Clintono moralė - blogiausia iš visų JAV prezidentų

58 istorikų apklausą dėl visų šaliai vadovavusių 41 JAV prezidento atliko kabelinis visuomeninių aktualijų kanalas C-SPAN. Jos rezultatai buvo paskelbti Prezidento dienos proga.

Pirmasis sąraše eina Abrahamas Lincolnas (Abrahamas Linkolnas). Po jo - Franklinas Delano Rooseveltas (Franklinas Delanas Ruzveltas), George Washingtonas (Džordžas Vašingtonas), Theodore Rooseveltas (Teodoras Ruzveltas) ir Harry Trumanas (Haris Trumenas).

Priešingame gale Williamas Henry Harrisonas (Viljamas Henris Harisonas) užėmė 37-ąją vietą, o į paskutiniąsias vietas blogėjančia tvarka atitinkamai pateko Warrenas Hardingas (Vorenas Hardingas), Franklinas Pierce (Franklinas Pyrsas), Andrew Johnsonas (Endrius Džonsonas) ir Jamesas Buchananas (Džeimsas Biūkenenas).

B. Clintonas šiame sąraše atsidūrė 21-oje vietoje, iškart po George Busho (Džordžo Bušo) - vieną kadenciją prezidentavusio respublikono, kurį dabartinis vadovas išstūmė iš Baltųjų rūmų.

Po B. Clintono eina 22 vietą užėmęs Jimmy Carteris (Džimis Karteris) - kitas vieną kadenciją prezidentavęs šalies lyderis. Jis buvo paskutinis demokratas, vadovavęs šaliai prieš B. Clintoną, kuris prezidento postą užėmė 1992 metais.

Mokslininkai vertino prezidentus pagal 10 kriterijų - gebėjimą įtikinti visuomenę, vadovavimą krizių atveju, ekonominį vadovavimą, moralinį autoritetą, tarptautinius santykius, administracinius įgūdžius, santykius su Kongresu, įžvalgą ir darbotvarkės nustatymą, vienodo teisingumo visiems siekį, taip pat vadovavimo efektyvumą atsižvelgiant į jų gyvenamojo meto sąlygas.

Geriausiai B. Clintonas vertintas už vadovavimą ekonomikai ir vienodo teisingumo visiems siekį. Abiejose šiose srityse jis buvo penktas. Tuo tarpu daugumoje kitų kategorijų dabartinio šalies vadovo rezultatai buvo vidutiniai, o moralinis autoritetas - blogiausias.

B. Clintonas teko vadovauti šaliai ilgiausio JAV istorijoje pakilimo laikotarpiu. Tačiau 1998 metų gruodį jo nuopelnus užtemdė Atstovų Rūmų inicijuota apkalta dėl melagingų parodymų ir trukdymo vykdyti teisingumą. Kaltinimai prezidentui buvo pateikti dėl jo romano su buvusia Baltųjų rūmų stažuotoja Monica Lewinsky (Monika Levinski).

Tačiau 1999 metų vasarį Senatas išteisino B. Clintoną ir jis liko savo poste.

Vienintelis kitas JAV prezidentas, prieš kurį buvo surengta apkalta, buvo Andrew Johnsonas (Endrius Džonsonas). Išskyrus ekonominį vadovavimą, lėmusį jam 35-ąją vietą, visose kitose kategorijose jis yra tarp paskutiniųjų, o santykių su Kongresu kategorijose - paskutinis.

A. Johnsonas irgi buvo išteisintas per Senato apkaltą - tačiau tik vieninteliu balsu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvos įžymybės

L. Mikalauskas renginyje pasirodė su nė mėnesio dar neturinčiu sūnumi (10)

Operos solistas Liudas Mikalauskas su žmona Sigita prieš mažiau nei mėnesį vėl prisiminė, ką reiškia auginti naujagimį. Jų šeimyninę trijulę papildė ketvirtasis narys – sūnelis Jonas. Savaitgalį Skaruliuose, Jonavos rajone, vykusiame muzikos festivalyje „Tėvo Stanislovo varpai“ ketveriukė pirmą kartą pozavo prieš „Kas vyksta Kaune“ fotografo objektyvą.

Naujame vaizdo klipe besifilmuojančiai S. Milinytei skausmą teko malšinti medikamentais (13)

Filmuodama muzikinį vaizdo klipą naujausai savo dainai „Every time you leave me" Jungtinėse Amerikos valstijose gyvenanti atlikėja Simona Milinytė ne tik sušalo, tačiau ir turėjo įveikti ir fizinį skausmą. Filmavimas vyko praėjus vos savaitei po avarijos kuomet į žalio šviesoforo signalo laukiančią Simoną rėžėsi trumpąją žinutę rašiusio vaikino automobilis. „Filmavausi vartodama nuskausminamuosius vaistus bei naudodama skausmo pleistrus", - DELFI pasakojo Simona.

J. Jurkutė paviešino mielą akimirką su savo trijų mėnesių dukrele (39)

Jau beveik keturis mėnesius aktorė bei TV laidų vedėja Jurgita Jurkutė-Širvaitė gyvena mamos gyvenimą. Kovo 29 dieną išvydo jųdviejų su vyru ilgai lauktas stebuklas - dukrytė Kornelija. Pirmadienį žinoma moteris su socialinių tinklų bičiuliais pasidalino nuotrauka, kurioje užfiksuota jos šilta akimirka su kūdikiu.

A. Tamulytės grožio paslaptis – judrumas, žingeidumas, meile švytinčios akys ir drąsa išlikti savimi (8)

Jau ne pirmą vasarą žavioji teatro aktorė Aurelija Tamulytė leidžia Palangoje. Iš šio kurorto aktorė važinėja į kitus Lietuvos miestus, kuriuose jai tenka vaidinti, o sostinę ir jos įkyrų bruzdesį šiltuoju metų laiku stengiasi visai pamiršti.

V. Pliadytė-Jakutienė neria į nuosavą verslą: galiausiai pribrendau ir veiksmams (24)

Buvusi muzikinės grupės „Naujosios pupytės“ narė Vita Pliadytė-Jakutienė neseniai pristatė naują savo projektą – butiką „Dolce Vita“. Tačiau DELFI žinoma moteris atskleidė, jog tikrosios savo svajonės ji dar neįgyvendino. „Dar reikia įdirbio ir laiko. Norėčiau atidaryti ir parduotuvę, bet kol kas anksti apie tai kalbėti“, - prasitarė pašnekovė.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.