"Rebelheart" muzikantai jaučiasi apgauti

 (4)
Grupės "Rebelheart" muzikantai jaučiasi apgauti: jų albumą "Nuogai", įrašytą kartu su Vilniaus styginių kvintetu, išleidusi UAB "Tembras" iki šiol nėra pasirašiusi su grupės nariais nei sutarties, nei sumokėjusi honoraro.
Grupės "Rebelheart" nariai nustebo ir pasipiktino, kad albumas "Nuogai" jau prekyboje, nors jį įrašęs "Tembras" su muzikantais sutarties iki šiol nėra pasirašęs.

"Nei vaizdo klipo, nei reklaminių koncertų, nei "faneros". Tyla. Man paskambino ir pranešė, kad "kompaktas" ir kasetė jau parduodami. Pasakiau: "Kaip? Tai neįmanoma!" Priminiau, kad reikia tvarkytis su pinigais. Man buvo atsakyta, kad pinigai bus tada, kai albumas bus parduotas, o jį atseit perka blogai. Tokios "telegos" - nesąmonė. Tai autorinių teisių pažeidimas", - nerimo "Rebelheart" vokalistas Darius Mickus.

Albumas "Nuogai", pasak "Rebelheart" vokalisto, buvo išleistas slapčiomis, muzikantams apie tai nežinant. Tik tada "Rebelheart" buvo pasiūlyta pasirašyti sutartį ir keturiems grupės nariams išmokėti tūkstančio litų honorarą.

"Buvo kalbama apie 10 tūkstančių litų, o paskui pasiūlė tūkstantį. Juokinga", - ne juokais piktinosi Darius.

"Rebelheart" kreipėsi į advokatą. Ar muzikantai bylinėsis su "Tembru"? "Aišku. Taip nepaliksime", tikino dainininkas. Darius tvirtino, kad grupei "Rebelheart" tokia istorija nutinka pirmą kartą, nors kai kurių nesklandumų su įrašų gamintojais būta ir anksčiau.

UAB "Tembras" direktorius Valdemaras Kiršys tvirtino, kad, įrašinėjant albumą, santykiai su grupės "Rebelheart" nariais buvo draugiški. Kas atsitiko? "Mes negalėjome įvykdyti jų norų", - paaiškino V.Kiršys. Pernelyg didelį honorarą užsiprašė? "Taip", - linktelėjo galva garso įrašų ir leidybos bendrovės direktorius.

Pasak V.Kiršio, "Rebelheart" muzikantai paprašė tokios sumos, kurios nepavyktų surinkti pardavus net ir visą muzikos įrašų tiražą (po tūkstantį kompaktinių albumų ir kasečių), liktų nepadengtos darbo išlaidos.

"Tembro" vadovas teigė, kad sutartis su grupe "Rebelheart" nebuvo pasirašyta, nes muzikantai atsisakė tai padaryti. Pasak jo, prieš pradedant įrašinėti su muzikantais buvo susitarta, kad honoraras bus mokamas albumą pardavinėjant ir jį pardavus, skaičiuojant procentais. Dėl kokios sumos buvo susitarta, direktorius LŽ sakyti nepanoro. Tūkstantį litų "Tembras" grupei "Rebelheart" norėjo išmokėti avansu. "Gailiuosi, kad sutarties sąlygos buvo aptartos tik žodžiu ir prieš pradedant darbą ji nebuvo pasirašyta", - atsiduso V.Kiršys.

Jis priminė, kad per LNK, "Radiocentrą" ir regionines radijo stotis buvo surengta reklaminė albumo "Nuogai" kampanija. Tačiau, anot "Tembro" direktoriaus, prekyba albumu vyksta nelabai sėkmingai - nuo birželio pabaigos iki šiol neparduota nė pusės tiražo. Albumo pristatymas koncertas, dalyvaujant grupei "Rebelheart" ir Vilniaus styginių kvintetui, pasak V.Kiršio, brangus malonumas, todėl jis nebuvo surengtas.

Grupė "Rebelheart" yra LATGA-A narė. "Autoriaus teisė leisti įrašyti kūrinį - išimtinė. Autoriui neleidus kūrinio "atgaminti" ar keisti negalima. Licenciją, kaip autorių atstovai, išduodame mes", - aiškino LATGA-A įrašų direktorė Inga Giedrienė. Muzikantų teisės apibrėžtos ir kaip autorių, ir kaip atlikėjų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Du intymius koncertus savaitgalį rengianti A. Orlova: negalėčiau koncertuoti ten, kur reikia

Penktadienį ir šeštadienį Vilniaus ir Klaipėdos publikai dainininkė Alina Orlova padovanos du koncertus, kuriuose bus tik ji, fortepijonas ir klausytojas.

Jessy Lanzos pasirodymo Vilniuje laukia ir pripažinti melomanai

Kanados elektroninės muzikos žvaigždė Jessy Lanza jau ketvirtadienį užsilips ant scenos kultūros bare „Kablys“ ir surengs koncertą-diskoteką Lietuvoje. Pirmojo jos pasirodymo Vilniuje laukia išlaikytos elektronikos ir r&b muzikos gerbėjai, kurių tarpe ir žinomi muzikos industrijos vardai.

„Afghan Star“ finale reperis kirpėjas nugalėjo nusistovėjusias tradicijas laužančią merginą

Muzikinio talentų šou „Afghan Star“ finale, kuris vyko kovo 21 dieną, triumfavo savamokslis reperis Sayedas Jamalis Mubarezas – kirpėjas iš šiaurinio Afganistano Mazari Šarifo miesto.

J. Šeduikytė pristato naujausią kūrinį „Bro”: skiria savo vyresniajam broliui (3)

Vasario mėnesį Kinijoje koncertinį turą surengusi atlikėja Jurga Šeduikytė savo gerbėjams pristato naujausią savo kūrinį „Bro”. Balandžio mėnesį albumą išleisianti dainininkė dainą sukūrė savo vyresniajam broliui.

Afganistanas renka savo talentą: šeimos pasmerktos dainininkės ir reperio dvikova

Aštuoniolikmetė dainininkė ir 23 metų savamokslis reperis – per Afganistano televiziją transliuojamo muzikinio talentų konkurso finalininkai. Šalyje, kur vis dar liejasi kraujas, tokios laidos itin reikalingos.
OKT teatras

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 25 d. 19.00 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 26 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.