Clintono moralė - blogiausia iš visų JAV prezidentų

58 istorikų apklausą dėl visų šaliai vadovavusių 41 JAV prezidento atliko kabelinis visuomeninių aktualijų kanalas C-SPAN. Jos rezultatai buvo paskelbti Prezidento dienos proga.

Pirmasis sąraše eina Abrahamas Lincolnas (Abrahamas Linkolnas). Po jo - Franklinas Delano Rooseveltas (Franklinas Delanas Ruzveltas), George Washingtonas (Džordžas Vašingtonas), Theodore Rooseveltas (Teodoras Ruzveltas) ir Harry Trumanas (Haris Trumenas).

Priešingame gale Williamas Henry Harrisonas (Viljamas Henris Harisonas) užėmė 37-ąją vietą, o į paskutiniąsias vietas blogėjančia tvarka atitinkamai pateko Warrenas Hardingas (Vorenas Hardingas), Franklinas Pierce (Franklinas Pyrsas), Andrew Johnsonas (Endrius Džonsonas) ir Jamesas Buchananas (Džeimsas Biūkenenas).

B. Clintonas šiame sąraše atsidūrė 21-oje vietoje, iškart po George Busho (Džordžo Bušo) - vieną kadenciją prezidentavusio respublikono, kurį dabartinis vadovas išstūmė iš Baltųjų rūmų.

Po B. Clintono eina 22 vietą užėmęs Jimmy Carteris (Džimis Karteris) - kitas vieną kadenciją prezidentavęs šalies lyderis. Jis buvo paskutinis demokratas, vadovavęs šaliai prieš B. Clintoną, kuris prezidento postą užėmė 1992 metais.

Mokslininkai vertino prezidentus pagal 10 kriterijų - gebėjimą įtikinti visuomenę, vadovavimą krizių atveju, ekonominį vadovavimą, moralinį autoritetą, tarptautinius santykius, administracinius įgūdžius, santykius su Kongresu, įžvalgą ir darbotvarkės nustatymą, vienodo teisingumo visiems siekį, taip pat vadovavimo efektyvumą atsižvelgiant į jų gyvenamojo meto sąlygas.

Geriausiai B. Clintonas vertintas už vadovavimą ekonomikai ir vienodo teisingumo visiems siekį. Abiejose šiose srityse jis buvo penktas. Tuo tarpu daugumoje kitų kategorijų dabartinio šalies vadovo rezultatai buvo vidutiniai, o moralinis autoritetas - blogiausias.

B. Clintonas teko vadovauti šaliai ilgiausio JAV istorijoje pakilimo laikotarpiu. Tačiau 1998 metų gruodį jo nuopelnus užtemdė Atstovų Rūmų inicijuota apkalta dėl melagingų parodymų ir trukdymo vykdyti teisingumą. Kaltinimai prezidentui buvo pateikti dėl jo romano su buvusia Baltųjų rūmų stažuotoja Monica Lewinsky (Monika Levinski).

Tačiau 1999 metų vasarį Senatas išteisino B. Clintoną ir jis liko savo poste.

Vienintelis kitas JAV prezidentas, prieš kurį buvo surengta apkalta, buvo Andrew Johnsonas (Endrius Džonsonas). Išskyrus ekonominį vadovavimą, lėmusį jam 35-ąją vietą, visose kitose kategorijose jis yra tarp paskutiniųjų, o santykių su Kongresu kategorijose - paskutinis.

A. Johnsonas irgi buvo išteisintas per Senato apkaltą - tačiau tik vieninteliu balsu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvos įžymybės

Bendrasis pagalbos centras apie J. Sadauskienės nepasitenkinimą jų operatorės darbu: ji pareigas atliko tinkamai (13)

Šeštadienio vakarą modelių agentūros savininkė Jolanta Sadauskienė su mama iš savo sodybos važiavo miško keliu, kuomet suprato, kad yra galimai sekama įtartino automobilio ir nusprendė paskambinti pagalbos telefonu 112, tačiau pagalbos, kurios tikėjosi, turėjo kone reikalauti ir apie tai nusprendė papasakoti savo paskyroje feisbuke. Tačiau Bendrojo pagalbos centro (BPC) atstovai tikina, jog surado duomenų bazėje J. Sadauskienės pokalbio su BPC operatore įrašą ir operatorė savo pareigas atliko tinkamai.

Maskvoje viešintis E. Dragūnas provokuoja: pozavo su sovietine simbolika dekoruota kepure (314)

Ryškiausias ir skandalingiausias Lietuvos atlikėjas Egidijus Dragūnas (40 m.) šiuo metu vieši Rusijos sostinėje Maskvoje. Kremlių aplankiusi Lietuvos žvaigždė socialiniuose tinkluose viešina savo viešnagės nuotraukas ir nebijodamas gerbėjų reakcijos dalijasi nuotraukomis su sovietine simbolika.

K. Toleikytė pozavo visiškai nuoga: kadras užgniaužia kvapą (66)

Savaitgalį modelis Karolina Toleikytė pasidalijo itin pikantiška nuotrauka, kurioje pozuoja visiškai nuoga.

Kauno klube – J. Leonavičiūtė ir neregėtai nuodėmingas fetišo vakarėlis (84)

Vakar „Taboo“ klube vyko mistiniu pavadinimu „Fetišo kambarys 1887“ renginys. Vakarėlis, apie kurį sklando legendos, apkalbos ir prieštaringos nuomonės, šį kartą vėl sudrebino miestą.

Galėjo baigtis tragiškai: mišku važiavusi J. Sadauskienė turėjo reikalauti 112 operatorės nepadėti ragelio (685)

Šeštadienio vakarą modelių agentūros savininkė Jolanta Sadauskienė su mama iš savo sodybos važiavo miško keliu, kuomet suprato, kad yra galimai sekama įtartino automobilio ir nusprendė paskambinti pagalbos telefonu, tačiau pagalbos, kurios tikėjosi, turėjo kone reikalauti.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.