Šok, tarsi būtų 2000-ieji: C. Baratas atvežė „The Libertines“ dainas saujelei rygiečių

 (1)
Visi esame išgyvenę muzikinių nostalgijų momentus. Sekmadienį Rygoje vieną jų padovanojo britų muzikantas Carlas Baratas. Į Latvijos sostinę atvykęs su savo nauja grupe „The Jackals“ jis atliko kelias kultinių „The Libertines“ dainas – grupės, kurios neatsiejama dalimi jis yra. Tik susidomėjusių koncertu buvo gerokai mažiau, nei būtų auksiniais libertinų laikais.
Carlas Baratas
© E. Jarmoškaitės nuotr.

Kartu su bičiuliu, britų roko muzikos šlovės ir nuopuolio ikona Pete'u Doherty jų įkurti „The Libertines“ buvo viena svarbiausių praėjusio dešimtmečio roko grupių. Jie grąžino klasikinį garažinį skambesį į tuometinę gitarų sceną, iškankintą „nu-metalo“ ir kitų paklydimų. Tačiau puikias dainas sekė narkotikai, o draugystę keitė neapykanta – „The Libertines“ išsiskyrė.

Dabar yra 2015-ieji ir Carlas su Pete'u vėl kartu, „The Libertines“ vėl koncertuoja ir šiemet netgi išleido stiprų naujų dainų albumą. Bet tai jau kita grupė, veikianti kitame laikmetyje – tokiame, kuriame populiariausia gitarinė grupė Britanijoje yra taikūs vaikinai „Mumford & Sons“.

Tačiau nors „The Libertines“ melodramos nurimo, jų dainos liko. Carlas Baratas yra daugelio grupės dainų autorius ir sekmadienį jis jas atliko kartu su savo nauja grupe „The Jackals“. Koncertų salėje „Palladium“ nuskambėjo „Up The Bracket“, „Death On The Stairs“ ir finalinė „I Get Along“.

A video posted by karolish (@karolish) on Dec 6, 2015 at 12:48pm PST

„The Jackals“ yra per internetą surinkta ir atranką praėjusi jaunų muzikantų trijulė – mažiausiai rokenroliškas būdas suburti grupę. Tačiau svarbu rezultatas, o jis buvo stiprus: atsidavimo ir techniškumo jie turėjo tiek, kad skirtumą nuo originalaus dainų atlikimo galėjo matyti tik akys, bet ne girdėti ausys.

Žinoma, „The Jackals“ yra daug daugiau nei Barato suburta „The Libertines“ koverių grupė. Šios dainos buvo vyšnia ant torto, kai tuo tarpu pats tortas buvo originali Carlo ir naujosios grupės kūryba. Šiemet jie išleido albumą „Let It Reign“, kuris britų muzikos kritikams grąžino viltį, kad šioje šalyje vis dar yra vietos pankiškam, herojiškam rokenrolui. Grupės dainos „Glory Days“ ar „March of the Idle“ klausytojų buvo sutiktos taip pat šiltai kaip senoji kūryba.

Tik klausytojų buvo nepadoriai mažai – tai greičiau atrodė kaip privatus koncertas mokyklos aktų salėje, o ne britų roko žvaigždės vizitas. Tai buvo dar vienas priminimas, kad Britanijos muzikos scena, kad ir kokia didžiulė būtų, kartu yra ir labai uždara. Tai, kas yra be galo populiaru salose, gali turėti daug mažesnį rezonansą už jų.

Susidomėjimas greičiausiai būtų daug didesnis, jei į Rygą būtų atvykęs Doherty – nors Baratas dažnai buvo „The Libertines“ varomoji jėga, o grupės lyderiai vienas kitam buvo svarbūs kaip Lennonui buvo svarbus McCartney, tačiau fanų akyse Doherty figūra liko ryškesnė.

Grupei turėjo būti nemažas nusivylimas pirmą kartą atvykti į šalį ir sulaukti tokio menko palaikymo, tačiau jie elgėsi taip, kaip elgiasi profesionalai ir į klausytojų skaičių nekreipė dėmesio – kol salėje yra bent vienas žmogus, tol koncertas turi įvykti ir būti kuo geresnis. „The Jackals“ grojo su dideliu užsidegimu, o bisui sugrojo net keturias dainas.

Priekinėje eilėje šoko aukštas liesas vaikinas pasipuošęs masyvia skrybele – atrodė, it Barato klonas. Carlas jam paspaudė ranką, dėkojo publikai ir pasipasakojo, kad jam ir grupei šis koncertas yra paskutinis šiame ture, tad reikia išsišėlti. Vakaras pavyko. Tai, kas dėl žmonių kiekio galėjo būti katastrofa, Baratas ir „The Jackals“ vaikinai pavertė šiltu ir nostalgišku koncertu, po kurio klausytojai buvo ir deramai išprakaitavę.

Dar prieš pusmetį Baratas gimtojoje Britanijoje grojo pagrindinėje didžiausio Europos muzikos festivalio „Glastonbury“ scenoje, į kurią kartu su „The Libertines“ atskrido sraigtasparniu. Vakar jis koncertavo Rygoje kelioms dešimtims paauglių. Tačiau jo energija ir tikėjimas muzika atrodė vienodai stiprūs – ir tai yra tik vienas iš dalykų, kodėl šis muzikantas tapo vienu mūsų laikų britų roko herojų. Ir kodėl dėl jo buvo verta keliauti į Latviją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Lietuviai susivienijo ir antram gyvenimui prikėlė legendinę britų dainą „Mr. Gorgeous“ (1)

Televizijos projektuose išgarsėjusios dainininkės ir laidų vedėjas Gabrielės Laškaitės pažintis su „funky disco house“ muzikos atstovais „Flaxen Beats“ buvo lemtinga – naujam gyvenimui prikeltas prieš du dešimtmečius Europos radijo topų viršūnėse karaliavęs kūrinys „Mr. Gorgeous“.

Naują singlą pristatęs Donny Montell: jis turi visus hito bruožus, tačiau tai nėra svarbiausia (14)

Praėjusią savaitę atlikėjas Donny Montell pristatė naujausią savo ir skandinavų darbą, kūrinį „Move Your Body“, kurio premjera įvyko visame pasaulyje gerai žinomose muzikos platformose „Spotify“ ir „Apple Music“. Šią savaitę vienas geriausių šalies atlikėjų kūrinį pristato ir „YouTube“ platformoje.

Grandiozinis Glastonberio festivalis baigėsi: laukus dengia stulbinantis šiukšlių kiekis (20)

Ankstyvą birželio 26 d. rytą pradėti valymo darbai po Glastonberio festivalio, subūrusio 200 tūkstančių muzikos gerbėjų. Finaliniu pasirodymu birželio 25 d. vakarą tapo Edo Sheerano koncertas. Birželio 26 d. paskelbtose nuotraukose – laukai, padengti šiukšlių sluoksniu, besiskirstantys ūžautojai ir savanoriai su šiukšlių maišais rankose, rašo „The Daily Mail“.

Gražiausios Manto dainos suskambės kitaip (5)

Mantas Jankavičius vasaros vakarus kviečia praleisti jaukiai, romantiškai ir su puikia muzika. Drauge su gitaristu Domu Bajorūnu jis parengė geriausių savo dainų akustinę programą, kurią pristatys Palangoje, Nidoje, Vilniuje ir Kaune. Pirmieji koncertai pajūryje – jau šį savaitgalį.

Po metų pertraukos sugrįžta festivalis „Sūpynės“ (1)

Elektroninės muzikos gerbėjai jau kraunasi daiktus ir nekantriai laukia po metų pertraukos sugrįžtančio festivalio „Sūpynės“, vyksiančio šį savaitgalį.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.