Žinoma choreografė ir kelių didžiulį publikos susidomėjimą sukėlusių šokio spektaklių režisierė Andželika Cholina sukūrė savo teatrą. Menininkė teigė, jog šį žingsnį žengti ją privertė nemaloni situacija - pasijutusi teatrams nereikalinga.
Pirmas šio naujo teatro spektaklis "Tango in fa", kurį žiūrovai išvys Nacionaliniame operos ir baleto teatre, kartu leis paminėti ir choreografės kūrybinio darbo 10-metį.

A.Cholina: "Dabar geriausi mano metai..."

A.Cholina, pagarsėjusi pastatymais "Moterų dainos", "Karmen", "Bernardos Albos namai" ir "Pašėlusių merginų šokiai", LŽ sakė nebenorinti dirbti svetimiems teatrams. "Dabar galėsiu kurti ką noriu ir su kuo noriu, - sakė choreografė. - Jaučiuosi turinti jėgų kūrybai, pauzių joje neturi būti".

Nepritapo

Kodėl talentinga šokio meistrė ir spektaklių kūrėja nepritapo nei Operos ir baleto, nei kuriame nors dramos teatre? Į šį klausimą Andželika atsako paprastai: "Dėl to, matyt, kaltas mano kuriamo žanro neapibrėžtumas. Tai, ką darau, netelpa nei į baleto, nei į dramos spektaklio rėmus. Manęs nenori nei Nacionalinis operos ir baleto teatras, kuriame jau bene prieš ketverius metus esu padavusi paraiškas statyti kelis spektaklius, nei Nacionaliniame dramos teatre nebeturiu vietos. Dirbu jau dešimt metų, bet iki šiol kai kam kyla klausimas, kam iš tiesų priklausau. Matyt, atėjo laikas įrodyti, ko gero, pirmiausia sau, o ne kitiems, kad esu laisva. Žinau, kad sukūrusi savarankišką teatrą turėsiu daug visokių problemų, bet, manau, reikia bandyti".

Iš valstybės paramos, lėšų, skirtų kultūrai, A.Cholina nelabai tikisi gauti, tačiau džiaugiasi, kad yra jai palankių rėmėjų. Jos teatro administracijos branduolį sudaro vos keli žmonės. Direktorės pareigas, anot choreografės, puikiai atlieka sesuo Greta, anksčiau dirbusi O.Koršunovo teatre.

Komercija?

Tai, jog A.Cholinos spektakliai "anšlaginiai", niekas nenuginčys.

itai Nacionaliniame dramos teatre publika tebeplūsta į "Moterų dainas" ir "Karmen", nors spektakliai pastatyti prieš keletą metų. Andželika nesitikėjo, kad "Pašėlusių merginų šokiai", juos ketinta parodyti tik kartą, per akciją "Moterys teatre", - taps spektakliu, kurį po savo skėčiu priims O.Koršunovo teatras. Būtent tai, kad publikai patinka jos darbai, leidžia, anot jos, vaikščioti tiesiu stuburu ir nejausti nevisavertiškumo komplekso.

Kai kas jos spektaklius vadina komerciniais, turėdami galvoje menkinantį šio žodžio atspalvį. A.Cholina mano, kad komercija nuo sėkmės neatsiejama. "Kuriu spektaklius apie tai, ko mums dabar labiausiai trūksta, - sakė režisierė. - Šiame kompiuterizacijos amžiuje žmonės net laiškus rašo kompiuteriu. Nebėra vietos žmogiškiems dalykams, jausmams. Kartais užmirštame, ar dar ką nors mylime, ar šiaip gyvename, ir tiek. Visi skuba, lekia, bėga, "daro" pinigus. Kurdama spektaklį "Tango" panorau, kad žmogus sustotų, pasižiūrėtų į save. Šis temperamentingas šokis - puiki proga parodyti šiandienos vyro ir moters santykius, romaną. Jeigu jį sunku pastebėti gyvenime, pažiūrėkime nors scenoje".

Tango

"Man labai patinka šio šokio stilistika. Visa tango atlikimo romantika perduodama kūnais. Niekuo nesistengiu sekti. Visa tai, ką tango sukelia, perleidžiu per save, imu tai, kas man svarbu ir ką tuo šokiu noriu pasakyti žiūrovams".

Paklausta, apie ką jos naujasis spektaklis "Tango in fa", A.Cholina paslaptingai nusišypso: "Nesakysiu, nes dažnai mano spektakliuose žmogus atranda visai ne tai, ko tikisi. Ir aš pati spektaklio piešinį kuriu iki paskutinio momento. Todėl tiesiog nežinau, ką jums apie jį papasakoti. Tegul tai bus staigmena publikai".

Choreografė spektaklyje šoks ir pati. Be jos, dalyvauja dar dešimt aktorių ir šokėjų. Tai puikia kūno plastika pasižymintys aktoriai: Rasa Samuolytė, Dainius Kazlauskas, Dainius Gavenonis, Darius Gumauskas. Kai kas šokio spektaklyje pasirodys pirmą kartą. Tarp jų ir A.Cholinos draugas Dovydas Tagonidzė, kuris iki šiol buvo žinomas kaip madų šou modelis. Taip pat pamatysime vilnietį dailininką Dainių Liškevičių, Šiaulių dramos teatro aktorių Dalių Jančiauską, Muzikos akademijos studentus Andrių Katiną ir Indrę Pačėsaitę. Beje, tai kameriškiausias A.Cholinos spektaklis, todėl galbūt ir pats intymiausias. Choreografė prisipažino, kad jai labai įdomu dirbti su žmonėmis, kurie nėra profesionalūs šokėjai: "Galiu išmokyti šokti bet ką, tačiau mano spektakliuose pasirodo tie žmonės, kurie patrauklūs ne tik fiziniais duomenimis, bet, svarbiausia, - ir vidumi. Aš pati iš jų daug ko pasisemiu".

Spektaklis bus vienos dalies. Anot kūrėjos, jai svarbu žiūrovą "pasodint ant adatų" trumpesniam laikui, o ne kelias valandas su pertrauka leisti nuobodžiauti. Į premjerą iš Paryžiaus ketina atvažiuoti ir Juozas Statkevičius, garsus dizaineris kūrė spektakliui kostiumus.

Jubiliejus

Kodėl naujas kūrybinio darbo 10-mečio sukakčiai skirtas spektaklis sausio 30 d. bus rodomas Nacionaliniame operos ir baleto teatre? "Labai myliu Dramos teatro sceną, - sako A.Cholina. - Tačiau pats pirmasis mano parengtų baleto miniatiūrų, kurias atliko jaunos balerinos, spektaklis įvyko būtent Operos teatro scenoje. Vėliau "Tango" tikiuosi parodyti man ir gerbėjams įprastoje scenoje, Gedimino prospekte".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

O. Pikul-Jasaitienė – apie susišaudymu įtariamą ir paieškomą brolį: tikiuosi, kad čia nesusipratimas (98)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Antradienio popietę...

J. Valančiūnas paviešino nuotrauką su naujagimiu sūnumi (13)

Žinomas krepšininkas Jonas Valančiūnas su žmona Egle neseniai susilaukė sūnaus Tauro. Žinoma...

Policija ieško į susišaudymą Vilniuje, kaip įtariama, įsivėlusio O. Pikul-Jasaitienės brolio (84)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis,...

Vaizdo klipo Los Andžele filmavimams besiruošianti N. Šiaudikytė atskleidė intriguojančius užkulisius (10)

Neringa Šiaudikytė , kuri šiuo metu intensyviai ruošiasi vaizdo klipo filmavimui Los Andžele,...

E. Sebrova tapo internetinių piktadarių auka (42)

Pirmadienio vakarą Eleonora Sebrova savo „Instagram“ profilyje pranešė, jog jos feisbuko...

Top naujienos

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (47)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Lietuvos bankas persikels iš prabangaus pastato: specialistai įvardija vienintelį jo privalumą (2)

Lietuvos bankui paskelbus, kad išsikraustys iš pačiame miesto centre esančių pastatų į...

Šiaurės Korėjoje savo noru gyvenęs JAV karys: apie mirtį pranešta tik po metų

Sūnūs patvirtino, kad dar 2016 metais nuo insulto mirė paskutinis Šiaurės Korėjoje gyvenęs JAV...

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju (239)

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Nuo dukrytės gimimo iki bilieto į Europos čempionatą: geresnės vasaros naujokas negalėjo tikėtis

Pirmadienio vakarą komandos draugai Eimantą Bendžių sveikino su dukrytės gimimu, o jau po paros...

Į L. Somovo ir Jazzu koncertą Vilniuje tūkstančiai renkasi „apsiginklavę“ skėčiais ir apklotais (10)

Antradienio vakarą į Vilniaus Universiteto botanikos sodą renkasi minios Leono Somovo ir Justės...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (103)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (202)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (159)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Paauglių liga laikyta aknė vis dažniau puola suaugusiuosius (2)

Su odos problemomis, tokiomis kaip aknė, vis dar susiję daugybė mitų, žmonės tiki senoviniais...