Teatre ir televizijos serialuose vaidinanti Inga Norkutė į darbą lekia kaip ant sparnų. Juos aktorei užaugino mėgstama veikla ir gerbėjų dėmesys.
© A.Didžgalvio nuotr.

Inga – viena ryškiausių televizijos ekranuose matomų jaunų aktorių: talentinga, temperamentinga, nuoširdi ir labai maloni. Ją išgarsino ir duris į kitus TV projektus atvėrė žavios kvatoklės Medos vaidmuo seriale „Moterys meluoja geriau“.

Tačiau Inga ryškiai šviečia ne tik žydruosiuose ekranuose, bet ir Šiaulių dramos teatro, kuriame dirba, scenoje. Už vaidmenis čia sukurtuose spektakliuose ji yra pelniusi ne vieną apdovanojimą.

Svajonių profesija

Klaipėdoje gimusi ir augusi Inga nuo vaikystės buvo labai artistiška. Ketvirtokę ją mama užrašė į dramos būrelį. Baigdama mokyklą, ji nė nesvarstė, kokią specialybę pasirinkti. Tačiau įstoti į aktorinį tąsyk merginai nepavyko. Metus ji studijavo pramogų ir renginių organizavimą.

Net ir krimsdama kitus mokslus, svajonių specialybės Inga nepamiršo. Be to, dar kartą išmėginti jėgas stojant į aktorinį ją skatino tuomet jai dėsčiusi aktorė Kristina Kazlauskaitė. Vieną kartą ji pasikvietė merginą po paskaitos ir pasakė: „Vaikeli, ką čia veiki? Tau tik į aktorinį!“

Antrasis mėginimas Ingai buvo sėkmingas. Studijuoti aktorinio meistriškumo ji įstojo į aktoriaus Vlado Bagdono ir režisierės Dalios Tamulevičiūtės kursą. Pradėjusi mokytis, Inga suprato, kad aktoriaus profesiją gerokai idealizavo. „Kaip ir kitos aktorėmis svajojančios tapti mergaitės, viską regėjau vien rožinėmis spalvomis. Studijuodama pamačiau ir patyriau, kad aktorystė pirmiausia – juodas darbas“ – prisipažįsta ji.

Nepaisant didelio psichologinio ir fizinio krūvio, pasirinktos profesijos į jokią kitą Inga nekeistų. „Jei būtų galima laiką atsukti atgal, rinkčiausi tą patį kelią“, – tikina žavi aktorė.

Įklimpo Šiauliuose

Prieš keliolika metų mokslus Muzikos ir teatro akademijoje baigusi Inga ir dar šeši jauni aktoriai sulaukė režisieriaus Rolando Atkočiūno kvietimo atvykti vaidinti į Šiaulių dramos teatrą. „Kvietė vienam pastatymui. Tačiau, gerąja žodžio prasme, įklampino“, – šypteli aktorė.

Pamilusi teatro trupę ir miestą, Inga įsikūrė Šiauliuose. Dėl tokio savo sprendimo ji nesigaili. „Atvirkščiai, labai džiaugiuosi. Mano pasirinkimas – labai geras, – šypsosi aktorė. – To, ką dabar turiu, gyvendama Vilniuje gal neturėčiau. Šiauliuose dirbau su daugybe skirtingų režisierių. Kitur tokia galimybė, matyt, nebūtų pasitaikiusi.“

Per keturiolika darbo Šiauliuose metų Inga sukūrė nemažai įsimintinų vaidmenų. Keturis kartus ji buvo pripažinta geriausia Šiaulių dramos teatro aktore. Panevėžyje tarptautiniame Baltijos šalių teatrų festivalyje apdovanota už geriausią moters vaidmenį.

Vien vaidyba aktorė neapsiriboja. Ji yra režisavusi kelis spektaklius vaikams: „Bebenčiukas ir laumė“ ir „Kukučio baladės“. Su vaikais ji dirbo ir Šiaulių konservatorijoje. Tačiau dėl pernelyg intensyvaus darbų grafiko šią veiklą teko atidėti į šalį.

Netradicinės sužadėtuvės

Šiaulių dramos teatre Inga sutiko ir savo meilę. Aktorius Aurimas Žvinys žinomas ne tik teatro mylėtojams. Praėjusį TV sezoną rodytame seriale „Naisių vasara“ jis sukūrė vieną pagrindinių vaidmenų.

Penkerius metus draugaujanti pora prieš kurį laiką susižadėjo. Sužadėtuvės buvo netradicinės. Aurimas nuskynė žiedą nuo virtuvėje augusios vazoninės gėlės ir apvyniojęs jį mylimajai aplink pirštą paklausė: „Ar būsi mano?“ Inga sutiko.

Aurimas – dešimčia metų jaunesnis už Ingą. Amžiaus skirtumas, regis, audrina daugumą aplinkinių, tačiau ne pačius mylimuosius. 37 metų aktorė į klausimus apie tai atsako su šypsena. „Tokios mūsų giminės tradicijos. Mano močiutės vyras už ją jaunesnis 20 metų, tetos – 18 metų, sesers – 12 metų. Net mama už tėtį vyresnė 4 metais“, – nuotaikingai aiškina ji.

Ar nesunku dviem menininkams beveik nuolat būti kartu: dalytis bendru stogu, dirbti tame pačiame teatre? „Viskas priklauso nuo žmogaus ir jo charakterio. Išmokome gyventi be santykių rutinos“, – paaiškina Inga.

Lemtingas vaidmuo

Teatre visą laiką vaidinusi Inga svajojo išbandyti jėgas ir filmuodamasi. Talentingą aktorę pastebėjo Šiaulių dramos teatre spektaklį režisavęs Sigitas Račkys ir jame vaidinusi aktorė Larisa Kalpokaitė. Grįžę į Vilnių, jie rekomendavo Ingą ir jos kolegę Jūratę Budriūnaitę pakviesti į serialo „Moterys meluoja geriau“ aktorių atranką. Po jos Ingai pasiūlė vaidinti Margaritą, o kolegei – Medą. Tačiau atranką organizavęs žinomas režisierius Alvydas Šlepikas nusprendė sukeisti jų vaidmenis.

Žydruosiuose ekranuose Inga tapo valiūkiška, linksma ir seksualia Meda. Žaismingas personažas iš karto užkariavo žiūrovų simpatijas. Inga tapo atpažįstama, žmonės su ja sveikinasi gatvėje, kalbina apsiperkančią parduotuvėje, prašo autografų, fotografuoja.

Inga juokauja, kad labai dažnai jai tenka atlikti ir kunigėlio vaidmenį – išklausyti ją kalbinančius nepažįstamuosius. Štai kartą gatvėje su ja pasilabino vežimėlį stūmęs vyras. Pasisveikinęs jis ne tik klausinėjo, kaip aktorei sekasi, bet ir pats ilgokai pasakojo apie savo šeimą. Lyg Inga ir jis būtų seni draugai!

Užgriuvusį žinomumą įvairiais gyvenimo etapais aktorė vertino skirtingai. „Pirmus metus buvo linksma. Paskui sekė visiškai kitoks periodas, kai aplinkinių dėmesys slėgė, dėl jo jausdavausi negerai, – neslepia moteris. – Dabar žmonių rodomas dėmesys man yra geriausias darbo įvertinimas. Kai jie šypsosi, kalbina, giria, pasikraunu teigiamos energijos. Tai man tarsi vitaminas.“

Tapatina su vilioke Meda

Nemažai gerbėjų aktorę tapatina su serialo heroje. Žinoma, bendro tarp Ingos ir Medos esama, bet ne tiek jau ir daug. „Esame kiek panašios savo ryškumu, drąsa, linksmumu ir kiek lengvesniu, optimistišku požiūriu į viską, – vardija ji. – Tačiau gyvenimo būdu tikrai labai skiriamės.“

Dėl serialuose kuriamų vaidmenų Inga turi labiau stengtis ir teatro scenoje, mat nemažai žiūrovų į ją žiūri ne kaip į spektaklio heroję, o kaip į tą pačią Medą. „Tenka dviguba atsakomybė suvaidinti taip, kad manęs nebetapatintų su serialo heroje“, – aiškina aktorė.

Kai kurie teatro žmonės iš aukšto žiūri į televizijos serialuose vaidinti sutinkančius kolegas. Inga į tokius skeptikus nekreipia dėmesio. „Nesąmonė, kad vaidinti serialuose yra žema ar nenaudinga. Manau, kad taip kalba tie, kuriems tokio darbo nesiūlo, – įsitikinusi ji. – Juk aktoriaus darbas yra vaidinti. Išbandyti save kitur, ne tik teatre, yra nemažas iššūkis.“

Mėgsta suktis virtuvėje

Šiemet Inga neturėjo laiko pasimėgauti vasara ir jos teikiamais malonumais. „Net nežinau, kada atostogausiu. Vis nėra laiko, – trūkteli pečiais aktorė. – Nuvažiuoju prie jūros, tačiau filmuotis seriale. Visą dieną verda darbas, o vakare mokausi tekstą.“

Tačiau Inga nesijaučia išsekusi nuo veiklos, mat užsiima tuo, kas labai patinka, ją supa įdomūs žmonės. Pailsėti ir pasikrauti jėgų aktorei padeda miegas ir ramus laisvalaikis namuose. „Labiausiai mėgstu nieko neveikti. Tai man geriausias poilsis“, – nusikvatoja aktorė.

Savo mintis Inga dažnai rikiuoja automobilyje. Jame moteris praleidžia nemažai laiko, mat dėl filmavimų tenka nuolat važinėti į Vilnių. „Vairuoti pradėjau neseniai ir man tai labai patinka. Važiuodama apgalvoju daugybę dalykų, net pailsiu“, – pasakoja ji.

Viena didžiausių Ingos aistrų – maisto gaminimas. Prie naminio maisto moterį pripratino skaniai gaminanti mama. Kavinėse aktorė valgo tik žinodama, kad pasisukioti virtuvėje neištaikys nė minutėlės. Vienos mėgstamos virtuvės (italų, japonų, prancūzų ar kt.) aktorė neturi. Atsistojusi prie puodų ji leidžia atsiskleisti savo fantazijai ir eksperimentuoja.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prezidentas V. Adamkus įveikė vėžį (2)

Netrukus 91 metų sulauksiantis prezidentas Valdas Adamkus įveikė vėžį, sako medikai.

A. Jagelavičiūtė pataria, kaip neišlaidaujant įrengti stilingą ir praktišką mokyklinuko kambarį (7)

Pasiruošimas mokslo metams neatsiejamas nuo naujų mokyklinių reikmenų, drabužių, o dažnai ir...

Atlikėja A. Vedrickaitė susilaukė pirmagimio ir jau išrinko vardą (33)

Žinoma atlikėja Augustė Vedrickaitė kartu su savo širdies draugu Marijumi Šeiboku susilaukė...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (506)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

J. Arlauskaitė – Jazzu rengiasi išleisti poezijos knygą (81)

Besirengdama savo ir Leono Somovo koncertams Kaune ir Vilniuje DELFI TV konferencijoje...

Top naujienos

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią, praneša apie įkaitų dramą nuolat pildoma (235)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (116)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (24)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (110)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (312)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (3)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...

Amerikiečių gydytojai: Kim Jong Uno elgesys rodo jo ligą (33)

Amerikiečių gydytojai, remdamiesi Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong Uno elgesio analize,...

Prezidentas V. Adamkus įveikė vėžį (2)

Netrukus 91 metų sulauksiantis prezidentas Valdas Adamkus įveikė vėžį, sako medikai.

Dviejų vaikų mama mirė dėl to, kad laikėsi jai netikusios dietos (4)

Liepos 19 d. savo namuose Mandūroje, Vakarų Australijoje, buvo rasta be sąmonės parkritusi...

Kauno oro uosto direktorius: liūdime (98)

Po mėnesį trukusių rekonstrukcijos darbų atsidarius Vilniaus oro uostui, Kauno oro uosto...