Dėl finansinių machinacijų teisiama dainininkė Daina Bilevičiūtė prisipažįsta, kad jau psichologiškai susitaikė su savo nekilnojamojo turto netektimi, tačiau teigia, kad dėl savo garbės kovos iki galo. Prieš teismą ketvirtadienį stojusi moteris pareiškė, kad ikiteisminį
tyrimą atlikę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai prieš ją naudojo psichologinį smurtą.
Daina Bilevičiūtė
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

„Su materialinėmis vertybėmis aš jau psichologiškai atsisveikinau, bet tą dieną, kai reikės atiduoti raktus, rankos drebės, tikrai“, - žurnalistams po neviešo posėdžio sakė D. Bilevičiūtė.

Ketvirtadienį Vilniaus antros apylinkės teisme turėjo būti baigtas atlikėjai iškeltos baudžiamosios bylos nagrinėjimas, tačiau D. Bilevičiūtės advokatas teisėjos Jūratės Čepukėnienės paprašė į teismą papildomai iškviesti bankroto administratorių, kuris turėtų paaiškinti, kokios skolos šiuo metu slegia kaltinamąją. Teismas šį prašymą patenkino, be to, peržiūrėjo papildomai gautas tris dėžes dokumentų, susijusių su Europos Sąjungos parama D. Bilevičiūtės kurtai kaimo turizmo sodybai.

Teisme kalbėjo ir D. Bilevičiūtė, kurios telefoninių pokalbių ilgą laiką klausėsi operatyviniai darbuotojai. Kaltinamoji pareiškė, kad ikiteisminį tyrimą atlikę FNTT pareigūnai prieš ją naudojo psichologinį smurtą.

Aiškino, kad patyrė spaudimą

„Roko Žilinsko byloje buvo pasakyta, kad jisai įžeidinėjo Lietuvos pareigūnus, žemino policiją, o aš galiu pasakyti - aš kaip žmogus buvau žeminama, buvau įžeidinėjama, prieš mane buvo psichologiškai smurtaujama, - žurnalistams sakė D. Bilevičiūtė. - Tokie FNTT pareigūnai dirba ten... Ko jie siekia, aš nežinau. Tiesą sakant, kai tu žmogus su tuo nesusiduri, galvoji, kad taip turi būti. Tik per metus supratau, kas čia darosi. Jie man per apklausą sako: "Numirė vienas klientas, kitas dokumentus suvalgė, ir išvis labai keista, ponia Daina, kaip jums davė kreditą". Visokie tokie niuansai ir dar kiti... Tai pavyzdžiui, aš jums pasakyčiau, numirė šiandien kiti, kaip jūs jaustumėtės?“

„O kodėl numirė? Todėl, kad neatlaikė. Išvada aiški - kada tu neatlaikysi, - sakė D. Bilevičiūtė. - Pradžioje aš net juokdavausi, tai prie manęs vienas prišokęs pareigūnas net klykdamas klausė: „Ko jūs čia juokiatės?“ Sakiau, jog man juokinga, kad aš paimu papkę ir valgau dokumentus“.

Dainininkė teigė, kad dėl patirto smurto niekam nesiskundė. „Manau, tam yra Dievas“, - sakė ji. Aukščiausiojo pagalbos ji tikisi ir tuomet, jeigu pareigūnai nuspręstų ją paduoti į teismą dėl galimo šmeižto. "Aš jų pavardžių jums nepasakiau, bet teismui įvardijau", - teigė moteris.

Kartais būna sunkių minučių

D. Bilevičiūtė neslėpė, kad per dvejus su puse metų ji daug ko matė ir išgyveno, tačiau tikisi, jog likimas viską sudėlios į savas vėžes. Paklausta, kaip mano, kokią bausmę jai pasiūlys valstybės kaltinimą palaikantis prokuroras Dainius Baraniūnas, atlikėja juokavo, jog ji su kaltintoju yra bendravardžiai, o jeigu vis dėlto ji bus uždaryta į Panevėžio moterų pataisos namus, prokuroras atvažiuos jos aplankyti.

„Šiandieną nuotaika gera, tikiu, kad teisybė turi nugalėti ir teisybė bus išaiškinta, tik man pačiai labai sunku viduje, juk paimtas nemažas kreditas, vis dėlto kultūrą kaime aš norėjau padaryti. Ir padariau - viskas stovi ir žinote, audra ten didžiulė praūžė, visus medžius sulaužė, ir pastatai išstovėjo. Na, o kaip vystyti veiklą tokioje situacijoje, kai tu esi visiškai suvaržytas - sulaikyta, areštuota, manau ir atimta... Žmogiškąja prasme yra labai nelengva, bet manau, kad daug žmonių yra pakliuvę į tokią situaciją Lietuvoje„, - kalbėjo D. Bilevičiūtė.

Ji neslėpė, kad šiandien jai yra labai sunku. „Aš laikausi, kartais būna tikrai sunkių minučių - pagalvokite, koks likimas, visas biznis žlugo, skolos fantastiškos, bet aš vis tiek einu į priekį - ir šoku, ir dainuoju“, - geros nuotaikos neslėpė atlikėja.

Ji teigė, kad sustoti negali ir kovos dėl savo garbės teisme: „Čia dabar kaip teatre - kas ką, kas geriau atliks vaidmenį“.

D. Bilevičiūtės laukia dar dvi bylos, jas dėl skolų iškėlė bankrutuojanti bendrovė „LL Haus“.

Pinigus gavo kaimo turizmo sodybai

DELFI primena, kad FNTT ikiteisminio tyrimo metu nustatė, jog 2005 metais D. Bilevičiūtė, turinti kaimo sodybą Varėnos rajone, Miguičionių kaime, jos pritaikymui kaimo turizmo veiklai vystyti parengė projektą "Kultūrinio kaimo sodybos Varėnos rajone paruošimas kaimo turizmo veiklai vystyti" ir kreipėsi dėl 1 015 400 litų paramos į Nacionalinę mokėjimo agentūrą prie Žemės ūkio ministerijos. 2006 metų birželio mėnesį su ūkininke pasirašyta paramos sutartis.

Projektui įgyvendinti moteris siekė gauti 2 milijonų litų kreditą ir su vienu komerciniu banku pasirašė kreditavimo sutartį. Tam, kad jai būtų išmokėtas kreditas, D. Bilevičiūtė turėjo į projektą investuoti ne mažiau kaip 925 412 litų savo lėšų.

Tyrimo metu išaiškinta, kad įtariamoji D. Bilevičiūtė, neturėdama tiek nuosavų lėšų, susitarė su darbus sodyboje atliekančia statybos bendrove, kad už atliktus darbus apmokės vėliau, kai jai išmokės kreditą.

Nustatyta, kad moteris bankui pateikė suklastotus kasos pajamų orderius, kuriuose įrašyta, neva ji statybos bendrovei už atliktus darbus į kasą įnešė 928 417 litų. Patikėjęs šiais suklastotais buhalterinės apskaitos dokumentais komercinis bankas pervedė ūkininkei kreditą ir moteris apgaule įgijo 1 927 948 litus.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad įtariamoji D. Bilevičiūtė, nesuderinusi su NMA projekto pakeitimų, vietoj pagal senąsias kaimo tradicijas suprojektuotų rąstinių pastatų skiedrų stogais pastatė šiuolaikinius karkasinius pastatus skardiniais stogais. Be to, moteris nuslėpė nuo NMA tai, kad neturėdama lėšų atsiskaityti su statybos darbus atliekančia bendrove už iki banko kredito išmokėjimo atliktus darbus, 2008 m. rugsėjo mėnesį pasirašė su ja jungtinės veiklos sutartį, pagal kurią įsipareigojo projekto įgyvendinimo metu naujai pastatytus pastatus įregistruoti kaip jos ir partnerio - statybos bendrovės bendrą dalinę nuosavybę, lygiomis dalimis.

Taip pat buvo siekiama padidinti išlaidas, neva patirtas projekto įgyvendinimo metu, suklaidinti NMA, pateikiant suklastotus mokėjimo prašymus ir kasos pajamų orderius. Tokiu būdu ūkininkė Daina pasikėsino apgaule įgyti 1 015 400 litų vertės Europos struktūrinių fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšas, tačiau paramos sutartis su įtariamąja buvo nutraukta, nes Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai mokėjimo prašymų vertinimo metu nustatė tikrovės neatitinkančius faktus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

E. Sebrova tapo internetinių piktadarių auka (22)

Pirmadienio vakarą Eleonora Sebrova savo „Instagram“ profilyje pranešė, jog jos feisbuko...

Lietuvos krepšinio rinktinės kadidatas E. Bendžius tapo tėvu (9)

27-erių krepšininkas Eimantas Bendžius su žmona Indre sulaukė gandrų. Šia žinia...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (113)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

M. Šalčiūtė pristato naują laidą: ankstesni projektai buvo nekokybiški ir stipriai pakenkė mano įvaizdžiui (81)

Artėjant rudeniui Monika Šalčiūtė savo feisbuko sekėjus vis nustebindavo viena ar kita...

D. Montvydas tapo modeliu (35)

Daug laiko ne tik muzikai, bet ir sportui skiriantis dainininkas Donatas Montvydas tapo...

Top naujienos

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (7)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (202)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (15)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (21)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (51)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (299)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Prasidėjo visiškas Saulės užtemimas: pasigrožėkite vaizdais (28)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (23)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (113)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (86)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...