Balsavimas: kuris Lietuvos garsenybių vaikų vardas gražiausias?

 (224)
Išrinkti naujagimiui vardą – vienas atsakingiausių tėvų darbų. Kokius vardus savo vaikams davė šiemet atžalų susilaukę garsūs šalies tėvai? Vieni tėvai savo vaikams rinko originalius, Lietuvoje dar nespėjusius išpopuliarėti vardus, kiti pasirinko tradicinius. Rinkti labiausiai jums patinkantį vardą galite specialioje apklausoje teksto apačioje.
Žinomi tėvai ir mamos, šiemet sulaukę atžalų
© DELFI montažas

Viena paskutiniųjų prie šių metų mamyčių klubo prisijungė dizainerė Julija Vežauskaitė-Žižė su vyru fotografu Laurynu Žižiu. Dukrelę jie pavadino Lėja. Vardas Lėja yra vedinys iš hebrajų kalbos žodži לאה (la’a), reiškiančio  Išvargusi, liūdinti arba įskaudinta.  Pagal kitą šio žodžio aiškinimą jis gali reikšti gazelė arba antilopė.

Liepos 21 dieną gimusiai pirmagimei Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai davė Barboros vardą. Laimingas tėvelis mergaitės vardą paskelbė socialiniame tinkle, kartu su pirmąja mergaitės nuotrauka.

Ąžuolas Žvagulis dukros vardą paskelbė feisbuke
Ąžuolas Žvagulis dukros vardą paskelbė feisbuke
© Facebook nuotr.

Įmantraus vardo sao sūneliui nerinko ir Oksanos bei Simo Jasaičių šeima. Liepos viduryje gimusį sūnų pavadino ganėtinai populiariu Dominyko vardu.

Oksanos Pikul-Jasaitienės sūnaus nuotrauka
Oksanos Pikul-Jasaitienės sūnaus nuotrauka
© Facebook nuotr.

Gegužės pabaigoje su sužadėtine Patricija Žuromskyte kulinaras Ali Gadžijevas susilaukė sūnaus. Berniuką pora pavadino Ajumi.

Prancūzijoje šiuo metu gyvenanti buvusi TV laidų vedėja Giedrė Rusytė gegužę susilaukė dar vieno sūnaus. Šeimą su prancūzų verslininku Jeanu Yves’u Haouzi sukūrusi gražuolė berniukui išrinko Leo Shay vardą.

G. Rusytė Lietuvos modelių elitui pristatė savo sūnų Leo Shay
G. Rusytė Lietuvos modelių elitui pristatė savo sūnų Leo Shay
© Facebook nuotr.

Pavasarį mama tapusi TV projektų prodiuserė Goda Skačkauskaitė ir jos vyras Andrius sūnų pavadino Jokūbu.

Gegužę gimė ir trečioji krepšininko Jono Mačiulio ir jo žmonos Agnės dukra. „Kamilė, Klaudija ir Kotryna – trys vardai iš K raidės. Mums asmeniškai šie vardai yra labai gražūs , o visai tautai juk neįtiksi“, - trečiąją dukrelę Kotryną žiniasklaidai tada pristatė laimingas tėtis.

Kovo 14 dieną Rasai ir Edmundui Jakilaičiams gimė trečioji atžala. Žurnalistų pora ilgai nedelsė galvodami dukrelei vardą, apie kurį prasitarė ne tėvai, bet dėl mero posto kovoję Remigijus Šimašius ir Artūras Zuokas.

„Vardas nuskambėjo dar rinkimų naktį, kai laidos metu mane sveikino Šimašius su Zuoku, jie ir ištarė garsiai tą vardą. Dukrą pavadinome Morta“, – DELFI kiek anksčiau pasakojo Edmundas Jakilaitis.

Morta yra lietuviškas Martos variantas, kuris yra kilęs iš aramėjų kalbos. Vardas reiškia „namų valdovė, viešpatė“. Martos vardas yra minimas Biblijoje. Mortos vardą garsino ir vienintelė Lietuvos karalienė, karaliaus Mindaugo žmona.

„Lietuvos balso“ antrojo sezono laimėtojas Paulius Bagdanavičius kovo 13-ąją gimusią pirmagimę pavadino Paulina.

Paulius Bagdanavičius
Paulius Bagdanavičius
© Asmeninio albumo nuotr.

Kovą pirmagimio susilaukė ir krepšininkas Jonas Valančiūnas su žmona Egle. Berniuką jie pavadino krepšininko garbei, suteikdami jam labai tradicinį Jono vardą.

Vasario 27 dieną gimė buvusios muzikinio TV projekto „Kelias į žvaigždes 2“ dalyvės Simonos Čėsnaitės pirmagimė Matėja.

Dainininkė pasakojo itin retą vardą pirmagimei po ilgų svarstymų išrinko kartu su vyru. „Buvo daug variantų. šį vardą patvirtinome paskutinę akimirką. Dabar turime Matėją“, – sakė S. Čėsnaitė.

Matėja – moteriška vardo Motiejus versija. Išvertus iš hebrajų kalbos šis vardas reiškia Dievo dovaną. Tokiu vardu 2014 metais Lietuvoje buvo pavadinta vos 11 mergaičių, 2013 – tik 5.

Sausio mėnesį tėvų tapęs atlikėjas Algimantas Minalga-Soliaris sūnų pavadino Vėju. Kūdikio jis susilaukė su mylimąja Audra Endzinaite. Paklaustas, kas išrinko kūdikiui vardą, dainininkas patikino, kad tai abiejų tėvų bendras sprendimas.

Metų pradžioje pirmagimio juokas pasigirdo ir TV žurnalistės Rūtos Lapės ir jos vyro architekto Tomo Lapės namuose. Pasitarusi su sutuoktiniu, Rūta sūnui davė Mykolo vardą. „Kadangi mano mergautinė pavardė Mykolaitytė, šis vardas primins mano šeimą“, - sakė R. Lapė.

Šių metų pradžioje Indrei ir Pauliui Skučams gimė dukrelė. Pirmagimę jauni tėvai nusprendė pavadinti monarchės Elžbietos vardu.

„Norėjome vaikui duoti gražų ir tvirtą vardą. Turėjome keletą variantų. Vienas iš svarstytinų buvo Barbora. Bet mano sesers toks vardas. Tad Barborų šeimoje gal ir užteks. Elžbieta vardas mums pasirodė stiprus, tvirtas, karališkas. Mūsų pirmajai karalaitei tinka šis gražus vardas“, - DELFI pasakojo P. Skučas.

Laimingas tėtis buvo įsitikinęs, kad vardas padės suteikti jo mažajai dukrelei tvirtumo, brandumo. „Labai viliamės, kad dukrytei šis vardas patiks. Mums, kaip tėveliams, šis vardas yra gražus“, - sakė TV laidų vedėjas. Elžbieta yra hebrajų kilmės vardas. Trumpa jo reikšmė - „prisiekiu dievu“.

Briuselyje iš karto po naujųjų pirmos bendros atžalos susilaukė ir Europos parlamento narys Antanas Guoga su žmona Aiste. Sūnui pora išrinko Herkaus vardą.

Antanas Guoga su šeima
Antanas Guoga su šeima
© Facebook nuotr.

Lietuvoje 2015-ųjų pirmą pusmetį populiariausi buvo šie vardai:

Mergaičių Berniukų
1. Emilija 1. Lukas
2. Austėja 2. Matas
3. Viltė 3. Jokūbas
4. Gabija 4. Nojus
5. Kamilė 5. Emilis
6. Ugnė 6. Dominykas
7. Ema 7. Dovydas
8. Gabrielė 8. Kajus
9. Liepa 9. Gabrielius
10. Lėja 10. Danielius

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvos įžymybės

Grožio salone nesėkmę patyrusi K. Stungytė: merginos, būkite atsargios (8)

Ketvirtadienio vakarą gausus būrys garsiausių Lietuvos moterų rinkosi į naujojo Sofios Gelašvili-Niūniavės grožio salono atidarymą. Tarp jų ir aktorė Karina Stungytė, kuri DELFI paatviravo apie grožio procedūras.

Su D. Bunkumi susižadėjusi V. Siegel parodė žiedą ir prabilo apie vestuves (80)

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje duris atvėrė Sofios Gelašvili grožio salonas. Tarp guasybės sveikinančiųjų šypsojosi ir neseniai Danieliaus Bunkaus sužadėtine tapusi Viktorija Siegel.

Milijonierių dukros grožio salono atidarymas suviliojo būrius garsenybių (51)

Ketvirtadienio vakarą pačioje Vilniaus širdyje duris atvėrė naujas grožio salonas „Sophistique“. Jo įkūrėja – vizažistė ir stilistė Sofio Gelašvili-Niūniavė jau kelis mėnesius nekantravo, kada galės pakviesti pirmuosius klientus. „Turėti grožio saloną buvo sena mano mamos svajonė, kurią nusprendžiau įgyvendinti“, – pasakoja jaunoji verslininkė.

Paskutinis M. Palubenkos interviu apie pramogų pasaulį, muziką ir atgimimą nauju pseudonimu

Prieš penkerius metus DELFI eteryje pasirodė pirmasis Marko Palubenkos vaizdo klipas. 2017-ųjų vasario pabaigoje DELFI redakcijoje nuskambėjo ir simboliškai paskutinis jo interviu.

Erotinę fotosesiją surengęs E. Knispelis: turėjau problemų su modeliais (44)

Egidijaus Knispelio vardas Lietuvoje puikiai žinomas dėl jo darbų įvairiuose TV projektuose: „Nakviša“, „Atleisk“, „Nepriklausoma paieškų tarnyba“ ir daugelyje kitų populiarumo sulaukusių laidų. Tačiau retas žino, kad E. Knispelis iš tiesų krimto fotografijos mokslus ir neseniai atgaivino šią seną aistrą bei dalijasi savo darbais internete.
OKT teatras

ŽUDIKAS MANYJE
2017 vasario 25 d. 18.30 val.

JELIZAVETA BAM
2017 vasario 25 d. 18.30 val.
„Labiausiai džiaugčiausi, jei spektaklį pamatytų mūsų tėvų karta. Būtų mano valia, jų kartos žmonėms dalinčiau nemokamus kvietimus“, – paklaustas apie Oskaro Koršunovo režisuoto spektaklio „Apvalytieji“ publiką, atsakė Gremo vaidmenį kuriantis Kęstutis Cicėnas. Užsienio kritikų pripažinimo festivalyje Ispanijoje sulaukusių aktorių laukia dvi akistatos su lietuviška publika – jau vasario 15 d. Vilniuje bei balandžio 12 d. Kaune. Artėjant spektakliams kalbamės su aktoriumi K. Cicėnu.
Aktorius Kęstutis Cicėnas: „Apvalytuosius“ būtina pamatyti vyresniąjai kartai
2017 vasario 10 d.