4 mln. litų vertės JAV prezidento B. Obamos „Žvėris“

 (37)
Mažiau nei už savaitės, rugsėjo 3 dieną, JAV prezidentas Barackas Obama apsilankys kaimyninėje Estijoje. Ar kada nors esate susimąstę, kaip keliauja tokio rango politikai?
B. Obamos automobilis
© JAV ambasados nuotr.

Pasirodo, kad kad į visas keliones po pasaulį B. Obama kartu vežasi ir savo asmeninį limuziną. Galinga transporto priemonė, sverianti virš 7,5 tonos, keliauja nuosavu atskiru „Boeing C-17 Globemaster III“ lėktuvu.

„Pirmasis“ šalies automobilis yra vadinamas žvėrimi („The Beast“). Nors iš išorės jis primena „Cadilac“ markės automobilį, tačiau tai nėra tikrasis kadilakas. Amerikiečių slaptosios tarnybos nusprendė sukurti specialų automobilį prezidentui – tokį, kokio rinkoje dar nebuvo. Nors iš išorės jis primena limuziną, tačiau iš tiesų tai modifikuotas visureigis. Automobilis keliauja su savo asmeniniu mechaniku – ginkluotu agentu, kuris visada pasiruošęs pasirūpinti automobilio gedimais.

Transporto priemonė aprūpinta visa saugumo įranga: nuo sprogimų apsaugotu benzino baku, deguonies kaukėmis ir gausiu pirmosios pagalbos rinkiniu (įskaitant ir prezidento grupę atitinkančias kraujo atsargas). Kalbama, kad durys yra tokios tvirtos ir sunkios, kad pačiam prezidentui atidaryti jas iš vidaus yra tiesiog fiziškai neįmanoma. Jame taip pat sumontuota visa vaizdo konferencijų įranga, kad prezidentas bet kur ir bet kada galėtų aptarti situaciją pasaulyje su Vašingtone likusiais politikais.

Automobilio vidus visiškai izoliuotas nuo išorinio pasaulio, siekiant išvengti cheminių atakų pavojaus. Jame sumontuotos naktinio matymo kameros ir monitoriai, jei dėl kokių nors aplinkybių būtų sunku išžiūrėti kelią. Visi prezidento vairuotojai yra apmokyti vairuoti ekstremaliomis sąlygomis, staigiai manevruoti ir važiuoti itin dideliu greičiu.

Automobilio vertė – pusantro milijono JAV dolerių (beveik keturi milijonai litų).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienio žvaigždės

Nuo širdies smūgio mirė italų mados kūrėja L. Biagiotti (1)

Italų mados dizainerė Laura Biagiotti mirė nuo širdies smūgio, būdama 73 metų, penktadienio rytą „per „Twitter“ paskelbė jos dukra Lavinia.

Karalienė Elžbieta II aplankė nuo Mančesterio išpuolio nukentėjusius vaikus (8)

Karalienė Elžbieta II ketvirtadienio popietę aplankė kai kuriuos vaikus, nukentėjusius per išpuolį Mančesterio arenoje pirmadienio, gegužės 22-osios, vakarą, praneša Telegraph.co.uk.

„Facebook“ įkūrėjas sakys kalbą Harvardo universiteto diplomų teikimo ceremonijoje (4)

Markas Zuckerbergas sakys kalbą diplomų įteikimo ceremonijoje Harvardo universitete, kurį pats paliko prieš 12 metų, kad galėtų visą dėmesį skirti socialinio tinklo „Facebook“ kūrimui.

Raudonu kilimu Kanuose žengė aktoriai ir „Victoria's Secret“ modeliai (1)

Trečiadienį 70-ajame Kanų kino festivalyje prieš Sofios Coppolos filmo „The Beguiled“ premjerą raudonu kilimu žengė modeliai su blizgančiais, išradingais drabužiais.

A. Grande po išpuolio Mančesteryje sustabdė gastroles (18)

JAV popmuzikos žvaigždė Ariana Grande trečiadienį pranešė stabdanti savo gastroles iki birželio pradžios po pirmadienį jos koncerte Mančesteryje įvykdytos 22 gyvybes nusinešusios sprogdintojo mirtininko atakos.
OKT teatras

VESTUVĖS
2017 gegužės 26 d. 19.00 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 gegužės 27 d. 19.00 val.
„Tai moko klausytis kito, jį išgirsti, leisti jam išsikalbėti, o ne vien tik traukti iš galvos savo mažmožius ir įsivaizduoti, jog tavo mintys ir idėjos pačios svarbiausios“, – pasakoja aktorė Ugnė Šiaučiūnaitė, sukūrusi pagrindinį Katios vaidmenį režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklyje „Šokis Delhi“ pagal kultinio rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę. Artimiausias spektaklis – jau šį šeštadienį, gegužės 27 dieną. Artėjant spektakliui kalbamės su pačia Ugne.
„Šokyje Delhi“ vaidinanti Ugnė Šiaučiūnaitė: „Spektaklis primins kaip reikia klausytis vieni kitų“
2017 gegužės 25 d.