies.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvos įžymybės

Mergvakarį Rygoje atšventusi G. Lebedeva: tai buvo pasakiška diena (9)

Buvusi merginų muzikinės grupės „Kitokios" narė, o dabar sporto trenerė Greta Lebedeva šeštadienį su geriausiomis draugėmis atšventė mergvakarį. Vestuvėms besiruošianti žinoma moteris su bičiulėmis išsiruošė į Rygą, kur šventė ispanišku ritmu.

„Golden Parazyth“: Vilnius tampa išlepusiu nuobodyla (7)

Koncertų metų Vilniuje prie sienų kartais stoviniuoja snobai hipsteriai, žmonės nenori eiti ten, kur reikia mokėti – miestas tampa išlepusiu nuoboda. Taip LRT RADIJUI sako grupės „Golden Parazyth" narys Giedrius Širka. Kaip teigia kitas grupės narys Aurimas Vilkišius, taip yra ir dėl itin didelės pasiūlos: „Pagal tai, ką gauname, kokie užsienio atlikėjai atvyksta, Vilnius panašus į kitus didžiuosius Europos miestus."

Mėgstamiausi žinomų moterų bikiniai: puošti pačių rankomis, nerti ar pirkti prieš daugybę metų (4)

Margus, vienspalvius, dryžuotus, vienos dalies ar rankų darbo bikinius šiai vasarai pasirinkusios žinomos šalies moterys vienbalsiu tikina, jog svarbiausia – patogumas. Ir nors visos DELFI pašnekovės maudymosi kostiumėlius kolekcionuoja, paprašytos parodyti mėgstamiausią ilgai negalvoja ir iš spintos ištraukia tą, kuris mieliausias širdžiai.

Po 12 metų R. Mikelkevičiūtė su vyru susituokė ir bažnyčioje (227)

Žinoma televizijos laidų vedėja ir žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė šiltą šeštadienio pavakarę Vilniaus Šv. Kryžiaus bažnyčioje prisiekė amžiną meilę savo vyrui Rolandui Remeikiui, praneša zmones.lt.

Paviešinti Š. Jasikevičiaus vestuvių Graikijoje kadrai (50)

Po aštuonerių bendro gyvenimo metų aukso žiedus Graikijojeos sostinėje Atėnuose sumainė Šarūnas Jasikevičius ir Anna Douka. Penktadienį sutuoktiniais tapusi pora įžadus davė dviejų savo vaikų, artimųjų ir bičiulių akivaizdoje.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.