A.Sakalas svajoja apie socdemų vienybę

Jis kalbėjo gruodį susikūrusios Lietuvos partijos "Socialdemokratija 2000" konferencijoje Vilniuje.

Praėjusių metų pabaigoje "dutūkstantininkai" atskilo nuo LSDP. Manoma, kad viena rimčiausių skilimo priežasčių - "dutūkstantininkų" lyderio Rimanto Dagio ir LSDP pirmininko Vytenio Andriukaičio konkurencija ir kelerių metų nesantaika.

A. Sakalas teigė, kad abi partijos vadovaujasi "ta pačia socialdemokratų vertybių laivės, solidarumo ir socialinio teisingumo triada, abi partijos mato rinką kaip įrankį, o ne kaip tikslą, abi partijos pasisako už integraciją į Europos Sąjungą".

Pasak A. Sakalo, tiek LSDP, tiek "dutūkstantininkai" kaip savo artimiausius tikslus regi pramonės ir verslo gaivinimą, nedarbo mažinimą ir gyvenimo lygio gerinimą, o švietimą, mokslą ir studijas laiko svarbiausiais prioritetais.

"Tai kuo gi, pagaliau, skiriasi mūsų abi partijos? Lengviausias ir trivialus atsakymas būtų - vadais. Tai, aišku, tiesa, bet ji nėra esminė", sakė A. Sakalas.

Pasak jo, LSDP skirtumai glūdi taktiniuose sprendimuose.

A. Sakalas žurnalistams teigė, kad "dutūkstantininkai" pasirinko "labiau pragmatišką kelią", o LSDP "labiau karingesnį, kovotojų".

"Todėl ir pikta, kai idėjos tokios pačios, o partijos - dvi", sakė A. Sakalas.

Jis vylėsi, kad rudenį Seimo rinkimuose abi partijos perkops privalomąjį 5 procentų barjerą, o tuomet "bus visiškai realu kalbėti" apie LSDP ir "S2000" koaliciją, ir vėliau - apie partijų susijungimą.

Dabar LSDP vienija 4000, "Socialdemokratija 2000" - 1940 narių. Pasak "dutūkstantininkų", iš "motininės" LSDP paskui Rimantą Dagį išėjo 1400 žmonių bei prie jų prisijungė 500 naujų narių.

"Susivienijimas - tai ir mūsų rožinė svajonė", žurnalistams sakė "Socialdemokratija 2000" pirmininkas R. Dagys. Jis apgailestavo, kad V. Andriukaičio LSDP ir "dutūkstantininkams" nepavyko rasti bendradarbiavimo būdų partijos viduje.

R. Dagys informavo, kad "Socialdemokratija 2000" dalyvaus savivaldybių rinkimuose 40-yje iš 60-ties apygardų. Jie iškels kandidatų sąrašus pagrindiniuose miestuose ir rajonuose.

R. Dagys teigia, jog "stengsis išvengti populizmo, kuris pjauna šaką, ant kurios mes sėdime".

Pasak R. Dagio, partijos vadovybė rengia statuto pataisas, kurios įvestų garbės pirmininko pareigas. Į jas per artimiausią suvažiavimą būtų siūlomas A. Sakalas.

Pasak A. Sakalo, LSDP įstatai nenumato draudimo jos nariui būti kitos partijos garbės nariu ar garbės pirmininku.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvos įžymybės

Įžymybės parodė, kokios nuotraukos puošia jų telefonų ekranus (32)

Pirmadienio pavakarę „The Gallery“ restorane vyko naujojo „Huawei P10“ pristatymas Lietuvoje. Į renginį susibūrė šalies įžymybės.

Į „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimus susirinko pasipuošę svečiai

Pirmadienio vakarą, Tarptautinę teatro dieną, Klaipėdoje dalijami „Auksiniai scenos kryžiai“. Į renginį susirinko pasipuošę svečiai.

Bendrasis pagalbos centras apie J. Sadauskienės nepasitenkinimą jų operatorės darbu: ji pareigas atliko tinkamai (18)

Šeštadienio vakarą modelių agentūros savininkė Jolanta Sadauskienė su mama iš savo sodybos važiavo miško keliu, kuomet suprato, kad yra galimai sekama įtartino automobilio ir nusprendė paskambinti pagalbos telefonu 112, tačiau pagalbos, kurios tikėjosi, turėjo kone reikalauti ir apie tai nusprendė papasakoti savo paskyroje feisbuke. Tačiau Bendrojo pagalbos centro (BPC) atstovai tikina, jog surado duomenų bazėje J. Sadauskienės pokalbio su BPC operatore įrašą ir operatorė savo pareigas atliko tinkamai.

Maskvoje viešintis E. Dragūnas provokuoja: pozavo su sovietine simbolika dekoruota kepure (394)

Ryškiausias ir skandalingiausias Lietuvos atlikėjas Egidijus Dragūnas (40 m.) šiuo metu vieši Rusijos sostinėje Maskvoje. Kremlių aplankiusi Lietuvos žvaigždė socialiniuose tinkluose viešina savo viešnagės nuotraukas ir nebijodamas gerbėjų reakcijos dalijasi nuotraukomis su sovietine simbolika.

K. Toleikytė pozavo visiškai nuoga: kadras užgniaužia kvapą (92)

Savaitgalį modelis Karolina Toleikytė pasidalijo itin pikantiška nuotrauka, kurioje pozuoja visiškai nuoga.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.