A.Sakalas svajoja apie socdemų vienybę

Jis kalbėjo gruodį susikūrusios Lietuvos partijos "Socialdemokratija 2000" konferencijoje Vilniuje.

Praėjusių metų pabaigoje "dutūkstantininkai" atskilo nuo LSDP. Manoma, kad viena rimčiausių skilimo priežasčių - "dutūkstantininkų" lyderio Rimanto Dagio ir LSDP pirmininko Vytenio Andriukaičio konkurencija ir kelerių metų nesantaika.

A. Sakalas teigė, kad abi partijos vadovaujasi "ta pačia socialdemokratų vertybių laivės, solidarumo ir socialinio teisingumo triada, abi partijos mato rinką kaip įrankį, o ne kaip tikslą, abi partijos pasisako už integraciją į Europos Sąjungą".

Pasak A. Sakalo, tiek LSDP, tiek "dutūkstantininkai" kaip savo artimiausius tikslus regi pramonės ir verslo gaivinimą, nedarbo mažinimą ir gyvenimo lygio gerinimą, o švietimą, mokslą ir studijas laiko svarbiausiais prioritetais.

"Tai kuo gi, pagaliau, skiriasi mūsų abi partijos? Lengviausias ir trivialus atsakymas būtų - vadais. Tai, aišku, tiesa, bet ji nėra esminė", sakė A. Sakalas.

Pasak jo, LSDP skirtumai glūdi taktiniuose sprendimuose.

A. Sakalas žurnalistams teigė, kad "dutūkstantininkai" pasirinko "labiau pragmatišką kelią", o LSDP "labiau karingesnį, kovotojų".

"Todėl ir pikta, kai idėjos tokios pačios, o partijos - dvi", sakė A. Sakalas.

Jis vylėsi, kad rudenį Seimo rinkimuose abi partijos perkops privalomąjį 5 procentų barjerą, o tuomet "bus visiškai realu kalbėti" apie LSDP ir "S2000" koaliciją, ir vėliau - apie partijų susijungimą.

Dabar LSDP vienija 4000, "Socialdemokratija 2000" - 1940 narių. Pasak "dutūkstantininkų", iš "motininės" LSDP paskui Rimantą Dagį išėjo 1400 žmonių bei prie jų prisijungė 500 naujų narių.

"Susivienijimas - tai ir mūsų rožinė svajonė", žurnalistams sakė "Socialdemokratija 2000" pirmininkas R. Dagys. Jis apgailestavo, kad V. Andriukaičio LSDP ir "dutūkstantininkams" nepavyko rasti bendradarbiavimo būdų partijos viduje.

R. Dagys informavo, kad "Socialdemokratija 2000" dalyvaus savivaldybių rinkimuose 40-yje iš 60-ties apygardų. Jie iškels kandidatų sąrašus pagrindiniuose miestuose ir rajonuose.

R. Dagys teigia, jog "stengsis išvengti populizmo, kuris pjauna šaką, ant kurios mes sėdime".

Pasak R. Dagio, partijos vadovybė rengia statuto pataisas, kurios įvestų garbės pirmininko pareigas. Į jas per artimiausią suvažiavimą būtų siūlomas A. Sakalas.

Pasak A. Sakalo, LSDP įstatai nenumato draudimo jos nariui būti kitos partijos garbės nariu ar garbės pirmininku.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvos įžymybės

Saulėtoje Graikijoje Š. Jasikevičius vedė savo vaikų motiną A. Douką (22)

Po aštuonerių bendro gyvenimo metų aukso žiedus Graikijojeos sostinėje Atėnuose sumainė Šarūnas Jasikevičius ir Anna Douka. Penktadienį sutuoktiniais tapusi pora įžadus davė dviejų savo vaikų, artimųjų ir bičiulių akivaizdoje.

Į Palangą renkasi Lietuvos rinktinės krepšininkai: kai kuriuos lydi šeimos, kiti atvyksta vieni (4)

Penktadienį į pajūrį atvykę Lietuvos krepšinio rinktinės krepšininkai atrodė apsipalaidavę ir linksmai nusiteikę. Žinomus vyrus į pasiruošimo čempionatui stovyklą lydėjo žmonos, gyvenimo draugės ir vaikai. Tačiau kai kurie jų Palangą pasiekė vieni.

Vilniuje susituokė menininkai D. Gnedinas ir A. Sunklodaitė (4)

Penktadienio popietę sostinėje aukso žiedus sumainė kompozitorius Deividas Gnedinas ir aktorė bei režisierė Agnė Sunklodaitė.

Po metus trukusio gydymo A. Janonis pagaliau džiaugiasi holivudine šypsena (12)

Praėjusią vasarą dainininkui, muzikinių projektų dalyviui Audriui Janoniui buvo pradėtas ortodontinis dantų gydymas. Nepraėjus nė metams Audriui buvo nuimti breketai ir šiandien atlikėjas džiaugiasi savo išvaizda. Plačiau apie gydymą, kuris truko trumpiau, nei buvo prognozuota, bei emocijas nuėmus kabes A. Janonis sutiko papasakoti interviu.

Graikijoje tuokiasi Š. Jasikevičius ir A. Douka (169)

Nors jiedu ir iki šiol atrodė kaip vyras ir žmona, įteisinti santykius bei prisiekti meilę liudininkų akivaizdoje susiruošė tik dabar. Penktadienį, po 8 metų draugystės, lydimi savo dviejų paaugusių vaikų, Graikijoje tuokiasi Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius (41) ir Anna Douka (32). Žinią DELFI patvirtino „Žalgirio“ komunikacijos direktorius A. Kiveris.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.