„Turbūt nelabai tiksiu jūsų temai, nes nesijaučiu ištirpusi šeimoje. Atvirkščiai, nuolat išgyvenu, kad per mažai atsiduodu šeimai. Gal dėl to, kad dirbu“, – ankstyvą rytą atskubėjusi į Užupio kavinę puolė teisintis laidos „Šeštadienio rytas“ vedėja Asta STAŠAITYTĖ-MASALSKIENĖ. Kava su pienu šiek tiek ištirpdė jos ryžtą, o nebe pirmos nemigo nakties išvargintas žvilgsnis kiek sušvelnėjo. Galiausiai beliko konstatuoti, kad vis dėlto šeima tave pasiglemžia ir gyvenimą apverčia aukštyn kojom. Bet ar tai blogai?
Asta Stašaitytė-Masalskienė ir Giedrius Masalskis
© BTV
Esate minėjusi, kad draugaudama su Giedriumi jame buvote tarsi ištirpusi...

Tai iš aklos ir didelės meilės, aistros. Taip turbūt atsitinka kiekvienai, kuri labai stipriai įsimyli ir atsiduoda. Atsidavimas – ne šlepečių nešiojimas. Tiesiog taip susižavi žmogumi, kad išnyksti jame, susitapatini, nebenori ir net nebemoki būti savimi.

Įsivaizduoji, kad taip bus visada, kad aš esu jis, o jis – aš. Bet taip nėra, reikia atsiriboti. Neatšalti, bet grįžti į save, atsitokėti, nes juk kartais taip nutinka gyvenime, kad netenki to mylimo žmogaus. Turi likti savimi. Vaikų gimimas buvo laikas, kai stipriai sužibėjau. Tai buvo mano raiškos metas, ir Giedrius tai labai vertino, nuolat gyrė.

Gyvenimas pasikeičia po vedybų ar atsiradus vaikams?

Po vestuvių jis nė kiek nepasikeitė, nes mūsų su Giedriumi vedybos buvo šventė, mes jų norėjome. Gyvenimas apsivertė susilaukus vaikų.

Ne viena mama pasakys, kad tik gimus vaikui prasideda ir šeima. Juk jei viskas gerai, – porai jokio skirtumo, jie susituokę ar tiesiog gyvena kartu. Svarbu, kad yra ryšys, kad dvasios draugauja. Bet gimus vaikui savo mylimą vyrą, širdies draugą atrandi iš naujo arba... prarandi. Žinau pavyzdžių, kai nuostabiausias širdies draugas pasirodo ne itin tinkamas būti tėvu.

O jei būtų pasirodę, kad Giedrius – ne šeimos žmogus?

Ką čia slėpti, būčiau labai nusivylusi, nes sprendimas turėti vaiką yra bendras. Kai gimsta vaikas ir prasideda tiesiog sekinantis nemiegojimas, psichozės ir nervai, apima panika, kad netekai laiko, savęs, santykių, vyro.

Viską pasiima tas mažylis, ypač jei kyla kokių nors rūpesčių dėl sveikatos. Tada atsiranda visokių minčių: ne kad gerai ar blogai, jog susilaukei vaikelio, bet kad to nesitikėjai, neįsivaizdavai, jog nuo šiol gyvensi visiškai kitaip. Numaniau, kad Giedrius bus geras tėvas.

Gal dėl to ir tuokėmės, nes vis dažniau ėmėme kalbėti apie vaikus. Jei viskas pasirodytų kitaip, būtų labai didelis smūgis. Pavydžiu toms, kurios sugeba atskirti: „Maniškis nesukurtas būti tėvu, bet jį myliu kaip asmenybę“. Aš nesu tokia tobula, nes jei nusiviliu, tai nusiviliu tuo žmogumi apskritai. Tada būtų buvę daug pasidraskymų su širdimi. Nežinau, ar galėčiau lygiai taip pat karštai, aklai ir aistringai mylėti vyrą, kuris man nepadėtų keltis naktį, išeitų visai dienai į darbą ir niekuo nesirūpintų.

Kaip elgtis, kad neištirptum šeimoje, kad net rūpindamasi jais išliktum savimi?

Kai mažyliai sirgo, buvo sunku. Jau net žinių nebežiūrėdavau, nors visą laiką sakydavau, kad reikia sekti įvykius. Koks „sekti“?! Mane vesdavo iš proto net Giedriaus frazė, jog Užupyje šiandien graži šventė. Erzino viskas, nes tuo metu buvau tiek atsidavusi vaikui, šeimai, kad niekas daugiau neegzistavo.

Galvojau tik apie tai, ar vaistai paduoti, ar temperatūros nėra, ar nereikia važiuoti pas gydytoją. Tokių fragmentų būna, bet dažniausiai vis tiek stengiuosi skirti laiko savo... norėjau sakyti knygai, bet kad dabar tokios neturiu. Hobiui?.. Megzdavau naktimis, kai vaikai sirgo, tarsi norėdama tuo daikteliu suteikti jiems šilumos ir stiprybės, kad greičiau pasveiktų. Bet to jau irgi nebedarau. Savo draugėms?.. Irgi ne, nes susitinkame dabar tik kartą per kelis mėnesius, trumpai, paviršutiniškai...

Taigi visai tinku jūsų temai, nes kai tau atrodo, kad taip nėra, o paaiškėja priešingai, – diagnozė garantuota ir gydymas būtinas, nes pats žmogus nepripažįsta problemos! Nemeluosiu, kad imu pasiilgti kitokio gyvenimo, vėl bunda noras pramogauti, paūžti su draugais, iki paryčių žiūrėti filmus... Tačiau prabunda ir užminga, nes įžengus pro duris tave tuoj pat pasiima tos keturios mažos akytės. Net nežinai, prie kurių pirmiausia pulti. Aš tikrai nebe tokia, kokia buvau, bet, kita vertus, negimdykite vaikų, jei norite, kad niekas nesikeistų.

Šitas gyvenimas sunkesnis?

Be jokios abejonės. Jis teikia daug džiaugsmo, emocijų, bet moraliai ir fiziškai labai sunkus, nes kiekviena sloga ar kosulys prilygsta tam įvykiui Amerikoje, kai griuvo dangoraižiai. Kitas klausimas, ar noriu taip gyventi? Ar man tai patinka? Taip, nes norisi pažinti, įveikti, be to, žinau, kad tai laikina.

Vienu metu galvoje sukasi dvi vizijos: palieku vaikus miegoti, o pati išeinu į vakarėlį. Vau, pagalvoju, nejaugi ir vėl taip bus?! Antra vertus, „žiauriai“ gaila, kad vaikai užaugs, kad nebeteksiu malonumo klausytis, kaip pustrečių Emilis man aiškina, jog visas šitas pasaulis yra šou, arba kviečia tapti jo žmona...

Ištverti sunkumus padeda garsusis motinystės instinktas?

Turbūt. Negaliu pasakyti, iš kur ateina tos žinios, bet žinau, ką daryti, kai vaikui blogai. Dar tas instinktas labai padeda naktimis, iš kažkur atsiranda jėgų. Ir šiąnakt Danielius visą naktį verkė, matyt, dantys dygsta. Ir vis tiek gyveni, vis tiek džiaugiesi. Esi tik kiek jautresnė, tarsi ant ribos... Bet ir su tuo apsipranti.

Daugiau skaitykite naujausiame žurnalo „Žmonės“ numeryje

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prezidentas V. Adamkus įveikė vėžį (9)

Netrukus 91 metų sulauksiantis prezidentas Valdas Adamkus įveikė vėžį, sako medikai.

A. Jagelavičiūtė pataria, kaip neišlaidaujant įrengti stilingą ir praktišką mokyklinuko kambarį (7)

Pasiruošimas mokslo metams neatsiejamas nuo naujų mokyklinių reikmenų, drabužių, o dažnai ir...

Atlikėja A. Vedrickaitė susilaukė pirmagimio ir jau išrinko vardą (33)

Žinoma atlikėja Augustė Vedrickaitė kartu su savo širdies draugu Marijumi Šeiboku susilaukė...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (511)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

J. Arlauskaitė – Jazzu rengiasi išleisti poezijos knygą (81)

Besirengdama savo ir Leono Somovo koncertams Kaune ir Vilniuje DELFI TV konferencijoje...

Top naujienos

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią, praneša apie įkaitų dramą nuolat pildoma (271)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: išplatinta galimo įtariamojo nuotrauka (16)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (2)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (136)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (29)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (111)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (331)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (5)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...

Amerikiečių gydytojai: Kim Jong Uno elgesys rodo jo ligą (41)

Amerikiečių gydytojai, remdamiesi Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong Uno elgesio analize,...