„Visagino Country“ šiemet vyks rugpjūčio 19-20 dienomis. Festivalyje be klasikinę kantri muziką grojančių Amerikiečio Carlton Moody ir kanadiečio Julian Summers šiemet lankysis kantri roko bei popkantri dainas atliekančios ukrainiečių „Fira“ bei latvių „Flame & Rolltones“ grupės. Lenkus atstovaus viena populiariausių šalies kantri ir rokenrolo bei bliuzo grupių – Whiskey River“.

Dalyvaus ir austrų grupė „Nashville“, prancūzai Kevin Buckley ir „The Yee-Haw band“. Iš Rusijos atvyks „Country Hell“ kolektyvas. Kartu su jais scenoje išvysime grupės „Kukuruza“ senbuvius Jurij Palmov ir Svetlana Šebeko. Festivalyje gros ir mandolinininkės Olgos Jegorovos bei Romano Palmovo duetas „RO“.

Festivalyje tradiciškai dalyvaus ir vienas iš renginio pradininkų – Virgis Stakėnas. Iš lietuviškų balsų taip pat bus galima išgirsti Aleksandr Belkin su projektu „Creedance tribute“ bei akustinės muzikos atlikėją – „Feather Grey“.

Koncertinius vakarus pradės tradicija tapęs, 14 metus rengiamas projektas „Kantri viltys“. Jo metu savo kantri sugebėjimus ir dainas pristato mūsų šalies jaunieji muzikantai. Sekmadienį renginį užbaigs muzikinis pasirodymas Visagino bažnyčioje.

 "Visagino Country“ akimirkos

Kantri keičiasi kartu su pasauliu

Bet ar tikrai žinome kas yra kantri muzika? „Šiuo metu yra sunku nurodyti bent vieną tikrojo, grynojo kantri grupę Lietuvoje. Žmonės klysta ir yra klaidinami, kad kantri muzika, tai paprasčiausia kaimo muzika. Iš esmės, šis stilius visų pirma yra Amerikos krašto muzika, o ne bet kokia kaimiška muzikėlė su keletu kantri elementų“, – tikina muzikantas ir kantri muzikos žinovas Algirdas Klova.

Pasak muziko, viešoje erdvėje retai išgirsime bandymų klausytojus daugiau supažindinti su kantri stiliumi ir retas net nesupranta ar klausoma muzika turi ką bendro su kantri, ar ne. Tokios pasaulinio lygio pop žvaigždės kaip Taylor Swift ar Shania Twain savo karjerą pradėjo būtent nuo kantri muzikos ar net bluegrasso. Ir kaip pastebi A. Klova, nors šiuo metu jų atliekama muzika stipriai nutolo nuo šių stiliaus, bet įtaka jaučiama ir tolesnėje kūryboje.

„Grynos kantri muzikos lieka nedaug ir tai vyksta ne tik su į pop pasaulį pasukusiais muzikantais. Net per vesternus, dėl kurių daugelis pamėgo šį stilių, retai grodavo tikrąją kantri muziką. Visgi daugelį populiariųjų vesternų kūrė italai ar vokiečiai, kurie su JAV kultūra turi mažai ką bendro. Tiesa, kantri muzika kaip ir pats gyvenimas nestovi vietoje, atsiranda vis daugiau įvairių šio stiliaus atmainų, grupės eksperimentuoja, ieško savito skambesio, o jau klausytojui paskui spręsti, kas jam labiau patinka“, – pasakojo A. Klova pridurdamas, kad ir į „Visagino Country“ tradiciškai atvyksta įvairių stilių atlikėjai.

 "Visagino Country“ akimirkos

Stilių įvairovė įvairiems skoniams

Viena iš festivalio organizatorių Elena Čekienė antrina A. Klovai ir tikina, kad šiemet „Visagino Country“ renginyje bus galima išgirsti tiek klasikinės kantri muzikos atlikėjų, tiek ir įvairių eksperimentinių skambesių. Ne visi renginyje dalyvausiantys atlikėjai puošiasi šios muzikos simboliu tapusiais kaubojiškais batais ir skrybėlėmis.

„Nuo pirmojo festivalio, surengto dar 1991 metais, muzikos grupės išbandė įvairių kantri ir kitų muzikos stilių susiliejimų. Matome, kad nemažai šių eksperimentų pasisekė ir puikiai skamba. Į „Visagino Country“ festivalį atvyksta tiek tradicinės kantri mylėtojai, tiek ir nauju skambesiu besimėgaujantys muzikos gerbėjai. Tad šiemet bus galima išklausyti nuo ramių kantri baladžių iki energingų kantri roko dainų“, – pasakojo E. Čekienė.

Kaubojiški šokiai ir linksmybės

Dvi dienas truksiantis festivalis šiemet vyks šalia stadiono, ant Visagino ežero kranto. Organizatoriai tikina, kad festivalio dalyviams bus nenuobodu ir laukiant vakarinių pasirodymų.

„Kaip visada prieš renginį laukia baikerių žygis. Šeštadienį tris valandas vyks linijinių šokių maratonas, kurio metu ne tik įvairios linijinių šokių grupės pristatys savo įgūdžius, bet ir visi norintys galės išmokti šių šokių, o šeštadienio vakare jau ir patys sušokti koncertų metu“, – pasakojo E. Čekienė.

Dalyvių laukia ir daugiau kaubojiškų ar net indėniškų pramogų. Galimybė iš arčiau susipažinti su jų gyvenimu ir istorija. Tiesa, kol kas organizatoriai palieką intrigą ir smulkiau šių pramogų neatskleidžia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją