Pernai koncertuose žuvo apie 70 žmonių

 (3)
Pernai metais pasaulyje koncertinių incidentų metu buvo sutrypta, užduso ar kitaip žuvo apie 70 žmonių, kaip teigiama netrukus pasirodysiančioje koncertinių renginių apsaugos konsultanto Paulo Wertheimerio ataskaitoje.
Tai yra didžiausias mirčių koncertuose skaičius per pastarąjį dešimtmetį, kuris paskatino Kalifornijos teisininką kuo greičiau parengti įstatymo projektą, pagal kurį koncertuose privalėtų būti specialios pirmosios pagalbos stotelės bei medikai. Iki šiol daugiausiai mirčių buvo 1997-aisiais, kai koncertų metu žuvo 19 žmonių.

Kitą mėnesį paskelbsiama ataskaita apžvelgs 36 "tragiškus" muzikinius įvykius dvylikoje šalių. Tarp jų bus ir visai neseniai įvykęs susišaudymas "Isley Brothers" koncerte Los Andžele, kurio metu policijos pareigūnas nušovė į minią kelis šūvius paleidusį vyrą, "Woodstock'99" turo metu Romoje ir Niujorke žuvę trys asmenys ir pagaliau tragiškieji įvykiai Minske, per kuriuos po grupės "Mango Mango" koncerto požeminėje perėjoje nuo liūties besislepiančių žmonių minioje buvo negyvai sutrypti 51 paauglys ir du policijos pareigūnai.

Wertheimeris renka duomenis apie koncertų metu įvykusias mirtis, susižalojimus ar nuosavybės nuniokojimus jau nuo 1992-ųjų. Jo parengtos ataskaitos, kurios yra parduodamos apsaugos firmoms, renginių organizatoriams, policijos bei gaisrų departamentams, paprastai yra rengiamos žiniasklaidos reportažų, liudininkų pasakojimų bei pokalbių su apsaugos kompanijomis pagrindu.

Tuo tarpu šios iniciatyvos kritikai kasmetines ataskaitas apie tragiškus įvykius koncertuose kaltina sensacijų vaikymusi, o papildomas apsaugos priemones koncertuose laiko neefektyviomis. Kita vertus, jie pripažįsta, kad net ir viena mirtis koncerte yra jau per daug. Paulo Wertheimerio nuomone, koncertų industrija atsisako sukurti specialius saugumo užtikrinimo standartus, nes tai reikštų, kad jie prisiima atsakomybę už gerbėjų saugumą.

"Bet koks naujų standartų numatymas reikštų, kad visa tai jie juk galėjo padaryti ir anksčiau," teigė jis. "Aš tik noriu įrodyti publikai, žmonėms, besilankantiems koncertuose, bei muzikos industrijai, kad tokia problema egzistuoja ir į ją reikia atkreipti dėmesį."

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

„Billboard“ tope karaliauja JAY-Z ir „Linkin Park“, o skaitmeninių įrašų sąraše nėra lygių vasaros hitui „Despacito“

Reperis Jay Z, neseniai pristatęs itin asmenišką naują studijinį darbą lakonišku pavadinimu „4:44“, antrą savaitę iš eilės neužleidžia lyderio pozicijos „Billboard 200“ perkamiausių albumų sąraše.

Ne tik „Open’er“: kur dar važiuoti klausytis muzikos Lenkijoje?

Tarp 120 tūkst. Gdynės „Open’er“ festivalio lankytojų lietuvių kalba skambėjo nuolat. Tačiau pietų kaimynė siūlo daug daugiau nei šis, Lietuvoje jau atrastas ir puikiai įvertintas festivalis. Mažiau žinoma, kad Lenkijoje vyksta didžiausias Europoje nemokamas „open-air’as“, o taip pat – antirasistinis muzikos festivalis buvusios Aušvico koncentracijos stovyklos mieste. Pateikiame DELFI gidą po Lenkijos muzikos festivalių sceną.

E. Sebrova po skyrybų su E. Dragūnu grįžta su trenksmu (43)

Galutinai santykius su Egidijumi Dragūnu nutraukusi ilgametė grupės „Sel” vokalistė Eleonora Sebrova, dar žinoma Orea slapyvardžiu, rengiasi stipriam jos solinės karjeros šuoliui.

Pasaulinė repo žvaigždė Nelly pirmą kartą koncertuos Lietuvoje (15)

Vienas populiariausių pasaulio repo, hiphopo muzikos atstovų Nelly pirmą kartą surengs šou Lietuvoje. Koncertas vyks spalio 25–ąją Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje.

„Galapaguose“ paaiškės, kas gaus teisę pasirodyti M.A.M.A. apdovanojimuose (1)

Kitų metų sausio 26-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A. Visuomet naujų talentų ieškantys šou organizatoriai jau šį savaitgalį festivalyje „Galapagai“ sužinos pirmuosius atlikėjus, kurie pelnys galimybę pasirodyti didžiausiame metų muzikos renginyje – M.A.M.A ceremonijoje.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.