Vilnietė Aušra Ž. su draugu patyrė, kad atostogos Margaritos saloje gali virsti tikru košmaru. Apiplėštiems lietuviams mūsų šalies konsulas niekuo negalėjo padėti ir pasiūlė vykti į Žilvinui Žvaguliui bei Arūnui Valinskui priklausantį barą „Labas“.
Arūnas Valinskas
© DELFI
„Tikėjomės smagiai paatostogauti Margaritoje, pamatyti egzotišką šalį, tačiau jau po kelių dienų gavome per didelę dozę saulės – smarkiai nudegėme. Tai buvo tik nelaimių pradžia“, – pasakojo 22 metų Aušra, į kelionę išvykusi su trejais metais vyresniu draugu Liudu. Netrukus jų laukė baisi akistata su ginkluotais užpuolikais.

Užpuolė plėšikai

„Važiavome pamatyti šalies – tiek Margaritos salos, tiek pačios Venesuelos. Todėl suradę vienos olandų agentūros siūlomą trijų dienų ekskursiją į Venesuelą – į patį žemyną, džiungles, kalnus, pas vietos gyventojus – net neabejojome, ar vykti“, – pasakojo Aušra. Pora su nedidele grupe – dar dviem lietuvėmis merginomis Violeta ir Virginija bei austru vaikinu – lydimi olando gido išvyko į ekskursiją.

„Prie krioklio, esančio nacionaliniame parke ir kuris yra turistų lankomiausia vieta, susėdome pasigrožėti ir pailsėti. Staiga prie mūsų pribėgo trys vietos banditai. Jie įrėmė mums į galvas ginklus.“

Pasak merginos, kompanija iš pradžių nesuprato, kas vyksta: manė, jog taip su žaisliniais pistoletais juokauja vietos jaunimas. Tačiau austrui pasimuisčius plėšikai nesibodėjo ir per galvą jam gerokai užvožti. „Tada supratome, kad tai rimta“, – pasakojo lietuvė. Vagys iš turistų ir gido atėmė viską – pinigus, fotoaparatus, mobiliuosius telefonus, papuošalus, pasus su vizomis. Austras liko net be batų.

Biurokratiniai „džiaugsmai“

„Paskui ir prasidėjo visi mūsų džiaugsmai su biurokratijomis, o iki išvykimo į Lietuvą turėjome tik tris dienas, – pasakojo Aušra. – Operatyviai veikė olandų agentūra, kuri mus vežė į ekskursiją. Jie iš karto rado mūsų garbės konsulo Venesueloje kontaktinius duomenis.“

Konsulas Borisas Petrasevičius jau buvo informuotas apie lietuvius ištikusią bėdą. Diplomatas tikino, kad visi paklausimai į Lietuvą dėl laikinų dokumentų išsiųsti ir viskas bus sutvarkyta. Paskui lyg tarp kitko pridūrė, kad teks palaukti du ar tris mėnesius. „Laukti tiek laiko be pasų, be pinigų, be nieko? Kur mums dėtis?“ – Aušra buvo apstulbusi.

Pagalbos – į lietuvių barą

Tuo metu konsulas negailėjo patarimų – ieškoti draugų Vilniuje, Užsienio ar Vidaus reikalų ministerijose arba Migracijos tarnyboje.

Galiausiai jis pasiūlė nukentėjusiems lietuviams dar vieną išeitį – anot jo, pora galėtų nuvykti į labai garsų lietuvių barą Margaritos saloje ir ten ieškoti pagalbos. Pasirodo, vyras turėjo mintyje A.Valinskui ir Ž.Žvaguliui priklausantį barą „Labas“.

„Toks dar vienas žymus lietuvis Margaritoje turi du namus, gal pas jį galite gyventi“, – patarimus žarstė B.Petrasevičius.

Galiausiai, pasak lietuvės, konsulas pasakė nebegalintis kalbėti, nes vairuojantis, liepė jam paskambinti rytoj ir padėjo ragelį.

Pasirūpino Olandijos ambasada

Lietuviai nenuleido rankų. Nutarę, kad Lietuvoje turi būti institucija, kuri tokiais atvejais gali padėti, patys ėmėsi iniciatyvos. Padedami olandų turistai susirado reikiamus telefonų numerius Migracijos tarnyboje. Tarnybos specialistė apvogtiems turistams patarė susisiekti su bet kurios Europos Sąjungos valstybės ambasada, nes tarp ES šalių yra susitarimas tokiais atvejais padėti viena kitai.

Kadangi pažįstamas gidas pažinojo olandų konsulą, lietuviai nutarė veikti per Olandijos ambasadą. „Padedami olandų savo laikinus grįžimo popierius gavome per pusantros paros. Užteko su jais susiskambinti ir pasakyti visus savo duomenis, reikiamus dokumentams paruošti. Jie sumokėjo net už dokumentų tvarkymą, mokesčius už išvažiavimą iš salos“, – stebėjosi Aušra.

Valinskas pasakytų „labas“

L.T. kalbintas šoumenas A.Valinskas, vienas iš baro „Labas“ Margaritoje savininkų, išgirdęs situaciją, buvo kategoriškas.

„Mes tokiems atėjusiems lietuviams pasakytume „labas“, neleistume mirti badu, minimaliai pagelbėtų vaikinai, kalbantys ispaniškai. O mūsų garbės konsului tai garbės nedaro. Atidarysime ambasadą“, – juokavo A.Valinskas.

Konsulas neturi įgaliojimų

Susisiekę su Lietuvos garbės konsulu Venesueloje B.Petrasevičiumi sužinojome, kad pagal Lietuvos įstatymus, pasak diplomato, jis neturi įgaliojimų išduoti dokumentus, kurių tuo metu reikėjo apiplėštiems lietuviams. „Viską reikėjo daryti per Lietuvą, – L.T. sakė B.Petrasevičius. – Kadangi jie skrido iš Amsterdamo, olandai ir sutvarkė tuos dokumentus. Aš kaip konsulas neturiu galimybės išduoti tokio greito išvažiavimo popierių.“

„Mes gavome elektroninį laišką iš mūsų garbės konsulo Venesueloje su prašymu identifikuoti asmenybes. Šis konsulas negali suteikti konsulinių paslaugų, jis neturi tam įgaliojimų. Jis gali tik priimti ir perduoti kam nors dokumentus. Konsulas parašė, kad su Olandijos ambasada dėl dokumentų jau sutarta. Patiems kreiptis į ES ambasadas iš tiesų daug greičiau“, – L.T. sakė Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento patarėja Daiva Rimašauskaitė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Ligoninės pacientus lankęs J. Brūzga: tikiu, kad muzika gydo

Respublikinė Kauno ligoninė ( RKL ), šiemet mininti 65-ąjį jubiliejų, ypatingą progą...

Pirmąjį dukros gimtadienį surengęs R. Žiogas: man tai ir profesinė liga (8)

Žinomas renginių organizatorius ir vedėjas Remigijus Žiogas savo vienerių dukrelei Rėjai...

Atlikėja S. Chlevickaitė batų porai nepagailėjo ir viso honoraro: pasidaviau gerai nuotaikai (25)

Aktyviai koncertuojanti ir renginius organizuojanti charizmatiškoji Saulenė Chlevickaitė žino,...

Garsenybės vasarą palydėjo V. Baumilos koncerte (10)

Vasariškai nusiteikę ir šypsenomis pasipuošę žinomi žmonės rinkosi į žinomo atlikėjo Vaido...

Plagiato skandalas: J. Statkevičius prašo visuomenės padėti rasti iš jo vardo uždirbančius sukčius (89)

Dizaineris Juozas Statkevičius jau kelias savaites bando išsiaiškinti sukčius, besikraunančius...

Top naujienos

Prastos naujienos planuojantiems uždirbti iš būsto nuomos (19)

Dar neseniai bankai ir įvairūs ekspertai buto įsigijimą nuomai įvardino kaip patrauklią...

Mokestis už mokyklos įnorius mamai atėmė žadą: išeitis – tik užsienis (268)

Naujiems mokslo metams besiruošiantys tėvai atakuoja ne tik parduotuves, bet ir siuvyklas. Tiesa,...

Meilės V. Putinui kaina: už pinigus gali parduoti ne tik tėvynę, bet ir visą Europą? (413)

„Putino samdinys“, „apmokamas Putino tarnas“, „Kremliaus lobistas“ – taip buvusį...

Krito naujų butų pardavimai (65)

Naujų butų pardavimo apimtys Lietuvos didmiesčiuose antrąjį šių metų ketvirtį buvo...

Lietuvė iki šiol sapnuoja Etiopijos moterų klyksmus: tai, ką pamatai čia, smegenys atsisako suprasti (62)

„Tai unikali šalis, daugiau tokių nėra likę, - apie paslaptingąją Etiopiją sako kelionių...

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto,...

Rizikingų bitkoinų vertė vilioja: ar gali pabrangti iki 25 tūkst. JAV dol.? (24)

Bitkoino vertė šią vasarą pasiekia vis naujas rekordines aukštumas, o analitikai žada ir...

Pavojų kelia ir nedidelė žaizda (4)

Iškylas į gamtą ir tolimesnes keliones neretai apkartina dėl neatsargaus elgesio atsiradę...

Suskaičiavo algų didėjimą: kam pasisekė labiausiai? (221)

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies...

A. Juškevičiui – bilietas į Europos čempionatą, L. Lekavičiui – du mėnesiai be krepšinio (19)

Negailestingą diagnozę išgirdęs Lukas Lekavičius ketvirtadienio rytą galėjo šiek tiek...