Roko operą muzikantai repetuoja iš "nusirašytų" gaidų

 (5)
Laukdami originalaus klavyro, roko operos "Jėzus Kristus superžvaigždė" atlikėjai Lietuvoje repetuoja iš plokštelių ir interneto išrašytų gaidų.
Gegužės 12 dieną Vilniaus Vingio parke prasidės beveik mėnesį truksiantis penkių koncertų turas po Lietuvą.

Penktojo LNK televizijos gimtadienio proga koncertai taip pat vyks Klaipėdoje, Panevėžyje, Kaune, Šiauliuose. Šį projektą rengia koncertinė agentūra "Eriko pramogos".

Jos programų direktorius Gediminas Šapkauskas penktadienį spaudos konferencijoje Vilniuje sakė, kad kol kas laukiama leidimo iš kūrinio teisėms atstovaujančios agentūros "Really Useful Group Ltd".

Pasak jo, sutartis jau pasirašyta, dabar laukiama, kada ji bus atsiųsta iš Londono.

Gavus licenciją, biblioteka "Chester Novello Hire Library" paskolins originalias gaidas.

Pasak renginio režisieriaus Ramūno Marcinkaus, belaukdami, kol gaus originalias gaidas, atlikėjai mokosi iš natų, išrašytų iš plokštelės ir interneto.

Legalų klavyrą renginio organizatoriai tikisi gauti kitą savaitę.

"Su Vėberiu nėra taip paprasta, jis yra gana arogantiškas", sakė R. Marcinkus.

Pasak jo, kūrinio "Jėzus Kristus superžvaigždė" teisių atstovai prašė net atlikėjų ir organizatorių CV, be to, agentūra atsiųs žmogų, kuris turi teisę į patariamąjį balsą.

1970 metais Tim Rice (Timo Raiso) ir Andrew Lloyd Webber (Andriu Loido Vėberio) sukurta roko opera "Jėzus Kristus superžvaigždė" yra tikėjimo, abejonės, meilės ir išdavystės istorija.

Tris dešimtmečius opera sėkmingai statoma Londono Vestsaido ir Niujorko Brodvėjaus teatruose, kur iki šiol yra išperkami visi bilietai.

Roko operoje dalyvaus žymiausi Lietuvos muzikantai, atstovaujantys įvairiems muzikos stiliams ir kartoms.

Jėzaus vaidmenį atliks Vladas Kovaliovas iš grupės "Volis", Magdalenos - Rosita Čivilytė, Judo - Česlovas Gabalis.

Operoje taip pat dainuos Marijonas Mikutavičius (Anas), Vitalis Kairiūkštis (Pontijus), Sigutis Jačėnas (Kaiafas), Linas Mažeika-Ezopas (Saimonas), Viktoras Malinauskas (Erodas), Andrius Kaniava (kunigai), Lukas Pačkauskas (Petras) bei choras "Jauna muzika" (choras).

Instrumentines partijas atiliks Dainius Pulauskas, Linas Būda, Leonidas Šinkarenka, Romas Rainys, Martynas Kuliavas bei jungtinis orkestras, sudarytas iš šv. Kristoforo, Lietuvos nacionalinio simfoninio, Lietuvos televizijos, Filharmonijos orkestrų narių.

"Turinį papasakosime simboliais, per videoprojekciją, šokėjus", sakė R. Marcinkus.

Koncerte šoks 18 baleto, moderniojo ir liaudies šokių šokėjų.

Komentuodamas atlikėjų pasirinkimą, renginio vyriausiasis dirigentas Vaclovas Augustinas sakė, kad šitie atlikėjai tinka jų personažams.

"Pavyzdžiui, Ezopas, kuris atlieka Simono - maištininko vaidmenį", sakė jis.

Koncerte bus įgarsinamas kiekvienas instrumentas atskirai, o kiekvienas choristas ar smuikininkas turės po ausinę ir mikrofoną.

"Labai daug tikiuosi iš tokio įgarsinimo, nes 80 procentų muzikantų pastangų nueina perniek dėl nekokybiško įgarsinimo", sakė V. Augustinas.

Organizatorių teigimu, renginio pastatymai kituose Lietuvos miestuose bus šiek tiek mažesni nei Vilniuje, nes nėra galimybių pastatyti didžiulę sceną ir 28 metrų aukščio kryžių.

Iš metalinių konstrukcijų padarytas kryžius svers daugiau nei 3 tonas.

Šio projekto sąmata, G. Šapkausko teigimu, siekia pusę milijono litų.

Bilietai pardavinėjami visuose spaudos kioskuose, jie kainuoja 10 litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Pavasarinė „BIX“ dovana gerbėjams – su J. Arlauskaite-Jazzu įrašyta daina „Musė“

Ilgai lauktą pavasarį rokeriai „BIX“ pasitinka geromis naujienomis. Grupės trisdešimtmečiui besiruošiantys muzikantai pristato naujam gyvenimui atgimusią dainą „Musė“. Prieš 26-erius metus įrašyta grupės daina suskambo netikėtomis spalvomis. Kitaip ir būti negalėjo, juk prie legendinių muzikantų prisijungė Justė Arlauskaitė-Jazzu.

Naujausia E. Jennings daina „Black is the Colour“ pasiekė net ir Naująją Zelandiją (3)

Ne kiekvienas Lietuvos atlikėjas gali pasigirti, kad jų kūryba pasiekia tolimiausius pasaulio kraštus. Erica Jennings, pristačiusi naujausią savo kūrinį „Black is the Colour“, sulaukė itin palankaus įvertinimo užsienio radijo stotyse. Lyrinė daina greitai apskriejo ne tik Lietuvą, bet pasiekė net ir Meksikos, Argentinos, Airijos, Singapūro bei Naujosios Zelandijos radijo stotis, kuriose susilaukė palankaus vertinimo.

SEL atskleidžia kozirį: koncerte Klaipėdoje stovės 8 aukštų namo dydžio scena-robotas (57)

Grupė SEL ir jos lyderis Egidijus Dragūnas šių metų liepos 8-ąją Klaipėdoje rengia unikalų šou. Paaiškėjo, kad koncerte susirinkusieji pamatys tokią sceną, kokios neturėjo nei Lietuvos, nei pasaulinio lygio žvaigždės.

Alice Way apie su Leonu Somovu įrašytą albumą: norėjau papasakoti didelę dalį savo istorijos (3)

Antradienį pasirodo debiutinis Alice Way albumas „Roots“, sukurtas kartu su garsiuoju elektroninės muzikos prodiuseriu Leonu Somovu. Albumą jau galima įsigyti didžiosiose elektroninėse muzikos parduotuvėse (iTunes, Tidal, Amazon Music) bei paklausyti Spotify.

Legendinė grupės „Foje” daina atgimė naujame Airijos režisieriaus filme (4)

Grupės „Foje” kūrinys „Kitoks pasaulis” tapo pagrindine Airijoje kuriamo trumpametražio filmo „Spąstai” (angl. The Trap) garso takelio daina.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.