Pernai koncertuose žuvo apie 70 žmonių

 (3)
Pernai metais pasaulyje koncertinių incidentų metu buvo sutrypta, užduso ar kitaip žuvo apie 70 žmonių, kaip teigiama netrukus pasirodysiančioje koncertinių renginių apsaugos konsultanto Paulo Wertheimerio ataskaitoje.
Tai yra didžiausias mirčių koncertuose skaičius per pastarąjį dešimtmetį, kuris paskatino Kalifornijos teisininką kuo greičiau parengti įstatymo projektą, pagal kurį koncertuose privalėtų būti specialios pirmosios pagalbos stotelės bei medikai. Iki šiol daugiausiai mirčių buvo 1997-aisiais, kai koncertų metu žuvo 19 žmonių.

Kitą mėnesį paskelbsiama ataskaita apžvelgs 36 "tragiškus" muzikinius įvykius dvylikoje šalių. Tarp jų bus ir visai neseniai įvykęs susišaudymas "Isley Brothers" koncerte Los Andžele, kurio metu policijos pareigūnas nušovė į minią kelis šūvius paleidusį vyrą, "Woodstock'99" turo metu Romoje ir Niujorke žuvę trys asmenys ir pagaliau tragiškieji įvykiai Minske, per kuriuos po grupės "Mango Mango" koncerto požeminėje perėjoje nuo liūties besislepiančių žmonių minioje buvo negyvai sutrypti 51 paauglys ir du policijos pareigūnai.

Wertheimeris renka duomenis apie koncertų metu įvykusias mirtis, susižalojimus ar nuosavybės nuniokojimus jau nuo 1992-ųjų. Jo parengtos ataskaitos, kurios yra parduodamos apsaugos firmoms, renginių organizatoriams, policijos bei gaisrų departamentams, paprastai yra rengiamos žiniasklaidos reportažų, liudininkų pasakojimų bei pokalbių su apsaugos kompanijomis pagrindu.

Tuo tarpu šios iniciatyvos kritikai kasmetines ataskaitas apie tragiškus įvykius koncertuose kaltina sensacijų vaikymusi, o papildomas apsaugos priemones koncertuose laiko neefektyviomis. Kita vertus, jie pripažįsta, kad net ir viena mirtis koncerte yra jau per daug. Paulo Wertheimerio nuomone, koncertų industrija atsisako sukurti specialius saugumo užtikrinimo standartus, nes tai reikštų, kad jie prisiima atsakomybę už gerbėjų saugumą.

"Bet koks naujų standartų numatymas reikštų, kad visa tai jie juk galėjo padaryti ir anksčiau," teigė jis. "Aš tik noriu įrodyti publikai, žmonėms, besilankantiems koncertuose, bei muzikos industrijai, kad tokia problema egzistuoja ir į ją reikia atkreipti dėmesį."

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Naujausia E. Jennings daina „Black is the Colour“ pasiekė net ir Naująją Zelandiją (3)

Ne kiekvienas Lietuvos atlikėjas gali pasigirti, kad jų kūryba pasiekia tolimiausius pasaulio kraštus. Erica Jennings, pristačiusi naujausią savo kūrinį „Black is the Colour“, sulaukė itin palankaus įvertinimo užsienio radijo stotyse. Lyrinė daina greitai apskriejo ne tik Lietuvą, bet pasiekė net ir Meksikos, Argentinos, Airijos, Singapūro bei Naujosios Zelandijos radijo stotis, kuriose susilaukė palankaus vertinimo.

SEL atskleidžia kozirį: koncerte Klaipėdoje stovės 8 aukštų namo dydžio scena-robotas (53)

Grupė SEL ir jos lyderis Egidijus Dragūnas šių metų liepos 8-ąją Klaipėdoje rengia unikalų šou. Paaiškėjo, kad koncerte susirinkusieji pamatys tokią sceną, kokios neturėjo nei Lietuvos, nei pasaulinio lygio žvaigždės.

Alice Way apie su Leonu Somovu įrašytą albumą: norėjau papasakoti didelę dalį savo istorijos (2)

Antradienį pasirodo debiutinis Alice Way albumas „Roots“, sukurtas kartu su garsiuoju elektroninės muzikos prodiuseriu Leonu Somovu. Albumą jau galima įsigyti didžiosiose elektroninėse muzikos parduotuvėse (iTunes, Tidal, Amazon Music) bei paklausyti Spotify.

Legendinė grupės „Foje” daina atgimė naujame Airijos režisieriaus filme (4)

Grupės „Foje” kūrinys „Kitoks pasaulis” tapo pagrindine Airijoje kuriamo trumpametražio filmo „Spąstai” (angl. The Trap) garso takelio daina.

Į Lietuvą atvyksta australų atlikėjas RY X

Muzikos agentūra „8 Days A Week” skelbia dar vieną vasaros koncertą. Patvirtinta, kad liepos 4 d. į Pranciškonų vienuolyno kiemą Vilniuje atvyks australų muzikos atlikėjas RY X. Vienas įdomiausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų čia pristatys debiutinį savo albumą „Dawn“.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.