“Biplanų” džiaze - “kosmopupos” ir “paparazzi”

 (2)
Labas rytas, štai “Biplan”, jie jau išleido naują albumą ir vėl bandys jie mums dainuoti “la la la la” . Stop. Atrodo, reikėtų sakyti ne “jau išleido”, o “galų gale išleido”. Pirmadienį, birželio 5 dieną, 15 val. "Biplan" pristato savo naująjį albumą “Jazz'e tik merginos" DELFI.lt pokalbių svetainėje chat.delfi.lt.
© M.Ežerskio nuotr.
Bent jau aš apie naują albumą iš grupės vokalisto Maksimo Melmano išgirdau vos “biplanams” grįžus iš pirmojo vojažo po plačiąją Rusiją.

“Rudenį”, - tada sakė Maksas. Atėjo ruduo, paskui žiema. “Tai kur albumas?”, - prikimbu prie Makso vieną snieguotą popietę. “Vasario mėnesį turime užbaigti”, - nuramino šis.

Vasaris baigėsi, pavasaris atėjo. Atsirado svarbesnių darbų nei naujo “Biplan” albumo laukti. Ir štai dabar, kai jau pradėjau apie jį pamiršti, albumas pasirodė. Ir dar tokiu pretenzingu pavadinimu – “Jazze tik merginos” ir dar su tokiu snobišku “a la Andy Warhol” viršeliu.

Žiūriu į 1997 metais išleistą pirmąjį “Biplan” albumą “Banzai” su mielu vaikučiu ant viršelio arba į 1998 metų “Braškes” - baltais marškinėliais pasipuošę Maksas, Artiomas ir Olegas kremta uogas net skanu . Žiūriu, ir nieko nesuprantu: kam geriems berniukams prireikė Merlyn Monroe?

Įkišu kasetę į grotuvą. Velniškai suintrigavo tas viršelis.

"Biplan"
© M.Ežerskio nuotr.

Pirma daina pritrenkia vien pavadinimu “Kosmopupos”. Toliau dar gražiau : “prisiuostę kosmopudros jos išeina į erdves. Tai kosmo kosmopupos, tai astra astronautės”. Va čia tai geras. Anksčiau “Biplan” tekstuose viskas buvo aišku kaip dieną, o dabar - suprask kaip nori. Kol laužiau galvą, kas tos “kosmopupos”, vienas bičiulis pasitelkęs vyrišką logiką iškart paiaškino: o tu prisiskaityk “Cosmopolitian” ir prisiuostyk kokaino ir tapsi astronaute - kosmopupa.

Po “Kosmopupų” pasigirsta jau žinomas ”gabalėlis” “Ciao bambino”. Dainelė labai panaši į senuosius “Biplan”. Būtų visai linksma, jei prieš akis nemirgėtų tas naujas vaizdo klipas.

Pirmas lietuviškas animacinis šio žanro pavyzdys, kaip išdidžiai sako leidybos firma “Bomba”. Lyg ir girdėjau, nieko grupei nekainavęs. Dovanotam klipui į dantis nežiūrima, nes jei reikėtų mokėti, už šį šedevrą milijonų neaukočiau ir “Biplan” nepatarčiau.

Klausau toliau ir, ačiū Dievui, suprantu, iš kur ant viršelio atsirado Merlyn Monroe. O gi iš dainos “Kinofilmai”, kuri rusiškai kažkodėl vadinasi “Kinosny” (“Kino sapnai”). Ten ji sėdi penktoj eilėj. Nepavydžiu aš jai, mat per “Biplan” albumo pristatymą “Lietuvos” kino teatre sėdėjau ketvirtoj eilėj (ne iš solidarumo vargšei Merlin, tiesiog visus žurnalistus ten sukišo).

Patikėkite filmo “Laukiniai vakarai”, kuris buvo pristatomas drauge su “Jazze tik merginos”, iki galo nepažiūrėjau. Nežinau, ar vien ketvirta eilė dėlto kalta.

Niekaip man ta moderni vesterno parodija su grupe “Biplan” nesisiejo. O kai pamačiau bendrą reklaminį klipą, kur Maksas su Olegu bando vaidinti kaubojus, miriau iš juoko. Labai jau ginklai prie jų nekaltų veidelių nesiderina.

"Biplan"
© M.Ežerskio nuotr.

“Kinofilmus” naujame albume keičia daina grėsmingu pavadinimu “Paprazzi”. Štai, kur galvojau vaikinai gitaromis užpjaus. Ir ką jūs manote? Dainelė švelni, sentimentali ir melodinga. Jaučiasi, kad iš tiesų nė vienas “paparazzi” jų rimtai nepersekiojo. Ir vargu ar galėjo: Lietuvoj tokių išvis nėra, o Rusijoje “biplanai” - ne Ala Pugačiova su Filipu Kirkorovu, kad po jų langais fotografų minios tupėtų. Kai tupės, Maksas galės sukurti “Paparazzi” koverį. Galvą dedu, jis tikrai nebus toks švelnus, kaip dabar.

Gerai, verčiame antrą kasetės pusę. Iškart pasitinka “Telefonas” ir “Šypsenos”. Daugelio, mano irgi, nuomone, geriausios dainos iš naujojo albumo. Tik bėda jau iki skausmo žinomos, mat buvo single.

Ką dar galima surasti? Dvi mielas daineles “Du lėktuvai”, “Šokoladas” ir vieną dainą, kuri nori nenori įlenda į smegenis. Vadinasi ji “Vitaminai?” ( iš kur ta mada pavadinimo pabaigoje dėti klaustukus? Kažka primena, lyg ir “Mumij Trol” “Nevesta?”). Taigi, “Vitaminų” priedainis įkyrus kaip vaikiška skaičiuotė ir lygiai toks pat beprasmis: apelsinai, mandarinai, kramtoma guma, sultys mango, sultys kyvi, kokakokola… Čia “kosmopupų” dienos racionas ar ką?

Galų gale perklausiau naują “Biplan” albumą ir dabar niekas negalės sakyti, kad žurnalistai į naujus grupių darbus neįsigilinę savo nuomonę reiškia. Į “Jazze tik merginos” tekstus įsigilinau ir net labai. Turbūt atradau ten, ko nėra. O muzika nuo “Braškių” toli nenuklydusi.

Tiesa, “Braškės” man patiko labiau. Nors tai turbūt skonio reikalas, gal kas pupas mėgsta…

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvos įžymybės

Bendrasis pagalbos centras apie J. Sadauskienės nepasitenkinimą jų operatorės darbu: ji pareigas atliko tinkamai (4)

Šeštadienio vakarą modelių agentūros savininkė Jolanta Sadauskienė su mama iš savo sodybos važiavo miško keliu, kuomet suprato, kad yra galimai sekama įtartino automobilio ir nusprendė paskambinti pagalbos telefonu 112, tačiau pagalbos, kurios tikėjosi, turėjo kone reikalauti ir apie tai nusprendė papasakoti savo paskyroje feisbuke. Tačiau Bendrojo pagalbos centro (BPC) atstovai tikina, jog surado duomenų bazėje J. Sadauskienės pokalbio su BPC operatore įrašą ir operatorė savo pareigas atliko tinkamai.

Maskvoje viešintis E. Dragūnas provokuoja: pozavo su sovietine simbolika dekoruota kepure (280)

Ryškiausias ir skandalingiausias Lietuvos atlikėjas Egidijus Dragūnas (40 m.) šiuo metu vieši Rusijos sostinėje Maskvoje. Kremlių aplankiusi Lietuvos žvaigždė socialiniuose tinkluose viešina savo viešnagės nuotraukas ir nebijodamas gerbėjų reakcijos dalijasi nuotraukomis su sovietine simbolika.

K. Toleikytė pozavo visiškai nuoga: kadras užgniaužia kvapą (41)

Savaitgalį modelis Karolina Toleikytė pasidalijo itin pikantiška nuotrauka, kurioje pozuoja visiškai nuoga.

Kauno klube – J. Leonavičiūtė ir neregėtai nuodėmingas fetišo vakarėlis (82)

Vakar „Taboo“ klube vyko mistiniu pavadinimu „Fetišo kambarys 1887“ renginys. Vakarėlis, apie kurį sklando legendos, apkalbos ir prieštaringos nuomonės, šį kartą vėl sudrebino miestą.

Galėjo baigtis tragiškai: mišku važiavusi J. Sadauskienė turėjo reikalauti 112 operatorės nepadėti ragelio (679)

Šeštadienio vakarą modelių agentūros savininkė Jolanta Sadauskienė su mama iš savo sodybos važiavo miško keliu, kuomet suprato, kad yra galimai sekama įtartino automobilio ir nusprendė paskambinti pagalbos telefonu, tačiau pagalbos, kurios tikėjosi, turėjo kone reikalauti.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.