Grupė „IR“ jau nebe naujokai. Prieš penkerius metus jie žaibiškai įsiveržė į Lietuvos roko sceną, skindami apdovanojimą po apdovanojimo ir iš karto buvo pavadinti naująja roko muzikos viltimi. Gerbėjų būrys, laukiantis grupės koncertų ir naujų dainų, taip pat sparčiai išaugo.
© Asmeninio archyvo nuotr.
2005 metais pasirodė debiutinis kolektyvo albumas „Now or never“, tačiau naujesnes dainas lik šiol buvo galima išgirsti tik grupės pasirodymų metu. Ir pagaliau mus pasiekė gera žinia, kad „IR“ ne tik įrašė naują EP, bet ir smagiai pasidarbavo prie naujo, antrojo po „Hell“, vaizdo klipo kūrimo.

Šia proga pasišnekučiavome su grupės lyderiu Germanu Skoriu, o skaitytojams pateikiame Sandros Masevičiūtės nuotraukas iš vaizdo klipo filmavimo aikštelės.

- Po trejų metų gerbėjai sulauks naujo įrašo. Papasakok apie jūsų EP. Kokios dainas galėsime išgirsti?

- „IR“ „Extended Play“ (EP) vadinsis „EPigraph“. Jame bus keturios dainos: „Snake Pit“, „I Wonder“, „True Love“ ir „Burning Chair“, be to dar vienos dienos vaizdo klipas.

- Kodėl būtent šios dainos? Juk „IR“ kūryboje ir daugiau nepublikuotų dainų?

- Tiesiog šios dainos yra labiausiai išbaigtos ir seniausios iš dainų, nepatekusių į debiutinį albumą.

- Keturios dainos mažoka. Ar galvojate apie rimtesnio albumo išleidimą?

- Čia yra kelios priežastys, tačiau pagrindinė ta, kad šiuo metu yra labai sudėtinga situacija ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje – tiesiog neapsimoka įrašinėti albumų. Bet nuo mūsų paskutinio CD jau praėjo daug laiko, o šiais metais grupei sukanka penkeri metai, norėjome nudžiuginti klausytojus ir pagaliau kažką išleisti. Galima sakyti, kad dovana už kiekvienus metus – daina arba klipas.

Apie „rimtesni“ albumą galvojame, tačiau kol kas jokių tikslių planų nėra. 2009 metais planuojame įrašinėti naujas dainas – ar tai bus pilnas albumas ar dar vienas EP nežinau, nors šiuo metu turime 12 naujų neįrašytų kūrinių kurie laukia savo eilės. Tikiu, kad šį kartą nereikės laukti dar trejų metų.

- Gal dainas tiesiog įkelti į internetą?

- Mes apie tai galvojame. Galbūt taip ir pasielgsime.

- Kaip gerbėjai galės įsigyti jūsų EP?

- Labai paprastai - visi atėję į mūsų EP pristatymo koncertus gaus CD.

- Tai gerbėjai tiesiog ateis, prisieks amžiną meilę „IR“ ir gaus dovanų EP? Ar yra papildomų sąlygų?

- Tiesiog ateis ir gaus. Na, žinoma, už įėjimą teks susimokėti, kaip visada. (juokiasi – aut. pastaba)

- Šią savaitę kaip tik visi norintys dovanų ir turės tokią progą.

- Surengsime du pristatymo koncertus – gruodžio 4 d. „Havana Social Club“ Vilniuje ir 5 d. „Džem’ Pub“ Kaune. Parodysim savo naują vaizdo klipą ir „duosim“ rokenrolą ant scenos – gal nelabai originalu, užtat nuoširdu.

- Pasikvietėte svečių į koncertą?

- Ne. Svečiai su mumis grojo praeitą trečiadienį radijo stoties „Opus3“ laidoje „Stygos“. Kartu su smuikininku Tadu Dešuku ir kontrabosininku Vyčiu Nivinsku atlikome tris dainas: „True Love“, „Eternity“ ir „Burning Chair“.

- Nauji vėjai jūsų muzikoje?

- Ne, čia tik vienadienis eksperimentas. Tačiau jis puikiai pavyko.

- O kurios dainos vaizdo klipą sukūrėte?

- Po ilgų svarstymų buvo parinkta daina „Snake Pit“. Ji tokia chuliganiška ir užvedanti – patikrinom per koncertus.

- Kaip vyko pats vaizdo klipo filmavimas? Kokia jo idėja?

- Filmavimas vyko viename dideliame angare lapkričio mėnesį Vilniuje, buvo labai šalta, o mes visi buvom apsirengę marškiniais trumpom rankovėm, taigi buvo šiek tiek ekstremalu. (juokiasi – aut. pastaba). Idėjos neišduosiu, tegul ateina į koncertą – pristatymą ir pamato patys – ten vaizdo klipas bus parodytas. Šiaip mums labai pasisekė, kad su mumis dirbo tokia šauni komanda ir mes esame be galo dėkingi visiems, kas padėjo ir prisidėjo.

- Ar gerbėjai, kurie šįkart negalės būti jūsų koncertuose, turės šiemet dar vieną galimybę?

- Po pristatymo koncertų mes nesame nieko susiplanavę – nebent kas iš dangaus nukris.

- Kodėl jūs taip retai rengiate pasirodymus?

- Retai?!

- Paskutiniu metu susidarė toks įspūdis.

- Mes viena daugiausiai koncertuojančių Lietuvos roko grupių. Pavyzdžiui tik per 2008-ųjų vasario – birželio mėnesius sugrojome 20 koncertų Lietuvoje, Latvijoje, Suomijoje ir Vokietijoje – manau, tai labai neblogas rezultatas. Nuo vasaros vidurio pradėjome įrašinėti dainas, todėl koncertų kiekis sumažėjo, nes norėjome susikaupti darbui. Viską įrašinėjome patys savo studijoje, tai leido daug eksperimentuoti, todėl atėmė labai daug laiko. Bendrai šiais metais pasiekėme savo metų vidurkį – 30 koncertų.

- Šiemet jūs koncertavote ne tik Lietuvoje. Kokie įspūdžiai iš šių koncertų? Kur groti patiko labiausiai?

- Iš pačių koncertų įspūdžiai puikūs, labai smagu groti užsienyje, nes Lietuvoje mes daugiausiai grojame Vilniuje ir Kaune. Dar pora kartų į metus užsukam į kitus miestus, bet tai įvyksta labai retai. Važiuoti į koncertus užsienyje jau yra nuotykis, o dar groji nežinomiems žmonėms, nežinomoje aplinkoje – super – labiau supranti, ko tu iš tikrųjų verta tavo muzika.

- Galėtum palyginti skirtingų šalių publiką?

- Visose šalyse mus priėmė labai gerai. Gal latviai, kaip ir lietuviai, kiek santūresni, bet Vokietijos ir Suomijos publika nereali – jei jau jiems patinka kas, jei jie mato, kaip ant scenos stengiesi, jie būtinai palaikys ir parodys, kaip tai vertina. Lietuvoje žmonės laukia, kad tu parodysi kažką tokio. Nors Kauno ir Vilniaus publika irgi labai skiriasi – Kaune žmonės šiltesni.

- Beje, jūs tik prieš mėnesi „apšildėte“ „Adrian Belew Power Trio“. Koks jausmas groti su tokiomis žvaigždėmis?

- Koncertas paliko pačius geriausius įspūdžius, nors organizatorių prašymu mums teko groti ramiau nei įprastai. Bičiuliai pasakojo, kad Adrianas Belew buvo išėjęs į salę mūsų pasiklausyti ir net galvą kiek pakratė. (juokiasi – aut. pastaba) Po mūsų pasirodymo jis užėjo pasikalbėti ir sakė, kad jam labai patikome. Tikrai draugiškas vyrukas. Padovanojome jam savo CD – žadėjo būtinai pasiklausyti. Ir, žinoma, dar turėjome kalbos, nes abu grojame „Parker“ gitaromis.

- Jūs startavote labai įspūdingai ir per penkerius metus pritraukėte nemažą gerbėjų būrį, tačiau vis dėlto nebūtų galima pavadinti žvaigždėmis. Atsiprašau už gan dažną klausimą – kaip manai, kodėl Lietuvoje roko muzika lieka kažkur užriby?

- Tiesą sakant nusibodęs klausimas apie Lietuvos situaciją – visi ir taip žino kodėl. „IR“ pagrindinė „problema“, kad mes nekuriam formato, taip pat kad popsui ir poprokeriams mes esame metalas – „per sunkūs“, o metalistams tikriausiai esame „popsas“, nes niekas nekriokia arba necypauja, o dainuoja. Tikro ROKO kaip tokio Lietuvoje beveik iš viso nėra, nes nėra daug klausytojų.

Taip pat nėra galimybių pasiekti savo ir taip nedidelę auditoriją – pavyzdžiui, man patinka rokas – kaip aš galiu sužinoti apie naują LT roko grupę, jeigu aš neklausau radijo – roko radijo nėra, per televiziją realybės šou ir paparaciai, normalių gyvos muzikos laidų nėra? Internetas irgi nėra visagalis. Lieka koncertai. „IR“ pasiekė tam tikras roko muzikos Lietuvoje lubas – ties čia dažniausiai grupės pasiduoda arba lieka ten pat. Tikiuosi šitą ribą įveikti – klausimas tik, kiek tai užtruks...

- Yra muzikantų, kurie siekdami populiarumo eina į įvairius šou ar „Eurovizijos“ atrankas.

- Niekada nesakyk niekada, bet aš tikiuosi tokio dalyko išvengti. (juokiasi – aut. pastaba)

- Per visą grupės gyvavimą dažnai keitėsi sudėtis. Kodėl? Ar dabar jau galėtum pasakyti, kad kolektyvas nusistovėjo?

- Taip tai ir buvo didžiausias grupės stabdis – kaita. Kol naujas narys išmoks programą, prisitaiko praeina nemažai laiko. Kodėl keitėsi – klausimas ne man. Geriausiai į tai atsakytų buvę nariai... Šiaip pagrindinė man žinoma priežastis labai banali – laiko trūkumas. Gerų muzikantų Lietuvoje nedaug, kiekvienas groja keliuose projektuose ir jeigu aktyviai koncertuoji laiko, kitoms grupėms nelieka. O kur dar mokslai, darbai ir kiti dalykai... O antra priežastis tikriausiai tinginystė. Dėl kolektyvo nusistovėjimo nekomentuosiu, nes pats negaliu būti dėl visko tikras, o į kitų žmonių kailį neįlysi. Tikiuosi tik, kad didelės permainos sudėtyje jau praeityje.

- Jums jau penkeri metai. Ar manei, kad tiek laiko grosite? Kaip įsivaizduoji „IR“ po dar penkerių metų?

- Metų nemažai, bet dar ir nedaug. Tikiuosi iki dešimtuko kaip nors „datraukt“, o ten matysime. Ar tiek grosime, nekilo minčių arba tiesiog neatsimenu. Kaip įsivaizduoju „IR“ po penkerių metų?.. Paklausk po penkerių metų. (juokiasi – aut. pastaba)

Grupės „IR“ EP pristatymo koncertai gruodžio 4 d. 20 val. klube „Havana Social Club“, Vilniuje ir 5 d. 21:30 val. klube „Džem’ Pub“, Kaune.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atlikėjas iš P. Afrikos GSLIM žmoną ir ramybę rado Lietuvoje: dar visai neseniai ten mūsų santykiai būtų buvę nelegalūs (1)

Pusę metų Lietuvoje gyvenantis dainininkas iš Pietų Afrikos GSLIM (Gabriel Sweet Life In Music)...

Įvardijo, kiek asmenų „Karklėje“ sučiupo su narkotikais: skaičiai stebina (85)

Savaitgalį vykusio festivalio „ Karklė Live Music Beach “ dalyvius patikrinę policininkai ir...

„What‘s Next in Music?“ konferencijos metu užsienio delegatai ieškos neatrastų talentų

Rugsėjo 8-9 dienomis Vilniuje svečiuosis muzikos industrijos atstovai iš Anglijos, Prancūzijos,...

Donny Montell: kovoje Jazzu daina „Tik pasilik“ suskambės naujai? (12)

Pasaulinę šlovę pelnęs muzikos renginys „Red Bull Soundclash“ grįžta į Lietuvą. Oficialiai...

Britiškos linksmybės: tūkstančiai festivalininkų šėlo net pliaupiant lietui (3)

Savaitgalį Jungtinėje Karalystėje griaudėjo vienas žymiausių muzikos festivalių „Virgin...

Top naujienos

Vaizdas pro langą į Europą: Baltijos regionas Kremliui – tik viena jo baisios strategijos detalė (11)

Su rusų ekonomistu, žurnalistu Dmitrijumi Travinu DELFI susitiko Europos universitete Sankt...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (1)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (11)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (232)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Geriausi pusryčiai norintiems sulieknėti (1)

Norintys mesti svorį gali lengviau atsikvėpti – šį kartą nereikės valgyti nieko neįprasto. Ir...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (17)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (24)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Atlikėjas iš P. Afrikos GSLIM žmoną ir ramybę rado Lietuvoje: dar visai neseniai ten mūsų santykiai būtų buvę nelegalūs (1)

Pusę metų Lietuvoje gyvenantis dainininkas iš Pietų Afrikos GSLIM (Gabriel Sweet Life In Music)...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (58)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (305)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...