4 mln. litų vertės JAV prezidento B. Obamos „Žvėris“

 (37)
Mažiau nei už savaitės, rugsėjo 3 dieną, JAV prezidentas Barackas Obama apsilankys kaimyninėje Estijoje. Ar kada nors esate susimąstę, kaip keliauja tokio rango politikai?
B. Obamos automobilis
© JAV ambasados nuotr.

Pasirodo, kad kad į visas keliones po pasaulį B. Obama kartu vežasi ir savo asmeninį limuziną. Galinga transporto priemonė, sverianti virš 7,5 tonos, keliauja nuosavu atskiru „Boeing C-17 Globemaster III“ lėktuvu.

„Pirmasis“ šalies automobilis yra vadinamas žvėrimi („The Beast“). Nors iš išorės jis primena „Cadilac“ markės automobilį, tačiau tai nėra tikrasis kadilakas. Amerikiečių slaptosios tarnybos nusprendė sukurti specialų automobilį prezidentui – tokį, kokio rinkoje dar nebuvo. Nors iš išorės jis primena limuziną, tačiau iš tiesų tai modifikuotas visureigis. Automobilis keliauja su savo asmeniniu mechaniku – ginkluotu agentu, kuris visada pasiruošęs pasirūpinti automobilio gedimais.

Transporto priemonė aprūpinta visa saugumo įranga: nuo sprogimų apsaugotu benzino baku, deguonies kaukėmis ir gausiu pirmosios pagalbos rinkiniu (įskaitant ir prezidento grupę atitinkančias kraujo atsargas). Kalbama, kad durys yra tokios tvirtos ir sunkios, kad pačiam prezidentui atidaryti jas iš vidaus yra tiesiog fiziškai neįmanoma. Jame taip pat sumontuota visa vaizdo konferencijų įranga, kad prezidentas bet kur ir bet kada galėtų aptarti situaciją pasaulyje su Vašingtone likusiais politikais.

Automobilio vidus visiškai izoliuotas nuo išorinio pasaulio, siekiant išvengti cheminių atakų pavojaus. Jame sumontuotos naktinio matymo kameros ir monitoriai, jei dėl kokių nors aplinkybių būtų sunku išžiūrėti kelią. Visi prezidento vairuotojai yra apmokyti vairuoti ekstremaliomis sąlygomis, staigiai manevruoti ir važiuoti itin dideliu greičiu.

Automobilio vertė – pusantro milijono JAV dolerių (beveik keturi milijonai litų).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienio žvaigždės

Balta suknele prabangiose anūko vestuvėse pasipuošusi A. Pugačiova nustelbė nuotaką (19)

Garsioji Rusijos primadona Ala Pugačiova savo vyriausiojo anūko Nikitos Presniakovo ir jo išrinktosios Alionos Krasnovos vestuvėse dalyvavo pasipuošusi balta suknele. Apnuoginusi įdegusius pečius dainininkė atrodo itin jaunatviškai, tačiau susirinkę svečiai dvejojo, ar taip ji neužgožė nuotakos.

A. Schwarzeneggeris švenčia 70-metį: nuo Misterio Visatos iki gubernatoriaus

Liepos 30-ąją kiečiausias planetos vyras, Misteris Visata ir Terminatorius, aktorius ir buvęs Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris švenčia savo 70-ies metų jubiliejų.

Į A. Pugačiovos anūko vestuves suplūdo žymiausi Rusijos veidai (21)

Ketvirtadienį amžiną meilę prisiekė Alos Pugačiovos anūkas, atlikėjos Kristinos Orbakaitės ir Vladimiro Presniakovo sūnus.

Užfiksuota, kaip dainininkas J. Bieberis automobiliu partrenkė žmogų, šis išgabentas į ligoninę (13)

JAV atlikėjas Justinas Bieberis Beverli Hilse, Kalifornijos valstijoje, pateko į eismo įvykį, transliuotojui BBC patvirtino vietos policija.

Atskleista gėdinga priežastis, dėl ko R. Pattinsonas buvo išmestas iš mokyklos (4)

„Saulėlydžio" sagos žvaigždė Robertas Pattinsonas niekada neslėpė, kad buvo išmestas iš mokyklos, tačiau priežastis, kodėl turėjo atsisveikinti su išsilavinimu, buvo ilgai nutylima. Panašu, kad aktorius vaikystėje turėjo gana keistą pomėgį, skelbia pagesix.com.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.