"Rebelheart" muzikantai jaučiasi apgauti

 (4)
Grupės "Rebelheart" muzikantai jaučiasi apgauti: jų albumą "Nuogai", įrašytą kartu su Vilniaus styginių kvintetu, išleidusi UAB "Tembras" iki šiol nėra pasirašiusi su grupės nariais nei sutarties, nei sumokėjusi honoraro.
Grupės "Rebelheart" nariai nustebo ir pasipiktino, kad albumas "Nuogai" jau prekyboje, nors jį įrašęs "Tembras" su muzikantais sutarties iki šiol nėra pasirašęs.

"Nei vaizdo klipo, nei reklaminių koncertų, nei "faneros". Tyla. Man paskambino ir pranešė, kad "kompaktas" ir kasetė jau parduodami. Pasakiau: "Kaip? Tai neįmanoma!" Priminiau, kad reikia tvarkytis su pinigais. Man buvo atsakyta, kad pinigai bus tada, kai albumas bus parduotas, o jį atseit perka blogai. Tokios "telegos" - nesąmonė. Tai autorinių teisių pažeidimas", - nerimo "Rebelheart" vokalistas Darius Mickus.

Albumas "Nuogai", pasak "Rebelheart" vokalisto, buvo išleistas slapčiomis, muzikantams apie tai nežinant. Tik tada "Rebelheart" buvo pasiūlyta pasirašyti sutartį ir keturiems grupės nariams išmokėti tūkstančio litų honorarą.

"Buvo kalbama apie 10 tūkstančių litų, o paskui pasiūlė tūkstantį. Juokinga", - ne juokais piktinosi Darius.

"Rebelheart" kreipėsi į advokatą. Ar muzikantai bylinėsis su "Tembru"? "Aišku. Taip nepaliksime", tikino dainininkas. Darius tvirtino, kad grupei "Rebelheart" tokia istorija nutinka pirmą kartą, nors kai kurių nesklandumų su įrašų gamintojais būta ir anksčiau.

UAB "Tembras" direktorius Valdemaras Kiršys tvirtino, kad, įrašinėjant albumą, santykiai su grupės "Rebelheart" nariais buvo draugiški. Kas atsitiko? "Mes negalėjome įvykdyti jų norų", - paaiškino V.Kiršys. Pernelyg didelį honorarą užsiprašė? "Taip", - linktelėjo galva garso įrašų ir leidybos bendrovės direktorius.

Pasak V.Kiršio, "Rebelheart" muzikantai paprašė tokios sumos, kurios nepavyktų surinkti pardavus net ir visą muzikos įrašų tiražą (po tūkstantį kompaktinių albumų ir kasečių), liktų nepadengtos darbo išlaidos.

"Tembro" vadovas teigė, kad sutartis su grupe "Rebelheart" nebuvo pasirašyta, nes muzikantai atsisakė tai padaryti. Pasak jo, prieš pradedant įrašinėti su muzikantais buvo susitarta, kad honoraras bus mokamas albumą pardavinėjant ir jį pardavus, skaičiuojant procentais. Dėl kokios sumos buvo susitarta, direktorius LŽ sakyti nepanoro. Tūkstantį litų "Tembras" grupei "Rebelheart" norėjo išmokėti avansu. "Gailiuosi, kad sutarties sąlygos buvo aptartos tik žodžiu ir prieš pradedant darbą ji nebuvo pasirašyta", - atsiduso V.Kiršys.

Jis priminė, kad per LNK, "Radiocentrą" ir regionines radijo stotis buvo surengta reklaminė albumo "Nuogai" kampanija. Tačiau, anot "Tembro" direktoriaus, prekyba albumu vyksta nelabai sėkmingai - nuo birželio pabaigos iki šiol neparduota nė pusės tiražo. Albumo pristatymas koncertas, dalyvaujant grupei "Rebelheart" ir Vilniaus styginių kvintetui, pasak V.Kiršio, brangus malonumas, todėl jis nebuvo surengtas.

Grupė "Rebelheart" yra LATGA-A narė. "Autoriaus teisė leisti įrašyti kūrinį - išimtinė. Autoriui neleidus kūrinio "atgaminti" ar keisti negalima. Licenciją, kaip autorių atstovai, išduodame mes", - aiškino LATGA-A įrašų direktorė Inga Giedrienė. Muzikantų teisės apibrėžtos ir kaip autorių, ir kaip atlikėjų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Po skyrybų su E. Dragūnu E. Sebrova grįžta su trenksmu

Galutinai santykius su Egidijumi Dragūnu nutraukusi ilgametė grupės „Sel” vokalistė Eleonora Sebrova, dar žinoma Orea slapyvardžiu, rengiasi stipriam jos solinės karjeros šuoliui.

Pasaulinė repo žvaigždė Nelly pirmą kartą koncertuos Lietuvoje (10)

Vienas populiariausių pasaulio repo, hiphopo muzikos atstovų Nelly pirmą kartą surengs šou Lietuvoje. Koncertas vyks spalio 25–ąją Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje.

„Galapaguose“ paaiškės, kas gaus teisę pasirodyti M.A.M.A. apdovanojimuose (1)

Kitų metų sausio 26-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A. Visuomet naujų talentų ieškantys šou organizatoriai jau šį savaitgalį festivalyje „Galapagai“ sužinos pirmuosius atlikėjus, kurie pelnys galimybę pasirodyti didžiausiame metų muzikos renginyje – M.A.M.A ceremonijoje.

Obuolių saloje nugriaudėjo dvi dienas ir naktis vykęs festivalis „Betsafe Radistai Village’17“ (15)

Obuolių saloje nugriaudėjo devintasis „Betsafe Radistai Village'17" festivalis. Dvi dienas ir naktis vykęs elektroninės muzikos renginys žiūrovus stebino įspūdingais garsiausių pasaulio DJ'ų ir atlikėjų pasirodymais.

Policijos reidas šalia Obuolių saloje vykstančio festivalio: įkliuvo ir girti, ir vartoję narkotikų (50)

Šeštadienį nuo 9 valandų ryto Molėtų rajone, prie netoliese vykstančio renginio „Betsafe Radistai Village 2017”, Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai intensyviai tikrina išvažiuojančius ir įvažiuojančius automobilius. Specialia įranga patikrinus įtarimų sukėlusius vairuotojus ir keleivius paaiškėjo, kad aštuoni iš jų buvo neblaivūs, o kai kurie buvo vartoję ir narkotinių medžiagų.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.