“Biplanų” džiaze - “kosmopupos” ir “paparazzi”

 (2)
Labas rytas, štai “Biplan”, jie jau išleido naują albumą ir vėl bandys jie mums dainuoti “la la la la” . Stop. Atrodo, reikėtų sakyti ne “jau išleido”, o “galų gale išleido”. Pirmadienį, birželio 5 dieną, 15 val. "Biplan" pristato savo naująjį albumą “Jazz'e tik merginos" DELFI.lt pokalbių svetainėje chat.delfi.lt.
© M.Ežerskio nuotr.
Bent jau aš apie naują albumą iš grupės vokalisto Maksimo Melmano išgirdau vos “biplanams” grįžus iš pirmojo vojažo po plačiąją Rusiją.

“Rudenį”, - tada sakė Maksas. Atėjo ruduo, paskui žiema. “Tai kur albumas?”, - prikimbu prie Makso vieną snieguotą popietę. “Vasario mėnesį turime užbaigti”, - nuramino šis.

Vasaris baigėsi, pavasaris atėjo. Atsirado svarbesnių darbų nei naujo “Biplan” albumo laukti. Ir štai dabar, kai jau pradėjau apie jį pamiršti, albumas pasirodė. Ir dar tokiu pretenzingu pavadinimu – “Jazze tik merginos” ir dar su tokiu snobišku “a la Andy Warhol” viršeliu.

Žiūriu į 1997 metais išleistą pirmąjį “Biplan” albumą “Banzai” su mielu vaikučiu ant viršelio arba į 1998 metų “Braškes” - baltais marškinėliais pasipuošę Maksas, Artiomas ir Olegas kremta uogas net skanu . Žiūriu, ir nieko nesuprantu: kam geriems berniukams prireikė Merlyn Monroe?

Įkišu kasetę į grotuvą. Velniškai suintrigavo tas viršelis.

"Biplan"
© M.Ežerskio nuotr.

Pirma daina pritrenkia vien pavadinimu “Kosmopupos”. Toliau dar gražiau : “prisiuostę kosmopudros jos išeina į erdves. Tai kosmo kosmopupos, tai astra astronautės”. Va čia tai geras. Anksčiau “Biplan” tekstuose viskas buvo aišku kaip dieną, o dabar - suprask kaip nori. Kol laužiau galvą, kas tos “kosmopupos”, vienas bičiulis pasitelkęs vyrišką logiką iškart paiaškino: o tu prisiskaityk “Cosmopolitian” ir prisiuostyk kokaino ir tapsi astronaute - kosmopupa.

Po “Kosmopupų” pasigirsta jau žinomas ”gabalėlis” “Ciao bambino”. Dainelė labai panaši į senuosius “Biplan”. Būtų visai linksma, jei prieš akis nemirgėtų tas naujas vaizdo klipas.

Pirmas lietuviškas animacinis šio žanro pavyzdys, kaip išdidžiai sako leidybos firma “Bomba”. Lyg ir girdėjau, nieko grupei nekainavęs. Dovanotam klipui į dantis nežiūrima, nes jei reikėtų mokėti, už šį šedevrą milijonų neaukočiau ir “Biplan” nepatarčiau.

Klausau toliau ir, ačiū Dievui, suprantu, iš kur ant viršelio atsirado Merlyn Monroe. O gi iš dainos “Kinofilmai”, kuri rusiškai kažkodėl vadinasi “Kinosny” (“Kino sapnai”). Ten ji sėdi penktoj eilėj. Nepavydžiu aš jai, mat per “Biplan” albumo pristatymą “Lietuvos” kino teatre sėdėjau ketvirtoj eilėj (ne iš solidarumo vargšei Merlin, tiesiog visus žurnalistus ten sukišo).

Patikėkite filmo “Laukiniai vakarai”, kuris buvo pristatomas drauge su “Jazze tik merginos”, iki galo nepažiūrėjau. Nežinau, ar vien ketvirta eilė dėlto kalta.

Niekaip man ta moderni vesterno parodija su grupe “Biplan” nesisiejo. O kai pamačiau bendrą reklaminį klipą, kur Maksas su Olegu bando vaidinti kaubojus, miriau iš juoko. Labai jau ginklai prie jų nekaltų veidelių nesiderina.

"Biplan"
© M.Ežerskio nuotr.

“Kinofilmus” naujame albume keičia daina grėsmingu pavadinimu “Paprazzi”. Štai, kur galvojau vaikinai gitaromis užpjaus. Ir ką jūs manote? Dainelė švelni, sentimentali ir melodinga. Jaučiasi, kad iš tiesų nė vienas “paparazzi” jų rimtai nepersekiojo. Ir vargu ar galėjo: Lietuvoj tokių išvis nėra, o Rusijoje “biplanai” - ne Ala Pugačiova su Filipu Kirkorovu, kad po jų langais fotografų minios tupėtų. Kai tupės, Maksas galės sukurti “Paparazzi” koverį. Galvą dedu, jis tikrai nebus toks švelnus, kaip dabar.

Gerai, verčiame antrą kasetės pusę. Iškart pasitinka “Telefonas” ir “Šypsenos”. Daugelio, mano irgi, nuomone, geriausios dainos iš naujojo albumo. Tik bėda jau iki skausmo žinomos, mat buvo single.

Ką dar galima surasti? Dvi mielas daineles “Du lėktuvai”, “Šokoladas” ir vieną dainą, kuri nori nenori įlenda į smegenis. Vadinasi ji “Vitaminai?” ( iš kur ta mada pavadinimo pabaigoje dėti klaustukus? Kažka primena, lyg ir “Mumij Trol” “Nevesta?”). Taigi, “Vitaminų” priedainis įkyrus kaip vaikiška skaičiuotė ir lygiai toks pat beprasmis: apelsinai, mandarinai, kramtoma guma, sultys mango, sultys kyvi, kokakokola… Čia “kosmopupų” dienos racionas ar ką?

Galų gale perklausiau naują “Biplan” albumą ir dabar niekas negalės sakyti, kad žurnalistai į naujus grupių darbus neįsigilinę savo nuomonę reiškia. Į “Jazze tik merginos” tekstus įsigilinau ir net labai. Turbūt atradau ten, ko nėra. O muzika nuo “Braškių” toli nenuklydusi.

Tiesa, “Braškės” man patiko labiau. Nors tai turbūt skonio reikalas, gal kas pupas mėgsta…

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvos įžymybės

L. Mikalauskas renginyje pasirodė su nė mėnesio dar neturinčiu sūnumi (9)

Operos solistas Liudas Mikalauskas su žmona Sigita prieš mažiau nei mėnesį vėl prisiminė, ką reiškia auginti naujagimį. Jų šeimyninę trijulę papildė ketvirtasis narys – sūnelis Jonas. Savaitgalį Skaruliuose, Jonavos rajone, vykusiame muzikos festivalyje „Tėvo Stanislovo varpai“ ketveriukė pirmą kartą pozavo prieš „Kas vyksta Kaune“ fotografo objektyvą.

Naujame vaizdo klipe besifilmuojančiai S. Milinytei skausmą teko malšinti medikamentais (13)

Filmuodama muzikinį vaizdo klipą naujausai savo dainai „Every time you leave me" Jungtinėse Amerikos valstijose gyvenanti atlikėja Simona Milinytė ne tik sušalo, tačiau ir turėjo įveikti ir fizinį skausmą. Filmavimas vyko praėjus vos savaitei po avarijos kuomet į žalio šviesoforo signalo laukiančią Simoną rėžėsi trumpąją žinutę rašiusio vaikino automobilis. „Filmavausi vartodama nuskausminamuosius vaistus bei naudodama skausmo pleistrus", - DELFI pasakojo Simona.

J. Jurkutė paviešino mielą akimirką su savo trijų mėnesių dukrele (39)

Jau beveik keturis mėnesius aktorė bei TV laidų vedėja Jurgita Jurkutė-Širvaitė gyvena mamos gyvenimą. Kovo 29 dieną išvydo jųdviejų su vyru ilgai lauktas stebuklas - dukrytė Kornelija. Pirmadienį žinoma moteris su socialinių tinklų bičiuliais pasidalino nuotrauka, kurioje užfiksuota jos šilta akimirka su kūdikiu.

A. Tamulytės grožio paslaptis – judrumas, žingeidumas, meile švytinčios akys ir drąsa išlikti savimi (8)

Jau ne pirmą vasarą žavioji teatro aktorė Aurelija Tamulytė leidžia Palangoje. Iš šio kurorto aktorė važinėja į kitus Lietuvos miestus, kuriuose jai tenka vaidinti, o sostinę ir jos įkyrų bruzdesį šiltuoju metų laiku stengiasi visai pamiršti.

V. Pliadytė-Jakutienė neria į nuosavą verslą: galiausiai pribrendau ir veiksmams (23)

Buvusi muzikinės grupės „Naujosios pupytės“ narė Vita Pliadytė-Jakutienė neseniai pristatė naują savo projektą – butiką „Dolce Vita“. Tačiau DELFI žinoma moteris atskleidė, jog tikrosios savo svajonės ji dar neįgyvendino. „Dar reikia įdirbio ir laiko. Norėčiau atidaryti ir parduotuvę, bet kol kas anksti apie tai kalbėti“, - prasitarė pašnekovė.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.