Populiarus baladžių autorius ir atlikėjas vis dažniau kviečiamas koncertuoti, ir ne tik Lietuvoje. Jis dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose ir norėtų dar ilgai būti scenoje. „Nebelinksmas mūsų kaimas, nebemokame dainuot...“, „Vakaro žaros“, „Bičiuliams“ – tai jau populiariais hitais tapusios Vytauto dainos, vis dažniau skambančios koncertų salėse, radijo stotyse, televizijos ekranuose.
© Klubas.lt (A.Solomino nuotr.)
Prieš metus išleista naujausioji Vytauto kompaktinė plokštelė „Ateina metas“, kurioje įrašyta 20 geriausių jo dainų, iš auksinės tapo platinine.

Vytautas sako nesijaučiąs žvaigžde, kaip dabar neretai mėgsta vadintis kai kurie trumpam į sceną užkopę dainininkai. Vytautą atpažįsta gatvėse, su juo sveikinasi gerbėjai, moterys prašo autografų. Tačiau jam dainavimas yra tiesiog mielas širdžiai užsiėmimas, kuriam jis atiduoda visą save, nesivaikydamas pigaus, vienadienio populiarumo bei dėmesio.

Įsiveržė kaip vėjas

Dar neseniai apie dainininką Vytautą Šiškauską, kuris gruodžio 9-ąją minės savo 51-ąjį gimtadienį, nedaug kas buvo girdėjęs, nebent ištikimi jo gerbėjai iš tų laikų, kai jis koncertuodavo įvairiuose estradiniuose kolektyvuose, restoranuose ir baruose.

Jis dainavo legendinėje roko grupėje „Hiperbolė“, buvo pakviestas į tuometinį estradinių ansamblių susivienijimą, veikusį prie Filharmonijos. Dainavo naktiniame bare „Šaltinėlis“, „Lietuvos“ viešbučio, „Neringos“ restoranuose.

Vėliau buvo pauzė

Prieš metus jis sugrįžo į didžiąją sceną nustebindamas savo klausytojus naujomis, kaip sakoma, už širdies griebiančiomis dainomis. Ypač didelio populiarumo sulaukė jo albumas „Nemigos naktį“. Jis pelnė Auksinio disko apdovanojimą. Žiūrovų gausa koncertų salėse viršijo visus dainininko lūkesčius „Tiesą sakant, nesitikėjau tokios sėkmės. Žiūrovų simpatijos paskatino mane kūrybai skirti dar daugiau jėgų, – pasakojo Vytautas, džiaugdamasis, kad pastaruoju metu į jo koncertus ateina vis daugiau jaunimo ir vaikų.

„Ąžuoliuko“ mokykla

Vytautui buvo septyneri, kai jo mama, pati dainavusi bažnytiniuose choruose, nusivedė jį į „Ąžuoliuko“ chorą, kuriam tuo metu vadovavo garsus maestro Hermanas Perelšteinas. Dešimt metų, praleistų chore, atlikėjas prisimena kaip geriausiai išlikusias gyvenimo pamokas – maestro skatino kūrybiškumą, siekimą pačiam kurti, o ne kopijuoti kitų darbus. Tai įstrigo visam gyvenimui.

„Pačiam kurti, suprantama, sunkiau, bet kūryba suteikia didesnį džiaugsmą.

Tuomet dar išmokau griežti smuiku, groti gitara. Vėliau įstojau į J.Tallat-Kelpšos muzikos mokyklą, bet jos nebaigiau. Mokiausi Vilniaus universitete prekybos. Baigęs išėjau į sovietinę armiją“, – pasakojo Vytautas.

Pasak jo, svarbiausia gyvenime yra išlikti oriam, nors nusivylimo, sunkių akimirkų jam teko patirti nemažai.

„Prisimenu pažeminimus sovietinėje armijoje, kai dantų šepetuku reikėdavo šveisti tualetus. Išlikti, nepalūžti tokiomis akimirkomis nebuvo lengva“, – pasakojo dainininkas, kuriam gyvenime teko imtis įvairios veiklos, gyventi ir dirbti ne tik Lietuvoje, bet ir Amerikoje.

Miestiečiu tapo nuo trejų metų

Vytauto dainų tekstuose vyrauja kaimo tematika ir begalinis nuoširdumas, kuris ir paperka klausytojus. Kodėl kaimiški motyvai, juk jis – asfalto žmogus?

„Mes visi esame iš kaimo. Antroji ar trečioji karta – vis tiek iš kaimo. Jam aš jaučiu labai didelius sentimentus, o kodėl – negaliu paaiškinti. Gal todėl, kad kaime, Kauno rajone, gyveno mano seneliai. Man patinka kaimiški darbai, kaimo žmonių bendravimas, iš to bendravimo ir semiuosi įkvėpimo“, – aiškino Vytautas, nuo trejų metų gyvenantis Vilniuje.

Jis prisimena, jog ne vienas, jam pradėjus važinėti koncertuoti į kaimus ir miestelius, stebėdavosi, – esą reikia veržtis į miestų koncertų sales, o ne į provinciją.

„Juk žmonės visur vienodi“, – stebisi tokiais komentarais populiarusis atlikėjas.

Jo karjera didžiojoje scenoje prasidėjo nuo televizijos laidos „Gero ūpo“. Taigi irgi kaimiškos...

„Įsiprašiau, jiems patiko, ir taip viskas prasidėjo“, – pasakojo Vytautas, po šios laidos stebėtinai greitai išpopuliarėjęs.

Ar jaučia kolegų pavydą dėl tokio savo populiarumo?

„Visko būna... Konkurencija tarp dainininkų – didelė, nors visiems vietos po saule turėtų užtekti. Kartais, sužinoję, jog kviestiniame koncerte pirmasis dainuos Vytautas Šiškauskas, kai kurie atlikėjai atsisako dainuoti“, – šypsodamasis pasakojo dainininkas, sakydamas, jog jau išmoko atskirti, kas tikra, o kas ne.

Dirbtinės žvaigždės – trumpalaikės

Vytautas yra vienas iš nedaugelio lietuviškos estrados atlikėjų, kuriančių savo dainas. Tam prireikė nemažai metų, bemiegių naktų, įtempto darbo.

„Daugelis šviežiai pagamintų dainininkų dainuoja svetimas dainas ir galvoja, kad tai garantuoja sėkmę ir amžinumą. Deja, taip nebūna. Klausytojai moka atsirinkti. Man irgi buvo pasiūlymų perdainuoti svetimas dainas, tačiau aš atsisakiau.“

Jis džiaugiasi draugyste su žinomu poetu ir daugelio jo melodingų dainų tekstų autoriumi Stasiu Žlibinu.

„Nemėgstu banalių tekstų. Ne tik muzika, bet ir žodžiai turi būti prasmingi“.

Jaudulys apima kiekvieną kartą

„Daug dirbu. Vis bėgu ir bėgu, reikėtų, matyt, ir stabtelėti, nes jau ir sveikata nebe ta. Gal esu pernelyg jautrus, todėl kartais ir širdis sustreikuoja“, – susimąstęs kalbėjo Vytautas, kai pokalbis pakrypo apie įtemptą kūrybinį darbą.

Jis visada dainuoja tik gyvai.

Vytautas neslėpė, kad jaudulys apima kiekvieną kartą, kai tenka eiti į sceną. Laikui bėgant jis mažėja, tačiau visiškai jo išvengti nepavyksta.

„Kartais prieš numatytą koncertą įtampą pajuntu jau iš vakaro. Tai kainuoja nemažai jėgų“, – pasakojo dainininkas, kuris žiūrovams ir klausytojams stengiasi atiduoti visą save, neapsimetinėdamas ir nesuvaidindamas to nuoširdumo, kuris sklinda iš jo dainų.

„Iš prigimties esu lyrikas, ir nieko čia nepadarysi...“ – šypsojosi dainininkas.

Toronte surengė labdaros koncertą

Vytautas neretai koncertuoja ir užsienyje, kur visuomet yra šiltai priimamas.

Prieš Adventą Vytautas Kanadoje, Toronte, lietuvių parapijos namuose, surengė savo koncertus. „Išvažiavau savaitę pailsėti, o išėjo taip, kad per tą savaitę turėjau net tris koncertus. Du iš jų buvo nemokami“, – pasakojo kiek pavargęs, tačiau laimingas atlikėjas.

Labdaringus koncertus Amerikoje ir Kanadoje daug draugų turintis dainininkas surengė neįgaliesiems.

„Jaučiausi labai laimingas sulaukęs tokio šilto priėmimo. Juk tai nepalyginti daugiau nei už koncertą gautas solidus honoraras“, – džiaugėsi sėkme Vytautas.

Iki šiol išleidęs septynis savo dainų albumus, Vytautas svajoja ir toliau kurti naujas dainas ir galbūt jau kitąmet išleisti naują albumą.

Retai, bet būna

Sakoma, jog protingi vyrai (gal ir moterys?) apie savo lovos reikalus nesigiria net artimiausiems bičiuliams. Ir Vytautas nelinkęs apie tai pasakoti.

„Vienąsyk paparacai mane įkalbėjo duoti interviu, aš naiviai sutikau, jie nusitempė į kavinę ir padarė iš manęs tarsi ir kokį skandalą. Kvaila tai“.

Dainininkas jau daug metų gyvena dviejų kambarių bute kartu su mama, kuri rūpinasi juo, o jis – ja. Tačiau svajoja ir apie savo nuosavą būstą Antakalnyje, netoli mamos, prie pušyno. Svajoja ir apie sodybėlę, tačiau ne prie pat ežero, kaip daugelis naujųjų lietuvių mėgsta.

„Norėčiau gal tik tvenkinio. Žiūrėčiau į vandenį. Ar to žmogui negana?“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Omerta“ pristato naują dainą: praleidome ne vieną nemigo naktį (1)

Artlikėjas „Omerta" šiuo metu įrašinėja du albumus – akustinį ir studijinį. Naujiena iš...

SEL lyderis paaiškino, kodėl jo koncertą apšildys ypatingas žmogus (14)

Grupė SEL su lyderiu Egidijumi Dragūnu priešakyje Vilniuje , rugsėjo 2-ąją rengia...

R. Williamso koncertas sukaustė Vilnių: nusidriekė spūstys ir eilės į Vingio parką (19)

Vingio parkas Robbie Williamso koncertui buvo pradėtas ruošti jau praėjusią savaitę. Antradienį...

R. Williamso koncertą perspjauti bus sunku: hitai ir fejerverkai gerbėjams sukėlė euforiją (323)

Trečiadienio vakarą Vilniaus Vingio parke - neeilinis renginys. Savo pasirodymą „The Heavy...

Festivalyje „Karklė“ – išskirtinė galimybė jauniems atlikėjams

Su trenksmu grįžtantis vienintelis Lietuvoje festivalis ant jūros kranto „ Karklė Live Music...

Top naujienos

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (10)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus ženkliai pavyko sustiprinti savo...

Žinomas telefonų gamintojas nesutinka su mokesčiu Lietuvoje: priskaičiavo 0,5 mln. eurų skolos (68)

Teisme vyksta ginčas tarp autoriams atstovaujančios asociacijos AGATA ir informacinių ir ryšių...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta  (111)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

Į Vilnių sugrįžta skrydžiai

Vilniaus oro uoste ketvirtadienį po rekonstrukcijos atidarytas kilimo ir tūpimo takas. Pirmasis...

D. Adomaitis į Rygą išsivežė 14 kandidatų – su vienu atsisveikinta (19)

Iki 2017 metų Europos krepšinio čempionato likus 14-ai dienų Lietuvos rinktinės treneris...

Vilniuje susituokė menininkė J. Vaitkutė: mūsų susitikimas tapo lemtingu (5)

Ketvirtadienio popietę Vilniaus santuokų rūmuose už savo mylimojo, komunikacijos specialisto...

R. Karbauskis tapo seneliu (64)

Ramūno Karbauskio šeimą aplankė džiugi žinia – jo sūnus Justinas Karbauskis su žmona...

Akibrokštas: valstybinė įmonė savo patalpose atidarė paslaptingą viešbutį (161)

Palangos girininkijoje dirba ne vien tik miškininkai. Kaip išsiaiškino DELFI, jų ten mažuma....

Automobilių gamyboje – nauja aukso kasykla (10)

Autonomiški automobiliai gali drastiškai sumažinti aukų keliuose skaičių, apkarpyti suvartojamų...

Kanadietė pamestą sužadėtuvių žiedą po 13 metų rado netikėtoje vietoje (8)

Prieš daugiau nei dešimt metų šeimai priklausančiame ūkyje kanadietė Mary Grams pametė savo...