Apsivogusios Lietuvos garsenybės: savinosi net padėvėtus drabužius

 (88)
Daugiau nei pusmetį žiniasklaidoje mirgėjo šokėjo Andriaus Kandelio vagystės istorija, kol pagaliau joje buvo padėtas taškas. A. Kandelis prisipažno vogęs ir už tai jam buvo skirta piniginė bauda. Ji ne vienas tokioje situacijoje paslydęs žymus Lietuvos žmogus.
Juozas Edvardas Petraitis, Irma Jurgelevičiūtė, Andrius Kandelis
Juozas Edvardas Petraitis, Irma Jurgelevičiūtė, Andrius Kandelis
© DELFI montažas

Kandidatas į prezidento postą bandė pavogti marškinius iš „Humanos“

2009 metais žiniasklaidoje pasklido žinia apie Juozą Edvardą Petraitį, norėjusį iš parduotuvės „Humana“ pasisavinti prekių už 5 eurus. Buvo skelbiama, kad J. E. Petraitis, 2002 metais kandidatavęs į Lietuvos respublikos prezidento postą, dėvėtų drabužių parduotuvėje pasimatavo marškinius ir bandė su jais išeiti savuosius palikęs kabėti ant pakabos persirengimo kabinoje.

Juozas Edvardas Petraitis
Juozas Edvardas Petraitis
© DELFI (A.Solomino nuotr.)

Teisme buvo nuspręsta, kad J. E. Petraitis kaltas dėl vagystės ir jam skirta 100 eurų nesiekianti piniginė bauda. Jis taip pat buvo įpareigotas grąžinti parduotuvei pavogtus marškinius.

Tiesa, verslininkas bei politiko posto siekęs Australijos kilmės lietuvis nepasirodė nė viename teismo posėdyje, net baigiamojo posėdžio metu už jį kalbėjo jo atstovas. Negana to, tai ne vienintelis kartas, kai Juozo E. Petraičio pavardė buvo linksniuojama teismo salėje.

Dar 2005 metais buvo tiriama ikonų kontrobandos byla. Tąkart J. E. Petraitis buvo uždarytas į areštinę, tačiau jo kaltės nepavyko įrodyti, jis byloje liko tik liudytoju.

Vėliau J. E. Petraičio pavardė atsirado ir sukčiavimo byloje. Verslininkas buvo pripažintas kaltu dėl bandymo pasipelnyti naudojant netikrą paprastąjį vekselį. Nors dėl šio nusikaltimo jam net grėsė belangė – J. E. Petraičiui pavyko atsipirkti tik pinigine bauda.

Dainininkė I. Jurgelevičiūtė susiviliojo kolegų rankinių turiniu

2012-aisiais metais juodas šešėlis pradėjo kristi ant popscenos karalienės Irmos Jurgelevičiūtės. Moteris buvo įtariama vagystėmis iš projekto, kuriame pati tuo metu dalyvavo, dalyvių rankinių. Ji pasisavino ne tik grynųjų pinigų, bet ir prabangių daiktų.

Irma Jurgelevičiūtė
Irma Jurgelevičiūtė
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Vilniaus apylinkės teismas Irmą pripažino kalta ir skyrė 11 050 Lt baudą. Tiesa, dar bylos svarstymo metu I. Jurgelevičiūtė dvi paras praleido už grotų, tad sumokėti teko kiek mažiau - 10 530 Lt.

Prie baudžiamosios bylos yra pridėti trys įrašai – dviejuose jų užfiksuotas moterų persirengimo kambarys, o kitame įraše matyti, kaip šokių projekto dalyvių išvaizda rūpinasi grožio specialistai. Čia jie taip pat laukdavo savo pasirodymų eilės. Lietuvos televizijos studijoje moterų persirengimo kambarys buvo įrengtas bendroje studijos patalpoje – čia buvo pastatyta baltos spalvos medžiaginė širma, todėl esant persirengimo patalpos viduje aiškiai matosi į ją ateinančio žmogaus šešėlis.

Būtent dėl to I. Jurgelevičiūtei pavykdavo likti nesučiuptai kitų šokėjų – pamačiusi ateinantį žmogų ji greitai atsitraukdavo nuo krepšių, kuriuose ieškojo vertingų daiktų.

Po šių įvykių Irma dingo iš viešumos. Iki šiol moteris dažniau koncertuoja emigrantas Didžiojoje Britanijoje ar Airijoje nei Lietuvoje. Negana to, dėl susiklosčiusių aplinkybių moteris uždarė ir savo žaislų parduotuvę Kaune.

Šokėjas A. Kandelis nesusimokėjo už prabangius drabužius

Praėjusių metų vasarą žiniasklaidą apskriejo žinia apie asmenį, labai panašų į šokėją Andrių Kandelį, kuris norėjo pasprukti iš prabangių drabužių parduotuvės nesusimokėjęs už pirkinius.

Tąkart Andrius bandė išsisukti teigdamas, kad įvykio metu net nebuvo sostinėje. Profesionalaus šokėjo garbę teisme gynė net du advokatai.

Andrius Kandelis
Andrius Kandelis
© Stopkadras

Vis tik A. Kandelis buvo pripažintas kaltu. 2016-ųjų sausio mėnesį rašytinio proceso metu buvo priimtas baudžiamasis įsakymas ir šokėjui A. Kandeliui skirta piniginė bauda – 451 euras 92 centai. Nors šokėjas galėjo skųsti šį sprendimą, šia galimybe nepasinaudojo.

Pasak parduotuvėje dirbusių asmenų, A. Kandelis parduotuvėje išsirinko kelis pirkinius ir susimokėjo už juos. Vis dėlto įtarimų sukėlė jo prašymas pirkinius sudėti į didesnį maišelį nei įprasta. Vyras neskubėjo išeiti iš parduotuvės su įsigytais pirkiniais ir dar kurį laiką sukiojosi parduotuvėje, o išsirinkęs dar kelias prekes grįžo į matavimosi kabiną.

Pardavėjoms įtarimų sukėlė papilnėjęs maišelio turinys ir šios sustabdė A. Kandelį dar parduotuvėje. Vis dėlto, kol atvyko policijos pareigūnai, šokėjui pavyko pasprukti.

DELFI
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvos įžymybės

Įspūdingas R. Šarkienės 60-as jubiliejus: D. Bilevičiūtė bagažinėje, „karieta“ ir specialiai kurta suknelė (510)

Sekmadienio popietę Vilniaus Verkių parke kelios dešimtys išsipusčiusių žmonių rinkosi į Raisos Šarkienės šventę. Ekstravagantiška moteris švenčia 60-ąjį jubiliejų.

Lietuvos įžymybės savaitgalį demonstravo savo jėgą ir ištvermę

Visą šį savaitgalį sporto entuziastai renkasi į „Litexpo“ parodų rūmus, kur vyksta penktasis Vilniaus sporto festivalis. Jo metu visą laiką veikia ir „Reebok Fitness Challenge“ treniruočių zona, kurioje savo ištvermę tikrinasi ir žinomi pramogų pasaulio žmonės.

A. Janonis ryžosi ilgai atidėliotai procedūrai: iš pradžių bijojau, kad jos man netiks (8)

Dainininkas, TV projektų dalyvis Audrius Janonis prieš kelias dienas ryžosi procedūrai, kurią ilgai atidėliojo. Žinomas vaikinas savo šypseną papuošė kabėmis. Jas anksčiau yra nešioję ir daugiau žinomų žmonių – sąkandį koregavo ir Vaidas Baumila, Kęstas Rimdžius, Jurga Šeduikytė, Baiba Skurstenė, Monika Šedžiuvienė. Ne paslaptis, rezultatai minėtas garsenybes džiugina iki šiol.

Autoįvykio liudininke tapusi E. Puidokaitė-Atlanta: mums pasisekė laimingo atsitiktinumo dėka (86)

Šeštadienio naktį Vilniaus centre, V. Kudirkos gatvėje, susidūrė du automobiliai. Vienas jų vos neįlėkė į parduotuvę. Incidento vietoje netikėtai atsidūrė ir Elena Puidokaitė-Atlanta, nors nė viename automobilyje avarijos metu ji nesėdėjo.

7-ą mėnesį nėščia K. Zvonkuvienė trykšta energija ir dalijasi suapvalėjusio pilvuko nuotraukomis (239)

Gruodį pirmo vaikelio su Deividu Zvonkumi susilauksianti Katažina Zvonkuvienė jau pasitraukė iš grupės „Pop Ladies“ veiklos, daugiau laiko skiria sau, tačiau panašu, kad jai energijos tikrai netrūksta.
OKT teatras

ŽUDIKAS MANYJE premjera!
2016 rugsėjo 29 d. 19.00 val.

ŽUDIKAS MANYJE premjera!
2016 rugsėjo 30 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Apvalytieji“, sukurtas pagal skandalingosios britų dramaturgės Saros Kane pjesę, keičia lokaciją. Iki šiol rodytas itin intymioje OKT Studijos erdvėje, tarptautinio festivalio „Sirenos“ programoje spektaklis bus pristatytas Menų spaustuvės Juodojoje salėje. Pasak režisieriaus, tai nebus vien tik spektaklio erdvės pakeitimas – „Apvalytieji“ įgaus visiškai naują veidą.
Oskaro Koršunovo „Apvalytieji“ įgaus naują veidą
2016 rugsėjo 23 d.