Roko operą muzikantai repetuoja iš "nusirašytų" gaidų

 (5)
Laukdami originalaus klavyro, roko operos "Jėzus Kristus superžvaigždė" atlikėjai Lietuvoje repetuoja iš plokštelių ir interneto išrašytų gaidų.
Gegužės 12 dieną Vilniaus Vingio parke prasidės beveik mėnesį truksiantis penkių koncertų turas po Lietuvą.

Penktojo LNK televizijos gimtadienio proga koncertai taip pat vyks Klaipėdoje, Panevėžyje, Kaune, Šiauliuose. Šį projektą rengia koncertinė agentūra "Eriko pramogos".

Jos programų direktorius Gediminas Šapkauskas penktadienį spaudos konferencijoje Vilniuje sakė, kad kol kas laukiama leidimo iš kūrinio teisėms atstovaujančios agentūros "Really Useful Group Ltd".

Pasak jo, sutartis jau pasirašyta, dabar laukiama, kada ji bus atsiųsta iš Londono.

Gavus licenciją, biblioteka "Chester Novello Hire Library" paskolins originalias gaidas.

Pasak renginio režisieriaus Ramūno Marcinkaus, belaukdami, kol gaus originalias gaidas, atlikėjai mokosi iš natų, išrašytų iš plokštelės ir interneto.

Legalų klavyrą renginio organizatoriai tikisi gauti kitą savaitę.

"Su Vėberiu nėra taip paprasta, jis yra gana arogantiškas", sakė R. Marcinkus.

Pasak jo, kūrinio "Jėzus Kristus superžvaigždė" teisių atstovai prašė net atlikėjų ir organizatorių CV, be to, agentūra atsiųs žmogų, kuris turi teisę į patariamąjį balsą.

1970 metais Tim Rice (Timo Raiso) ir Andrew Lloyd Webber (Andriu Loido Vėberio) sukurta roko opera "Jėzus Kristus superžvaigždė" yra tikėjimo, abejonės, meilės ir išdavystės istorija.

Tris dešimtmečius opera sėkmingai statoma Londono Vestsaido ir Niujorko Brodvėjaus teatruose, kur iki šiol yra išperkami visi bilietai.

Roko operoje dalyvaus žymiausi Lietuvos muzikantai, atstovaujantys įvairiems muzikos stiliams ir kartoms.

Jėzaus vaidmenį atliks Vladas Kovaliovas iš grupės "Volis", Magdalenos - Rosita Čivilytė, Judo - Česlovas Gabalis.

Operoje taip pat dainuos Marijonas Mikutavičius (Anas), Vitalis Kairiūkštis (Pontijus), Sigutis Jačėnas (Kaiafas), Linas Mažeika-Ezopas (Saimonas), Viktoras Malinauskas (Erodas), Andrius Kaniava (kunigai), Lukas Pačkauskas (Petras) bei choras "Jauna muzika" (choras).

Instrumentines partijas atiliks Dainius Pulauskas, Linas Būda, Leonidas Šinkarenka, Romas Rainys, Martynas Kuliavas bei jungtinis orkestras, sudarytas iš šv. Kristoforo, Lietuvos nacionalinio simfoninio, Lietuvos televizijos, Filharmonijos orkestrų narių.

"Turinį papasakosime simboliais, per videoprojekciją, šokėjus", sakė R. Marcinkus.

Koncerte šoks 18 baleto, moderniojo ir liaudies šokių šokėjų.

Komentuodamas atlikėjų pasirinkimą, renginio vyriausiasis dirigentas Vaclovas Augustinas sakė, kad šitie atlikėjai tinka jų personažams.

"Pavyzdžiui, Ezopas, kuris atlieka Simono - maištininko vaidmenį", sakė jis.

Koncerte bus įgarsinamas kiekvienas instrumentas atskirai, o kiekvienas choristas ar smuikininkas turės po ausinę ir mikrofoną.

"Labai daug tikiuosi iš tokio įgarsinimo, nes 80 procentų muzikantų pastangų nueina perniek dėl nekokybiško įgarsinimo", sakė V. Augustinas.

Organizatorių teigimu, renginio pastatymai kituose Lietuvos miestuose bus šiek tiek mažesni nei Vilniuje, nes nėra galimybių pastatyti didžiulę sceną ir 28 metrų aukščio kryžių.

Iš metalinių konstrukcijų padarytas kryžius svers daugiau nei 3 tonas.

Šio projekto sąmata, G. Šapkausko teigimu, siekia pusę milijono litų.

Bilietai pardavinėjami visuose spaudos kioskuose, jie kainuoja 10 litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

„Galapagų“ žvaigždžių pageidavimai organizatorius gerokai pralinksmino (3)

Šį savaitgalį Zarasuose įvyks muzikos ir pramogų festivalis „Galapagai“, kurio didžiosios žvaigždės – šimtus milijonų gerbėjų visame pasaulyje turinti CHARLI XCX ir britų elektroninės muzikos įvaizdį suformavę UNKLE Live. Šių atlikėjų pageidavimų sąrašai organizatorių neišvarė ieškoti žibučių sniege, o kaip tik pradžiugino, nes panašu, kad svečiai pasiruošę gerai pasilinksminti.

„Foals“ padėjo išlaisvinti lietuvišką sceną nuo „tėvų roko“: grupės atskleidžia kaip

Jau pirmadienį Vilniuje koncertuosiantys „Foals“ pakeitė ne tik britišką roką – jų įtaka ypač stipri ir lietuviškoje alternatyvioje muzikoje. Grupių „Without Letters“, „jauti“, „Timid Kooky“, „Deeper Upper“ ir „Condor Avenue“ nariai reflektuoja kaip „Foals“ įrašai ir koncertai padėjo jiems atsiverti į modernią gitarinę muziką.

Premjera. OMG pasivadinusios „Naujos pupytės“ pristato dainą anglų kalba ir spalvingą fotosesiją (29)

OMG pasivadinusios „Naujos pupytės“ Oksana Pikul – Jasaitienė, Skaistė Steikūnaitė ir Monika Šedžiuvienė pristato naują dainą, kuri ką tik atvežta iš Anglijos. Tai naujausias merginų kūrinys, skirtas pasaulinei rinkai, rašoma pranešime spaudai.

Neseniai ištekėjusi „Sel“ vokalistė pristatė 5 populiariausias vestuvines dainas (9)

Geriausiai žinoma kaip SEL vokalistė Silvija Pankūnaitė, dainuoja ir kituose sėkmės sulaukusiuose projektuose, skelbiama pranešime spaudai. Šį kartą atlikėja pristato populiariausias 2017-ųjų vestuvines dainas.

Paskelbta, kas pradės britų žvaigždės Jessie Ware koncertą Trakuose (3)

Jau šį sekmadienį (liepos 30 d.) Trakų pilyje ypatingą koncertą surengs garsi muzikos atlikėja Jessie Ware. Pirmą kartą Lietuvoje viešėsiančios britų muzikos žvaigždės pasirodymą pradės mūsų scenos atstovė Monika Linkytė. Šią informaciją šiandien oficialiai patvirtino J. Ware atstovai.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.