Algis Ramanauskas-Greitai – ne plepys. Iš jo nesužinosite, ką myli, ko nekenčia, kiek kojinių turi stalčiuje ir kaip mylėtis jam patinka. Jokių kalbų apie asmeninį gyvenimą. Principingas ir atsargus, griežtas sau ir aplinkiniams. Nieko nebijo ir visada drąsiai visuomenei rėžia tai, ką galvoja. Neleidžia taisyti jo kalbos ir išmesti necenzūrinių žodžių...
© LNK
Algis tikrai nesivargina kiekvienam aiškinti, kas yra blogai ir kas – gerai. Jis mandagus žmogus. Palieka laisvę kiekvienam gyventi taip, kaip nori. Tačiau akių į netvarką, anot jo, neužmerkia, ausų į kakofoniją neužspaudžia. Algiui rūpi, kas dedasi aplink, ir jis nori, kad visuomenė tobulėtų. Kritika, kad jo juokeliai ir šiurkštus „Radioshow“ dainelių humoras demoralizuoja jaunimą, jam rankų nesvarina.

Skamba įspūdingai? Taip, Algis toks – idėjinis. Net politikos nesikrato – palaiko konservatorių partiją. Jeigu Lietuvoje kiltų karas, Algis pirmasis užsirašytų į kariaujančiųjų už laisvę gretas. Įsivaizduoju, kad uniforma jam labai tiktų. Aukštas, dailiai nuaugęs, gražiai praplikęs, skvarbiomis žalsvai rudomis akimis. Tikra moterų svajonė.

Papasakok apie savo dieną. Atsikeli ryte, išgeri kavos...

Kadangi esu pelėda, keliuosi kokią vienuoliktą. Tada negeriu jokios kavos. Ir apskritai gyvenime kavos negeriu, nes ji man smirda ir nekaip atrodo. Tie jos tirščiai... Tpfū! 11 valandą 45 minutės važiuoju į LNK (gyvenu visai šalia), nuo 12 valandos iki maždaug 13 filmuojamės su Šapu (Rimu Šapausku – red. past.), apie antrą pietauju su artimaisiais. Po to – darbai ar pramogos namie. Čia pilna kompiuterių, mušamųjų instrumentų, „studijinės“ aparatūros, televizorių ir DVD grotuvų. Šiaip būna ir ypač apkrautų dienų: „Ragų“ filmavimai kokias keturias penkias valandas, po to – „NML“, o visai vakare – koks nors renginys ar „Radioshow“ koncertas.

O kas po darbo tavęs laukia namie?

Mano artimieji. Kas jie tokie, žino artimiausi draugai. Prašau netraktuoti to kaip slapukavimo, bet nesu linkęs atvirauti tokiais klausimais.

Tačiau vėliau vis dėlto pavyksta išsiaiškinti ir nuvilti Algio gerbėjas – 34-erių metų vyras jau metai gyvena su mylima moterimi, drauge augina 13-metę jos dukrą ir su paaugle puikiai sutaria. Pro visuomenės akis nebuvo praslydęs ir Algio romanas su televizijos laidų vedėja Ilona Penkauskiene, tačiau pora išsiskyrė. Kalbėta ir apie aistrą Ramunei Pečiulienei. Draugai vis dar prisimena Algį kaip vedusį vyrą. Tačiau apie visa tai jis nepasakos. „Specialiai nesislapstau, bet manau, kad kalbėti apie asmeninį savo gyvenimą yra neskanu“, – nukerta.

Algis įsikūrė Vilniaus pakraštyje, dviejų aukštų sodo namelyje, kurį po truputį pavertė įdomiu gyvenamuoju būstu. Laiptų namas neturi, tačiau čia yra unikalus liftas. Be lifto, į antro aukšto patalpas galima patekti itin stačiomis kopėčiomis iš virtuvės. Iškiši galvą, o ten jau Algis kambario glūdumoje moja. Būtent kabarojimaisi tomis kopėčiomis kada nors turėtų liūdnai baigtis pas Algį lėbaujantiems draugams. Ar ne tiesa? „Atsakymo apie lėbavimus nepateiksiu. Pasakysiu tik tiek: niekada nemaniau, kad klubas, kur per garsiai groja muzika, yra geresnė vieta siautėjimams negu namai. Ir nebūtinai mano namai“, – sako jis. Algio namuose per vakarėlius draugai, kaip įprasta, būtinai susigrūda į studiją, kur šeimininkas, svečiams pritariant ar padedant, išbando būgnus.

Kodėl tavo namuose liftas?

Liftas yra maždaug 80 procentų architektūrinė būtinybė ir tik 20 – pižonizmas. Mano namas anksčiau buvo nedidelis namelis. Jo vadinamosios kapitalinės ar nešančios sienos ir tuometinis kambarių išdėstymas neleido įmontuoti patogių laiptų. Jie būtų buvę labai statūs, kaip kokiam karo laive. Pasirinkau nedidelį stilingą dvivietį liftą iš plieno ir stiklo.

Man mano namas yra labai mielas dalykas. Prieš kokius ketverius metus jis buvo dramatiškai „paerdvintas“. Dabar tai nemažas pastatas su didžiuliu miegamuoju antrame aukšte ir durimis į balkoną, kur vakare galima pasikepti avienos. Pirmame aukšte – šviesus jaukus mano draugės dukros miegamasis. Antrame yra studija, pagrindinis miegamasis ir svečių kambarys. Vienintelė iki galo neįrengta erdvė – pirmo aukšto svetainė. Kaip tik ten kartą po audringo vakarėlio nulūžo ir man nežinant liko nakvoti viena jauna būtybė (juokiasi). Ryte labai nustebau, kai prabudau savo antro aukšto miegamajame būdamas visiškai tikras, kad visi vakarykščio palėbavimo dalyviai išsinešdino dar vakar, ir išgirdau gailų kniaukimą „Algi, gal galėtum iškviesti „taksą“?“ Iškviečiau (labai juokiasi).

Mėgsti šeimininkauti savo namuose?

Nežinau, kas yra šeimininkavimas. Man tai visuomet asocijuodavosi su liguista ūkine veikla ir ją lydinčia paplavų smarve. Gaminti nemėgstu ir nemoku. Visada pietaujame restoranuose, o tai yra šioks toks pinigų švaistymas, vakarienę išsikviečiame namo, o tai taip pat yra šioks toks pinigų švaistymas. Pusryčių nevalgome, nes, kaip žinome, jie nereikalingi. Na, nebent kelčiausi su kokiais ten pirmais ar antrais gaidžiais ir turėčiau po to visą dieną iki „Panoramos“ dirbti lauko darbus kaip koks žemės ūkio „prietranka“. Tada anksti ryte į dar neveikiantį skrandį sunkiu akmeniu sugrūsčiau pusę centnerio riebios kiaulės, kiaušinių ir šlykščios juodos duonos „suplaktuką“.

Tave kas nors disciplinuoja? Negi visada pasakai viską, ką nori?

Disciplinuoja daugybė dalykų. Stabdžiai labai jautrūs ir gana greitai suveikia, kai pajuntu, kad frazė, kurią sakau nuo scenos ar panašiai, gali ką nors NEPELNYTAI įžeisti. Tada staigiai keičiu sakinio pabaigą. Kartais išeina dar geriau, kartais susimaunu ir publika nesupranta, ką norėjau pasakyti. Žodžiu, tikrai ne viską, ką norėčiau, išsakau viešai.

Ką mėgsti skaityti? Klausytis?

Skaitau knygas, kurios patinka, klausausi muzikos, kuri patinka.

Kuo dar norėtum būti?

Jei nebūčiau tas, kas esu, tikrai būčiau tapęs karo lakūnu. Tai, ko gero, paskutinė „pižoniška" frazė (juokiasi). Bent jau taip sakė mano draugas Jurgis Didžiulis iš „Inculto".

Daugiau skaitykite žurnale ŽMONĖS.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

E. Sebrova tapo internetinių piktadarių auka (33)

Pirmadienio vakarą Eleonora Sebrova savo „Instagram“ profilyje pranešė, jog jos feisbuko...

Lietuvos krepšinio rinktinės kadidatas E. Bendžius tapo tėvu (11)

27-erių krepšininkas Eimantas Bendžius su žmona Indre sulaukė gandrų. Šia žinia...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (124)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

M. Šalčiūtė pristato naują laidą: ankstesni projektai buvo nekokybiški ir stipriai pakenkė mano įvaizdžiui (101)

Artėjant rudeniui Monika Šalčiūtė savo feisbuko sekėjus vis nustebindavo viena ar kita...

D. Montvydas tapo modeliu (37)

Daug laiko ne tik muzikai, bet ir sportui skiriantis dainininkas Donatas Montvydas tapo...

Top naujienos

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (62)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

V. Adamkus: tokia ES nebegalės egzistuoti

Keista stebėti, kaip kai kurie ES šalių lyderiai perima Vladimiro Putino retoriką ar net gina...

Receptas tiesiai iš D. Praspaliausko virtuvės: metas paskanauti voveraičių (3)

Vienas garsiausių Lietuvos šefų Deivydas Praspaliauskas iš restorano „Amandus“ siūlo...

Kiek studentai mokės už nuomą Kaune (12)

Kaunas , kaip ir kiti šalies miestai, šiemet sulauks kiek mažiau studentų nei ankstesniais...

S. Skvernelis nemato pagrindo kalbėti apie pirmalaikius rinkimus (95)

Šiuo metu kalbėti apie pirmalaikius parlamento rinkimus nėra jokio pagrindo, sako premjeras...

Sankcijų Kryme ir Donbase sulaukęs asmuo tapo Rusijos pasiuntiniu JAV (110)

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė Anatolijų Antonovą...

Tokio saulės užtemimo nebuvo visą šimtmetį: neapsieita be kuriozų (2)

Vienoje rančoje Oregone – pirmoje JAV valstijoje, galėjusioje stebėti retą visišką saulės...

Patarimai, ką daryti su atliekomis, kurias išmesti į konteinerius draudžiama

Baterija, elektros lemputė – atliekos , kurios kaupiasi kiekvieno žmogaus namuose. Nors elektros...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (28)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...