Savaitgalį Kaune nugriaudėjo daug atgarsių sukėlę lietuviškos muzikos apdovanojimai M.A.M.A. Su savo gerbėjais blogeBeatos virtuvė“ asmeninėmis įžvalgomis ir žiūrovės pastebėjimais pasidalino žurnalistė, knygų autorė ir TV laidų vedėja Beata Nicholson.
Beata Nicholson
© DELFI / Tomas Vinickas

Aš praėjusią savaitę sirgau... Man taip nebūna, bet ėmė ir atsitiko. O žinote, kaip nieko nesinori, kai sergi? Aš kažkaip vis galvojau, kad jei sergi, tai tiesiog gali nuveikti visus darbus, kuriuos atidėliojai, nes, niekur negali eiti, tai gali skaityti ir rašyti... Nė velnio! Negali nei skaityti, nei rašyti, net kompiuterio negali atsiversti... Tai visa laimė, kad blog’as yra planuojamas į priekį ir man padeda redaktorė Anna, kuri mano tekstus ir nuotraukas tvarkingai suklijuoja ir jums pateikia. Kitaip būtų tuštuma.

Tai tas kelias poilsio dienas, ir ypač visą beveik šeštadienį pašvenčiau gulėjimui ir telikui, ir tikrai verta buvo! Labiausiai už viską norėjau pažiūrėti penktadienį transliuotus LT muzikos apdovanojimus M.A.M.A. Įdomu, kas žiūrėjo? Jei nežiūrėjot, tai aš truputį papasakosiu, bet aš tai pažiūrėjau visą. M.A.M.A. susidomėjau perskaičiusi vieną kitą update savo draugų profiliuose: a) buvo nieko gero, b) buvo koks tai tolerancijos trūkumas/skandalas, c) dar kažkas su Jazzu, – tiek ir užteko, kad pati patikrinčiau, kas ten iš tiesų buvo?? (curiosity killed the cat) Viską pažiūrėjau kantriai. Vieni pasirodė geriau (G&G Sindikatas, Alina Orlova, P. Geniušas ir V. Čepinskis,) kiti geriau būtų visai nesirodę, nerodysime pirštais, patys žino…

Muzikos apdovanojimai M.A.M.A 2014
Muzikos apdovanojimai M.A.M.A 2014
© DELFI / Tomas Vinickas

Vertos dėmesio padėkos kalbos

„Ten Walls“ ir Mario Basanov. Praktiškai visi apdovanojimai buvo dedikuoti jam (nes visą laiką grojo jo kūrinys). Nes jo dėka visi lietuviai galėjo pajusti pasididžiavimą savo tautos muzikiniais sugebėjimais 2014-tais – jų tautos atstovas sukūrė kažką, kas pateko į garsiausių stočių playlistus ir akiračius (nekalbu apie M-1, ok?). Bet gal truputį per daug kartų grojo ta „Walking With Elephants“, tiksliau – visada… Bet gabalas geras, taip lengvai nesugadinsi… Paties Mario nebuvo (nes visos didžiosios gviazdos, išskyrus Džordaną, turėjo savo reikalų: SEL‘as deginosi, kur šilta, Marijonas sirgo ir buvo ligoninėj su lašeline, „Ten Walls“, matyt, turėjo neatidėliotinų tarptautinei žvaigždei būdingų reikalų, savaime suprantama, kažkur užsienyje). Abiejų „Ten Walls“ skirtų apdovanojimų išėjo atsiimti graži jauna moteris besiplaikstančia suknele su tokiu vidiniu tvirtumu, kad net Andriaus Rožicko kvaili bajeriai nesugebėjo jos išmušti (apie A. Rožicką – vėliau). Ji atėjo pasiruošusi ir nedrebėdama, gražiai ir raiškiai padėkojo. Kaip ten sako? Kad „behind every great man there is a great woman“. A. Rožickas mėgino pasišaipyti iš jos, kad: „pasiruošėte kalbą, che, che, che…“ Nejuokinga… Dar man patiko Vidas Bareikis, – už neformatą ar alternatyvą gavęs apdovanojimą, rišliai ir prasmingai padėkojo savo šeimai ir žmonai Jurgai.

Sunkiausias darbas – vedėjui

Vesti tokius renginius yra aukščiausia lyga. Jei būtum langų plovėjas, tai čia būtų langų valymas ant TV bokšto, todėl į tokius renginius nekviečiami visokie antraeiliai ir abejotini vedėjai, nekviečiamos „tik gražios“ merginos. Jei jau pakviečia, – tai jau tikrai profą, paprastai – komiką arba bent kažką į tą pusę… Komikams geriausiai sekasi, todėl visokius oskarus ir grammy, ir MTV apdovanojimus veda komikai. Man geriausia vedėja yra Ellen. Ir viskas. A. Rožickas patinka ir patiko kaip vedėjas, elegantiškas ir susitvardantis, paslaptingas ir ironiškas, bet per M.A.M.A. apdovanojimus man buvo juokinga tik tas dvi minutes, kai ant scenos buvo Justinas Jankevičius.

Nelly Paltinienė
Nelly Paltinienė
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Arba kai rodė „transliaciją” iš Panevėžio su M. Katleriu ir M. Repšiu. Visą kitą laiką buvo arba drungna arba ok, arba kartais tiesiog gėda… A. Rožickas, neabejoju, yra talentingas ir išmintingas, ir juokingas, bet man jis visą laiką atrodė toks truputi nusivylęs ir persismelkęs susireikšminimu…Visi jo juokai buvo paviršutiniški, nukreipti: a) į kažką visiems matomo (Mario Basanov žmona akivaizdžiai pirmą kartą prieš tiek žmonių sako padėkos kalbą, tai pasijuokimas buvo – „Aaa! Pasiruošėte kalbą…“), b) asmenines savybes, kurių žmogus negali pakeisti (nuostabioji Nelly Paltinienė ir jos švelnus, minkštas kalbėjimo tonas, tai jos išskirtinumas ir, galbūt, jos amžiaus dalykas, replikuota buvo: „Nelly, bet čia salėje ne tik vaikai…“ Nelly liko nieko nesupratusi… Man buvo gėda ir nemalonu, tiesą sakant), c) skausmingų dalykų, kuriuos visi mieliau pamirštų, priminimą (prieš Jazzu pasirodymą visai nejuokingas pareiškimas iš A. Rožicko buvo: „Tikiuosi, salėje nėra nei kiaunių, nei marozų, nei čipsų). Paskui Jazzu savo gerojoje padėkos kalboje pasakė tiesiai šviesiai vedėjui, kad „iš tavęs to nesitikėjau…“ Nes akivaizdu, kad ji mieliau pamirštų…

Kažkaip nemažai aš čia tų frazių prisiminiau. Ir tada, nors aš ne M.A.M.A. organizatorė, padariau sąrašą alternatyvių vedėjų kitiems apdovanojimams. Ai, tiesa, gal būtų buvę geriau, jei A. Rožickas būtų vedęs su Beata Tiškevič. Paprastai duete su Rožicku jos eksponuojamas dieviškas naivumas scenoje būtų pataisęs ir paskaistinęs reikalus… Nes dabar tai buvo kažkoks liūdesys.

Tai štai, mano siūlomas vedėjų sąrašas (M.A.M.A. organizatoriams išsiųsiu būtinai):

- Patėvio apdovanojimų vedėjai iš Panevėžio: Mantas Katleris ir Marius Repšys. Super vaikinai. Matėt, kokias saulutes darė Repšys su G&G scenoje? Nugriuvau…

- Dalia Ibelhauptaitė ir Juozas Statkevičius (nors prie bajerio, ir abu kaip brolis ir sesuo – juokingi ir ekscentrikai, tikrai geriau, nei vienišas Rožickas.)

- Martynas Starkus ir Samas – senbuviai, bet tai ką daryt, kad tų talentų neatsiranda??? Geriau seniai pažįstami ir patikimi.

- Justas Jankevičius ir Mantas Stonkus (šitie du jauni, juokingi ir gražūs, ir malonūs žmonės).

- Mindaugas Stasiulis ir jo draugas, su kuriuo veda M-1 ryto šou. Man jie visada juokingi. Ir neužsiparinę nuo gyvenimo tiek, kad tyčiotųsi iš scenos primadonų.

Jazzu
Jazzu
© DELFI / Tomas Vinickas

Kaip Gėda ir Pyktis padeda pakilti iš ligos patalo

Tai taip, vienai melodijai keičiant kitą, atėjome prie apogėjaus. Aš, tiesą sakant, miela mano Lietuva, nesitikėjau tokio akibrokšto. Manau, daug kas vis dar raudonuoja, aš tai raudonuoju, man tikrai gėda, kad mes dar tokie. Tai, kaip buvo pasitiktas Lietuvos gėjų lygos prezidentas, atėjęs įteikti geriausios grupės ar atlikejo statulėlės, buvo tai, ką mes po dvidešimties metų savo vaikams rodysim ir sakysim, kad mums gėda, bet Lietuva kažkada buvo tokia (tiksliau nerodysim, nes bus gėda prisiminti)...

Kaip jis sugebėjo išsilaikyti scenoje, aš neįsivaizduoju. Nes vienam atstovėti tą minios baubimą reikia ypatingų valios pastangų ir jėgų. Visi pasimetė, aš pakilau nuo sofos, nes buvau šokiruota ir negalėjau patikėti tuo, kas vyksta. Rožickas pasimetė kaip virtuvinis rankšluostukas. Pranešėjas, prieš kurį nukreipta ataka, pasimetė dar labiau ir pradėjo vapėti apie P. Gražulį. Tada Rožickas dar metė ant jo vėzdą su vinimis: „Taip, brangusis, jūs čia taip bandote gelbėtis…“, – ir neištiesė pagalbos rankos, neparodė savo tvirtumo. Vienintelė, kuri parodė savo tvirtumą, buvo moteris. Na, žinot, aš tikėjausi, kad daugiau muzikantų atsistos ir parodys vidurinį pirštą baubiančiai miniai.

Tiesą sakant, man tai nervai prie teliko neišlaikė, nes aš norėjau prasmegti skradžiai žemę…Tai buvo fiasko, visų fiasko… Pralaimėjom visi. Dar gerai, kad Jazzu susitvardymas ir tvirtas, ir švelnus atsakymas išgelbėjo, – nuplovė tą šlykštų jausmą, kuris mane apėmė. Manau, ne tik mane vieną… Tiesą sakant, stebiuosi ir žaviuosi jos sugebėjimu susivaldyti. Bravo, Jazzu, esi tikrų tikriausia žvaigždė. Tai štai, kai esi žvaigždė, tai kartais ja esi todėl, kad esi stipresnis už kitus savo vidumi…O ne todėl, kad įsidedi papus ir moki pasidaryti tobulą makiažą… Bravo, Jazzu! Po šio epizodo mane taip apėmė su gėda sumišęs piktumas, viską užpylė adrenalinas, kad net atsikėliau ir suploviau krūvą indų.

O visiem baubikams ir švilpikams, kurie ten buvo penktadienį ir jų žmonoms, ir draugėms siūlau ne ugdyti toleranciją, bet savo netoleranciją nukreipti kita linkme. Koks jums skirtumas, kas su kuo miega ir su kuo susieja gyvenimą!? Būkite netolerantiški savo draugams, kurie girti sėda prie vairo, būkite negailestingi ir švilpkite, ir baubkite, kai jūsų draugai šiukšlina, užgaulioja ir smurtauja fiziškai ar psichologiškai prieš savo gimines, vaikus ar moteris. Ten rodykite savo netoleranciją…

Pabaigai liko „Bavarija“ ir Džordana… „Bavarija“, beje, mano mėgstama grupė. „Noriu lėkt, noriu skrist!“ – dainuodavau aš su šluota vietoj mikrofono. Tai kaip ir smagu buvo tų visų dainų truputį naujai pašlifuotų paklausyt. Vėl viskas taip pat. Tik nežinau, turbūt tik vienkartinis čia bus atsinaujinimo projektas…

O Džordana yra Džordana. Tik pasakykite, ar jau Džordanai šiais laikais reikia palydovės, kuri ją palydėtų iki scenos? Nes kai ji ėjo pasiimti apdovanojimą, ją vedė tokia labai graži moteris su didžiausia iškirpte, kokią tik teko matyti… Atvedė prie scenos ir paliko… Kas ta moteris? Man baisiai smalsu, kodėl ji neužlipo ant scenos? Gal ji Džordanos sesuo, pusseserė, asmeninė padėjėja? Prodiuserė? Jos labai gražiai abi atrodė ir labai malonu, ir drąsiau eiti su kuom nors susikabinus rankomis, bet kas ji tokia? Štai kur paslaptis….pasakykite man, gal jūs žinote??

Džordana
Džordana
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Kitas klausimas man iškilo, kai atėjo pasiimti apdovanojimo „Pinup girls“, – su jomis atėjo vaikinas, tai kas jis??? Ar jis yra Pinup Girl? Ar jis Pinup Boy? Gal jis vaikinas arba vyras kurios nors? Na, kad ne Simonos tai tikrai, ji Jono žmona, tai tos šviesiaplaukės vaikinas? Ar jis vadybininkas? Ar klipo autorius? Kas jis toks?? Ir ko jam reikėjo eit su merginom į sceną? Kad pademonstruotų, kad už kiekvienos merginų grupės stovi vadybininkas ar prodiuseris? Nes pačios nesusitvarkytų? Žodžiu, keistas man šitas palydovo išėjimas buvo…Galėjo nors pasakyt ką nors…

Ai, ir dar viena iš palydovų serijos - Aleksandro Pogrebnojaus žmona. Suprantu, jo mūza ir menininkas po vieną nevaikšto…Tai atėjo įteikti statulėlės su mūza. Ar tiesiog, jie taip vienas kitą myli, kad visur vaikšto kartu?? Visur visur visur Pogrebnojus ir Mūza, – prasiskleiskite minios… Nesuprantu, kodėl aš nevaikštau iš paskos savo vyro visur? Matyt, aš nesu jo mūza…

Tai štai, kiek daug klausimų man iškilo, tai spėju, pasveikau. Ir pabaigai, nors truputį ir pakritikavau, tai nereiškia, kad esu prieš M.A.M.A., esu labai už ir norėčiau, kad M.A M.A. kiekvienais metais būtų vis didesnė ir geresnė, taip kad long live M.A.M.A., Andrius Rozickas, Nelly Paltinienė ir Džordana Butkutė, ir kad nesirgtų Marijonas daugiau niekada.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

E. Sebrova tapo internetinių piktadarių auka (23)

Pirmadienio vakarą Eleonora Sebrova savo „Instagram“ profilyje pranešė, jog jos feisbuko...

Lietuvos krepšinio rinktinės kadidatas E. Bendžius tapo tėvu (9)

27-erių krepšininkas Eimantas Bendžius su žmona Indre sulaukė gandrų. Šia žinia...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (118)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

M. Šalčiūtė pristato naują laidą: ankstesni projektai buvo nekokybiški ir stipriai pakenkė mano įvaizdžiui (92)

Artėjant rudeniui Monika Šalčiūtė savo feisbuko sekėjus vis nustebindavo viena ar kita...

D. Montvydas tapo modeliu (35)

Daug laiko ne tik muzikai, bet ir sportui skiriantis dainininkas Donatas Montvydas tapo...

Top naujienos

Vaizdas pro langą į Europą: Baltijos regionas Kremliui – tik viena jo baisios strategijos detalė (13)

Su rusų ekonomistu, žurnalistu Dmitrijumi Travinu DELFI susitiko Europos universitete Sankt...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (2)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Azija kuria savo pasaulio tvarką

Pastaruoju metu daug pasakyta apie tai, kaip Donaldo Trumpo administracijos politika kertasi su tuo,...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (11)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (234)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Geriausi pusryčiai norintiems sulieknėti (1)

Norintys mesti svorį gali lengviau atsikvėpti – šį kartą nereikės valgyti nieko neįprasto. Ir...

Atlikėjas iš P. Afrikos GSLIM žmoną ir ramybę rado Lietuvoje: dar visai neseniai ten mūsų santykiai būtų buvę nelegalūs (3)

Pusę metų Lietuvoje gyvenantis dainininkas iš Pietų Afrikos GSLIM (Gabriel Sweet Life In Music)...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (17)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (24)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (58)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...