JAV popmuzikos superžvaigždė Michaelas Jacksonas tikriausiai mirė likus valandai iki greitosios pagalbos atvykimo. Penktadienį liudininkai teismui aiškino, kad M. Jacksono gydytojas melavo apie dainininko sveikatos būklę ir pagrindine jo mirties priežastimi tapusį vaistinį preparatą.
Conradas Murray
© Reuters/Scanpix

Pasak liudininkų, gydytojas Conradas Murray atrodė tarsi „automobilio žibintų apšviestas elnias", kai greitosios pagalbos gydytojai jį užklupo M. Jacksono miegamajame. Iš pažiūros mirusį atlikėją keliant į greitosios pagalbos automobilį, gydytojas miegamajame rinko daiktus.

Kalifornijos universiteto (UCLA) medicinos centro Los Andžele priimamojo skyriaus vadovė prisiminė, kad ji buvo pasiruošusi paskelbti M. Jacksoną mirusiu dar prieš jį atvežant, nes visos pastangos jį atgaivinti buvo nesėkmingos.

„Kai atvyko greitosios pagalbos gydytojai, pacientas nerodė jokių gyvybės ženklų, jį buvo ištikusi klinikinė mirtis..., o jos numanoma trukmė buvo bent 40 minučių, - sakė UCLA ligoninės gydytoja Richelle Cooper. - Tuo remdamasi, priėmiau sprendimą paskelbti pacientą mirusiu vietoje."

Šios aukšto rango medicinos pareigūnės liudijimas buvo pateiktas baigiantis pirmajai teismo posėdžių savaitei, nagrinėjant C. Murray bylą, kurioje jis kaltinamas dėl popmuzikos karaliaus mirties nuo stipraus raminamojo vaisto propofolio.

C. Murray gresia iki ketverių metų laisvės atėmimo dėl M. Jacksono mirties viloje, esančioje prabangiame Los Andželo rajone Holmbi Hilse. Čia žvaigždė repetavo, ruošdamasis savo sugrįžimo į popmuzikos sceną koncertų serijai Londone.

Greitosios pagalbos gydytojas Richardas Senneffas prisiminė, kad „paklaikęs" C. Murray neigė, jog M. Jacksono sveikata buvo pašlijusi, taip pat neužsiminė apie propofolį, chronišką nemigą arba kitus dainininko sveikatos sutrikimus.

C. Murray jiems sakė, kad M. Jacksonas buvo pervargęs ir netekęs daug skysčių, taip pat kad jis neilgai išbuvo susmukęs prieš greitajai pagalbai atvažiuojant 12 val. 26 min. vietos laiku, praėjus penkioms minutėms po iškvietimo.

Pasak R. Senneffo, šis pareiškimas atrodė keistokai, nes M. Jacksonui jau buvo prijungta lašelinė, uždėta deguonies kaukė, tai pat įvestas kateteris, šlapimui pašalinti iš pūslės.

„Buvo patikrinta daugelis simptomų... Jo oda palietus atrodė labai šalta... Jo akys buvo praviros, sausos, vyzdžiai išsiplėtę. Kai prijungiau elektrokardiografijos aparatą, pulso nebuvo", - pasakojo medikas.

C. Murray taip pat jiems sakė, jog davė M. Jacksonui tik nedidelę dozę raminamojo preparato lorazepamo.

„Jis niekada nepaminėjo žodžio „propofolis", - teigė R. Senneffas, turėdamas omenyje preparatą, kuris laikomas pagrindine 50 metų dainininko mirties priežastimi.

Greitosios pagalbos gydytojai ilgiau nei pusvalandį stengėsi atgaivinti M. Jacksoną, atlikdami dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą, sušvirkštę širdį stimuliuojančių vaistų ir tiesiogiai intubavę, kad oras pasiektų jo plaučius.

12 val. 57 min. UCLA ligoninės gydytojai paskelbę esantys pasiruošę konstatuoti M. Jacksono mirtį, bet C. Murray reikalavo, kad jis būtų išvežtas į ligoninę ir kad gaivinimas būtų tęsiamas. M. Jacksonas galiausiai buvo paskelbtas mirusiu 14 val. 26 minutės.

Per kryžminę apklausą R. Senneffas patvirtino manantis, kda M. Jacksono širdis buvo sustojusi 20-60 minučių prieš atvykstant greitajai pagalbai.

Byla, kuris tikriausiai bus nagrinėjama penkias savaites, buvo atversta antradienį, kai prokurorai išdėstė savo argumentus, jog C.Murray kaltas dėl „didelio aplaidumo". Tuo tarpu gydytojo advokatai teigė, kad atlikėjas buvo pats kaltas dėl savo mirties, nes vartojo daugiau vaistų, nesakydamas apie tai C. Murray.

Per pirmąjį posėdį prisiekusiesiems buvo parodytos ant neštuvų gulinčio mirusio M. Jacksono nuotraukos, taip pat buvo išklausytas pokalbio telefonu įrašas, kuriame girdima, kaip didelę vaistų dozę išgėręs atlikėjas kalba likus tik kelioms savaitėms iki jo mirties.

M. Jacksono asmens sargybinis Alberto Alvarezas ketvirtadienį pasakojo, C. Murray dar prieš iškviesdamas greitąją pagalbą liepė jam padėti surinkti vaistų ampules ir nuimti fiziologinio skysčio maišelį nuo lašelinės stovo prie žvaigždės lovos.

R. Senneffas prisiminė incidentą, kai įkėlus M. Jacksoną į greitosios pagalbos automobilį, jis grįžo į vilą paimti greitosios pagalbos priemonių ir rado C. Murray renkantį kažkokius daiktus nuo grindų prie lovos.

„Man susidarė įspūdis, kad jis nustebo pamatęs kažką įeinantį į kambarį", - teigė R.Seneffas. Greitosios pagalbos gydytojas pridūrė, kad C. Murray tuomet atrodė tarsi „automobilio žibintų apšviestas elnias".

„Jis pasuko galvą, kad pažvelgtų į mane ir tiesiog žvelgė tuščiu žvilgsniu", - sakė R. Seneffas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

JAV teisėjas nesutiko nutraukti režisieriaus Polanski bylos (8)

JAV teisėjas penktadienį atsisakė patenkinti moters, kurią ankstyvoje paauglystėje išžagino...

Būdamas 89-ių mirė britų televizijos žvaigždė B. Forsythas

Būdamas 89 metų penktadienį mirė britų televizijos žvaigždė Bruce'as Forsythas, dešimtmečius...

Nuotraukose niekuomet nesišypsanti B. Hadid tam turi keistą priežastį (12)

Supermodelį Bellą Hadid fotografai dažniausiai užfiksuoja rimtą ar net griežtą, o gerbėjai...

Su O. J. Simpsono teismo procesu siejama atributika eksponuojama kaip meno kūriniai

Po „amžiaus teismo proceso“ atomazgos jau praėjo 22 metai. O. J. Simpsonui skirtoje parodoje su...

J. Lopez specialistė atskleidė jos grožio paslaptis – stebuklingų priemonių ieškokite savo virtuvėje (25)

Rugpjūtis – saulės ir karščio nualintų plaukų mėnuo. Šis scenarijus kartojasi kiekvienais...

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (49)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (46)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (3)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (38)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (101)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (100)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1140)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (56)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (89)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...