„Gyvenimas – pasaka!” – po kelių parų, praleistų Druskininkų viešbutyje „SPA Vilnius”, dienraščiui L.T. pareiškė Arvydas Sabonis. Legendinis krepšininkas dar žvilgsniu parodė į dangų ir pridūrė: „Jeigu dar saulės būtų daugiau...” Tačiau net įkyrokai prašomas 41 metų vyras nepanoro smulkiau papasakoti, ar gerai kurorte atsipūtė ir kokia pastaruoju metu jo sveikata.
Arvydas Sabonis
© Krepsiniosirdis.lt nuotr.
„Nenoriu. Nepyk, bet nenoriu”, – su jam būdingu santūrumu kartojo Sabas ir ištiesė savo didelę ranką, taip tarsi skubindamas atsisveikinti. A.Sabonio viešnagė „SPA Vilniaus” sanatorijoje padarė neišdildomų įspūdžių ir jos personalui, ir daugeliui svečių.

Nei moterų, nei viskio

Kokią išankstinę nuomonę galėtum susidaryti apie milijonierių, nuo praėjusio savaitgalio leidusį laiką prabangiame sveikatingumo komplekse?

Energija trykštantys sportininkai linksminasi per naktis, nevengia alkoholio ir net vedę renkasi gražių merginų kompaniją – tokiais stereotipais vadovautis šiuo atveju būtų klaida.

A.Sabonis griežtai laikėsi tinkamos gyvensenos principų: laiku gulėsi ir kėlėsi, saikingai maitinosi, kontroliavo svorį, gėrė daugiausia mineralinį vandenį, stropiai lankė sveikatingumo bei kūniškų malonumų procedūras.

Iš teisingo kelio milijonieriaus neišvedė ir du jo kompanionai, kurie, matyt, yra rimti jo bičiuliai.

Žingsniai – per kančias

„Pas mus nuolat lankosi įžymybės, tad prie jų jau pripratome!” – didžiuojasi „SPA Vilniaus” kolektyvas.

„Bet kai atvyksta Seimo nariai ar kas kitas iš televizoriaus – iškart atkreipiame dėmesį”, – neslėpė viena viešbutį tvarkanti moteriškė. Šypsodamasi ji pridūrė: „O jau tokio kaip Sabonis nepastebėti neįmanoma”.

Kita viešbučio darbuotoja svarstė: „Šįkart pas mus jis, matyt, gydosi... Jam kojai kažkas negerai. Lėtai vaikšto ir dar šlubuoja...”

Ši moteris, ir ne tik ji, pastebėjo, kad bene sunkiausia buvusiam krepšininkui lipti laiptais: „Nusileisti iš 2 aukšto – kančia”.

Kol profesionaliai sportavo, Sabas kojas saugojo kaip akis, tačiau traumų neišvengė – dukart buvo trūkusi Achilo sausgyslė, kankinosi jis ir dėl kelių. Žaisdamas NBA, lietuvis kovojo ir su nugaros skausmais.

Be užgaidų ir prietarų

Paprastas, nekaprizingas ir neprietaringas – toks A.Sabonis pasirodė „SPA Vilniaus” šeimininkams.

Nors A.Sabonis galėtų užsisakyti kone pusę viešbučio, turtine padėtimi jis nepiktnaudžiauja ir personalo apie jį šokinėti neverčia.

Atvykęs čia praėjusį savaitgalį, kaunietis nepanoro gyventi nei kompleksui priklausančioje prabangioje viloje, nesidomėjo nei liukso, nei mini liukso apartamentais. Sabas paprasčiausiai užsisakė niekuo neišsiskiriantį dvivietį numerį, kuriame gyveno vienas.

Registratoriui pasiūlius elektroninį raktą 13-ojo kambario ketvirtajame aukšte, A.Sabonis neprieštaravo. Nors, jei tik būtų paprašęs, be vargo būtų gavęs savo mėgstamą 11-ąjį. Šio numerio marškinėliais jis rungtyniavo visą karjerą, šie skaičiai puošia net jo mašinos valstybinį numerį.

Po procedūrų – į lovą

Štai Sabas su savo palydovais įkaitęs išeina iš baseino ir pirčių komplekso. Visi trys įsisukę į jaukius baltus chalatus. Tiesiu taikymu – į greta esantį barą.

Trijulė įsitaiso prie didžiausio stalo, iš kur patogiausia žiūrėti televizorių. Dideliame skystųjų kristalų ekrane – krepšinio dvikova tarp Vilniaus „Lietuvos ryto” ir ispanų „Gran Canaria”.

Smagaus vakaro pradžia? Tačiau mineralinio atsigėręs „Žalgirio” prezidentas kyla nuo stalo ir eina ilsėtis į savo viešbučio numerį.

Nors dar tik 20-ta valanda, A.Sabonis užsirakina kambaryje, kur vienintelės pramogos – žiūrėti televizorių arba skaityti. Šviesos gęsta prieš vidurnaktį. A.Saboniui – labanakt.

Ne per trumpas guolis?

Smalsu – nejaugi A.Saboniui neparūpinta bent nestandartinė, jo 220 centimetrų ūgį atitinkanti lova?

Šių eilučių autorius išbandė standartinį „SPA Vilniaus” guolį, kuris patogus 180–190 centimetrų ūgio žmogui, bet kur kas aukštesniam – vargu.

„Miega jis toje lovoje be jokių problemų! Juolab kad kojų pusėje nėra atkaltės”, – aiškino vienas viešbučio senbuvių. Jis sakė, kad A.Sabonio viešnagės į Druskininkus jau tampa tradicija, o anksčiau jis net gyvendavo vienutėje.

Pusryčiavo atskirai

Daugelis „SPA Vilniaus” svečių pusryčiauja nuo 7.30 iki 10.30 val. – restorane 1 aukšte paruoštas gausus švediškas stalas. Tačiau besiilsinčiam A.Saboniui tai – per anksti. Ponas Arvydas pasistiprins vėliau, atskirai nuo kitų, 2 aukšto bare.

Vos kelios valandėlės iki vidurdienio. Viešbutyje visu smarkumu sukasi kambarinės. Viena jų atsargiai pasibeldžia ir į A.Sabonio duris. Pasigirsta žemas balsas. „Gerai. Supratau. Atsiprašau”, – ištarusi nuo durų traukiasi kambarių tvarkytoja.

Rūpinasi, kad nesustorėtų

Laikrodis rodo jau beveik 13.30 val., kai į liftą ketvirtame aukšte įžengia dvi baltos figūros – viena bent pusmetriu aukštesnė už kitą. Chalatais pasipuošę vyrai traukia į barą.

Beje, tas mažesnysis – Kauno verslininkas, restoranų „Avilys” savininkas Kornelijus Bačkevičius. A.Sabonis vėl užsisako tik vandens ir lengvo maisto.

Kol užkandis ruošiamas, A.Sabonis prisimena – juk jam reikia pasisverti! Vyras pakyla ir lėtu žingsniu juda elektroninių svarstyklių link. Būdamas geriausios sportinės formos Sabas sverdavo 135–138 kilogramus. Dabar jis šiek tiek sunkesnis.

Žaibiškai persigalvojo

A.Sabonis buvo užsisakęs nakvynę ir procedūras „SPA Vilniaus” viešbutyje iki šio penktadienio. Tačiau trečiadienio popietę geriausias Lietuvos krepšininkas pribloškė net savo kompanionus, staiga nutardamas pakeisti planus.

Per pusvalandį A.Sabonis susipakavo krepšius, atsiskaitė su viešbučio administracija. Išėjęs į kiemą jis sudėjo bagažą į visureigio „Chevrolet Tahoe” bagažinę ir be perstojo kalbėjo mobiliuoju – baigęs vieną pokalbį tuoj pat skubėjo pradėti kitą. Netrukus sėdo į mašiną ir išvažiavo.

Išvykstantį garbų svečią žvilgsniais globojo apsaugininkai.

Namo – 140 km/h greičiu

A.Sabonio bičiulio K.Bačkevičiaus vairuojamas visureigis išsuko iš Druskininkų Kauno link. Priemiesčio kelyje skriejo maždaug 140 km/h greičiu.

Netrukus jiedu stabtelėjo Leipalingio miestelio „Lukoil” degalinėje. A.Sabonis net neišlipo, o jo vairuotojas nieko nepirko, tik sumokėjo už benziną.

„Ar jūs girdite? Pas mus Sabonis buvo atvažiavęs, o mes net nepastebėjome!” – vėliau savo kolegei šaukė susikrimtusi degalinės operatorė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vaizdo klipo Los Andžele filmavimams besiruošianti N. Šiaudikytė atskleidė intriguojančius užkulisius (5)

Neringa Šiaudikytė , kuri šiuo metu intensyviai ruošiasi vaizdo klipo filmavimui Los Andžele,...

E. Sebrova tapo internetinių piktadarių auka (36)

Pirmadienio vakarą Eleonora Sebrova savo „Instagram“ profilyje pranešė, jog jos feisbuko...

Lietuvos krepšinio rinktinės kadidatas E. Bendžius tapo tėvu (11)

27-erių krepšininkas Eimantas Bendžius su žmona Indre sulaukė gandrų. Šia žinia...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (124)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

M. Šalčiūtė pristato naują laidą: ankstesni projektai buvo nekokybiški ir stipriai pakenkė mano įvaizdžiui (103)

Artėjant rudeniui Monika Šalčiūtė savo feisbuko sekėjus vis nustebindavo viena ar kita...

Top naujienos

Nacionalinio parko saugotojai savo kieme nepastebėjo nelegalaus statinio: iki tragedijos buvo vienas žingsnis (30)

Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) valdomame Užutrakio dvare vos per plauką išvengta...

A. Tapinas. Mūsų gėda tarp intrigantų ir impotentų (154)

Penktadienį Vilniaus oro uoste vėl nusileidus pirmajam lėktuvui, viešoje diskusijoje pasigirdo...

Tyrėjų akiratyje – kredito unijos, kurios be klientų žinios pervedinėjo pinigus (6)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) tiriamos kredito unijos „Baltija“ ir Namų...

„Via Baltica“ rekonstrukcija: kelininkai ir gyventojai iškasė karo kirvį (9)

Planas rekonstruoti„ Via Baltica “ kelyje esančias sankryžas sukėlė didelį kai kurių...

Isteriją Vokietijoje sukėlusios JAV sankcijos Rusijai – gera proga nulipti nuo Maskvos vamzdžio? (177)

Vokietijoje netyla prieštaringos diskusijos dėl naujųjų JAV sankcijų Rusijai. Kairiojo sparno...

V. Adamkus: tokia ES nebegalės egzistuoti (143)

Keista stebėti, kaip kai kurie ES šalių lyderiai perima Vladimiro Putino retoriką ar net gina...

Gyvybę išgelbėjęs stebuklas Šiauliuose: praeivis sugavo pro langą krentančią mergaitę (46)

Šiauliuose pirmadienis prasidėjo dramatiškai – pro vieno bendrabučio langą iškrito mažametė...

Saldžių mandarinų galite užsiauginti tiesiog ant palangės (1)

Kvapnūs, sultingi, saldūs mandarinai Lietuvoje „auga“ ne tik parduotuvėse… Jų derliaus...

Prakalbo apie svarbiausią jaunimo bruožą: po Antrojo pasaulinio karo tokie žmonės buvo engiami (6)

Didelis greitis, staigūs manevrai ir įspūdingos figūros ore – Lietuvoje sparčiai populiarėja...